trawa

Autor Wątek: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych  (Przeczytany 53046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nexus6

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 09, 2017, 09:54:03 pm »
To niech teraz egmont zabiera się za Alfę. Jeden tom wystarczy.

Offline gobender

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 10, 2017, 09:17:22 am »
To niech teraz egmont zabiera się za Alfę. Jeden tom wystarczy.

Jestem za. Zwłaszcza, że z Alfy już nic nie pamiętam, oprócz tego, że miałem i że były fajne.

Offline NuoLab

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 10, 2017, 03:10:51 pm »
Z Alfy to Rosiński i Andrzejewski i to by było na tyle.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 10, 2017, 04:44:13 pm »
Z Alfy to Rosiński i Andrzejewski i to by było na tyle.
To niestety prawda.
...
- ,,Na jedenastu rysowników, których komiksy zamieszczano w "Alfie", zaledwie trzech tak naprawdę wiedziało jak powinien wyglądać dobry komiks."

http://www.komiks.gildia.pl/prasa/alfa
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2017, 04:48:16 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 10, 2017, 04:48:56 pm »
Mnie martwi obecność "Vahanary", mam to w żółtostronicowym wydaniu i nadal nie wiem, po co trzymam na półce...


Vahanara z Relaxu to oryginalna wersja. Żółte wydanie zostało przerobione. W związku ze zmianą formatu z A4 na mniejszy plansze zostały pocięte i kadry poskładane na nowo.


Zadowolony jestem z obecności Witolda Parzydły i Waldemara Andrzejewskiego. Szczególnie, że istniał problem z pozyskaniem praw do prac Andrzejewskiego. Wspominał o tym, na forum, Pan Marek Turek.
Świetnie, że w tomie 2 nadal gości Marek Szyszko.


Z Alfy to Rosiński i Andrzejewski i to by było na tyle.


Nie tylko. Autorów było zdecydowanie więcej. Choć po części masz rację. Ja bez zaglądania do magazynu wymienię Rosińskiego "W służbie galaktycznej" (w pierwszych numerach), Andrzejewskiego "Wojna światów" i "Wehikuł czasu", komiks "Głowa" (nie wiem dlaczego utkwił mi w pamięci, wstyd, że nie pamiętam autora) oraz komiks węgierski "Zaginiony świat".


To niech teraz egmont zabiera się za Alfę. Jeden tom wystarczy.
Z przyjemnością bym przytulił.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline turucorp

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 10, 2017, 05:36:13 pm »
Zadowolony jestem z obecności Witolda Parzydły i Waldemara Andrzejewskiego. Szczególnie, że istniał problem z pozyskaniem praw do prac Andrzejewskiego. Wspominał o tym, na forum, Pan Marek Turek.

W sumie, chyba mogę sobie pozwolić na odrobinę niedyskrecji (i tak to nic nie zmieni), problem był z pozyskaniem zgody na publikację zbioru prac Andrzejewskiego, być może Egmont dogadał się jakoś w kwestii jednego szorciaka?
Daje to jakąś nadzieję na przyszłość, szczególnie, że istnieją conajmniej dwa nieopublikowane komiksy, ewidentnie przygotowane do kolejnych numerów Alfy.

Offline nexus6

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 12, 2017, 05:49:48 am »
Z Alfy to Rosiński i Andrzejewski i to by było na tyle.


A mi się W służbie galaktycznej Stannego podobały. To miało swój klimat. Oczywiście Rosiński mi się spodobał bardziej i przy porównaniu części Stannego wypadają gorzej, ale nie powiedziałbym, że zupełnie źle. Komiksy rysowane przez Majewskiego też ujdą, zwłaszcza Dziwne zdarzenie. No i jest jeszcze Zaginiony świat. Razem to z komiksami Andrzejewskiego daje ponad 200 stron.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 09, 2017, 09:39:02 pm »
A co mogłoby się znaleźć w TRZECIEJ antologii Relaxu wg Was?
Chętnie bym przeczytał "Wywiadowcę XX wieku", może też "Bia ły Kieł".
Aaaa, no i "Bionik Jaga".
P.S. - a czy ktoś oprócz mnie chciałby integral (lub zeszyty) starego komiksu "Pilot śmigłowca"???
Ja bym chętnie kupił (wiem, wiem, słabe to było ale mam jakiś sentyment do tego komiksu).
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline graves

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 09, 2017, 10:46:09 pm »
A co mogłoby się znaleźć w TRZECIEJ antologii Relaxu wg Was?
Jeżeli utrzymujemy po 150 stron, to mogłoby to być:

NR   TYTUŁ   Scenariusz   Rysunki   STRONY   Numer   ROK
8.   Zamach   Jan Saudek   Karol Saudek   8   2   1976
10.   Prof. dr hab. Pechol odkrywa   Szymon Kobyliński   Szymon Kobyliński   1   2   1976
11.   Świątynia słońca   Tibor Cs. Horwath   Imre Sebok   7   2   1976
16.   Zamach   Jan Saudek   Karol Saudek   6   3   1976
23.   Tajemnica głębin   Henryk Kurta   Jerzy Wróblewski   4   4   1977
27.   Piętnaście istnień…!   Sławomir Majewski   Karol Saudek   8   5   1977
28.   Prorok Daniel   Sławomir Majewski   Jerzy Wróblewski   2      1977
31.   Ja mam czas      Witold Parzydło   1   5   1977
40.   Bajka dla dorosłych 5: Bajka o Królewnie i Krasnoludkach   Janusz Christa   Janusz Christa   1,5   7   1977
48.   Bajka dla dorosłych 6: Bajka o Śpiącej Królewnie   Janusz Christa   Janusz Christa   2   8   1977
51.   Ziemniaki i król   Kazanecki   Witold Parzydło   3   9   1977
53.   Skrzydła   Osęka   Bogusław Pawłowski   6   9   1977
57.   Początki Państwa Polskiego 7: Na surowym korzeniu   Leszek Moczulski   Marek Szyszko   6   10   1977
69.   Biały kieł cz.1   Tibor Cs. Horwath   Erno Zorad   6   12   1977
73.   Biały kieł cz.1   Tibor Cs. Horwath   Erno Zorad   6   13   1977
75.   Masjanie w Warszawie   Golędzinowski   Golędzinowski   1   13   1977
78.   Biały kieł cz.2   Tibor Cs. Horwath   Erno Zorad   6   14   1978
83.   Łabędź   Janusz Christa   Janusz Christa   3   14   1978
97.   Biały kieł cz.4   Tibor Cs. Horwath   Erno Zorad   6   16   1978
101.   Biały kieł cz.5   Tibor Cs. Horwath   Erno Zorad   6   17   1978
104.   Srebrny medalion   Maria Olszewska   Witold Parzydło   5   17   1978
105.   Bionik Jaga cz.1: Ruby   Roczek   Karmowski   5   18   1978
113.   Bionik Jaga cz.2: Szklana śmierć   Roczek   Karmowski   4   19   1978
118.   Bionik Jaga cz.3: Profesor Halong   Roczek   Karmowski   5   20   1978
124.   Bionik Jaga cz.4: Fabryka sobowtórów   Roczek   Karmowski   5   21   1978
158.   Lana w kosmosie   Tibor C. Horwath   Erno Zorad   6   27   1980
164.   Lana w kosmosie   Tibor C. Horwath   Erno Zorad   6   28   1980
170.   Lana w kosmosie   Tibor C. Horwath   Erno Zorad   7   29   1980
175.   Lana w kosmosie   Tibor C. Horwath   Erno Zorad   7   30   1981
181.   Lana w kosmosie   Tibor C. Horwath   Erno Zorad   10   31   1981
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Kleszcz

  • Gość
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 28, 2017, 02:17:00 pm »
P.S. - a czy ktoś oprócz mnie chciałby integral (lub zeszyty) starego komiksu "Pilot śmigłowca"???
Ja bym chętnie kupił (wiem, wiem, słabe to było ale mam jakiś sentyment do tego komiksu).


Miałem nieprzyjemność przeczytać pierwszy zeszyt i scenariusz był strasznie słaby! Uważam, że coś takiego nie zasługuje na integral[size=78%]. [/size][/size]Ale gdyby wydawali to w pojedynczych zeszytach i miękkich oprawach, to by było fajnie, bo to jednak historyczne ciekawostki.[size=78%]


Ps. Scenariusz scenariuszem, ale rysunki Rosińskiego GENIALNE! Bardzo mi się kadrowanie podoba :-)

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 28, 2017, 03:04:44 pm »
Ja bym kupił z chęcią, chociaż faktycznie trudno ukryć że Thorgal, Yans czy Funky Koval to to nie jest.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 28, 2017, 05:57:22 pm »

Miałem nieprzyjemność przeczytać pierwszy zeszyt i scenariusz był strasznie słaby! Uważam, że coś takiego nie zasługuje na integral[size=78%]. [/size]Ale gdyby wydawali to w pojedynczych zeszytach i miękkich oprawach, to by było fajnie, bo to jednak historyczne ciekawostki.[size=78%]


Ps. Scenariusz scenariuszem, ale rysunki Rosińskiego GENIALNE! Bardzo mi się kadrowanie podoba :smile:
[/size]
[size=78%]
Nie bardzo wiem, dlaczego niby jakaś pozycja nie zasługuje na integral, a zasługuje na pojedyncze zeszyty. Jak dla mnie, jeśli już, to byłoby odwrotnie, chociażby ze względu na to, że za zeszyty czytelnik zapłaci grubo więcej niż za album zbiorczy. Integral to również wymarzone miejsce na wszelkiego rodzaju "historyczne ciekawostki".
Jakkolwiek... PŚ chyba nie powinien się znaleźć w antologii pt. Relax, natomiast bardzo, baaaardzo chciałbym w jednej z kolejnych odsłon integrali RELAX zobaczyć historyjki zamieszczane w czarno-żółtych post-Relaxach, czyli (jeśli dobrze kojarzę) albumach zbierających komiksy, które powstały z myślą o zamieszczeniu w RELAXie właśnie, a niestety z powodu przedwczesnego zgonu tegoż, zostały osierocone.[/size]
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline starcek

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 28, 2017, 08:14:34 pm »
Tyle, że te Ogień nad tajgą i Diamentowa rzeka - bo chyba o nie chodzi - są wciąż dostępne za grosze w odróżnieniu od wielu Relaxów. Ale fakt - wydać je w kolorze - a powinno zejść bez problemu.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 28, 2017, 08:34:34 pm »
Tyle, że te Ogień nad tajgą i Diamentowa rzeka - bo chyba o nie chodzi - są wciąż dostępne za grosze w odróżnieniu od wielu Relaxów. Ale fakt - wydać je w kolorze - a powinno zejść bez problemu.
Tak, o nie chodzi. No i są jeszcze np. Dr Jekyll i Mr Hyde oraz Olbrzym z Cardiff. Prawdopodobnie tych nieopublikowanych w Relaxie historii było więcej. Dle mnie nie ma znaczenia, czy w tej żółtej wersji są dostępne za grosze; u mnie w domu leżą gdzieś w piwnicy, (podczas gdy Relaxy zajmują honorowa miejsce obok innych klasyków), dlatego przydadzą mi się jeszcze bardziej niż te 2 antologie (które też oczywiście kupiłem).
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline starcek

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 28, 2017, 09:07:43 pm »
Zwłaszcza w kolorze przydałyby się. Tak, portfel sam się otwiera.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything