Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 337921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1080 dnia: Czerwiec 13, 2017, 05:12:17 am »
Jest opcja szukaj. Polecam, dziala cuda!

Offline LucasCorso

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1081 dnia: Czerwiec 13, 2017, 05:25:40 am »
Jest opcja szukaj. Polecam, dziala cuda!
no właśnie moim zdaniem nie działa... Wiem bo zaraz jak tu przyszedłem próbowałem jej używać i nie spełniła pokladanych w niej nadziei.
Ale to już chyba dyskusja do innego wątku...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1082 dnia: Czerwiec 13, 2017, 10:14:16 am »
Jest opcja szukaj. Polecam, dziala cuda!

Najmocniej Cię przepraszam, że musiałeś poświęcić czas na zwrócenie mi na to uwagi oraz że nie potrafiłem prawidłowo skorzystać z tej opcji. Ale właśnie... nie wiedziałem w jaki sposób wyszukać informację o przedłużeniu tej kolekcji, po jakich słowach-kluczach wyszukiwać tak, aby było skutecznie. Na tym wspaniałym forum toczone są wielowątkowe i szalenie zajmujące dyskusje, ale niestety w różnych tematach, przez co trudno zawęzić wyniki do jednego tematu. Czy wobec tego mógłbyś wskazać mi sposób, w jaki istnieje możliwość wyszukania tej konkretnej informacji, której szukałem tak, żebym w przyszłości nie musiał zawracać głowy szacownym użytkownikom tego wartościowego forum takimi głupimi pytaniami? Z góry uprzejmie dziękuję i jeszcze raz bardzo przepraszam za kłopot.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1083 dnia: Czerwiec 14, 2017, 09:29:38 am »
Małe podsumowanie tego co nas czeka prosto z fanpejdża WKKM (od Aniorodnika)

Cytuj
Zaplanowane jest trzydzieści dodatkowych tomów (nr 121-150), a wśród nich będzie: 9 tomów z Marvel NOW! zawierających ponownie wykorzystane tłumaczenie Egmontu, 13 tomów z Marvel NOW!, które nie pojawiły się w ofercie Egmontu (w tym 5 historii, które nie pojawiły się na liście tytułów oryginalnej brytyjskiej edycji kolekcji) oraz 8 tomów  z historiami sprzed Marvel NOW! (głównie klasyka z lat 70. i 80.)

@JanT, dowiedziałeś się co z tym ósmym tomem w ramach classików?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1084 dnia: Czerwiec 14, 2017, 10:56:25 am »
@JanT, dowiedziałeś się co z tym ósmym tomem w ramach classików?
Nie  :smile: Myślę że może być dubel z SBM: Deadpool: Suicide Kings albo The Black Knight (Captain Britain & MI:13: Vampire State) - w WKKM jako Captain Britain & MI:13: Vampire State.
Chyba że wymienią w SBM.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 11:02:33 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1085 dnia: Czerwiec 14, 2017, 11:09:39 am »
Chyba że wymienią w SBM.
No cóż, Punisher będzie się dublował pomiędzy dwiema kolekcjami to dlaczego nie miałoby być tak samo z Captain Britain? Chociaż z tych dwóch ja bym stawiał na Deadpoola.

@Anion, daj znać!!! Czy to naprawdę aż taka wielka tajemnica?

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1086 dnia: Czerwiec 14, 2017, 11:13:04 am »
Czyli pozostajemy z pięcioma zagadkowymi Marvel NOW! i jednym Classikiem (czy podpowiedzią jest tu, że "głównie [a więc nie wyłącznie] z lat 70. i 80."?). Dawno już nie czułem emocji związanych z ujawnianiem tytułów WKKM... Cieszę się.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1087 dnia: Czerwiec 14, 2017, 11:16:39 am »
Czy dzisiejszy tom jest wart kupna, jeżeli tylko połowa zawartości odnosi się do tomów, które posiadam? Może każdy zeszyt jest poprzedzony streszczeniem danej historii od początku aż do "rozwidlenia dróg".

Offline LucasCorso

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1088 dnia: Czerwiec 14, 2017, 11:30:10 am »
Czy dzisiejszy tom jest wart kupna, jeżeli tylko połowa zawartości odnosi się do tomów, które posiadam? Może każdy zeszyt jest poprzedzony streszczeniem danej historii od początku aż do "rozwidlenia dróg".


Watcher to robi za każdym razem.
Wyjasnia co się stało oryginalnie, a potem pokazuje zmiany


Ale to tylko w punkcie, który zmienia rzeczywistość


Spora częśc tych historii i tak obejmuje większy zakres.
Takie na przykład What If #1 to pokazuje jakby wyglądało jakies 5-6 kolejnych numerów FF od numeru 13-stego jakby w nich był Spider-man...


Więc musisz być przygotowany, że nawet z najlepszym streszczeniem coś Ci umknie...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 11:33:42 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1089 dnia: Czerwiec 14, 2017, 11:45:26 am »
Hehe
https://www.gildia.pl/komiksy/339945-wielka-kolekcja-komiksow-marvela-121-warlock-czesc-1

Wiedzieliśmy od jakiegoś czasu ale tu już definitywne potwierdzenie

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1090 dnia: Czerwiec 14, 2017, 11:56:41 am »
Czy dzisiejszy tom jest wart kupna, jeżeli tylko połowa zawartości odnosi się do tomów, które posiadam?

Mnie tam takie gdybanie w ogóle nie przekonuje.

Ponownie za fanpejdżem WKKM
"Wybór historii z klasycznej serii prezentującej alternatywne wersje ikonicznych opowieści Marvela. Co by było, gdyby Spider-Man dołączył do Fantastycznej Czwórki na początku swojej kariery superbohatera? Co by było, gdyby drużyna Avengers rozpadał się po swoich pierwszych dwóch przygodach? Co by było, gdyby Doktor Strange był uczniem Dormammu? Co by było, gdyby Rick Jones zginął w trakcie wojny Kree ze Skrullami? Co by było, gdyby Jarella, którą kochał Hulk, nie umarła? Co by było, gdyby Peter Parker ocalił Gwen Stacy przed śmiercią? Co by było, gdyby Daredevil był głuchy zamiast ślepy, a Cyclops strzelał swoimi promieniami z uszu zamiast oczu? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, musicie przeczytać ten tom!"

P.S. Spójrzcie na zapowiedź dzisiejszego tomu. Tekst wymiata!!!  :badgrin: :badgrin: :badgrin:
https://www.facebook.com/WielkaKolekcjaKomiksowMarvela/photos/a.716943338491773.1073741953.100901473429299/716943361825104/?type=3&theater
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 12:04:16 pm wysłana przez laf »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1091 dnia: Czerwiec 14, 2017, 12:50:01 pm »
Hehe
https://www.gildia.pl/komiksy/339945-wielka-kolekcja-komiksow-marvela-121-warlock-czesc-1

Wiedzieliśmy od jakiegoś czasu ale tu już definitywne potwierdzenie

A gdzie słowa "Dzięki 8azyliszek za dobry wywiad w tej sprawie"? Ja już to potwierdziłem u źródła 18 maja w pierwszy dzień Targów. A to że Warlock będzie wiadomo od Leszka.

Takie na przykład What If #1 to pokazuje jakby wyglądało jakies 5-6 kolejnych numerów FF od numeru 13-stego jakby w nich był Spider-man...

W sumie zrealizowali to parę lat temu, gdy Spider-Man dołączył do Future Fundation.

Offline LucasCorso

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1092 dnia: Czerwiec 14, 2017, 12:53:39 pm »
W sumie zrealizowali to parę lat temu, gdy Spider-Man dołączył do Future Fundation.

Czyli (bo nie jestem pewien, czy Cię dobrze rozumiem) gdy Pająk dołączył do Future Foundation to przeżyli jeszcze raz te same przygody co w numerze 13 i 14 oryginalnej serii?

ciekawe...
może kiedyś przeczytam...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1093 dnia: Czerwiec 14, 2017, 01:03:51 pm »
Nie te same, ale zrealizowano koncepcję dołączenia S-M do FF w normalnym universum 616.

Offline LucasCorso

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1094 dnia: Czerwiec 14, 2017, 01:10:47 pm »
aaaaa....

A to dzięki, ja już widziałem SM w FF w 616, więc nie muszę czekać.

Z czystej ciekawości tylko chciałbym zapytać, do której części mojej wypowiedzi, odnosiło się Twoje  "to" w słowach "zrealizowali to"?
Bo ja nadal jestem trochę zagubiony w tej wymianie zdań i chciałbym i wiedzieć, gdzie popełniłem błąd. No wiesz, tak dla osobistego rozwoju...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

 

anything