Autor Wątek: Gotham Central  (Przeczytany 21277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 14, 2017, 11:32:40 am »
Bo ludzie chcą czytać komiksy o superbohaterach.
Poza Thorgalem ja też siedzę praktycznie wyłącznie w komiksie superhero, ale nie oznacza to, że będę wypisywał takie bzdury. O komiksach możesz sobie pisać, co Ci tylko ślina na język przyniesie. Twój gust, Twoja sprawa. Ale całe mnóstwo osób ma w nosie superbohaterów i wypisując tak bzdurne stwierdzenia najprościej w świecie ich obrażasz.

To jest komiks kryminalny, który udawał że miał jakiś związek z superbohaterami
Nie udawał, faktycznie miał. Związek z superbohaterem i różną maścią superprzestępców jest w tym komiksie bardzo mocno zaakcentowany, ale (na szczęście) nie stanowi on głównej osi fabuły.

Gdyby nie dział się w batmanowym Gotham padłby jeszcze szybciej.
To jest faktycznie ciekawa sprawa. Sam się nad tym zastanawiam czytając ten komiks - co by było gdyby był to komiks dziejący się na zwykłym komisariacie w jakimś amerykańskim mieście i ze zwykłymi przestępcami w roli villianów. Ja nie wiem. A Ty skąd wiesz, że nie dotrwałby do 40 numeru?

DOKŁADNIE. To nie jest komiks superbohaterski
O, i w tym jednym się zgadzamy

8azyl, jak będziesz kiedyś w Skierniewicach albo w Łodzi (może na MFGiK) to daj znać. Może się jakoś umówimy i pożyczę Ci Gotham Central do poczytania w celach poznawczo-poglądowych.

Offline Gre

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 14, 2017, 11:53:20 am »
Gdzieś słyszałem porównanie gotham central do serialu the wire a przypomniało mi sie to teraz bo z serialem była taka historiaze w momencie startu miał bardzo mała oglądalność z powodu ...uwaga zbyt realnych scen w tym "nudnych" bo pokazywały życie policji od kuchni prawdziwe i ludzie nie chcieli ogladac tego co juz znaja i widza na codzien.... co sie pózniej okazało po latach stał sie serialem kultowym i wiele produkcji było wzorowane na nim właśnie w tym właśnie gotham central.
szczegolnie polecam oba tytuły :)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2017, 12:57:09 pm wysłana przez Gre »

Offline rzem

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 14, 2017, 01:13:26 pm »
GC jest oprócz tego komiksem o ludziach żyjących w cieniu Supebohaterów i o tym, jakie piętno ich istnienie wywiera na zwykłych ludziach, co czyni ich policyjną profesję jeszcze cięższą.
Wielki szacun dla twórców za podjęcie tematu od tej strony.
Poza tym, zwracam uwagę, że o ile Batman występuje tu mniej niż epizodycznie, to suberprzestępcy już nie, i stanowią oni mimo wszystko główną oś kryminalnej części fabuły.


Jestem  w stanie zrozumieć, że do kogoś to nie trafia - z różnych przyczyn: bo lubi superbohaterskie mordobicie, chce eventów, strzelania mocami i całego bagażu pierdół przeznaczonych dla określonego typu czytelnika. To nie jest złe, to kwestia gustu, więc nie oceniam.
Natomiast śmieszy mnie snucie teorii i forsowanie poglądów z dobranymi pod nie faktami i opiniami - tylko takimi, które do nich pasują. To już świadczy o sporych brakach.


Offline laf

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 14, 2017, 02:14:40 pm »
I to co napisałeś o GC. To tym bardziej po co mam czytać o tych policjantach, skoro na końcu i tak Batman musi odwalić całą robotę? I jeszcze tego nie pokazali. A przewijającej się teorii, że to bohaterowie tworzą superłotrów nie znoszę. To nie Batman sprawił, że żona Freeza zachorowała na śmiertelną chorobę i nie on spowodował wypadek w jego laboratorium. Freeze sam powstał i nie ma o co Batmana obwiniać.
Ale właśnie jest wręcz przeciwnie. To policjanci dotarli do tego gdzie i na kogo Freeze przeprowadzi swój atak, bez tego Batman w ogóle nie pojawiłby się na miejscu (tak to przynajmniej pamiętam, jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi)
Co do obwiniania Batmana to też wcale nie jest tak jak piszesz. Chodziło o zupełnie inną kwestię i dlatego właśnie GC nie jest tak sztampowy jak komiksy superbohaterskie i prezentuje znacznie wyższy poziom.

Offline death_bird

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 14, 2017, 07:26:16 pm »
Mój Boże, 8azyliszek, jak my się nie zgadzamy w swoich ocenach.

Diabli nadali takie posty...  :doubt:
Teraz jak nic zacznę brać.  :roll:

A poważniej. Ponieważ zwolni mi się slot po "Velvet" (skoro wychodzi jeszcze tylko jeden tom) zastanawiam się czy coś brać po tym tytule i najbliżej jestem właśnie "GC". Ale pytania dwa:
1. Tytuł trzyma poziom przez całą serię i nie ma jakiegoś dramatycznego zjazdu jakościowego?
2. Po ile zeszytów wychodzi w jednym egmontowym tomie/na ile tomów rozplanował to Egmont? Bo szukam pobieżnie, żeby nie naciąć się na jakieś spoilery i nie mogę znaleźć informacji. A mimo wszystko wolałbym wiedzieć ile ta przyjemność będzie kosztować.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline absolutnie

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 14, 2017, 07:36:05 pm »

1. Tytuł trzyma poziom przez całą serię i nie ma jakiegoś dramatycznego zjazdu jakościowego?




Tak.


Cytuj
2. Po ile zeszytów wychodzi w jednym egmontowym tomie/na ile tomów rozplanował to Egmont? Bo szukam pobieżnie, żeby nie naciąć się na jakieś spoilery i nie mogę znaleźć informacji. A mimo wszystko wolałbym wiedzieć ile ta przyjemność będzie kosztować.


Cztery tomy po 10/12/9/9 zeszytów. Łącznie cała seria.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline death_bird

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 14, 2017, 10:21:44 pm »
Dzięki bardzo.
W takim razie w następnym zamówieniu wezmę t. 1, a jak przypasuje to po "Velvet" mam nową "miniserię".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Blacksad

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 15, 2017, 08:39:50 pm »
DOKŁADNIE. To nie jest komiks superbohaterski
Jest.
w USA słabo się sprzedawał.
Nie.
Bo ludzie chcą czytać komiksy o superbohaterach.
Nie.

To jest komiks kryminalny, który udawał że miał jakiś związek z superbohaterami i tylko dlatego dociągną aż do 40 numeru.
Sam jesteś "dociągną".
A Marvels dalej mi się nie podoba ciągle z tego samego powodu - bo nie jest o superbohaterach, choć dzieje się w świecie superbohaterów.
Uhm. A o czym/kim jest? O Gallach i Rzymianach? O Valerianie? O przygodach błękitnego fiata?
I wiem kim jest Montoya.
Tyle wiesz, co obejrzałeś w ukradzionych kreskówkach. Mam prośbę - pochyl się, rozbiegnij, a ściana się znajdzie. I prośba do moderatorów - nie dziwcie się, że przez takiego pajaca to forum jest synonimem beki i komiksowej piaskownicy. I że odpływa z niego mnóstwo użytkowników. Bo o czym tu dyskutować z nadaktywnymi ludźmi o poziomie rozwielitki? I nie o gusta chodzi, a o argumenty.
Chrzań się, Smirnov

Offline marian381

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 16, 2017, 08:25:02 am »
Gotham Central tom 3: W obłąkanym rytmie

W trzecim tomie nie ma żadnych dodatków, ale z tego, co pamiętam, to chyba tylko w pierwszym były jakieś szkice. Jest natomiast zapowiedź ostatniego, czwartego tomu, który trafi do sprzedaży w październiku (trochę późno). Mogli zakończyć serię w pierwszej połowie roku i jechać już w drugiej z jakimś nowym tytułem.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline rzem

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 16, 2017, 08:32:24 am »
W październiku to kiepsko. Liczyłem na cykliczność jak do tej pory. Co tam się u nich zaczyna dziać?!

JanT

  • Gość
Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 16, 2017, 08:34:43 am »
Mogli zakończyć serię w pierwszej połowie roku i jechać już w drugiej z jakimś nowym tytułem.
A po JLA jadą z czymś?

Co tam się u nich zaczyna dziać?!
Rebirth  :smile: a poważnie to za dużo serii i ludzi brakuje.

Offline marian381

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 16, 2017, 08:38:04 am »
A po JLA jadą z czymś?

Przekonamy się w maju.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline SirBlackheart

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 16, 2017, 08:54:33 am »
Byli tu rysownicy, scenarzyści - odpłynęli. Bo w ferwowrze merytorycznych rozmów polecieli przez słowa na "k", na "ch" i na "p". Za to brylują łajzy, których nie można utemperować, a przez nie forko gildii jest pośmiewiskiem w komiksowie. Taki smuteczek.

W takim razie ja tutaj pojawiłem się mocno po czasie, bo od samego początku odnoszę wrażenie, że wypowiedzi dotyczące treści komiksów, ich faktycznej wartości oraz tematy dotyczące genezy konkretnych zdarzeń (czyli rzeczy, które niejako tworzą cały ten komiksowo-fanowski świat i pozwalają go jakoś usystematyzować), zawsze zginą tutaj pod zalewem męczących utyskiwań nad nierównościami w panoramie, osuniętej grafice, nierównym logo (w stosunku do tomu poprzedniego), opóźnieniach w, kurrr..., prenumeracie itd. Żeby dokopać się do naprawdę sensownych rozmów, z których można coś wynieść, trzeba przebrnąć przez strony takich nużących wyliczanek.

Offline Gazza

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 16, 2017, 09:45:43 am »
Dzięki marian381 za prezentację!

Przegenialny komiks! Wprawdzie na 3 tom jeszcze poczekam, ale dwa poprzednie bardzo wysoko sobie cenię i liczę, że nazwiska Brubaker/Rucka/Lark będące dla mnie synonimem jakości - gwarantują wysoki poziom serii do samego końca.

Offline laf

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 16, 2017, 09:52:13 am »
@UP
Muszę Cię zmartwić, ale w 4 tomie nie ma już Larka, a rysuje Lieber (nie znam, czyżby jakiś krewny Stana Lee?) oraz Kano we współpracy z Gaudiano. Lark pasuje mi do tej serii jak ser do pizzy, tak więc mam nadzieję, że w 4 tomie styl rysunków nie będzie znacznie odbiegał od przyjętego schematu.

 

anything