trawa

Autor Wątek: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych  (Przeczytany 53037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 05, 2016, 04:16:17 pm »
dzięki, faktycznie ładnie wygląda. oby to nie był wieczny volume one.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 05, 2016, 04:40:21 pm »
dzięki, faktycznie ładnie wygląda. oby to nie był wieczny volume one.


Mam nadzieję, że będzie tom 2. Z chęcią bym widział odnowioną wersję "Bionik Jagi". Prawdopodobnie jest problem ze odszukaniem (dogadaniem się) właścicieli praw autorskich.


W stopce redakcyjnej jest napisane:
"Wydawnictwo Egmont prosi o kontakt autorów i spadkobierców autorów, których prace ukazywały się w piśmie "Relax"
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline nexus6

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2016, 05:57:25 pm »
Czy mi się zdaje, ale Dziewięciu z nieba jest opublikowany w jakiejś rozszerzonej wersji. Czyżby w Relaxie swego czasu był okrojony o pewne plansze?

Offline turucorp

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 05, 2016, 09:09:39 pm »
Czy mi się zdaje, ale Dziewięciu z nieba jest opublikowany w jakiejś rozszerzonej wersji. Czyżby w Relaxie swego czasu był okrojony o pewne plansze?
O wlasnie, kolejna niespodzianka skrywana w mrokach przeszlosci  :shock:

Offline nexus6

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 06, 2016, 07:26:48 am »
Chyba wydawca popełnił wpadkę z tymi Dziewięcioma z nieba. Przejrzałem komiks w oryginalnym relaxie i kadr 12 powinien być tuż po 11, tak to wynika z treści, natomiast w nowym wydaniu kadr 12 jest po wstawce brakujących plansz i teraz jest bez sensu.

Offline turucorp

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 06, 2016, 08:11:46 am »
Chyba wydawca popełnił wpadkę z tymi Dziewięcioma z nieba. Przejrzałem komiks w oryginalnym relaxie i kadr 12 powinien być tuż po 11, tak to wynika z treści, natomiast w nowym wydaniu kadr 12 jest po wstawce brakujących plansz i teraz jest bez sensu.

Ale to wyglada tak, ze uzupelniony material to oryginal, a plansze do publikacji w Relaxie zostaly pociete i rozkadrowane (graficznie te "nowe" kadry sa slabsze, fabularnie niewiele wnosza (jezeli ktos zna pierwotne wydanie, to rzeczywiscie moze miec nawet wrazenie, ze zrobil sie chaos fabularny)). Ciekawe czy te ciecia to wynik decyzji Rosinskiego, czy odgorna, redaktorow pisma?

Offline nexus6

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 06, 2016, 12:12:17 pm »
Nie mam pojęcia jak zostało w tej opowiastce namieszane - wiem tylko jedno, kadr, gdzie rudy niemiecki oficer myśli "Idioci! Wymyślili jakiegoś Wirskiego i szukaj wiatru w polu!" powinien być bezpośrednio po kadrze gdzie ten sam oficer mówi do swojego podwładnego ' Od dwóch tygodni działa ta przeklęta radiostacja...". Ten kadr (z zastanawiającym się oficerem), teraz gdzie jest obecnie, nie ma sensu w rozumieniu ciągu fabularnego i narracyjnego.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 06, 2016, 08:11:52 pm »
Proszę podpowiedzcie mi, Relax macie ze sklepu Gildia?
Ja zrobiłem zamówienie 3 tygodnie temu (opłacone) i jeszcze nie dostałem  :sad:
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline Garf

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 06, 2016, 08:13:40 pm »
No bo premiera była dopiero wczoraj :)

Przedpremierowo był dostępny na MFKiG w Łodzi.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 06, 2016, 08:26:29 pm »
No bo premiera była dopiero wczoraj :smile:

Przedpremierowo był dostępny na MFKiG w Łodzi.
Aaaaa, no to już wszystko wiem :roll:
Więc czekam niecierpliwie !
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline TePe

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 06, 2016, 09:14:55 pm »
W Warszawie dziś już widziałem w empiku.

Offline LordDisneyland

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 07, 2016, 11:03:23 am »
Jakaż szkoda, że w tomie nie ma żadnego komiksu Parzydły...zwłąszcza "Opowieści nie z tej ziemi". To był jeden z moich  ulubionych cykli, chociaż momentami nie wiedziałem, o co chodzi tak naprawdę :D No cóż, nie wszystko  się w wieku lat 7 rozumie...
http://www.relax.nast.pl/1/reparzyd.htm
Tymczasem moja żona załamana, że nie zmieścił się "Konus"  :cool: , ale i tak oboje cieszymy się, że coś takiego wyszło. Oby pojawiły się kolejne woluminy.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 07, 2016, 04:32:03 pm »
Jak dobrze się sprzeda to wyjdzie kolejny tom. Problem prawdopodobnie tkwi z uzyskaniem praw autorskich. Ciężko odszukać spadkobierców. Pewnie i kwestia dogadania się.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 07, 2016, 05:25:17 pm »
Jakaż szkoda, że w tomie nie ma żadnego komiksu Parzydły...zwłąszcza "Opowieści nie z tej ziemi". To był jeden z moich  ulubionych cykli, chociaż momentami nie wiedziałem, o co chodzi tak naprawdę :biggrin: No cóż, nie wszystko  się w wieku lat 7 rozumie...
heheh, miałem tak samo. też jeden z moich relaxowych faworytów.
Tymczasem moja żona załamana, że nie zmieścił się "Konus"  :cool: , ale i tak oboje cieszymy się, że coś takiego wyszło. Oby pojawiły się kolejne woluminy.
Konusa też bym chciał oczywizda!, całe szczęście dostaliśmy Tajemnicę kipu! oj, jak ja wtedy chciałem znaleźć jakieś quipu w pieninach ;)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Leyek

Odp: Relax - Antologia Opowieści Rysunkowych
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 07, 2016, 09:04:58 pm »
Te komentarze na okładce Ziemca i Magierowskiego to chyba takie dodatkowe, zawoalowane nawiązanie do PRL-u:) Pan Krzysztof nawet coś wspomina o propagandzie.