Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« dnia: Listopad 12, 2016, 07:16:10 pm »
Premiera "Dnia Defenders" już niedługo i chyba wezmę go, jakoś te ostrzeżenia nie wpłynęły na moje zdanie, obym tego nie żałował.
PS: Poprzednią część ktoś zamknie, prawda?

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2016, 11:55:12 pm »
X-men: W cieniu Saurona
"Zmierzch mutantów" to wg mnie jeden z najciekawszych tomów WKKM. Zmiana wizualna zaproponowana przez Neila Adamsa (cudownie wpływająca też na jakość fabularną) jest w tym tomie wprost oszałamiająca. "Sauron" nie ma już tego smaku, a ostatnie odcinki to moim zdaniem wręcz schyłek (np. historia zawarta w zeszycie 65 powinna się chyba rozciągać na 2 zeszyty). Niemniej nadal jest pięknie. I jest to niemal wyłącznie zasługa Adamsa.
Dziś zaproponowany przez niego styl stanowi jedną z odmian "klasycznego rysunku superhero" i jest powielany przez wielu wyrobników, w rodzaju Davida Fincha. Ale wówczas to była propozycja niezwykle świeża - odkrywanie zupełnie nowych dla tego gatunku obszarów. I - zwłaszcza w pierwszych rysowanych przez niego zeszytach - widać z jaką inwencją (i chyba radością) Adams eksperymentuje, popisuje się i nasyca swoje kadry ekspresją oraz patosem.
Ekspresja i patos to dwa terminy, które moim zdaniem najpełniej charakteryzują rysowane przez niego zeszyty. Zgrabnie korespondują one z odniesieniami religijnymi, rozmachem oraz swoistym pesymizmem tych historii o przedwcześnie dojrzałych nastoletnich wyrzutkach. Mniej grają z dialogami, bo nieraz dramatyczne miny i gesty bohaterów komicznie gryzą się z suchymi gadkami w dymkach (polecam drugi obrazek w zeszycie 65). Bardzo skondensowanej fabule i sprawnej narracji nie mam natomiast nic do zarzucenia.
Ja też z żalem żegnałem się z mutantami Thomasa i Adamsa i wyobrażam sobie jak smutnym momentem było w zagrodzie Marvela zamknięcie tej serii.

Na marginesie: zaskoczyła mnie artystyczna forma doświadczonego ale mało oryginalnego rysownika Dona Hecka w zeszycie 64. Znając jego ówczesne prace podejrzewam, że albo skutecznie "zapatrzył się" na Adamsa, albo po prostu Adams wstępnie rozrysowywał jego plansze (o czym w stopce nie wspomniano). Ciekawe...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2016, 07:31:11 pm »
Lista zapowiedzianych tomów:

(K) - klasyk
(N) - nowość

Lipiec 2017
- 121. Warlock, cz.1 (12.07.2017) (K)
- 122. All New Ghost Rider: Maszyny zemsty (26.07.2017) (N)

Sierpień 2017
- 123. Warlock, cz.2 (9.08.2017) (K)
- 124. Silver Surfer: Nowy Świt (23.08.2017) (N)

Wrzesień 2017
- 125. Avengers: Świat Avengers (6.09.2017) (N)
- 126. Nova: Początek (20.09.2017) (N)

Październik 2017
- 127. New Avengers: Wszystko Umiera (4.10.2017) (N)
- 128. Captain Britain A Crooked World  (18.10.2017) (K)

Listopad 2017
- 129. Superior Spider-Man: My Own Worst Enemy (2.11.2017) (N)
- 130. Uncanny X-Men: Days of Future Past  (16.11.2017) (K)



Tomy niewydane w Polsce:

- Captain Britain and MI13 Vampire State (N)
- Deadpool Hey, it's Deadpool! (K)
- Deadpool Killer, Gods and Vampire (N)
- Deadpool Suicide Kings (N)
- Deadpool Team-Ups and Downs (N)
- Howard the Duck (K)
- The Infinity Gauntlet (K)
- Hawkeye: My Life as a Weapon (N)
- Uncanny Avengers: Red Shadow (N)
- Fantastic Four: Voyagers (N)
- Guardians of the Galaxy: Cosmic Avengers (N)
- Avengers Arena: Kill or Die (N)
- Ms. Marvel: No Normal (N)
- The Amazing Spider-Man: Spider-Verse (N)
- Deadpool's Secret Secret Wars (N)
- Avengers: Time Runs Out, PART 1 (N)
- Avengers: Time Runs Out, PART 2 (N)
- Avengers: Time Runs Out, PART 3 (N)
- Secret Wars, PART 1 (N)
- Secret Wars, PART 2 (N)


Tomy potwierdzone:

- Punisher Circle of Blood (K)
- Doctor Strange A Separate Reality (K)
- Thor: God of Thunder - The God Butcher (N)
- Infinity (Part 1) (N)
- Infinity (Part 2) (N)
- Death of Wolverine (N)
- Original Sin (Part 1) (N)
- Original Sin (Part 2) (N)
- Captain America: Castaway in Dimension Z (N)
- Young Avengers: Style > Substance (N)
- Rocket Raccoon: A Chasing Tail! (N)
- Thor: The Goddess of Thunder (N)
- Spider-Gwen: Most Wanted (N)
- Deadpool: Team-Ups and Downs (N)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2017, 04:58:37 pm wysłana przez Antari »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2016, 08:43:01 pm »
Kopiuję listę Anionorodnika, z poprzedniej części wątku, bo jest dość przydatna.
...a mi podnosi ciśnienie - jak widzę niektóre tytuły niewydane w Polsce.
Dla mnie to już jest schyłek Kolekcji i z prawdziwą niecierpliwością czekam już tylko na "Kree/Scrull War". Reszta w najlepszym wypadku budzi zaciekawienie.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2016, 12:06:59 pm »
...a mi podnosi ciśnienie - jak widzę niektóre tytuły niewydane w Polsce.
Dla mnie to już jest schyłek Kolekcji i z prawdziwą niecierpliwością czekam już tylko na "Kree/Scrull War". Reszta w najlepszym wypadku budzi zaciekawienie.
Dla mnie trochę też - z tych tytułów, co przed nami, za dużo już dla mnie nie ma.
Z tym Deadpoolem to pewnie i H - najlepsze wydawnictwo komiksowe pod słońcem - żałuje.
No i Circle of Blood.
Ciekawe, jakie powody stały za decyzjami tych zmian - może zamiast nich też wpadły nam jakieś perełki?

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2016, 01:10:53 pm »
Tak jak z rzeczy nowszych podarowałem sobie Battle Scars (był to pierwszy tom WKKM, który sobie odpuściłem), tak nie kupuję Day of Defenders. Trochę sam jestem zaskoczony, bo ramotki łykałem bez uprzedniego sprawdzenia, czy aby nie mdłe, jednak tym razem... Nie wiem, jest to pewnie kwestia jakiegoś przesytu. Mam nadzieję, że - jako miłośnik klasyków - nie popełniłem błędu.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2016, 02:14:22 pm »
Kupiłem  Difendersów - przy pobieżnym przejrzeniu robi niezłe wrażenie, jeśli ktoś rzecz jasna lubi takie wykopaliska. Pierwszy mój kontakt z rysunkami Andru- podobają mi się bardziej, niz te Buscemy. W tomie są też  rysunki niewymienionego na okładce Dona Hecka.
Niestety , znów na kilku stronach dziwny brud, jakby popiół. Na szczęście plamy są niewielkie.
SirBlackheart- przejrzyj jeszcze raz, może zmienisz zdanie :) W końcu to zabytek , i to  z Hulkiem.  :cool:

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2016, 02:46:53 pm »
Co jak co,  ale narzekań na rysunki z komiksów z lat 60-tych i 70-tych w WKKM było niewiele. Ramotkowatość dotyczy raczej warstwy fabularnej.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2016, 02:58:07 pm »
Jak dla mnie lepsza z ramotek z WKKM  :smile:

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2016, 07:37:17 pm »
Trafiły dziś w moje ręce Deefendersi i wcześniejszy Silver Surfer.
Mogłem tylko przekartkować, bo z zakupu tych komiksów zrezygnowałem już wcześniej, ale muszę powiedzieć, że to, co znalazłem w środku, zaskoczyło mnie na plus.
Duże kadry, nie aż tak wypakowane tekstem. I to, na co zwracam uwagę szczególnie: drugi plan. Ano jest w obydwu komiksach. Nawet Silver wyglądał bardzo ożywczo wbrew planszom z netu, na których widziałem tylko gadające głowy.
Obudził sie głos szepczący, że odstąpienie od zakupu to był błąd.


Offline Gazza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2016, 09:38:59 am »

Obudził sie głos szepczący, że odstąpienie od zakupu to był błąd.

Byłem bliski tej samej decyzji jednak nie żałuję zakupu. Inna sprawa, że z wielu ramot te dotyczą postaci, które lubię więc tym bardziej jestem ukontentowany.
Zresztą do końca drugiej sześćdziesiątki same intrygujące klasyki pozostały więc nie obawiam się kontaktu z nimi.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2016, 12:59:31 pm »
Ramotkowatość dotyczy raczej warstwy fabularnej.
Jasne. Jednak jeśli ktuś  lubi machiny ostatecznej zagłady , sekciarzy w złowrogich kapturach i kosmiczne wiry, to się Defendersami nie zawiedzie  :smile: Spodobało mi się, choć jeszcze parę stron do końca zostało. Co do ciekawostek - mamy tu i cytat z TS Eliota, i cosplay lat 70-tych :)
 Najbardziej irytują mnie powiedzonka doktora Dziwnego, ale -  na sędziwe zastępy Hoggotha- można przywyknąć  :lol: Niezły komiks. Od czasu do czasu warto sięgnąć po takie starocie.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2016, 10:22:51 am »
Cholera, kupuję zatem ;) Jeśli nie dostanę już w kioskach, to pewnie gdzieś w sieci archiwalia dostępne będą. W sklepie Gildii chyba, c'nie? ;)

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2016, 10:47:14 am »

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2016, 01:34:39 pm »
Z innej beczki: ciekawe czy admin strony WKKM przypomni sobie jeszcze kiedyś o zaktualizowaniu okładek :)