Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 28, 2016, 10:00:30 pm »
@UP
A jeśli tak, to przepraszam. Niestety jestem beznadziejnie od niej uzależniony i mi zależy, zwłaszcza jeśli uda mi się odsprzedać wydania Egmontu.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 28, 2016, 10:56:35 pm »
Też wolałbym uniknąć dubli z MarvelNOW, ale niestety - na 99.9%
Wymienią cześć na pewno  :smile: tu jest całkiem inny sytuacja niż z drugą 60.

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 29, 2016, 12:36:42 am »
Hachette to zło
Przedłużanie kolekcji w nieskończoność to brak szacunku dla prenumeratorów. Ktoś zawarł z nimi umowę i chciałby mieć całość kolekcji. Tymczasem oni chcą tego kogoś doić i doić i doić... A jak sprzedaż spadnie, to urwą kolekcję i będą to mieli gdzieś. To jest kolekcja, czy nie wiadomo co???
Niech sobie zrobią NWKKM i zaczną od nr. 1 a nie robią kolekcjonerów w.... wiadomo w co.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 29, 2016, 04:32:00 am »
A jak sprzedaż spadnie, to urwą kolekcję i będą to mieli gdzieś.
skąd taki wniosek? Jakąś kolekcję w trakcie urwali?
Reszta komentarza to sarkazm?

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 29, 2016, 07:38:44 am »
Chyba WKKDC? I jak pisałem - to że odsprzedałem z 6 Hushów raczej nie miało wpływu na rynek ogólnopolski. Nie ta skala.


Chodziło mi o Marvel Now. Póki co nie wiadomo czy będzie kontynuacja WKKM, a jeśli będzie to może dadzą duble z MN,a może coś innego.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 29, 2016, 07:48:12 am »
Oczywiście masz rację Mawer. Ja ryzykuję. Ale problem polega na tym, że jak lista tytułów będzie znana oficjalnie, to ceny tych Marvel Now spadły by jeszcze bardziej i ciężej byłoby je sprzedać. Tak minimalizuję straty, a w razie radykalnych zmian względem brytyjskiej listy będę mógł te tomy znowu odkupić na Allegro.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 29, 2016, 08:04:37 am »
Ja ryzykuję. Ale problem polega na tym, że jak lista tytułów będzie znana oficjalnie, to ceny tych Marvel Now spadły by jeszcze bardziej i ciężej byłoby je sprzedać. Tak minimalizuję straty, a w razie radykalnych zmian względem brytyjskiej listy będę mógł te tomy znowu odkupić na Allegro.
Chyba nie wiesz do końca o czym piszesz, te tomy cały czas są dostępne i będą kiedy dojdzie do nich WKKM, powiem więcej póki się serię sprzedają to Egmont będzie robił ich dodruki, więc po cenie za jaką kupiłeś będzie ciężko ci je sprzedać. Jeśli miałbym wybierać pomiędzy tomem używanym (odbite odciski palców, pewnie otarcia i nie wiadomo co jeszcze) to wolałbym zakupić tom który jest zafoliowany fabrycznie. Dziwi mnie że chcesz sprzedać zakupione Marvel Now i wymienić na droższe wersje tych komiksów, gdzie to gospodarność, to nawet nie jest minimalizowanie strat. Cały czas piszesz że jest za drogo i brak ci fundusze a popełniasz takie błędy. Zero konsekwencji.



Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 29, 2016, 08:38:20 am »
Mi WKKM z tira spadają więc to nie problem. No i egzemplarz będący wcześniej własnością 8azyliszka, z opcjonalnym autografem ode mnie, jest wart o wiele więcej niż fabrycznie nowy. :D :)

A serio - w Predator Comics WKKM są po 29.99. Te 5 zł za twardą okładkę i panoramę mogę dopłacić. Jasne, że ja też wolałbym nowy Marvel Now niż używany, jeśli cena jest zbliżona. Ale jeśli ktoś kupuje ode mnie Strażników czy tam Thanosa za 22 zł, to dla mnie jest to dobra oferta i jego sprawa czemu nie bierze z dyskontu. Podobnie sprawa przebiegła mi z Flashpointem czy Wrogami Publicznymi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2016, 08:45:53 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 29, 2016, 08:46:40 am »
Niestety jestem beznadziejnie od niej uzależniony i mi zależy, zwłaszcza jeśli uda mi się odsprzedać wydania Egmontu.
8azyliszek, zazwyczaj staram się nie precyzować Twojego toku rozumowania, ale to mnie naprawdę zaintrygowało. Czy planujesz sprzedać tomy MN i kupić wersję WKKM? Jeśli dobrze to zrozumiałem to nawet przy założeniu, że sprzedasz te komiksy za cenę powiedzmy 25,00 zł (ja jeszcze żadnego MN nie kupiłem poniżej tej kwoty, tak więc uważam, że za używany tom to i tak cena na wyrost) to jesteś nadal dosyć sporo stratny. Nawet biorąc pod uwagę wydanie WKKM (twarda oprawa, jakieś tam dodatki) to i tak bardzo głupie postępowanie, które stoi w sprzeczności z wyznawaną przez Ciebie filozofią.
No chyba, że nie zrozumiałem Twojego toku rozumowania.
A drugie no chyba to to, że chodzi Ci o panoramę.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 29, 2016, 08:52:36 am »
Jemu chodzi tylko o panoramę. Dziwi mnie tylko że woli zapłacić więcej (za jeden tom WKKM, może mieć prawie dwa Marvel Now).

Czemu nie najeżdża na Hachette, że cena za wysoka? Wchodzę dziś aby zamówić Dredd od Ongrysa na gildi, a tam już komentarz że za drogo i że kupi sobie w kolekcji Hachette, bo taniej. Zero jakiejkolwiek konsekwencji w podejmowaniu decyzji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2016, 08:59:10 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 29, 2016, 09:02:00 am »
No właśnie laf - ta &#@%* panorama kupiła mnie. Od 19 lat, czyli zakupu mojego pierwszego Giganta, mam słabość od tych panoram. I rzeczywiście - jak ogłoszono w Wlk Brytanii, że numery 121-150 to będzie Marvel Now, to w pierwszym odruchu machnąłem ręką i zdecydowałem, że jeśli w Polsce nic się nie zmieni, to kupię tylko tomy, które nie będą zdublowane. Ale tak sobie z czasem patrzę na tego mojego Visiona, Surfera czy Juggernauta i jak pomyślę, że po Thingu miałbym tylko sieczkę, to coś się we mnie gotuje. No nie ma bata - ja chcę mieć resztę panoramy w komplecie! To w końcu Kapitan i Thor - filary Avengers a nie jakieś mutanty. Dlatego ze smutkiem stracę po te parę złoty na tych tomach, sprzedam duble, kupie wydania WKKM. Wyjątkowo panorama góruje u mnie nad ceną w tym wypadku.

I kto czuje się podobnie jak ja odradzam kupowania w styczniu Panny Nienormalnej 1.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 29, 2016, 09:02:28 am »
Wchodzę dziś aby zamówić Dredd od Ongrysa na gildi, a tam już komentarz że za drogo i że kupi sobie w kolekcji Hachette, bo taniej. Zero jakiejkolwiek konsekwencji w podejmowaniu decyzji.
Z tego co kojarzę to nie są jego komentarze, tylko jakiś idiota się pod niego podszywa.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 29, 2016, 09:16:41 am »
I kto czuje się podobnie jak ja odradzam kupowania w styczniu Panny Nienormalnej 1.
olać ciągłość serii i jej kompletność w imię panoramy? Nie dziękuję. Gdy takiemu Egmontowi serie przestaną się sprzedawać, przestanie je wydawać. I co, zostaniemy z pojedynczymi pierwszymi numer w kolekcji? Bezsens.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 29, 2016, 09:25:24 am »
I kto czuje się podobnie jak ja odradzam kupowania w styczniu Panny Nienormalnej 1.
a ja polecam aby każdy ufał swojemu rozsądkowi, a nie panoramie, która ze względu na inne formatowanie/kadrowanie u nas może nie zostać zakończona i urwana, bo kolekcja się zakończy i mam nadzieje dla osób kupujących WKKM, że nie zostaną z połową Kapitana i Thora to będzie wtedy nieprzyjemna niespodzianka

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 29, 2016, 09:31:29 am »
olać ciągłość serii i jej kompletność w imię panoramy? Nie dziękuję. Gdy takiemu Egmontowi serie przestaną się sprzedawać, przestanie je wydawać. I co, zostaniemy z pojedynczymi pierwszymi numer w kolekcji? Bezsens.


Egmont drukuje Marvele jak szalony bo im schodzą, kolekcja nie ma takiej możliwości żeby poszerzyć ofertę. Powiem tylko tyle, że jeżeli komiksy superhero znikną to będzie to tylko i wyłącznie wina Egmontu bo ludzie tam nie znają umiaru i kierują się tylko suchymi statystykami. Na kolejne numery WKKM już nie ma takiego wyczekiwania jak kiedyś. Recesja nastąpi w momencie kiedy Egmont zacznie wypuszczać słabe tytuły jak ostatni Dr Strange. Ja będę z wielką ciekawością uważnie śledził następne decyzje w temacie kolejnych zapowiedzi.