Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #210 dnia: Grudzień 24, 2016, 12:12:13 pm »
Było też poprawiane że to normalne zeszyty po 20-23 strony  :smile:


Ostatni zeszyt to 25 stron jak już chcesz być taki dokładny.

Offline darekso123

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #211 dnia: Grudzień 26, 2016, 04:34:37 pm »
Wiadomo już jak bd wygladać ta panorama po 120stym?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #212 dnia: Grudzień 26, 2016, 04:44:53 pm »
@UP
Thor i Kapitan Ameryka. Może Dr Doom przed nimi ale to nie wiadomo.



« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2016, 04:52:05 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #213 dnia: Grudzień 26, 2016, 06:43:42 pm »
Dr Doom i tak w końcu będzie - nie wiadomo tylko, jak to u nas rozłożą.

Tak wygląda to u kogoś, kto kompletuje całość w UK - numery po 120 ukazują właśnie Dooma, widać go na samym dole.

https://www.reddit.com/r/Marvel/comments/4u398e/marvel_graphic_novel_collection/

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #214 dnia: Grudzień 26, 2016, 08:18:37 pm »
No to zobaczymy - Doom może być. Ale przy naszym cięciu, nie wiem czy zmieści się razem z Kapitanem i Thorem na zaledwie 30-stu grzbietach. Będzie musiało być przedłużenie. :D
I w Wielkiej Brytanii nieźle pokombinowali z rozłożeniem fragmentów. Popatrzcie na nr 1 (chronologicznie) Demona w Butelce. Rzeczywiście nie ma całości dłoni Hulka. Czyli tam już 23 stycznia 2013 roku wiedzieli, że będą kolekcję przedłużać, mimo iż 60-ty numer wyszedł dopiero w kwietniu 2014 roku. To się nazywa planowanie i myślenie na przyszłość.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #215 dnia: Grudzień 26, 2016, 10:25:53 pm »
Popatrzcie na nr 1 (chronologicznie) Demona w Butelce. Rzeczywiście nie ma całości dłoni Hulka. Czyli tam już 23 stycznia 2013 roku wiedzieli, że będą kolekcję przedłużać, mimo iż 60-ty numer wyszedł dopiero w kwietniu 2014 roku. To się nazywa planowanie i myślenie na przyszłość.
Właściwie to raczej wiedzieli, gdy przygotowywali kolekcję, ponieważ 2. tom to "Saga mrocznej Pheonix", która na oryginalnej panoramie jest tuż po "Demonie w butelce".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2016, 10:39:13 pm wysłana przez ThePinkFin »

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #216 dnia: Grudzień 28, 2016, 08:25:28 am »
Święta były, mogłem więc nieco nadrobić komiksowe zaległości. Przeczytałem New Avengers: Ucieczka, a potem resztę tomów od Muchy i dziwi mnie, czemu nie pociągnęli tego dalej, poza 25 numer i Civil War. Zwłaszcza teraz, jak sprzeda się wszystko :smile:

Samo Civil War raczej przeciętne - wielkie wydarzenie, które nagle się urywa, przynajmniej w gołym tomie bez tie-inów.

No i wreszcie - Marvel Zombies. Zwracam honor wszystkim tym, którym nie wierzyłem, jak pisaliście jakie to jest koszmarnie słabe. Matko, naprawdę czekałem na ten komiks. Jeśli Spider-Island też będzie tak fatalne, przerzucę się chyba na szydełkowanie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #217 dnia: Grudzień 28, 2016, 08:45:55 am »
Święta były, mogłem więc nieco nadrobić komiksowe zaległości. Przeczytałem New Avengers: Ucieczka, a potem resztę tomów od Muchy i dziwi mnie, czemu nie pociągnęli tego dalej, poza 25 numer i Civil War. Zwłaszcza teraz, jak sprzeda się wszystko :smile:

Samo Civil War raczej przeciętne - wielkie wydarzenie, które nagle się urywa, przynajmniej w gołym tomie bez tie-inów.

Mucha nie wydala dalej bo ruszyła kolekcja a wydawanie New Avengers / Mighty Avengers / Dark Avengers (serię te były pisane przez Bendisa i się zazębiały) bez eventów (Tajna Inwazja i Oblężenie) z którymi te serię były związane było bezcelowe (np. kolejne tomy New Avengers to wprowadzenie do Tajnej Inwazji, czyli dostajesz wstęp do czegoś bez zakończenia, bo event wychodzi w kolekcji). To jest problem polskich wydawców, za bardzo patrzą na to co jest w kolekcji, dlatego kolekcje nie są dobrym rozwiązaniem dla rozwijającego się "komiksowa" w Polsce.
Teraz nie wiadomo jak Egmont potratuje zbliżające się eventy z Marvel Now, bo AXIS, Secret Wars i Death of Wolverine mogą się zbiec czasowo z tym co będzie w kolekcji (jedynie Original Sin wyjdzie wcześniej niż w WKKM). Powoli taka sama sytuacja robi się w WKKDC i startującej KSM.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 09:17:39 am wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #218 dnia: Grudzień 28, 2016, 08:53:00 am »
Święta były, mogłem więc nieco nadrobić komiksowe zaległości.

Ło jezusicku, to naprawdę miałeś niezłe zaległości. U mnie najstarsze nieprzeczytane WKKM to Avengers Forever i Tajne Imperium, ale poza tym jestem w miarę na bieżąco.

Co do New Avengers to zgadzam się w całej rozciągłości, bardzo dobra seria, która po Civil War ewoluuje w ciekawy sposób - rozbicie Avengers na dwie różne grupy. I tak, zdecydowanie wielki żal, że Mucha tego nie pociągnęła dalej. Civil War to taki superbohaterski akcyjniak, ale jednak ja bawiłem się setnie czytając go. Podpasował mi przede wszystkim, bądź co bądź, nieszablonowy pomysł naparzanki pomiędzy bohaterami. Jak zwykle szkoda kilku istotnych tie-inów dla ogarnięcia całości.

Natomiast Zombies to taki prześmiewcze spojrzenie na superherosów, którzy doprowadzają do zagłady całej ludzkości. Mnie bardzo przyjemnie się to czytało. Widać było, że Kirkman umiejętnie bawi się konwencją, w której czuje się najlepiej i bardzo zgrabnie wplata ją w uniwersum Marvela. Pomimo tego, że nie przepadam za alternatywnymi światami, nadal posiadam ten komiks w swojej kolekcji (co więcej jest to też ulubiony tom mojego syna).

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #219 dnia: Grudzień 28, 2016, 09:00:09 am »
Ło jezusicku, to naprawdę miałeś niezłe zaległości. 

A tak jakoś wyszło, że czytałem całego Marvela chronologicznie (ale tylko polskiego, nie tak jak Fragsel) i trochę potrwało, zanim doszedłem do XXI wieku ;)

za alternatywnymi światami, nadal posiadam ten komiks w swojej kolekcji (co więcej jest to też ulubiony tom mojego syna).

A ile syn ma lat? Bo chyba nie pozwalasz nieletniemu czytać KRWAWYCH HORRORÓW, PRAWDA? :D

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #220 dnia: Grudzień 28, 2016, 09:29:54 am »
[quote author=pocztar link=topic=39570.msg1382714#msg1382714 date=1482915609
A ile syn ma lat? Bo chyba nie pozwalasz nieletniemu czytać KRWAWYCH HORRORÓW, PRAWDA? :biggrin:

Oczywiście, że nie pozwalam mu czytać. Za kogo Ty mnie bierzesz, za jakiegoś nieodpowiedzialnego ojca.
Dlatego sam mu czytam. :lol:

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #221 dnia: Grudzień 28, 2016, 11:05:36 am »
Jak zwykle szkoda kilku istotnych tie-inów dla ogarnięcia całości.
Taaak, E. powinien wydać przynajmniej te 3 historie, ale może ja czegoś nie wiem i one popychają akcję tak, że powinno się sięgnąć po następne tomy tych serii.
chyba nie pozwalasz nieletniemu czytać KRWAWYCH HORRORÓW, PRAWDA? :biggrin:
Nie czytałem tego komiksu, bo Zombiaki mnie nie interesują, ale bycie nieletnim raczej nie przeszkadza w czytaniu tego, wystarczy nie być smarkaczem.  :cool:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #222 dnia: Grudzień 28, 2016, 01:09:23 pm »
Ech tak - przeczytałoby się album o Dark Avengers po polsku. Ale - do końca brytyjskiego MMH jeszcze minimum 17 numerów. Dali West Coast Avengers, Great Lakes Avengers - ja widzę duże prawdopodobieństwo na Dark Avengers pod koniec setki. Byłoby super, skoro nikt inny tego u nas nie wyda.

Nie zgadzam się z krytyką Marvel Zombies - scenariusz i dowcipy były świetne. Zwłaszcza podjadanie Czarnej Pantery. :) Ale rysunki mocno średnie - jakby to Finch tworzył, byłoby lepsze w odbiorze.
NA: Ucieczka jest GENIALNYM komiksem. Najlepsza pozycja z pierwszej 60-tki. Ale dalsze zeszyty wrażenia na mnie już nie zrobiły. Jak to z Bendisem bywa - jakość szybko poleciała i zrównała się ze średnią.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #223 dnia: Grudzień 28, 2016, 01:12:18 pm »
To proponuje przeczytać Alias tam cały czas jest utrzymany świetny poziom, a co do New Avengers to wg mnie jest dobrze i tyle, ale poziom nie pikuje w dół jak w przypadku serii z Marvel Now. New Avengers dostają zadyszki koło Oblężenia, do Tajnej Inwazji jest dobrze. Miałem swoiste wrażenie, że ta historia miała być kulminacją całego runu Bendisa począwszy od Upadku Avengers, ale tak dobrze się sprzedawało że Marvel zdecydował na pozostawienie tej serii w jego rękach, ale on już nie miał szczegółowego planu na ciąg dalszy przez co zaczęło się to powoli sypać.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 01:18:22 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Gazza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #224 dnia: Grudzień 29, 2016, 03:41:49 pm »
Byłem dziś w empiku po nr 107 - wszystkie egzemplarze mają przesunięty grzbiet (w sensie - fragment panoramy, względem grzbietu tomu). Jedne mniej, inne bardziej.
Z tego wszystkiego - nie kupiłem Avengers. Może to dobry moment by powiedzieć sobie - stop?.... :sad:

Edit: teraz wyszedłem pewnie na "panoramistę" - tak nie jest.  :roll:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 04:34:42 pm wysłana przez Gazza »

 

anything