trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 28, 2016, 02:21:34 pm »
Czy piszecie do H. na tego meila w sprawie przedłużenia kolekcji  - bok@hachette.com.pl czy jest jakiś inny?

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 28, 2016, 02:31:30 pm »
Jak puszczą nam to samo co w UK to nie ramotki a Marvel NOW

Jest szansa na masę dubli jak nasze Hachette nic nie zmieni więc portfel uwolniony troszkę będzie
Pierwsza sprawa odnoszę sie do listy Bazyla i po części do listy UK, po drugie mam problem bo lubię mieć pełne kolekcje tu nie chodzi o panoramę tylko o serie, to mam z MN cz DC po prostu czy słabe czy lepsze hurtem biorę serie wydawniczą. Jak maja być powtórki z MN to lepiej zakończyć kolekcję. Wydania E wychodza sporo taniej i jest pewność ze beda kompletne runy. MC wychodzi porównywalnie do WKKM to jaki sens jest to ciągnąć?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 28, 2016, 02:37:31 pm »
Podobno układają listę przedłużenia ale możliwe że gdyby ich zapytać co będzie w tomach 115-120 to też by tak odpisali  :smile: Ja tam myślę że nie będzie dubli z Marvel NOW.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 28, 2016, 02:43:05 pm »
Cytuj
to jaki sens jest to ciągnąć?

Powiem tak. Jeżeli 121 numerem okażą się ''Kosmiczni Avengers'' a 122 ''Czerwony cień'' to według mnie też nie ma sensu. Nie dublujące się tytuły można przeboleć (tym bardziej, że to tylko 1 tomy)

Jednak oby nas Hachette pozytywnie zaskoczyło. Niezbyt w to wierzę ale zobaczymy. Bazyliszek się podniecił bo napisali mu, że pracują nad listą tytułów po 120 a tak naprawdę to stara śpiewka. Przed drugą 60 też tak pisali i do tego, że dziękują za wszelkie sugestie a skończyło się kalką edycji czeskiej. A tam jako, że Marvel NOW chyba? nie wychodzi to te wszystkie duble będą dla nich nowością. U nas co innego a to '''pracujemy nad listą tytułów'' to pewnie ''czekamy na ich wykaz z góry'' :wink:

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 28, 2016, 02:54:14 pm »
Wątpię, aby układali jakąś listę. Zgadzam się, że czekają na jakiś sygnał z góry. Jedyna kwestia jaka się pojawia i to było by moje pytanie do nich, co z drugą kolekcją komiksów Marvela. Czy maja ją zamiar wydawać jako osobną, czy może chcą jakoś dołączyć te tomy i zrobić jakiś mix?

Najlepiej niech nie kombinują i wydają tak, jak wszędzie. Jeżeli chcą coś ulepszać, to niech zabiegają o wydania ekskluzywne, które u nas nie wyszły i to wystarczy.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 28, 2016, 03:00:16 pm »
bogi1 - z szacunkiem proszę. Ja wyraźnie napisalem, że podniecam się tylko tym, że Kolekcja zostanie przedłużona, jak mówiłem wcześniej. A nie listą tytułów, bo niestety też mam obawy, że mogą nam wlepić bezrefleksynie listę brytyjską, a to by było słabe. Nie wiem jakie są teraz szanse na zmiany. Sam myślę 60-40 procent niestety na rzecz dubli. Ale ja się juz zabezpieczyłem sprzedając Kosmicznych Avengers i New Avengers 1. :) A bogi1 kupuje tą Ms Marvel, a potem ma pretensje, choć go proszę by zostawił ten 1 tom.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 28, 2016, 03:04:29 pm »
Jedyna kwestia jaka się pojawia i to było by moje pytanie do nich, co z drugą kolekcją komiksów Marvela.
Z BOKu nic się nie dowiesz na maila możesz próbować.

Podobno razem jest drukowane polskie i czeskie WKKM a Czesi już dostali MHH a nasze odkładają na kupę czy robią z tego przedłużenie WKKM?  :smile: Pewnie się nie dowiemy wcześniej niż za pół roku.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 28, 2016, 03:06:45 pm »
To by było słabe, gdyby przedłużeniem okazało się MHH.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 28, 2016, 03:07:44 pm »
Podobno razem jest drukowane polskie i czeskie WKKM a Czesi już dostali MHH a nasze odkładają na kupę czy robią z tego przedłużenie WKKM?  :smile: Pewnie się nie dowiemy wcześniej niż za pół roku.
Drukowanie i dokładanie na "kupę" to zamrożenie środków finansowych, dochodzi dodatkowo koszt składownia, wątpliwe.

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 28, 2016, 03:12:58 pm »
Nie wiem jakie są teraz szanse na zmiany. Sam myślę 60-40 procent niestety na rzecz dubli. Ale ja się juz zabezpieczyłem sprzedając Kosmicznych Avengers i New Avengers 1. :smile:


I pewnie przejedziesz się na sprzedawaniu dubli podobnie jak z 1 tomem WKKM. :roll:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 28, 2016, 03:16:47 pm »
Drukowanie i dokładanie na "kupę" to zamrożenie środków finansowych, dochodzi dodatkowo koszt składownia, wątpliwe.
Pani z BOKu trzyma w domu  :smile: ale racja że dodatkowe koszty z magazynowaniem.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 28, 2016, 04:45:01 pm »
Trochę przeszkadza mi fakt, że w MMH są tylko nazwy bohaterów, ale, HEJ, jakoś nie kojarzę, żeby ktoś miał pretensję, że  "Wojna Wade'a Wilsona" ma dodatkowy zeszyt, który nie jest związany z tytułową historią, a poza tym czerwień nie jest taka zła. Uważam, że pisanie o włączeniu tomów MMH do 2. rozszerzenia WKKM jest bezcelowe. Wiele osób narzeka na brak odpowiednio długiej półki, więc z pewnością woleliby zmianę obrazka. A co jeśli H. zrobiłoby taki myk i wyda np. "The Amazing Spider-Man: Wszystkiego Najlepszego" - tom zawierający tylko [/size]Amazing Spider-Man (Vol. 2) #57-58 i (Vol. 1) #500-502, bo zeszyty z debiutami są "niepotrzebne", gdyż (nie licząc "Początków Marvela) nie znajdowały się w poprzednich 120 tomach? Trochę wyolbrzymiłem to, ale naprawdę włączenie MMH do WKKM jest głupie i nikt na to nie pójdzie nawet z zachłanności.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 28, 2016, 08:00:31 pm »
Cokolwiek twierdzi Hachette o uwzględnianiu sugestii fanów, można to włożyć między bajki. To samo było z drugą sześćdziesiątką i wtedy wszyscy się strasznie nakręciliśmy, a wyszło jak wyszło. Też wolałbym uniknąć dubli z MarvelNOW, ale niestety - na 99.9% dostaniemy właśnie je. Szefostwo Hachette nie patrzy na kolekcje w ten sposób - przecież na rynkach brytyjsko-języcznych wszystko jest dublem i tam to nie jest problem, więc niby dlaczego u nas miałoby być inaczej. Sam jeszcze nie wiem, co zrobię - najpewniej dojadę do jakiegoś sensownego, pełnego miejsca w panoramie i przerwę zbieranie kolekcji.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 28, 2016, 09:28:33 pm »

I pewnie przejedziesz się na sprzedawaniu dubli podobnie jak z 1 tomem WKKM. :roll:

Chyba WKKDC? I jak pisałem - to że odsprzedałem z 6 Hushów raczej nie miało wpływu na rynek ogólnopolski. Nie ta skala.

Jaxx - żeby to był ktoś w stylu Nightcravlera... Ale tu będzie Kapitan i Thor. No żal by ich było nie mieć. Po prostu nie kupujcie na razie tej Ms Marvel 1 i Hawkeya 1. Nie zając, nie uciekną. 12 lipca wyjdzie numer 121 i wtedy będzie jasne, czy są jakieś zmiany.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 28, 2016, 09:34:17 pm »
Cytuj
Po prostu nie kupujcie na razie tej Ms Marvel 1 i Hawkeya 1. Nie zając, nie uciekną. 12 lipca wyjdzie numer 121 i wtedy będzie jasne, czy są jakieś zmiany.

A co to zmieni, że będę wiedział czy ''No Normal'' wyjdzie w WKKM jak zawsze i tak wybiorę tańsze wydanie od Egmontu ? Mi tam na panoramie wcale nie zależy

 

anything