trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #975 dnia: Maj 19, 2017, 07:10:53 am »
Ja tam na Kaczkę Marvela w ogóle nie czekam. W tym tomie najbardziej obawiałbym się tłumaczenia, bo mam wrażenie, że będzie tam wiele zwrotów trudnych do zrozumienia po przełożeniu na rodzimy język. No chyba, że Oskar Rogowski by się za to wziął, który podobno nieźle poradził sobie z Deadpoolem. Bądź co bądź dziwny jest to dla mnie bohater i jakoś odrzuca mnie maniera głupkowatego zwierzątka komentującego współczesne (na tamtą chwilę) wydarzenia i osiągnięcia popkultury. A przynajmniej tak to kojarzę z jakiejś recenzji czytanej swego czasu przy pamiętnej dyskusji na temat tomów możliwych do wydania w ramach pierwszego przedłużenia WKKM.

Czekam natomiast na zapowiedź Infinity Gauntlet - obok DoFP największy nieobecny w polskim WKKM.

P.S.
Witam wszystkich
Powitać

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #976 dnia: Maj 19, 2017, 07:35:44 am »
Z Howardem jak dotąd miałem styczność tylko przy okazji tie-inu do Civil War, ale nie mogę powiedzieć, że było to jakoś ciężkie do zrozumienia czy niestrawne. Całkiem zgrabne, ironiczne i lekkie. Ok, współczesny Howard zapewne jest kompletnie inny od tego, który jest w ramach kolekcji i obawy innych forumowiczów co do zjadliwości tytułu pewnie by się sprawdziły, ale z pewnością byłaby to lepsza pozycja, niż dubel Egmontu. Tak więc ja osobiście za taką opcją jestem jak najbardziej. Gdyby kaczka miała być zamiast np. Strange'a, Warlocka czy Rękawicy, to wówczas oczywiście pomysł byłby chybiony.

A dla fanów panoramy - tak przy okazji, podpytałem BOK o grafikę rozszerzonej panoramy i chociaż nie mieli jej wizualizacji, to potwierdzili, że pojawią się na niej Thor, Cap, Dr Doom i Doctor Strange (pewnie to nie wszyscy, ale na początek musi wystarczyć). Trzech pierwszych widać na innych panoramach. Strange zaś pewnie także będzie wzięty z już gotowych prac Dell'Otto, więc w Google można znaleźć grafiki, które z dużym prawdopodobieństwem będą tu wykorzystane.

Ja postanowiłem, że mimo wszystko będę dalej zbierał WKKM. Głupio mi tak jakoś po tych kilku latach przerwać kolekcję. Jak pojawią się duble, to trudno - najwyżej będę miał coś podwójnie. A poza tym - kurcze, mi się ta panorama podoba :) 

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #977 dnia: Maj 19, 2017, 08:47:05 am »
Ja tam na Kaczkę Marvela w ogóle nie czekam. (...)  Bądź co bądź dziwny jest to dla mnie bohater i jakoś odrzuca mnie maniera głupkowatego zwierzątka komentującego współczesne (na tamtą chwilę) wydarzenia i osiągnięcia popkultury. A przynajmniej tak to kojarzę z jakiejś recenzji czytanej swego czasu przy pamiętnej dyskusji na temat tomów możliwych do wydania w ramach pierwszego przedłużenia WKKM.



Im więcej czytam ocen "Kaczora Howarda" dokonanych na podstawie tego, co ktoś, gdzieś, kiedyś powiedział, tym bardziej wydaje mi się, że ten komiks powinien być u nas wydany. Wydany w ramach ktorejś kolekcji, bo tu dostaniemy jakiś - w miarę reprezentatywny - wycinek z dziejów Howarda, bez konieczności kontynuacji tej serii.
Z tych fragmentów "Kaczora Howarda" pamiętam, że nie był on głupkowaty, że miał własną biografię (nie był to zbiór gagów czy komentarzy mających za cel ówczesną kulturę popularną) i że wyczuwało się w tym komiksie klimat noir: zmęczony bohater, brudny i niejednoznaczny świat, jakaś nuta goryczy i poczucie przegranej.


Potem, kiedy fragsel, ktory czytał serię po kolei, opisał Kaczora Howarda", pomyślałem, że przypadkiem trafiłem na jakiś fragment historii różniący się od całości. Ale przecież w ramach kolekcji (jednej lub drugiej) można pokazać właśnie taki fragment serii.


Ja głosowałbym za tym fragmentam:




Z kolei na CBR uważają, ze ta historia jest najlepszą rzeczą ze wszystkiego, co Steve Gerber napisał:
http://www.cbr.com/meta-messages-steve-gerber-lets-us-into-his-head/
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #978 dnia: Maj 19, 2017, 08:59:18 am »
Pokazać fragment historii, jak najbardziej. Byłby taki tom doskonałym papierkiem lakmusowym, czy dzisiejszy polski czytelnik jest w stanie wychwycić wszystkie meta-powiązania sprzed lat 30-tu. Ja czym HD w oryginale i mimo 40 lat na karku to wielu odniesień nie wychwytują, gdyż to co do nas docierało z USA w latach osiemdziesiątych to zaledwie ułamek popkultury, którą zachwycali się ówcześni amerykańscy czytelnicy. Owszem, doceniam historie Gerbera same w sobie, ale na zasadach takich samych jak doceniam Claremonta, który w tym samym okresie pisał X-Men.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #979 dnia: Maj 19, 2017, 10:37:01 am »
@absolutnie
Ja mam za sobą całego Kaczora Howarda (nie czytałem tych dojrzalszych historii spoza runu wspomnianych przez fragsela i nie zmęczyłem  zeszytów, które pisali następcy Gerbera - spadek poziomu jest ogromny) i generalnie obie strony mają po trochu rację i przez to może być problem z wybraniem czegoś reprezentatywnego. Ton historii Gerbera potrafi zmieniać się bardzo szybko i podążać w dość nieoczekiwanych kierunkach. Jeden zeszyt może zawierać głupkowatą historię pełną mniej lub bardziej zabawnych gagów, a dwa zeszyty później bohater będąc w emocjonalnym szambie próbuje poskładać swoje życie do kupy i poradzić sobie z tym jak bardzo skrzywdził przyjaciół. Najbardziej jaskrawy przypadek tej dwubiegunowości w historiach Gerbera, które przeczytałem pochodzi z innego jego komiksu - Man Thinga. W jednej chwili mamy kosmiczną historię o kosmicznych barbarzyńcach i czarodziejach pełną kosmicznych głupotek. Za to niedługo potem jest kameralny zeszyt o szykanowanym i poniżanym chłopcu, który zmarł podczas lekcji wychowania fizycznego i dziewczynie która chce upublicznić jego pamiętnik. Spory przeskok.

Z kolei na CBR uważają, ze ta historia jest najlepszą rzeczą ze wszystkiego, co Steve Gerber napisał:
http://www.cbr.com/meta-messages-steve-gerber-lets-us-into-his-head/
To jest uznawane za najlepsze, bo jest meta i to meta inne niż np. u Morriosna. To nawet nie jest historia, tylko esej o tym, że komiksu w tym miesiącu nie będzie. Jako ciekawostka/uzupełnienie jak najbardziej tak, ale nie jako danie główne.

Gdybym miał wybrać to co najlepsze/najbardziej warte wydania, to przychyliłbym się do twojego wyboru.

Offline przemo1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #980 dnia: Maj 19, 2017, 05:03:13 pm »
Polecam Niezwykłą Historię Marvel Comics i to co tam na temat Howarda i samego Gerbera zawarte.
Howard i Man-Thing to dwie postacie które z ówczesnego "pobocza" Marvela najbardziej przypadają do gustu.
Nienależenie do głównego mainstreamu i mniejsza ilość sprzedawanych egzemplarzy pozwalało na przemycanie na łamy poszczególnych numerów historii niedostępnych dla fanów X-men czy FF.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #981 dnia: Maj 19, 2017, 05:57:34 pm »
Polecam Niezwykłą Historię Marvel Comics i to co tam na temat Howarda i samego Gerbera zawarte.



Przyznam, że czytałem, ale nie wiem, jak informacje tam zawarte mają się do treści naszej rozmowy. czy mógłbym prosić o wskazówki, jak czytać, na co własciwie zwrócić uwagę i na czym się skupic oraz jaką wiedzę wynieść z lektury.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline przemo1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #982 dnia: Maj 19, 2017, 06:42:49 pm »
Chodziło mi głównie o wrzucane na łamy Howarda odnośników i do sytuacji ówczesnej Ameryki i do stosunków panujących w Marvellu, np. ogłoszenie przez szefostwo firmy o starcie Kaczora na prezydenta w 1976 r.
Jak pisał Blasko Gerber na łamach Howarda i Man-Thinga mógł pozwolić sobie na większą dawkę realizmu i odstępowania od standardowego superhero i kolejnej bezsensownej naparzanki.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #983 dnia: Maj 20, 2017, 11:06:48 am »
Pan Tomasz Sidorkiewicz zrugał mnie trochę dziś, więc chciałbym solennie i bardzo przeprosić jego i całą Muchę Comics za to że ujawniłem że Wkkm 121 będzie Warlock 1. Gdy otrzymałem tą informację nie powiedziano mi, że nie można jej upubliczniać.


Od siebie tylko dodam, że 12 lipca jest za mniej niż 2 miesiące i chyba wielka krzywda się nie stała.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #984 dnia: Maj 20, 2017, 11:25:25 am »
Po co te tajemnice.... Żadna krzywda im by się nie stała nawet jakby ujawnili całą listę

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #985 dnia: Maj 20, 2017, 12:30:00 pm »
Ale Hachette Pl oficjalnie nie ujawnia i co im zrobisz? Nie ma takiej super współpracy jak Egmont z Eaglemoss i Mucha nic nie może. :)

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #986 dnia: Maj 20, 2017, 01:13:40 pm »
Nie bardzo rozumiem za co ich przepraszasz skoro nie powiedzieli, że powinieneś zachować tę informację dla siebie.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #987 dnia: Maj 20, 2017, 02:14:54 pm »
Nie bardzo rozumiem za co ich przepraszasz skoro nie powiedzieli, że powinieneś zachować tę informację dla siebie.


i to i (że zacytuję samego siebie):

Ee, wniosło to trochę zycia w WKKM :smile: . Może sprawiło, że kilka osób zostało przy zakupie/ śledzeniu tej kolekcji, co gdyby miały być tomy tylko z marvel Now! (jak dotąd myśleliśmy) mogłoby nie mieć miejsca...


Naprwdę, ta informacja przysłużyła się tylko pozytywnie kolekcji, ja nie mogę się doczekać Warlocka.

Robienie z igły wideł (pewnie jakieś wytyczne marketoingowe w bardzo-mądrej-książce-do-marketingu wyczytali, żeby robić niespodzianki i zrobił im się błąd w systemie).

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #988 dnia: Maj 20, 2017, 04:28:44 pm »
Ja spytałem pana Roberta, a on mi normalnie w dobrej wierze odpowiedział. Albo nie wiedział że nie ma mi mówić tej wiadomości, albo ewentualnie miał powiedzieć, żebym dalej nie rozgłaszał. Dziś Tomasz Sidorkiewicz już nie chciał powiedzieć jaki tytuł będzie 122 numerem. :) Ale jeszcze jutro spróbuje go spytać co tam Marek Starosta tłumaczy. :D

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #989 dnia: Maj 20, 2017, 11:34:53 pm »
Po lekturze "Pajęczej wyspy" dochodzę do wniosku, że człowiek, który rozdzielił tę dwójkę będzie się smażył w komiksowym piekle po wsze czasy.  :evil: Inna sprawa, że przynajmniej J.J.J. choć raz zachował się przyzwoicie.
A poza tym to choćby nie wiem jak głupią naparzankę zasponsorował Marvel pod szyldem Pająka to teksty Parkera rekompensują wszystko.  :cool:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

 

anything