trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 20, 2016, 09:37:54 am »
Wszystko zależy od listonosza, czy mu się chcę dźwigać. Poprzedni listonosz pieszy zostawiał mi zawsze awizo do odebrania na poczcie, kilka miesięcy temu zmienił się listonosz na takiego, który posiada samochód - nie jest to kurier i od jakiegoś czasu dostaje przesyłki do domu.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 20, 2016, 02:14:45 pm »
@pocztar
Tom 1 kończy się cliffhangerem, jak w sumie każdy pojedynczy zeszyt tego eventu. Jeśli się wciągniesz tą historią, to będziesz musiał poczekać na ciąg dalszy.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 22, 2016, 10:23:59 am »
Zaskakujące, że nikt jeszcze nie napisał, że mamy oficjalne zapowiedzi następnych trzech tomów. OK, niby wszyscy znamy listę wszystkich tomów do 120 numeru (a w większości także do 150), ale zawsze jakoś kolejne albumy były na forum ogłaszane. A przedstawia się to tak:
107. AVENGERS: WOJNA KREE ZE SKRULLAMI. Absolutny musiszmieć. Całe mnóstwo odwołań do tej historii w różnych komiksach Marvela (chociażby w AVENGERS: FOREVER czy ŻYCIU I ŚMIERCI KAPITANA MARVELA) świadczy o tym, jak ważna jest to opowieść dla całego uniwersum. Mam już zamówione.
108. THE AMAZING SPIDER-MAN: PAJĘCZA WYSPA, CZĘŚĆ 1. Opis fabuły zaskoczył mnie swoją głupkowatością: "Niespodziewanie wszyscy ludzie na Manhattanie, włącznie z superbohaterami i przyjaciółmi Petera Parkera uzyskują pajęcze moce." (cytat za fanpejdżem WKKM na Facebooku). Ale i tak biorę. Jestem ciekawy współczesnych przygód Spidera przed Marvel NOW, a poza tym mamy tu kontynuację wątków ze świetnego 64 albumu WKKM VENOM.
109. INHUMANS. Kilka solowych historii z Black Boltem, Meduzą i innymi Inhumans. Obawiam się, że fabuła będzie razić superbohaterską sztampą tzn. identyfikacja zagrożenia-walka-zwycięstwo, a wszystko to okraszone ścianą tekstu (szczególnie w trakcie walki) - jeśli moje obawy są mylne proszę o korektę. Tak więc ja rezygnuję z tego tomu, zresztą z tego powodu zrezygnowałem też z Silver Surfera. Tym bardziej, że Inhumans byli strasznie męczący i irytujący w 97 tomie WKKM FANTASTYCZNA CZWÓRKA: SĄDNY DZIEŃ.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 22, 2016, 10:59:08 am »
akurat jeśli chodzi o Inhumans/Wojna Kree ze Skrullami to trzeba wziąć pod uwagę kilka dodatkowych czynników jednak.

Historie a Amazing Adventures zebrane tutaj (te rysowane przez Neila Adamsa) dzieją sie krótko przez Wojna Kree ze Skrullami. I są kontynuowane w Avengers 95 (co prawda trochę sobie nawzajem przeczą, więc to nie pomaga, ale jednocześnie wiemy co się działo Z Black Boltem i kim jest
Spoiler: pokaż
Joey, chłopiec co się w tym odcinku pojawia



więc o ile poziom tych historii jest różny (od originów Inhumans by Jack Kirby, poprzez średnie historie o trochę szwendających się bez celu członkach rodziny królewskiej ale za to rysowanych przez Neila Adamsa, poprzez absolutnie pośmiewiskowe dwa ostatnie numery z Magneto...} o tyle tworzą one całkiem niezły dodatek (żeby nie powiedzieć tie-in)do Wojny. Nie obowiązkowy, ale miły


Nie jest to coś wybitnego, ale w tej kolekcji jest trochę gorszego śmiecia niż to...


Jak ktoś ma napięty harmonogram to może zrezygnować. ale jak ktoś się waha i nie boli go stary Marvel to jest to kwestia do rozważenia...


Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 22, 2016, 11:21:31 am »
Ooo, to mnie zaskoczyłeś, szczególnie tym:
tworzą one całkiem niezły dodatek (żeby nie powiedzieć tie-in)do Wojny. Nie obowiązkowy, ale miły
No cóż, majątku nie wydam, więc może jednak zakupię ten tom

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 22, 2016, 11:34:22 am »
Ale i tak biorę. Jestem ciekawy współczesnych przygód Spidera przed Marvel NOW
To jest ten sam poziom co Superior  :smile:

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 22, 2016, 11:45:12 am »
Domyślam się, tym bardziej, że za Pajęczą Wyspę odpowiada ten sam zespół twórców, co za Superiora z MN. Ale dla mnie będzie to zupełna nowość, ponieważ ja jeszcze nie czytałem ŻADNEGO komiksu z Marvel NOW.

Offline Zakrza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 22, 2016, 06:07:41 pm »
Pajączą wyspę niewątpliwie biorę, bo w SSM było do niej dużo nawiązań.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 22, 2016, 09:12:20 pm »
Domyślam się, tym bardziej, że za Pajęczą Wyspę odpowiada ten sam zespół twórców, co za Superiora z MN. Ale dla mnie będzie to zupełna nowość, ponieważ ja jeszcze nie czytałem ŻADNEGO komiksu z Marvel NOW.
Ja też nie. Z nowym DC jestem na bieżąco, za to z Marvelem... właśnie skończyłem początki marvela -lata 60-te, a zacząłem "Opowieści z Asgardu". Pomijając tytuły, które u nas były wydane wcześniej będę sobie wszystko czytał po kolei. Marvel Now poczeka jeszcze kilka lat  :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 23, 2016, 10:27:27 am »
Poznaliśmy 2 z tych pozostałych tomów, które były tajemnicą. A więc

Avengers: Time Runs Out vol. 1 (http://comicvine.gamespot.com/avengers-time-runs-out-1-volume-one/4000-476230/)

Avengers: Time Runs Out vol. 2 (http://comicvine.gamespot.com/avengers-time-runs-out-2-volume-two/4000-480942/)

Na razie nie wiadomo, który numery dostaną te tomy w UK ale są potwierdzone ze strony ''Polecane Lektury'' w tomie ''Infinity Part 1''

Także 2 kolejne duble z Egmontem, który to bankowo wyda.


Kolejne, które można sobie darować w ramach WKKM do kupienia
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2016, 10:33:24 am wysłana przez bogi1 »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 23, 2016, 11:02:22 am »
Pewnie cztery oryginalne tomy Time Runs Out w WKKM wyjdą w dwóch grubasach po 10 zeszytów (210 stron + dodatki). Do odkrycia zostaje nam więc jeszcze zawartość 7 tomów, wśród który bankowo będzie Secret Wars.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 23, 2016, 11:07:21 am »
Cytuj
Pewnie cztery oryginalne tomy Time Runs Out w WKKM wyjdą w dwóch grubasach po 10 zeszytów (210 stron + dodatki).

Też tak myślałem ale zastosowali tutaj oficjalne Marvelowskie nazewnictwo tomów czyli Vol.1,2 etc.

Jeżeli miałoby być jak ty mówisz to według mnie nazwaliby to po prostu ''Avengers: Time Runs Out (Part 1)'' i ''Avengers: Time Runs Out (Part 2)'' jak to mają w zwyczaju

Choć twoja teoria ma dużo sensu patrząc jak czasami wydaje Hachette w WKKM

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 23, 2016, 11:15:09 am »
A to znaczy, że lepiej brać od H.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 23, 2016, 11:27:26 am »
Od Hachette będzie za 80 zł, a od Egmontu za minimum 100 więc H wygrywa cenowo. Jednak jak ktoś już zbiera Avengers Hickamana od Egmontu to pewnie będzie wolał dopłacić i mieć całość w jednolitej oprawie graficznej.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:42:53 pm »
Ostatnie zeszyty Avengers i New Avengers są większe więc żeby zmieściło się w dwóch tomach to by musiały mieć po 256 stron.
To tak nie będzie  :smile: