trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 339376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #930 dnia: Maj 14, 2017, 08:32:10 pm »
@UP
Zgadzam się. Np taki Hulk Potwór na Wolności.Niby tylko skacze z miejsca na miejsce i naparza się z kim tylko można, ale dla mnie ma to swój urok. Albo stary Iron Man Poczatek końca - tu mi się dobrze czytało ciągłą fabułę. Spider-man No More został naprawdę świetnie napisany, a jeszcze zaraz po tej historii jest wprowadzany Kingpin. I tak można wymieniać. Jest kilka męczących staroci (WKKM 97), ale ogólnie ja się cieszę, że dostaliśmy te 40 klasyków pokazujących historię i rozwój Marvela.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #931 dnia: Maj 14, 2017, 08:34:38 pm »
Nawet nie wdając się w dyskusje o utraconym klimacie i wspomnień czarze, te komiksy często są ważne, pionierskie (nawet jeśli tylko pionierskie pośród superhero) lub mają jakąkolwiek inną historyczną wartość. Sam nie jestem fanem większości rozwiązań narracyjnych tamtych komiksów, a np. Claremonta hejtuję ostro, ale o matko! jakie tam perełki można znaleźć.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #932 dnia: Maj 14, 2017, 10:12:10 pm »
Dlatego wszelkiego rodzaju przepychanki, ktore mialy, maja i zapewne beda mialy miejsce na forum, dotyczace definicji prawdziwego fana komiksow (i tym podobne) uwazam za nic innego, jak tylko zwykla dziecinade rodem z piaskowinicy.
A ja stosuję niezawodną definicję "prawdziwego fana".
Otóż dla mnie główną cechą fanów jest niezadowolenie.
Każdy prawdziwy fan tęskni za jakimś swoim nieuchwytnym ideałem, zżyma się na twórców którzy nie sprostali zadaniu, pamięta że kiedyś było lepiej, nienawidzi poszczególnych autorów, rozwiązań, momentów. Do tego ma potrzebę dzielenia się swoim niezadowoleniem. A najważniejsze, że przy tym wszystkim nie porzuca przedmiotu swojej pasji, tylko z uporem godnym lepszej sprawy rozbudowuje swój zbiór/gromadzi doświadczenia/zachowuje odcinki itd.
Dlatego też największą sztuką współczesnych twórców popkultury (stykających się blisko jak nigdy dotąd z tą rzeszą fanów) jest utrzymanie fanów w "kontrolowanym niezadowoleniu".

A stosując to kryterium, mam wrażenie że wokół WKKM wytworzyła się niezła grupa "prawdziwych fanów". I w ogóle jest ich tu na forum całkiem sporo. Sam się do nich nieskromnie zaliczę...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #933 dnia: Maj 15, 2017, 10:57:35 am »
Marco Lupoi we wstępie "Gniewu Pantery" pisze, że ta opowieść "powinna być z dumą eksponowana na półce każdego prawdziwego miłośnika komiksu". Dziś wreszcie ją przeczytam i mam nadzieję, że to się potwierdzi. Nie na darmo Niezwykła Historia Marvel Comics też mu poświęciła te 2 strony.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #934 dnia: Maj 15, 2017, 08:15:54 pm »
Potwierdzenie z wiki, że Time Runs Out (Part 2) i Time Runs Out (Part 3) to odpowiednio 147 i 148 tom w UK

To było oczywiste ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #935 dnia: Maj 15, 2017, 08:59:30 pm »
Dobry ziomek Hachette przedłuża tak jak to było do przewidzenia. I jednocześnie ścieśnia, by się więcej numerów zmieściło. Dla mnie to wyborna informacja. TRO już w lipcu 2018 - nie trzeba będzie czekać do jesieni.

Zabawnie też się czyta żale i zachwyty brytyjskich czytelników na fb na wieść o kolejnych 20 numerach.

https://www.facebook.com/HachetteMarvelCollections/posts/1574799115866047?comment_id=1576802912332334

Gniew Pantery, to mocna rzecz. Postaram się do jutra napisać recenzję. Ciekawe jak wypadnie w porównaniu z See Wakanda and die.

I przez te foliowanie oraz że tylko ja tu mam jeszcze skaner, :smile: nikt nie mówił jakie mocne wrażenie robi Man Thing w Marvel Horror. Choć to tylko 11 stron, to świetnie wyszła ta czerń i biel na kredowym papierze. Obłędne rysunki.


« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2017, 03:54:26 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #936 dnia: Maj 16, 2017, 07:17:16 pm »
W takim samym stylu jest cały trzeci omnibus Tomb of Dracula. Zgadzam się - wygląda to jak z kompletnie innej (niemarvelowej) bajki.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #937 dnia: Maj 16, 2017, 08:38:43 pm »
Tak tu się wszyscy zachwycali Elektrą Assassin (poza mną). Ale co w takim razie myślicie o "Gniewie pantery". Jako "pierwsza powieść graficzna" Marvela dla mnie komiks wypadł bardzo dobrze zarówno scenariuszowo jak i artystycznie. Na pewno wart uwagi - polecam.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #938 dnia: Maj 16, 2017, 09:03:50 pm »
Co rozumiesz przez "wypadł dobrze artystycznie"? Z porównania do Elektry Assasins (i twojej opinii o niej) wnioskuję, że nie masz zielonego pojęcia o czymkolwiek co ma cokolwiek wspólnego ze słowem "artystyczne". Więc skoro dla Ciebie szczytem sztuki komiksowej jest zwykłe odtwórstwo, jak najbardziej proste, jak najmniej artystyczne, to co dokładnie Cię urzekło w oprawie graficznej? I dlaczego scenariusz "wypada dobrze"? Powiedzże coś więcej poza "ten komiks jest dobry, bo jest dobry".

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #939 dnia: Maj 16, 2017, 09:32:56 pm »
@UP
Jutro zkorektoruję moją recenzję i będziesz widział o co mi chodzi. Ja z ocenami o Elektrze przynajmniej się wstrzymałem aż ją przeczytałem, czego ty z Gniewem Pantery nie zrobiłeś. A szkoda. McGregor naprawdę świetnie opisał ten go9rzki powrót króla do swojego kraju i kłopoty jakie go spotkały. plus rysunki świetnych twórców.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #940 dnia: Maj 16, 2017, 09:41:56 pm »
Nigdzie nie oceniłem Gniewu Pantery. Z czytania ze zrozumieniem pała.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #941 dnia: Maj 17, 2017, 01:10:52 pm »
Dzisiejszy tom bardzo przyjemnie mi się czytało, szkoda, że następne 24 zeszyty wydadzą dopiero... nie wiem kiedy. Jutro mam zamiar zabrać się za "Ostatnie życzenie" i będę sobie tak odświeżał w następnych dniach kolejne tomy "Superior Spider-Mana", by zdążyć przeczytać wszystko do premiery "Ludu Goblinów", może jakieś easter eggi wyłapię.  :lol:  Nie lubię, gdy w drugiej części danej historii w "Polecanych lekturach" jest to samo, co w pierwszej, liczyłem, że dziś zobaczę tam polską okładkę np. wspomnianego "Ostatniego życzenia".

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #942 dnia: Maj 17, 2017, 07:21:28 pm »
Według wiki 151 to Civil War: Warzones
Ciekawe  :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #943 dnia: Maj 17, 2017, 07:25:12 pm »
Według wiki 151 to Civil War: Warzones
Ciekawe  :smile:

Dodał to R2Mar więc info jest bardzo wiarygodne bo on zawsze edituje te newsy

Tie-in do Secret Wars. Drugi po Deadpool's Secret Secret Wars w WKKM UK i kolejny mocny kandydat do wydania przez Egmont jeżeli chodzi o tie-iny z Battleworldu Secret Wars

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #944 dnia: Maj 17, 2017, 07:33:06 pm »
Wierzyć wierzę  :smile: Tylko mnie zaskoczyło.

Fajny tie-in to też Thors Aarona.

 

anything