Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 02, 2016, 04:06:02 pm »
Cytuj
może Original Sin. Resztę mam/będę miał od Egmontu.

Original Sin też Egmont na pewno wyda

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 02, 2016, 04:07:11 pm »
Wezmę Ghost Ridera, Śmierć Wolverine i może Original Sin. Resztę mam/będę miał od Egmontu.
Original Sin też Egmont na pewno wyda
i Śmierć Wolverine raczej też wyjdzie.

Offline darekso123

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 02, 2016, 06:13:24 pm »
Wolałbym 30 klasycznych opowiesci niz to co ma zostac wydane do tego znając życie to jeszcze kolejne 50 wydadza. Troszke beka bo kolekcja powinna się skonczyc na 120.

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 02, 2016, 06:22:29 pm »
Jak u nas po 120 tomie zaczną wydawać komiksy w kolekcji z Marvel Now to będą ją kupować tylko miłośnicy panoramy i to będzie gwóźdź do trumny dla tej kolekcji.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 02, 2016, 06:48:45 pm »
Jak u nas po 120 tomie zaczną wydawać komiksy w kolekcji z Marvel Now to będą ją kupować tylko miłośnicy panoramy i to będzie gwóźdź do trumny dla tej kolekcji.
dla tej i dla innych kolekcji Hachette. Które może stwierdzić że jednak nie warto wydawać w Polsce kolejnych kolekcji.
Z drugiej strony może się okazać że kolekcja ma tylu czytelników którzy Marvel Now Egmontowych na oczy nie widzieli że jednak spokojnie będzie ukazywać się dalej. Nawet przysporzy czytelników Egmontowi którzy po 1 tomach w kolekcji sięgną po więcej.

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 02, 2016, 07:31:46 pm »
Nawet przysporzy czytelników Egmontowi którzy po 1 tomach w kolekcji sięgną po więcej.
Jeśli tak się stanie to Egmont trafił w 10 z Marvel Now przed kolekcją Hachette.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 03, 2016, 11:10:27 pm »
Osobiście chyba najbardziej czekam na to z tego co egmont nie wyda:


Same pochlebne opinie o tej serii słyszałem. Prawda to ? No ale wiadomo WKKM. Szkoda, że tylko pierwszy tom z trzech ;(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2016, 11:14:35 pm wysłana przez bogi1 »

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 03, 2016, 11:37:35 pm »
Cringer: "Z drugiej strony może się okazać że kolekcja ma tylu czytelników którzy Marvel Now Egmontowych na oczy nie widzieli że jednak spokojnie będzie ukazywać się dalej."
 
Głowy nie dam ale coś mi się zdaje, że właśnie na tym polegała filozofia tej inicjatywy m.in. w Anglii i Niemczech: czytelnik nabywający Kolekcje rozpoznawał wybraną ofertę i jeśli pierwszy tom dajmy na to "Strażników Galaktyki" mu podszedł, zamawiał w sklepie kolejne albumy już spoza Kolekcji. Gdy cztery lata temu WKKM startowała tego typu opcja była u nas niewykonalna. Cieszę się, że to się najwyraźniej stopniowo zmienia. Choć osobiście wolałbym klasykę; tym bardziej, że mam silny niedosyt tytułów z lat 80.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 10, 2016, 04:45:40 pm »
W czasie przerwy technicznej na forum przeczytałem 104 tom WKKM, czyli
Dzień Defenders
Zakładałem, że w tym archiwalnym komiksie nie znajdę niczego szczególnie ciekawego - oprócz rysunków Sala Buscemy, które zachwycają mnie swoją klasyczną klarownością i wielką ekspresją. I zapewne tak by zostało, gdyby nie dwie historie.

Pierwsza z nich to zeszyt "Marvel Futyre" 3 - klasyczne sci-fi w duchu kina samochodowego: kosmiczny "szczurołap z Hameln" o wyglądzie przytulankowej wersji Yeti vs. Defenders. I to na oczach całej Ameryki, wpatrzonej w telewizyjne show. Na naszym forum pojawiły się głosy, że ten tom to esencja lat 70. - i chętnie się z tym zgodzę, zwłaszcza w odniesieniu do tego zeszytu. Do tego historia ma pewne ambicje moralne, nie rażąc jakoś specjalnie dydaktyzmem.
Z zupełnie innych powodów duże wrażenie zrobiła na mnie historia (ponownych) narodzin Valkirii, zawarta w zeszytach "Defenders" 4-5. To kolejna pasjonująca fantazja na temat kobiety w świecie "męskiego" superhero. Wypełnia ją przy tym prawdziwy miszmasz wątków kulturowych. Valkiria rodzi się w akcie magicznego dzieworództwa. Jest od razu dojrzała i w pełni świadoma, niczym dziewicza bogini-wojowniczka, Atena. Do tego zostaje obdarzona głęboką samoświadomością odmienności i hybrydalności, czego daje wyraz w monologach wewnętrznych wypełniających znaczną część ostatniego zeszytu. Jej pytania o własny status i relacje z innymi - mimo całej komiksowej umowności i pewnej naiwności - wydały mi się intrygujące i nietypowe.

A zatem to nie tylko przyzwoite archiwalium z początku lat 70., ale tom na swój sposób bardzo ciekawy i godny polecenia.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 11, 2016, 01:31:16 am »
Dobrze wiedzieć, że nie jestem jedynym, któremu Defendersi do gustu przypadli... :D

Szczochu- czy sekciarze w kapturkach nie kojarzyli się z Derlethem i przeróbką HPL? I poza tym- scenarzyści chyba przesadzili z mistycznością doktora Dziwaka, sprowadzoną  do powiedzonek "nie-z-tej-ziemi-chłopie"?
Tak czy siak- nie śledziłem kolekcji od jej zarania, ale ten tom warto przeczytać.

I od razu pytanie- czy warto kupować ten tom z IronManem? Nie należy do moich ulubieńców, ale może scenariusz jest wart uwagi...


fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #160 dnia: Grudzień 11, 2016, 06:08:57 am »
moim zdaniem: nie jest wart uwagi

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #161 dnia: Grudzień 11, 2016, 11:23:11 am »
Szczochu- czy sekciarze w kapturkach nie kojarzyli się z Derlethem i przeróbką HPL?
Ależ tak! Ewidentnie "Marvel Future" 2 jest inspirowane Lovecraftem. Jest zresztą o tym mowa, gdy ekipa jedzie greyhoundem, a opowieść o legendach na temat Łysej Góry jest bardzo w duchu opowieści publikowanych w Arkham House.
W tym samym numerze występuje też scenarzysta - Roy Thomas, z Jeane (żoną?) w roli nieco przestraszonego okoliczną atmosferą studenta (?). Ale to o ile się nie mylę stały chwyt komiksów z lat 70...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #162 dnia: Grudzień 11, 2016, 01:19:26 pm »
Ze wszystkich klasycznych Iron Manów w kolekcji "Początek końca" jest najsłabszy fabularnie i graficznie (choć zawiera parę dość istotnych momentów w życiorysie Starka).


A co do Defenders, halloweenowej parady w Rutland i pojawienia się na niej trzech rzeczywistych osób - Toma Fagana, Roya Thomasa i jego żony - to zachęcam do lektury tej ciekawostki: https://en.wikipedia.org/wiki/Rutland_Halloween_Parade

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #163 dnia: Grudzień 12, 2016, 09:36:08 am »
OK, ja natomiast podczas przerwy przeczytałem oba tomy Avengers: Forever. I muszę Wam się zwierzyć, że dawno nie miałem do czynienia z czymś tak bełkotliwym i męczącym. Po zakończeniu lektury odetchnąłem z ulgą. Jakie jest Wasze zdanie o tej pozycji?

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #164 dnia: Grudzień 12, 2016, 09:51:21 am »
OK, ja natomiast podczas przerwy przeczytałem oba tomy Avengers: Forever. I muszę Wam się zwierzyć, że dawno nie miałem do czynienia z czymś tak bełkotliwym i męczącym. Po zakończeniu lektury odetchnąłem z ulgą. Jakie jest Wasze zdanie o tej pozycji?
Pierwszy tom mnie też wymęczył. Za dużo akcji, która prowadzi donikąd. Nie kojarzyłem bohaterów np.: Kang czy Kapitan Marvel, coś wiedziałem, ale nie wystarczająco, żeby się dobrze bawić. Przed drugim tomem trochę doczytałem o nich, a akcja trochę zwolniła. Też się dużo działo, ale w bardziej logicznej kolejności - jak na zabawy z czasem, których nie lubię w komiksach. Na plus kosmiczne podróże (które bardzo lubię w Marvelu) i ciekawie przedstawiona walka finałowa. Ciężko się czyta, ale zapadł mi w pamięci jako dobry komiks :smile:

 

anything