Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 337813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 05, 2017, 02:06:44 pm »
O tym samym pomyślałem, niestety, tak wyszło.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 05, 2017, 02:17:19 pm »
Tak sobie nadrabiam Iron Mana Początek końca. I kurczę - skoro sam Lupoi wymienia we wstępie, że jedną z najważniejszych opowieści o Iron manie są Armor Wars, to czemu ich nie ma ani w WKKM, ani w MMH? Tylko jakieś Pięć Koszmarów. No wielka szkoda. Może nadrobią w tomach 180-200.


Też żałuję bo to jest 80's greatness jednak do pierwszego Armor Wars (Stark Wars) niezbędne są numery wprowadzające czyli prolog a to już za duża zawartość jak na WKKM (chyba, że w 2 częściach). Drugie Armor Wars by pasowały bo to już tylko 9 numerów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2017, 02:20:45 pm wysłana przez Gr8responsibility »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 05, 2017, 02:25:39 pm »
Cytuj
No wielka szkoda. Może nadrobią w tomach 180-200.

Ciekawe jak jeżeli są ograniczeni chronologią. Teraz to już tylko pewnie 150-180 All-New All-Different Marvel a jeżeli dalej będą ciągnąć tą niekończącą się panoramę to Marvel NOW 2.0 do 200 xD

Armor Wars może wydać Egmont, bo Hachette 3 kolekcji na razie nie szykuje

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 05, 2017, 02:30:36 pm »
Ciekawe jak jeżeli są ograniczeni chronologią. Teraz to już tylko pewnie 150-180 All-New All-Different Marvel a jeżeli dalej będą ciągnąć tą niekończącą się panoramę to Marvel NOW 2.0 do 200 xD

Armor Wars może wydać Egmont, bo Hachette 3 kolekcji na razie nie szykuje


Też o tym pomyślałem ale Egmont chyba ma w dupie komiksy Marvela od lat 90 w dół. Ta nazwa Klasyka Marvela trochę im nie pasuje.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 05, 2017, 02:51:18 pm »
Dodać cyfry rzymskie od XLI do LXXX i będzie ok. troszkę się zaburzy chronologię wciskając tytuły miedzy Thinga i Hulka. Albo dać je normalnie z tyłu i się nie oglądać.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 06, 2017, 08:20:05 pm »
to wiele wyjaśnia bo jestem właśnie na etapie dokupowania archiwalnych numerów i zostało mi tylko allegro z uzywancami i śmieszy mnie jak to niektóre numery maja sztucznie zawyżona cenę .

To mnie ciekawi, czy takie polskie Kingdome Come z 2005 ma sztucznie zawyżoną cenę? Albo polski Hush przed sierpniem? Albo ten tom Sin City czy Przewodnik Hugo? Po prostu drugi obieg rządzi się swoimi prawami - jest popyt to cena rośnie. I dlatego niektóre WKKM jak Old man Logan, Diabeł Stróż, X-Men Rozłam zyskują nawet znacznie na wartości. Tak wygląda ten rynek.

Offline tabasko21

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #246 dnia: Styczeń 06, 2017, 08:52:45 pm »
To mnie ciekawi, czy takie polskie Kingdome Come z 2005 ma sztucznie zawyżoną cenę? Albo polski Hush przed sierpniem? Albo ten tom Sin City czy Przewodnik Hugo? Po prostu drugi obieg rządzi się swoimi prawami - jest popyt to cena rośnie. I dlatego niektóre WKKM jak Old man Logan, Diabeł Stróż, X-Men Rozłam zyskują nawet znacznie na wartości. Tak wygląda ten rynek.

Oczywiście za gapiostwo się płaci ja przegapiłem okres kiedy Wkkm zaczęła byc wydawana. Zacząłem ja zbierać od nr 97 i rozumiem ze jeśli chce mieć ta kolekcje w jako takim stanie muszę więcej zapłacić ,ale zastanawia mnie dlaczego ktoś kto ma jakieś pojecie o komiksach i jest powiązany z Wkkm nie zasugerował ze niektóre tomy powinny być wydane w większym nakładzie. Nie wiem jaka tam licencje na wydawanie WKKM maja w Polsce i czy nakład wszystkich wydan musi byc taki sam ale ewidentnie ktoś przestrzeli i mógł więcej wyciągnąć w niektórych wydań .

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #247 dnia: Styczeń 06, 2017, 09:04:31 pm »
Trzeba było zamawiać na Gildii po 28 zł te parę archiwalnych tomów jak była świąteczna promocja. W każdym razie dla Hachette "sztuka jest sztuka". :) Każdy tom wydają w podobnym nakładzie, bo przecież nie będą zgadywać, że taki Imperatyw Thanosa się szybko rozejdzie ale Thor już będzie zalegać. I spoko - na szczęście jest trochę ofert "hurtowych" i wtedy możesz kupić kilkadziesiąt tomów w jednolitej cenie, bez oglądania się na tytuły. A przy okazji - naprawdę polecam ci, byś jeśli znajdziesz postarał się zdobyć X-Men Rozłam WKKM #76. Ważna historia.

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:39:05 pm »
Oczywiście za gapiostwo się płaci ja przegapiłem okres kiedy Wkkm zaczęła byc wydawana. Zacząłem ja zbierać od nr 97 i rozumiem ze jeśli chce mieć ta kolekcje w jako takim stanie muszę więcej zapłacić
Ja widziałem dużo archiwalnych numerów w Centrum Komiksu w Warszawie jakby Ci to pomogło.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 07, 2017, 09:32:27 pm »
"Iron Man: Początek końca" to naprawdę zacny klasyk. Scenariusz jest niegłupi, dzieją się ważne i mocne rzeczy, a rysunki są bardzo dobre - zwłaszcza jak na 1967 rok.Podoba mi się ta ciągłość zdarzeń i nie zapominanie o przeszłości. świetny duet Goodwin-Tusca. Fajny jest też przegląd zbroi na końcu tomu. Chciałoby się mieć taki plakat. :) I pomyśleć, że aż do IM #142 zbroja się nie zmieniała, a dziś jest inna średnio co pół roku. :)

I po czymś takim człowiek chciałby sobie poczytać więcej Iron Mana. I to nie tylko nadchodzący tom z MMH, ale też inne ważne rzeczy. po Demonie w Butelce chciałem przelecieć ten okres kiedy Rhodey był IM, ale do dziś tego nie zrobiłem. Może teraz nadrobię. Hmmm...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 07, 2017, 10:14:58 pm »
"Iron Man: Początek końca" to naprawdę zacny klasyk. Scenariusz jest niegłupi, dzieją się ważne i mocne rzeczy, a rysunki są bardzo dobre - zwłaszcza jak na 1967 rok.Podoba mi się ta ciągłość zdarzeń i nie zapominanie o przeszłości. świetny duet Goodwin-Tusca. Fajny jest też przegląd zbroi na końcu tomu. Chciałoby się mieć taki plakat. :smile: I pomyśleć, że aż do IM #142 zbroja się nie zmieniała, a dziś jest inna średnio co pół roku. :smile:

I po czymś takim człowiek chciałby sobie poczytać więcej Iron Mana. I to nie tylko nadchodzący tom z MMH, ale też inne ważne rzeczy. po Demonie w Butelce chciałem przelecieć ten okres kiedy Rhodey był IM, ale do dziś tego nie zrobiłem. Może teraz nadrobię. Hmmm...


Przed tą zamianą z Rhodeyem polecam ci Bazyliszku cały run Michelinie (młody JR w formie  :smile: ) a przede wszystkim numery 149-150, które zawierają historię Doomquest - potyczka z Dr Doomem w czasach Króla Artura i zamku Camelot

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 08, 2017, 01:20:50 pm »
Pewnine już było... ale w tym wątku trudno się dokopać pojedynczej informacji.
Czy w jakimkolwiek oficjalnym źrodle bylo podane, że kolekcja WKKM została rozszerzona do 150 tomów (nie licząc listu pani redaktor do 8azyla i tego, że wspominał o tym geek na swoim portalu)? bo na stronie internetowej w faqu wciąż widnieje 120 tomów...

Offline Inuki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 08, 2017, 01:24:42 pm »
Pewnine już było... ale w tym wątku trudno się dokopać pojedynczej informacji.
Czy w jakimkolwiek oficjalnym źrodle bylo podane, że kolekcja WKKM została rozszerzona do 150 tomów (nie licząc listu pani redaktor do 8azyla i tego, że wspominał o tym geek na swoim portalu)? bo na stronie internetowej w faqu wciąż widnieje 120 tomów...

Na 99% nie. Oficjalne info będzie pewnie w 120 numerze, albo i nie. Wtedy po 2 tygodniach trzeba lecieć do kiosku i zobaczyć czy istnieje tom 121 :-P

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 09, 2017, 12:11:33 pm »
Poczytaj opinie osób o tych klasycznych historiach tu na forum, a zorientujesz się że wiele osób nie jest w stanie przez nie przebrnąć


Tak, tak.



Głosowanie ze stycznia-marca 2013 na Najbardziej oczekiwane tomy WKKM ( oddano 82 głosy ) :


1. Daredevil: Born Again - 41

2. The Amazing Spider-Man: Kraven's Last Hunt - 36

3. Wolverine: Weapon X - 31

4. Wolverine: Old Man Logan - 28

5. Spider-Man: Blue - 27

6. Marvel Zombies - 25

7. Uncanny X-Men: Dark Phoenix - 24


Kolejne głosownie odbyło się na przełomie grudnia-marca 2014/15 roku i miało wyłonić - Który tom WKKM określiłbyś jako "rewelacja, must have" ( oddano 63 głosy ) :


1. Daredevil: Odrodzony - 43

2. Marvels - 42

3. Spider-Man: Niebieski - 38

4. Wolverine: Broń X - 38

5. The Amazing Spider-Man: Ostatnie łowy Kravena - 33

6. Uncanny X-Men: Mroczna Phoenix - 28


Polscy czytelnicy rzeczywiście nie lubią classic stuffu.

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 09, 2017, 12:21:10 pm »
jest coś takiego że rzeczy które znamy cieszą się większą popularnością: The Amazing Spider-Man: Kraven's Last Hunt , Wolverine: Weapon X, Uncanny X-Men: Dark Phoenix jest tego najlepszym przykładem, pozostałe rzeczy to historię współczesne, jedynie Daredevil: Born Again jest wyjątkiem a wiesz dlaczego? bo to pisał Miller