Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 337297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 30, 2016, 10:09:47 am »
Ja się zaczynam po prostu obawiać, że formuła komiksów superhero (tych masowych), zaczyna mi sie po prostu przejadać i przestaję znajdować w nich zainteresowanie. O ile pojedyncze historie - najczęściej te kanoniczne, bądź po prostu pop.......ne, czy dekonstruujące konwencję - wciąż wywołują u mnie szybsze bicie serca, o tyle kolejne eventy wywołują we mnie wyłącznie znużenie. Jeszcze całkiem niedawno łykałem jak pelikan każdą peleryniadę, dziś stosuję coraz ostrzejszą selekcję. Z tego tytułu AvX odpada. Z tego tytułu wiele komiksów pewnie odpadnie. Ba, zastanawiam się nawet nad tym, czy dalej kupowac Marvel NOW. Będzie tam jeszcze co fajnego (poza ostatnim Thorem, który dobry jest)? ;)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 30, 2016, 10:14:13 am »
Z eventami to prawda. Civil War II przelewa teraz czarę goryczy. Tam to dopiero się cyrki dzieją... Event zaprzecza tie-iną i na odwrót. Nazi Cap Marvel i inne głupstwa fabularne... Bendis piszę teraz za dużo serii po prostu... I to co chłopaki zaznaczali w ''Comics Weekly''. Samokrytyki też chyba mu brakuje ;(

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 30, 2016, 10:19:53 am »
Nazi Cap Marvel i inne głupstwa fabularne... Bendis piszę teraz za dużo serii po prostu...


Po pierwsze "nazi cap" nie jest pomysłem Bendisa. Po drugie jest częścią dłuższej historii ze swojej solowej serii gdzie wszystkie te "kontrowersyjne" pomysły są powoli argumentowane i praktycznie KAŻDY regularny czytelnik widzi skąd się biorą i widzą jak zostaną rozwiązane przez Spencera.
perły przed wieprze

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 30, 2016, 10:23:34 am »

Po pierwsze "nazi cap" nie jest pomysłem Bendisa. Po drugie jest częścią dłuższej historii ze swojej solowej serii gdzie wszystkie te "kontrowersyjne" pomysły są powoli argumentowane i praktycznie KAŻDY regularny czytelnik widzi skąd się biorą i widzą jak zostaną rozwiązane.

Obyś miał racje i finale można będzie coś z tego ulepić ;)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 30, 2016, 10:55:24 am »
Kurdę coś się dzieje z tym WKKM  :doubt:

Znowu rozmazane/nieostre strony np: Zerowy Zeszyt strona 16 z podpisem "UTOPIA Wyspa będąca domem X-Men" (po jakości tego napisu już widać że jest źle  :smile: ) można porównać z dobrze wydrukowaną stroną (17) obok. Przechodzimy dwie strony dalej (18)
Spoiler: pokaż
Cyclops mówi do Hope "JESTEM Mesjaszem" a powinno być  "JESTEŚ Mesjaszem"
a na razie tylko ten jeden zeszyt przeczytałem i mi się odechciało dalej  :smile:

Aż strach pomyśleć jak ta kolekcja będzie wyglądać przy 360 tomie  :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2016, 11:24:42 am wysłana przez JanT »

Offline Ulotu

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 30, 2016, 12:47:07 pm »
Obyś miał racje i finale można będzie coś z tego ulepić :wink:

Ale chodziło chyba o Captain Marvel a nie Kapitana Amerykę? Bo ta pierwsza to zdecydowanie od Bendisa.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 30, 2016, 12:48:54 pm »
Ja się zaczynam po prostu obawiać, że formuła komiksów superhero (tych masowych), zaczyna mi sie po prostu przejadać i przestaję znajdować w nich zainteresowanie. O ile pojedyncze historie - najczęściej te kanoniczne, bądź po prostu pop.......ne, czy dekonstruujące konwencję - wciąż wywołują u mnie szybsze bicie serca, o tyle kolejne eventy wywołują we mnie wyłącznie znużenie. Jeszcze całkiem niedawno łykałem jak pelikan każdą peleryniadę, dziś stosuję coraz ostrzejszą selekcję. Z tego tytułu AvX odpada. (...)

Też tak miewam. Ale mi przechodzi.
A AvX budzi moją sympatię (podobnie jak większość dużych wydarzeń) na marginesach, czyli w zeszytach, które kolekcyjne wydanie niestety omija. Przede wszystkim "Wolverine & the X-Men" i wybrane zeszyty napisane o Avengers przez Bendisa zasługują tu na uwagę, niektóre zresztą warte przeczytania i bez znajomości głównej serii. To, jak na przykład "W&X-men" 12 gra z "Avengers" 29, to jeden z powodów, dla których estetyczne zjawisko zwane superbohaterszczyzną ma we mnie niezmiennie oddanego czytelnika. Sprytnie w tym miejscu zmontowana historia nie przestaje się przez to rozłazić oczywiście w kilku innych, ale na tego rodzaju projekty patrzę w tej kwestii z umiarkowanym fanatyzmem. I po prostu cieszę się tym, co udaje się ugrać zaangażowanym w projekt twórcom, których lubię.
W głównej serii jest Romita Jr, który ma tu swoje momenty, a z tomu, który dziś trafił do kiosków, zeszyty #1 i #3 są czymś więcej niż tylko zwornikami dla wątków pobocznych. Pierwszy AvX: VS też jest sympatyczny. Potem już wiemy, w co gramy.
Posłowie szału nie robi. Z jakichś powodów jego autorzy upierają się, że "Wojna domowa" jest wydarzeniem z 2000 roku.             
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 30, 2016, 12:51:19 pm »
Ale chodziło chyba o Captain Marvel a nie Kapitana Amerykę? Bo ta pierwsza to zdecydowanie od Bendisa.

Captain America też jest teraz ''Hail Hydra'' ale chodziło mi o zachowanie Cap Marvel w Civil War II

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 30, 2016, 01:34:43 pm »
No to pytanie brzmi czy pójdą w MN, bo jeśli tak, to 120 numer będzie ostatnim kupionym przeze mnie;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 30, 2016, 01:54:24 pm »
No to pytanie brzmi czy pójdą w MN, bo jeśli tak, to 120 numer będzie ostatnim kupionym przeze mnie;)

Pewnie w czerwcu się dopiero dowiemy ;(

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 30, 2016, 01:56:54 pm »
Obyś miał racje i finale można będzie coś z tego ulepić :wink:


Damn, przeczytałem tylko nazi cap i nie dojrzałem, że chodziło Ci o Carol. Sry, zbędny post w takim razie.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 30, 2016, 02:22:50 pm »
Polski Geek potwierdza :wink:
Ale nie zapominajmy kto był pierwszy  :biggrin:

Doczytałem AvsX cz.1 do końca i było jeszcze kilka literówek  :doubt: najlepsze
Spoiler: pokaż
"tyle drzwi"
  :biggrin: chyba jak im nie podkreśli to oni błędu nie widzą  :badgrin:



Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 30, 2016, 02:26:54 pm »
A i tak największą wtopą w AVX jest niedźwiedź polarny na Antarktydzie.  :lol:  Widać w jakim burdelu powstawała ta historia skoro nikt tego nie wyłapał.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 30, 2016, 02:36:24 pm »
Chciałem kupić, ale po tym jak usłyszałem jakie to słabe, zmieniłem zdanie. Sam niby mam wszystkie eventy z pierwszej 60-tki, ale niestety połowa z nich były słaba (szczególnie te końcowe, np. "Oblężenie" czy "Wielka wojna Hulka")
Jeżeli Egmont kiedyś by wydał "Avengers vs X-Men" w jednym wspólnym tomie, to może bym kupił. Ale tak - przy obecnych promocjach, gdzie można kupić komiksy za 50% lub taniej WKKM nawet za 30 zł (Predator-1 na Allegro) jest tylko średnio atrakcyjną ofertą. Na dodatek trzeba wydać pieniądze teraz, a nie rozłożyć zakupy w czasie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja