Autor Wątek: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych  (Przeczytany 53044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rzezbiarz.wg

Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« dnia: Wrzesień 22, 2016, 07:42:27 pm »


Cytat: zappa
Witam uczestników   to jakaś potwierdzona wiadomość czy tylko plotka?.....Sam posiadam kolekcje orginalnych relax'ow, ale obchodzę się z nimi jak z jajkiem.... z chęcią odświeżyłbym sobie ta kolekcje
Cytat: Sensei
pod koniec roku 2001 KAW zapowiadała wydanie albumu-zbioru najlepszych komiksów z "Relaxu"miało to się ukazać w 2002 r.dlaczego sie nie ukazało nie wiem jeśli przy okazji tych planów powstał wstęWitamp dra to i tak dobrze
Była potwierdzona wiadomość, przez samo wydawnictwo, ale życie zweryfikowało te plany i odłożyło w niebyt. Czy ktoś się tego jeszcze podejmie :roll:  Czy to wydawnictwo, co miało - czy inne  :roll:  Pozostaje wróżenie z tarota lub fusów :roll:  Sam bym chętnie widział ponownie wydane relaxy w tp po np. 5 numerów :wink:



Relaxowa antologia ukaże się zatem 14 lat później.

Czy jest gdzieś dostępny szczegółowy spis treści?
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2016, 10:56:46 pm wysłana przez graves »

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2016, 08:13:56 pm »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline blackwaterpark

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2016, 02:45:54 pm »
 :biggrin: ''...W 160-stronicowym albumie znajdzie się też posłowie Adama Ruska przybliżające czytelnikom historię pisma Relax...''

Co tu przybliżać? Jaki jest/był Relax każdy wie.  :wink: Niech lepiej ktoś przybliży, co będzie zawierać tom 2 antologii.  :lol:

Offline absolutnie

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2016, 03:08:00 pm »
:biggrin: ''...W 160-stronicowym albumie znajdzie się też posłowie Adama Ruska przybliżające czytelnikom historię pisma Relax...''

Co tu przybliżać? Jaki jest/był Relax każdy wie.  :wink: 


Jak przeczytasz, to się zdziwisz, że wiesz aż tak mało.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2016, 03:25:12 pm »
Dla mnie takie posłowie będzie przydatne. Nie każdy żył i kupował komiksy w tak zamierzchłych czasach :-P a mam ponad trzy krzyżyki na karku.  "Relax" znam bardziej ze slyszenia niż z sentymentu
The darkness will swallow everything

Offline absolutnie

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2016, 04:25:11 pm »
Dla mnie takie posłowie będzie przydatne. Nie każdy żył i kupował komiksy w tak zamierzchłych czasach :-P a mam ponad trzy krzyżyki na karku.  "Relax" znam bardziej ze slyszenia niż z sentymentu


Ja żyłem w owych zamierzchłych czasach, "Relax" zbierałem na bieżaco, komiksami interesowałem się i interesuję nieprzerwani, a mimo to z tekstu dowiedziałem się nowych rzeczy.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2016, 08:44:30 pm »
:biggrin: ''...W 160-stronicowym albumie znajdzie się też posłowie Adama Ruska przybliżające czytelnikom historię pisma Relax...''

Co tu przybliżać? Jaki jest/był Relax każdy wie.  :wink: Niech lepiej ktoś przybliży, co będzie zawierać tom 2 antologii.  :lol:

Popieram.
...
,, Im więcej wiesz, tym więcej pozostaje do poznania i wciąż tego przybywa.,,   :doubt:
Francis Scott Fitzgerald
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Funny

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2016, 01:03:36 pm »
Jestem po lekturze Relaxu.


Jestem z pokolenia, gdzie większość historii jest mi znana i czytanie odbyło się z sentymentalną nutką przeszłości. Po prostu coś wspaniałego wrócić do starych czasów.... Tylko zapach farby zbyt intensywny  :biggrin:
Historie dobrane dość zgrabnie, pomieszanie Grzegorza Rosińskiego, Marka Szyszki, Christy i Jerzego Wróblewskiego - choć nie ukrywam, że ostatniego autora z chęcią zobaczyłbym w zbiorczych albumach poświęconych tylko jego twórczości.


Całość wydana w twardej oprawie, ale jak dla mnie w zbyt malym formacie. I to jest dla mnie największy mankament tej pozycji.
Uważam, że akurat Relaxowi należy się troszkę większy rozmiar, minimum wielkość albumów Borgii czy pozycji ze Screamu.
Reasumując:
Wspaniała pozycja dla ludzi z sentymentem, ale i nowy czytelnik nie znający Relaxu ze starych wydań znajdzie coś dla siebie.

Offline nexus6

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2016, 02:13:07 pm »
Ale to ma format A4? Nie mniejszy?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2016, 02:23:38 pm »
W porównaniu do innych wydań HC Egmontu około 0,5 cm niższy i z 1-1,5 cm węższy.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline starcek

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2016, 02:40:25 pm »
Czyli mniejszy od oryginału?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

mgnesium

  • Gość
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2016, 02:48:18 pm »
a jakiś spotlight wizualny by ktoś zrobił? jedyne real foto, jakie znalazłem, jest tutaj (wygląda całkiem nieźle - piszę to jako osoba bez skrzywienia nostalgicznego).

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2016, 03:37:16 pm »
Proszę bardzo:
Porównanie formatu do innych komiksów "na twardo" Egmontu oraz do SC:












Spis treści:





Losowe plansze:








http://s10.ifotos.pl/img/201610051_arxnhsh.jpg


http://s10.ifotos.pl/img/201610051_arxnhsa.jpg



Nie wiem dlaczego czasem zdjęcie jest dostosowane do forum innym razem powiększone
 

« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2016, 03:50:33 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Death

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2016, 04:03:39 pm »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 05, 2016, 04:09:20 pm »
Ten western wygląda fajnie.


To nie western.
Wariacja na temat ponoć autentycznej historii na temat potomków Tupaca Amaru II w Polsce.
Jak masz czas przeczytaj (bardzo interesujące):
http://www.poselska.nazwa.pl/wieczorna2/historia-nowozytna/tajemnica-kipu-znalezionego-w-nidzicy-i-rzekomo-odkrytego-skarbu-wg-poglosek




Wersja w skrócie (ze strony podanej wyżej):
Cytuj
Z Andrzejem Beneszem związana jest opowieść o zamku "Dunajec" w Niedzicy i znajdującym się tam kipu, czyli inkaskim piśmie węzełkowym, zawierającym rzekomo dane o miejscach ukrycia skarbów. Andrzej Benesz miałby być potomkiem pro lege Wacława Benesza, kuzyna Sebastiana de Berzeviczego, który wyemigrował w XVIII wieku do Peru i tam ożenił się z inkaską kobietą szlacheckiego pochodzenia. Z tego związku mieli córkę Uminę, która stała się żoną bratanka Tupaca Amaru II, przywódcy indiańskiego powstania w latach 1780–1781. Po rozpoczęciu prześladowań rodu Tupaków przez władze hiszpańskie, mąż Uminy uciekł wraz z Sebastianem, żoną i synem – Antonio do Wenecji, gdzie zginął zasztyletowany.[/size]Sebastian, Umina i Antonio zbiegają na północne Węgry (od 1920 teren ten należy do Polski), do zamku w Niedzicy. Umina – podobnie jak wcześniej jej mąż – zostaje zasztyletowana przez ścigających ją Hiszpanów. Sebastian ratuje życie wnuka i sprowadza radę emisariuszy Inków, którzy spisują akt adopcji – zwany także Testamentem Inków. Odtąd Antonio staje się synem Wacława Benesza i zamieszkuje na Morawach. Andrzej Benesz – poprzez swego ojca Jana i dziadka Ernesta – miałby być prawnukiem Inki. Według niepotwierdzonych do końca informacji – odnalazł on kipu na zamku w Niedzicy, a nawet próbował znaleźć hipotetyczny skarb Inków. Poszukiwania nie dały rezultatów. Zginął w wypadku samochodowym, co miałoby świadczyć o klątwie inkaskich kapłanów (targnięcie się na kipu i skarb bez zgody rady emisariuszy Inków) [Aleksander Rowiński, Przeklęte łzy Słońca]
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2016, 04:15:58 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

 

anything