Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 337364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #225 dnia: Grudzień 29, 2016, 06:35:40 pm »
Byłem dziś w empiku po nr 107 - wszystkie egzemplarze mają przesunięty grzbiet (w sensie - fragment panoramy, względem grzbietu tomu). Jedne mniej, inne bardziej.
Z tego wszystkiego - nie kupiłem Avengers. Może to dobry moment by powiedzieć sobie - stop?.... :sad:

Edit: teraz wyszedłem pewnie na "panoramistę" - tak nie jest.  :roll:

Też to zauważyłem w Empiku i jeżeli przyjdzie mi taki w prenumeracie, będę reklamował. Tak, jestem panoramistą i nie bardzo rozumiem, co w tym złego, że tak się zreflektowałeś...

Ale z drugiej strony skan okładki na fanpage'u przesunięcia nie posiada, więc to może tylko jakaś część nakładu.

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #226 dnia: Grudzień 29, 2016, 06:45:09 pm »
Może to dobry moment by powiedzieć sobie - stop?.... :sad:
To samo pytanie zadałem sobie dzisiaj przy zamawianiu prenumeraty Superbohaterów Marvela. Celowałem w 120 tomów, bo ostatniej (?) 30'ki i tak nie planuję, ale jakby tak uciąć wcześniej... czemu nie. Ewentualnie dokupiłbym 2 i 3 część AvX i 1,2 Spider-Island.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #227 dnia: Grudzień 29, 2016, 09:02:16 pm »
Widzę, że mamy podobne przemyślenia. WKKM planuję dociągnąć do 121 (żeby mieć jeden tom ze Strażnikami), później "do widzenia" bez względu na wszystko. Biorąc pod uwagę, że wybiórczo biorę WKKDC i równie wybiórczo zamierzam kupować MMH ciągnięcie WKKM w sytuacji gdy nadchodzące po 120-stce tytuły praktycznie mnie nie interesują albo mogę je mieć taniej jest bez sensu.
Kolekcja wciągnęła mnie znowu w komiksy, ale pora opuścić przedszkole i pójść naprzód. Kilka tomów czeka już w kolejce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 09:09:11 pm wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #228 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:21:28 am »
"Spodziewam się, że w drugiej połowie roku zwiększymy ilość wydawanych tytułów w związku z zakończeniem pracy nad Wielką Kolekcją Komiksów Marvela, co zwolni nam nieco mocy redaktorskich." - [/size]mówi Christine Meyer z wydawnictwa Mucha Comics.
[/size]
[/size]Albo niedoinformowana (gdyby z jakiegoś powodu nie mogła wspomnieć o przedłużeniu WKKM, to by w ogóle o tym nie wspominała), albo może ze względu na zatrważającą ilość dubli w WKKM 121-150 kolekcję na rok przejmie Egmont. :lol:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #229 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:32:41 am »
Albo nie będzie przedłużenia  :smile:

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #230 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:38:47 am »
Wątpię, ale mam to gdzieś, bo wziąłbym co najwyżej "Young Avengers: Style > Substance" i ewentualnie "Avengers: Time Runs Out", jeśli okazałoby się, że to całość w 2 tomach.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:42:55 am »
A może po prostu w połowie roku będą już mieli wszystkie tłumaczenia do tej dodatkowej 30 (bo przecież chyba przygotowują te tomy na wyrost) i Hachette nie planuje niczego ponad te 150 tomów.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:47:09 am »
To oczywiste, że tłumaczą je wcześniej, ale żeby aż tak bardzo?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #233 dnia: Styczeń 04, 2017, 11:37:46 pm »
Gościu od zapowiedzi na wiki dodał zawartość:

Avengers: Time Runs Out (Vol. 1) - [Avengers (Vol. 5) #35-37 + New Avengers (Vol.2) #24-25]

i przekazał info, że ''Only Volume 1 of this 4 part story was stated in the back of Issue 131. No official confirmation on Volume 2-4.''

Czyli mamy na razie tylko pierwszy tom i nie zawiera on dwóch trejdów. Nie ma tak dobrze. Wydanie Egmontu jednak będzie dla mnie atrakcyjniejsze w takim razie.

Ale żeby polać troszkę midoku na sercę Bazyliszka powiem, że na pewno kupie:

10 zeszytów za 40pln ? Brawo Hachette jesteście najlepsi
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 11:52:47 pm wysłana przez bogi1 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 05, 2017, 07:06:27 am »
Co tu znowu ten Romita Jr? :)

10 zeszytów za 40pln ? Brawo Hachette jesteście najlepsi

To oczywista oczywistość - daaaa.  :biggrin: Początek Końca też ma 10 zeszytów, a Krucjata miała 11.
Zobaczymy jak to będzie z tymi trejdami. Ja dalej chciałbym albo całość, skoro już zaczęli ten Time's Run Out, albo niech dadzą coś innego, to sobie kupię od Egmontu. A tak trzeba kombinować.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2017, 07:35:59 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline buczanova

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 05, 2017, 07:38:02 am »


Ale żeby polać troszkę midoku na sercę Bazyliszka powiem, że na pewno kupie:

10 zeszytów za 40pln ? Brawo Hachette jesteście najlepsi


Około 300 stron (bo tyle liczą dwa trejdy Castaway in Dimension Z) w jedenym tomie? Nie wierzę, że Hachette tego nie podzieliło :D
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #236 dnia: Styczeń 05, 2017, 07:44:04 am »
Bo mamy też krótkiego Thora i jeszcze krótszą Śmierć Wolverine i sporo innych piątek. Tak że aż tak różowo nie jest. Ale ten Kapitan czy FF to naprawdę miłe osładzacze.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #237 dnia: Styczeń 05, 2017, 07:57:56 am »
Około 300 stron w jedenym tomie?
10 zeszytów po 21 stron (razem z okładkami) to 210 stron.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #238 dnia: Styczeń 05, 2017, 07:59:29 am »
Czyli mamy na razie tylko pierwszy tom i nie zawiera on dwóch trejdów.
Przecież pisałem że nie ma szans by tak było  :smile: czyli pewnie dadzą w czterech.
4 dodatkowe duble które wyjdą wcześniej w WKKM niż w Egmont NOW.
Ciekawe co na to Egmont? (który chybą będzie robił tomy 121-150 i stąd mają listę SBM  :biggrin: )
a Krucjata miała 11.
Krucjata ma 10 zeszytów + kilka stron z Uncanny X-Men 526  :smile:

Superior w WKKM też będzie zbierał dwa trejdy.

10 zeszytów po 21 stron (razem z okładkami) to 210 stron.
Nieprawda. Kilka (np 01 i 10) mają po 22 + okładka  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2017, 08:55:38 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 05, 2017, 01:39:03 pm »
Tak sobie nadrabiam Iron Mana Początek końca. I kurczę - skoro sam Lupoi wymienia we wstępie, że jedną z najważniejszych opowieści o Iron manie są Armor Wars, to czemu ich nie ma ani w WKKM, ani w MMH? Tylko jakieś Pięć Koszmarów. No wielka szkoda. Może nadrobią w tomach 180-200.