Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 09, 2017, 05:06:29 pm »
pewnie chodzi mu o to że i tak najpierw jest czarno biały szkic, potem nakłada się czarny tusz a na sam koniec dopiero kolor  :biggrin:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #271 dnia: Styczeń 09, 2017, 05:18:28 pm »
Ale powiedzmy sobie szczerze zapaleńców na "stare komiksy wydania sprzed 89" jest garstka
Po czym wnosisz? Podobne argumenty padały przed startem kolekcji.

"WKKM? A kto to kupi? Przecież fanów komiksu trykociarskiego jest garstka, a poza tym komiksy w kioskach się nie sprzedają. Kolekcja padnie po dwóch miesiącach." A tu niespodzianka i kolekcje sprzedają się na tyle dobrze, że mamy teraz aż trzy na rynku.  :smile:

A wracając do kwestii tłumaczenia z błędami, mam pytanie. Czy w polskich wydaniach "Lazarusa" i "Mysiej Straży" ktoś tego samego tłumacza przypilnował i poprawił jego błędy czy tam też są takie kwiatki?




mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #272 dnia: Styczeń 09, 2017, 05:29:40 pm »
Czy w polskich wydaniach "Lazarusa"
Jest korekta i to nie "po znajomości" i jest wg mnie wszystko OK.

Offline rzem

Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #273 dnia: Styczeń 09, 2017, 05:35:56 pm »
A wracając do kwestii tłumaczenia z błędami, mam pytanie. Czy w polskich wydaniach "Lazarusa" i "Mysiej Straży" ktoś tego samego tłumacza przypilnował i poprawił jego błędy czy tam też są takie kwiatki?


Jeśli to ten sam tłumacz, to w Lazarusie nie wyłapałem żadnego błędu.
Korektę chyba po prostu ominęli.

Offline misiokles

Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #274 dnia: Styczeń 09, 2017, 06:12:35 pm »
Możesz rozwinąć? Tak dla słabszych.

Chodzi mi o to, że Essentiale zarówno w wydaniu oryginalnym, jak i polskim były/są czarno-białe.

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #275 dnia: Styczeń 09, 2017, 06:12:43 pm »
Już pisałem (pierwszy  :biggrin: ) że z trzema tomami Lazarusa tłumaczonymi przez Mateusza Jankowskiego było wszystko OK.

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #276 dnia: Styczeń 10, 2017, 08:42:31 am »
Po czym wnosisz? Podobne argumenty padały przed startem kolekcji.

"WKKM? A kto to kupi? Przecież fanów komiksu trykociarskiego jest garstka, a poza tym komiksy w kioskach się nie sprzedają. Kolekcja padnie po dwóch miesiącach." A tu niespodzianka i kolekcje sprzedają się na tyle dobrze, że mamy teraz aż trzy na rynku.  :smile:



Zobacz jakie tomy się sprzedają np. na gildii, w miarę świeże komiksy schodzą szybko, natomiast starsze zazwyczaj zalegają.
Druga część nie bardzo wiem o co Ci chodzi ?
Dla nas te kolekcje są przy okazji szczególnie widać to przy MMH
Nigdy nie negowałem idei, chodzi mi że puszczenie trzeciej kolekcji trochę jest nie w czas. Tylko tyle.
Pisałem że fajną inicjatywą były Essentiale, w sumie to też nie obraziłbym się gdyby ktoś też ruszył np z DC Archive, mimo wszystko fajne by było rozgraniczenie, nowe - stare.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:12:32 pm »
Druga część nie bardzo wiem o co Ci chodzi ?
Chodzi mi o to, że jeszcze tuż startem WKKM wiele osób wygłaszało opinie, także na tym forum (a może powinienem napisać "przede wszystkim na tym forum"), że w Polsce popyt na komiks superbohaterski jest mały, że wydawanie takich komiksów w kioskach to samobójstwo i w ogóle kto by chciał czytać komiksy o gościach strzelających promieniami z dupy poza garstką zapaleńców, którzy się tym jarają.

A później okazało się, że popyt jest duży i teraz mamy na rynku prawdziwe zatrzęsienie historii z trykociarzami.

Uważam, że twoje obawy co do słabej sprzedaży komiksów Marvela sprzed dwudziestu, trzydziestu czy nawet czterdziestu lat (czyli nie dalej jak z połowy lat 70.) są przesadzone i skazane na porażkę. Jest wiele dobrych komiksów sprzed lat, które pod względem jakości scenariusza i rysunków mogą spokojnie konkurować z pozycjami najnowszymi. Jeśli Egmont postawi na odpowiednie tytuły, nie będzie problemów ze sprzedażą.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #278 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:24:42 pm »
Uważam, że twoje obawy co do słabej sprzedaży komiksów Marvela sprzed dwudziestu, trzydziestu czy nawet czterdziestu lat (czyli nie dalej jak z połowy lat 70.) są przesadzone i skazane na porażkę. Jest wiele dobrych komiksów sprzed lat, które pod względem jakości scenariusza i rysunków mogą spokojnie konkurować z pozycjami najnowszymi. Jeśli Egmont postawi na odpowiednie tytuły, nie będzie problemów ze sprzedażą.

Dodam np. że czytuję memu synowi co niektóre komiksy i te z lat 60.-80. trafiają do niego najlepiej. A i mi przynoszą zwykle wielką satysfakcję. Nowego pokolenia miłośników nie da się wychować na "Avengers" Hickmana (choć jest świetne) - uwierz mi.
Przy tym uważam, że najbardziej niepodważalną spośród paru zalet WKKM jest... klasyka z drugiej 60, czyli komiksy z lat 60-70. Tytułów tych w naszych warunkach nigdy nie dostalibyśmy inaczej i to w tak szerokim wyborze. Ja sam - choć mam się za fana - znałem wcześniej dosłownie pojedyncze zeszyty (zazwyczaj pierwsze różnych serii).
Niech idzie to wbrew najszerszemu gustowi i najmniejszej linii oporu! Chapeau bas!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #279 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:52:33 pm »
@Anionorodnik
+100

Taa - w 2012 też mnie wkurzała ta gimbaza, którą ominęła era TM Semica i pletli bzdury, że na superhero nie ma u nas popytu (#gimbysienieznajo). Jesteśmy 4 lata później i z jednej kolekcji zrobiły się trzy i nie chcą się skończyć jakby życzyła tego sobie egmontowa elyta - o jak mi przykro z tego powodu. Po prostu te tytuły same się bronią. Narzekanie na to, że wyszedł po polsku taki Kapitan Marvel albo Korvac Saga, dla mnie jest herezją. :)
MMH jest jeszcze lepiej wydana niż WKKM i ja uważam, że spokojnie utrzyma się te 100 numerów na naszym rynku.

Ooo - potwierdziło się to co pisałem o wersji Brytyjskiej - będzie zeszyt z New Mutants. Ale z tymi Pet Avengers to przesadzili. :)

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #280 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:59:29 pm »
Narzekanie na to, że wyszedł po polsku taki Kapitan Marvel albo Korvac Saga, dla mnie jest herezją. :smile:
MMH jest jeszcze lepiej wydana niż WKKM i ja uważam, że spokojnie utrzyma się te 100 numerów na naszym rynku.

Nikt tego nie neguje, odwracasz kota ogonem. Było pisane tutaj już setki razy, że nie chodzi o starsze tytuły, których wydania prawdopodobnie nikt by się nie podjął na naszym rynku. Chodzi o blokujące podgryzanie nowszych runów przez tomy kolekcji oraz duble. Runów, których była ogromna szansa na ukazanie się.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 10, 2017, 10:05:55 pm »
Uważam, że twoje obawy co do słabej sprzedaży komiksów Marvela sprzed dwudziestu, trzydziestu czy nawet czterdziestu lat (czyli nie dalej jak z połowy lat 70.) są przesadzone i skazane na porażkę. Jest wiele dobrych komiksów sprzed lat, które pod względem jakości scenariusza i rysunków mogą spokojnie konkurować z pozycjami najnowszymi. Jeśli Egmont postawi na odpowiednie tytuły, nie będzie problemów ze sprzedażą.

Ech, jakbym chciał przeczytać tego chwalonego wszędzie Warlocka Starlina... i Separate Reality.
To 2 komiksy, których najbardziej mi żal, że je wycięto.

Inne ciakwe pozycje z ekskluzywów z innych krajów: X-Men "DoFP" (czyli absolutna klasyka X-Menów), Circle of Blood (wiadomo, klasyczny Punisher), Suicide Kings (ponoć dobra historia z Deadpoolem), Vampire State (wysoko oceniana historia z Kapitanem Brytanią), Hey, It's Deadpool (pierwsze zeszyty z Deadpoolem) dostaniemy (najprawdpodobniej) w MMH lub od Egmontu.
Z kolei Kapitan Brytania Moore'a i Infinity Gauntlet to takie tytułu, które (jestem przekonany) wcześniej czy później ukażą się i tak po polsku w ofercie jakiegoś wydawcy.

...Ale na tego Warlocka i Dr. Strange'a to chyba niestety nie ma nadziei... :sad:


Tak przy okazji - czy wątki z tego Warlocka są ważne dla jakichś późniejszych eventów (nie wiem, Infinity Gauntlet czy Anihilacja)?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 10, 2017, 10:14:06 pm »
@UP
Może ten Warlock jeszcze wyjdzie. Jego postać odegrała dużą rolę w Infinity Gauntlet. Ja na razie się cieszę, że chociaż Warlock and the Infinity Watch dostaniemy w MMH.

@Antari
Axel Springer już w 2004 wydał kilka pierwszych zeszytów runu Straczyńskiego i pewnie dlatego nikt inny tego do 2012 roku nie zrobił. Chociaż Wrogowie Publiczni jednak wyszli. Hmmm... Po tym jak w ostatnim czasie Egmont sobie wycinał i składał swoje albumy jak chciał, ja twojego argumentu po prostu nie kupuje. Nie chce im się wg mnie przysiąść i wydać tego z głową, tam gdzie Hachette nie dotarło. Ale już z takim Hawkeyem to się ścigają.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 10, 2017, 10:20:13 pm »
Runów, których była ogromna szansa na ukazanie się.
Powtarzane to jest w kółko od jakiegoś czasu, tylko zastanawiam się skąd takie wnioski? Jakoś takiemu Egmontowi nie przeszkadzało że wydano pierwszy numer Superman/Batman, albo początek "Y ostatniego z mężczyzn" albo ... no dobra tyle mam przykładów. A nawet jeśli to prawda (choć nie widzę na to żadnego potwierdzenia i to jest jedynie usilne szukanie sobie wroga w kolekcjach), czyli kolekcje blokują Egmont, to ten mimo to jakoś sobie radzi i wydaje inne runy. Więc nie ma problemu. Może za jakiś czas wróci do tytułów wydanych w kolekcji i wyda resztę. Chodź cały czas uważam ze gdyby chcieli to by wydali. Pierwszy numer rzuciliby w tańszej cenie i spokojnie im by to zeszło. No i po te runy mogą sięgnąć też czytelnicy kolekcji którym dany numer przypadł do gustu. Może i ominęliby pierwszy numer ale kolejny mogliby już kupić.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 10, 2017, 10:43:35 pm »
"Circle of Blood", "Vampire State", "Suicide Kings" i "Days of Future Past" będą w kolekcji Superbohaterowie Marvela więc nie ma wielkiego bólu po ich stracie w WKKM. ;-)


Myślę, że przy okazji nadchodzących filmów z Avengers Egmont w Klasyce Marvela powinien wydać jednym ciągiem trzy albumy - "Warlock by Jim Starlin: The Complete Collection", "Silver Surfer: Rebirth of Thanos" i "The Infinity Gauntlet", bo te trzy historie prowadzą jedna do drugiej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2017, 10:53:12 pm wysłana przez Anionorodnik »