trawa

Autor Wątek: Gotham Central  (Przeczytany 21282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 16, 2017, 09:55:10 am »
Dzięki marian381 za prezentację!

Przegenialny komiks! Wprawdzie na 3 tom jeszcze poczekam, ale dwa poprzednie bardzo wysoko sobie cenię i liczę, że nazwiska Brubaker/Rucka/Lark będące dla mnie synonimem jakości - gwarantują wysoki poziom serii do samego końca.

Tak jest, dla mnie, obok Jessiki Jones, jest to najlepsza seria superbohaterska i okołosuperbohaterska wydawana obecnie w Polsce. Ostrzę pazury na Hawkeye'a z MN. Natomiast ciekaw jestem, czy dostaniemy coś w zamian za Gotham Central.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 21, 2017, 01:42:36 pm »
III tom "Gotham Central" nieco mniej mi się podobał, niż drugi. Może to kwestia krótszych historii (mamy tu 2+1+2+4 zeszyty), a może zmian rysowników (szkoda, że Larka już nie zobaczymy w ostatnim tomie).
Tak czy siak, nadal jest wspaniale, losy bohaterów bardzo mnie interesują, czasem nawet banalne śledztwa okazują się niebanalne przez uwikłanie w świat metaludzi, no i ten emanujący z całości rewelacyjny klimat dobrego serialu policyjnego.
Smutno mi się robi, gdy pomyślę, że jesienią przyjdzie się pożegnać z ekipą z Centralnego...

Chciałem jeszcze dodać, że podoba mi się niewymuszone i sensowne splecenie fragmentu fabuły GC z "Catwoman" Brubakera (co było już dyskretnie widoczne w "Catwoman").
Z drugiej strony niejasny jest dla mnie kontekst rozbratu gothamskiej policji z Batmanem po jakichś wydarzeniach, w których zginęło wielu policjantów.
Czy ktoś bardziej zorientowany może mi podpowiedzieć, o jaką historie tu chodzi?
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 21, 2017, 03:10:36 pm »
Czy ktoś bardziej zorientowany może mi podpowiedzieć, o jaką historie tu chodzi?


Konkretnie o wydarzenie o kolektywnej nazwie Batman: War Games.
perły przed wieprze

Offline Nawimar

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 27, 2017, 08:15:04 am »
Trzeci tom „wchłonięty”  i o dziwo z dotąd wydanych ten przepadł mi do gustu najbardziej. Batmana nieco mniej niż w poprzednich odsłonach co w sumie jest pozytywnym zjawiskiem. Ciekawie prezentuje się swoisty crossover pomiędzy policją Gotham, a Keystone.  Jako sprawny rzemieślnik Rucka zaproponował ciekawe rozwiązania fabularne (m.in. rola Doktora Alchemy). Drażni jednak jego zamiłowanie do słodzenia środowiskom, którym jeszcze do niedawna opłacało się słodzić. Pod tym względem jest on wręcz do bólu przewidywalny. Wiadomo zatem, że jeśli w opowieści pojawi się lesbijka to będzie, że tak napiszę, fajna, a murzyn – wysublimowany intelektualnie i moralnie. Wspomniany scenarzysta wie też komu można (a nawet trzeba!) bezkarnie skakać po głowie. Dlatego obrywa się duchownemu. Oczywiście chrześcijańskiemu, bo niemal cała reszta jest pod parasolem ochronnym („szacunek dla odmiennych kultur” i inne takie tam kocopały) na którego szturmowanie Rucka najwyraźniej jest za krótki. Niemniej miło spojrzeć na Gotham z nieco odmiennej perspektywy niż w tytułach stricte „batmanicznych”. Warstwa plastyczna nieco „rozstrzelana”. Nic nie uchybiając pozostałym plastykom zatrudnionym przy tym przedsięwzięciu żałuję, że całości nie zilustrował Michael Lark.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 27, 2017, 09:32:59 am »
Drażni jednak jego zamiłowanie do słodzenia środowiskom, którym jeszcze do niedawna opłacało się słodzić.
Abstrahując od kwestii światopoglądowych, chciałem zapytać, czy sądzisz, że od 2017 w komiksach będzie opłacało się słodzić heteroseksualnym białym mężczyznom, a bezkarnie będzie się skakało po głowach mniejszościom i różnym grupom defaworyzowanym? I wreszcie będzie przepięknie, wreszcie normalnie?
Zgadzając się, że obecna w GC obecna tendencja obciąża go pewną przewidywalnością, nie chciałbym mimo wszystko czytać jego negatywu o "białasiarskim" posterunku, walczącym z przestępczością w rasowych gettach. Takie komiksy też się z pewnością znajdą, ale nie chce mi się wierzyć, że pod egidą DC/Marvela.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Nawimar

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 27, 2017, 10:03:56 am »
Szczoch - myślę, że nie tyle nie będzie się opłacało co raczej znużenie ogranymi schematami ideologicznymi, których pełno w twórczości m.in. Rucki powoli będzie u scenarzystów z ambicjami do tworzenia nieszablonowych fabuł zanikało (wiem, przesadzam z naiwnym optymizmem). Też nie sądzę abyśmy się doczekali komiksów o których wspomniałeś mimo że sytuacje w których biali policjanci muszą radzić sobie z przestępczością w tzw. czarnych dzielnicach amerykańskich miast rzeczywiście mają miejsce.

Offline isteklistek

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 01, 2017, 08:26:31 pm »
GC tom 4 s.97 - czy w kadrze jak Stacy wraca z dachu jest tekst czy rozmazanie?

JanT

  • Gość
Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 01, 2017, 08:34:01 pm »
Który to zeszyt?
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2017, 10:02:34 pm wysłana przez JanT »

Offline peta18

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 01, 2017, 08:46:40 pm »
GC tom 4 s.97 - czy w kadrze jak Stacy wraca z dachu jest tekst czy rozmazanie?
Rozmazane i nalozone na siebie dwa teksty, w tym jeden odbity lustrzanie.
W oryginale tak samo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2017, 09:13:38 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline isteklistek

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 01, 2017, 09:01:58 pm »
Lepszego zdjęcia nie zrobię

Offline peta18

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 01, 2017, 09:04:47 pm »
Sprawdzilem oryginal. Jest identycznie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline isteklistek

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 01, 2017, 09:10:39 pm »
Dzięki wszystkim za szybkie sprawdzenie. Mogę spać spokojnie i odłożyć po przeczytaniu na półkę :smile:

Offline kosmoski

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 01, 2017, 10:01:39 pm »
Ostatni tom to majstersztyk, jak dla mnie nie ma słabych punktów. Graficznie cudo, fabularnie miód cud i orzeszki. A zakończenie miażdży, ostatnia historia to coś, czego zupełnie się nie spodziewałem. Dała po mordzie i pokazało, na co tę serię stać.

Offline OokamiG

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 02, 2017, 07:01:45 pm »
Dołaczam się do pochwał względem Gotham Central. Mimo, że jest tu Batman, stanowi jedynie tło dla bohaterów, jednak aboslutnie nie jest to minusem. Cała seria od wezwania dwójki detektywów do mieszkania, gdzie był Freeze, do samego końca trzyma w napięciu.  Seria jest nie tylko kryminałem z najwyższej pólki, ma także doskonałą stronę obyczajową. Koleje losu świetnie napisanych bohaterów nie raz trzymają za gardło. Wszystkie 4 tomy serii Brubakera i Rucki składają się na jedno z najlepszych doświadczęń dostępne dla czytelnika na polskim rynku. Własnie jestem po skończeniu 4 tomu, który miał być domknięciem, spełnieniem obietnic co do zakończenia. Jednak Gotham Central jest także nieszablonowe na tym polu: zamiast być usatysfakcjonowany po skonczeniu czytania tak świetnej serii, zostałem tylko z uczuciem zawodu, niesprawiedliowści. Każdy kto jeszcze nie czytał ma przed sobą kawał znakomicie spędzonych wieczorów. Zdecydowanie warto.

Offline marian381

Odp: Gotham Central
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 07, 2017, 12:01:56 pm »
Gotham Central tom 4: Corrigan - prezentacja komiksu

No i Gotham Central zakończone. Szkoda, bo seria zacna. Ciekawe co teraz Egmont wrzuci w jej miejsce.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ