trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #300 dnia: Styczeń 18, 2017, 10:03:56 am »
Chyba się za dużo naszego legendarnego już świeżego powietrza nawdychałem, bo zgadzam się z 8azylem. Dla mnie przypisy są na równi z extrasami.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #301 dnia: Styczeń 19, 2017, 11:02:23 am »
Swoją drogą The Incredible Hulk #161 też dostaniemy po polsku. Będzie w SBM w tomie z Beastem.  :wink:
Anion, a ten ostatni kadr z The Incredible Hulk #180, gdzie po raz pierwszy pojawił się Wolverine, to będzie w 110 tomie WKKM?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #302 dnia: Styczeń 19, 2017, 11:05:18 am »
Dostał już ktoś paczkę z tomami 106-107?

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #303 dnia: Styczeń 19, 2017, 11:14:25 am »
Mam od wczoraj.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #305 dnia: Styczeń 19, 2017, 10:05:27 pm »
Napisałem do Hachette (nie do BOKu, a bezpośrednio do H) z pytaniem odnośnie przedłużenia kolekcji i sugestią odnośnie wydania kilku tomów z zagranicznych ekskluzywów. Dostałem odpowiedź, że przedłużenie jeszcze nie jest pewne (choć prawdopodobne), bo negocjują z licencjodawcą i że wybór tomów, które miałyby się ewentualnie ukazać też jeszcze nie jest pewny.
Może typowa korpogadka (choć mail do mnie nie był raczej wysłany na zasadzie copy-paste - nie te brzmienie), a może coś jest na rzeczy i nie ma pewności co do tego predłużenia...


Z innej beczki - nie czytałem jeszcze Kree-Skrull War i W cieniu Saurona, ale niedawno przejrzałem te komiksy i muszę napisać, że Adams jest dla mnie niesamowity. Wyrasta na jednego z moich ulubionych artystów w komiksowie w ogóle. Nawet jak scenariusz tych komiksów będzie fatalny, komiksy te warto kupić dla samych artów.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #306 dnia: Styczeń 19, 2017, 10:28:09 pm »
Adams jest świetny, zwłaszcza jak się weźmie pod uwagę inne rysunki przełomu lat 60 i 70-tych. Te detale, ta ekspresja. Zeszyty ze Zmierzchu Mutantów jego autorstwa były świetne. przyćmił nawet Steranko. Fajnie się go też słuchało w filmie DC Secret Origin. Genialny artysta.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #307 dnia: Styczeń 19, 2017, 10:42:23 pm »
Dostałem odpowiedź, że przedłużenie jeszcze nie jest pewne (choć prawdopodobne)
To kiedy oni będą to wiedzieć? jak tomy 121+ zaraz będzie trzeba robić  :smile:

Swoją drogą to już trzeci poważny news że tego przedłużenia może jednak nie być.


Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #308 dnia: Styczeń 20, 2017, 12:09:52 am »
"Prowadzimy aktualnie rozmowy z licencjodawcą na temat przedłużenia, jednak nic jeszcze nie jest ustalone, dlatego też trudno mi potwierdzić, które tytuły zostaną wydane, a które nie, bo cały czas trwają negocjacje. Najprawdopodobniej kolekcja zostanie przedłużona, jednak ile to będzie tytułów i jakie konkretnie – jeszcze nie wiemy."
Tak to dokładnie brzmiało... jakby sama wierzyła w to co pisze, więc może rzeczywiście jeszcze lista tomów nie jest ustalona (może przebiło sie do nich, że w Polsce MN! już jest i to sporo taniej). przy okzji - wie ktos czy w Czechach wychodzi MN!?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2017, 05:31:23 pm wysłana przez mack3 »

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #309 dnia: Styczeń 20, 2017, 12:14:43 am »
sory, nie potrafię zmienić wielkości czcionki (trzeba skopiowac i sobie powiększyć). Edytowanie kopiowanych wpisów to jest jakaś tragedia...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #310 dnia: Styczeń 20, 2017, 05:50:13 am »

Swoją drogą to już trzeci poważny news że tego przedłużenia może jednak nie być.

Tfu, tfu, tfu - wypluj te słowa. Już sprzedałem jedynki z Marvel Now, to przedłużenie WKKM być musi. :) Tak to się przeciąga, bo Mucha nie chce już być wyrobnikiem Hachette i nie przedłuża umowy o kolejny rok. Egmont nie pomoże - zresztą już "pomagają" Eaglemoss wiec może to i lepiej. Ale tłumaczenie komiksów z angielskiego to nie fizyka kwantowa, więc chętni na pewno się znajdą.

@mack3
Po prostu wciśnij "modyfikuj post" i usuń te znaczki size z nawiasami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2017, 11:11:01 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #311 dnia: Styczeń 20, 2017, 06:04:11 am »
Dostałem odpowiedź, że przedłużenie jeszcze nie jest pewne (choć prawdopodobne), bo negocjują z licencjodawcą i że wybór tomów, które miałyby się ewentualnie ukazać też jeszcze nie jest pewny.
Może typowa korpogadka (choć mail do mnie nie był raczej wysłany na zasadzie copy-paste - nie te brzmienie), a może coś jest na rzeczy i nie ma pewności co do tego predłużenia...
Może nie jest to kopiuj/wklej ale raczej grzeczne udawanie świętego. Od początku kolekcji były pozornie profesjonalne gadki jak to negocjują listę tytułów po numerze 60-tym, z uwzględnieniem listy Aniona itd. itp. Czesi od początku podali pełną liczbę tytułów, w Polsce do tej pory niektórzy czytelnicy są jeszcze zdziwieni, że idziemy z listą czeską a negocjacji tytułowych nie było żadnych. Prorokuję, że i tu będzie podobnie.

Cytuj
Z innej beczki - nie czytałem jeszcze Kree-Skrull War i W cieniu Saurona, ale niedawno przejrzałem te komiksy i muszę napisać, że Adams jest dla mnie niesamowity. Wyrasta na jednego z moich ulubionych artystów w komiksowie w ogóle. Nawet jak scenariusz tych komiksów będzie fatalny, komiksy te warto kupić dla samych artów.

Adams, jak jeszcze nie był zmęczony regularnym trybem miesięcznego oddawania komiksów - był rewelacyjny. Potem już tylko bardzo dobry.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #312 dnia: Styczeń 20, 2017, 07:08:37 am »
Z innej beczki - nie czytałem jeszcze Kree-Skrull War i W cieniu Saurona, ale niedawno przejrzałem te komiksy i muszę napisać, że Adams jest dla mnie niesamowity. Wyrasta na jednego z moich ulubionych artystów w komiksowie w ogóle. Nawet jak scenariusz tych komiksów będzie fatalny, komiksy te warto kupić dla samych artów.
Adams obok Steranki to mój ulubiony artysta przełomu lat 60 i 70. To co popełnił w X-Men to absolutne mistrzostwo. W ogóle X-Men od momentu kiedy do zespołu dołączył Adams czyta się zupełnie inaczej. Starsze rzeczy czytam po jednym zeszycie dziennie, ale kiedy wziąłem na warsztat X-Men to nie mogłem się doczekać kiedy przeczytam kolejny zeszyt. Historia wciągająca na maksa. Nie tylko rysunki, ale i kadrowanie były tak dynamiczne, że od tych komiksów nie sposób się oderwać.
Aż dziw bierze, że decydenci z Marvela nie poczekali na wyniki sprzedaży i już wcześniej podjęli decyzję o kasacji serii. Ale z drugiej strony powstała jedna z najbardziej rozpoznawalnych historii w świecie komiksu.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #313 dnia: Styczeń 20, 2017, 07:18:49 am »
mam wielką, ogromną wręcz nadzieję, że ktoś w haszecie wykazał się odrobiną zdrowego rozsądku i okaże się, że kolekcja została skasowana na 120 numerze. sporo dubli, lepsze oraz TAŃSZE zamienniki od egmontu, poprzerywane historie, wodzenie prenumeratorów za nos (ile było już tych przedłużeń, hmm?) - to się nie może udać. lepiej powiedzieć "basta" teraz niż urywać gdzieś na numerze 131 z powodu odpływu czytelnictwa.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #314 dnia: Styczeń 20, 2017, 07:36:53 am »
mam wielką, ogromną wręcz nadzieję, że ktoś w haszecie wykazał się odrobiną zdrowego rozsądku i okaże się, że kolekcja została skasowana na 120 numerze. sporo dubli, lepsze oraz TAŃSZE zamienniki od egmontu, poprzerywane historie, wodzenie prenumeratorów za nos (ile było już tych przedłużeń, hmm?) - to się nie może udać. lepiej powiedzieć "basta" teraz niż urywać gdzieś na numerze 131 z powodu odpływu czytelnictwa.

No mogliby chociaż dojechać do 130 i zamknąć panoramę (w tej chwili najprawdopodobniej Thing będzie ucięty, jeżeli skończą na 120), wydając w to miejsce np. Warlocka czy tego brakującego Strange'a. Z drugiej strony, chętnie bym poczytał Ghost Ridera czy Silver Surfera z MN!, a tego Egmont raczej na pewno nie wyda.

 

anything