trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #315 dnia: Styczeń 20, 2017, 11:23:39 am »
w tej chwili najprawdopodobniej Thing będzie ucięty, jeżeli skończą na 120
Z tego co widzę i po sprawdzeniu grafik w sieci to idealnie się zmieści do 120 numeru, może nawet będzie tom zapasu.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #316 dnia: Styczeń 20, 2017, 01:12:40 pm »

@mack3
Po prostu wciśnij "modyfikuj post" i usuń te znaczki size z nawiasami.
Dzięki, sam nigdy nie wpadłbym, żeby spróbować w ten sposób ;)

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #317 dnia: Styczeń 20, 2017, 01:50:01 pm »
Dzięki, sam nigdy nie wpadłbym, żeby spróbować w ten sposób :wink:
To może ja zasugeruję jak sobie z tym poradzić - w moim przypadku pomaga wycięcie treści posta (bez zbędnych znaczków) do Wordpada i z powrotem przeklejenie do czystego okienka z edytowaną treścią. Dziwny myk, ale u mnie się sprawdza. Pozostawia jedynie kilka pustych wierszy na początku postu.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #318 dnia: Styczeń 20, 2017, 01:51:17 pm »
lepiej powiedzieć "basta" teraz niż urywać gdzieś na numerze 131 z powodu odpływu czytelnictwa.[/size]
urwali kiedyś tak kolekcję?

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #319 dnia: Styczeń 20, 2017, 05:33:09 pm »
To może ja zasugeruję jak sobie z tym poradzić - w moim przypadku pomaga wycięcie treści posta (bez zbędnych znaczków) do Wordpada i z powrotem przeklejenie do czystego okienka z edytowaną treścią. Dziwny myk, ale u mnie się sprawdza. Pozostawia jedynie kilka pustych wierszy na początku postu.
Wcześniej próbowałem kopiując do worda, zmieniając czcionkę, rozmiar i wklejająć z powrotem na forum - nie zadziałało. Teraz przekleiłem podobnie, ale wklejając do notatnika... i udało się :)
Anyway, cytat z listu poprawiony (jest na poprzedniej stronie).

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #320 dnia: Styczeń 20, 2017, 07:07:36 pm »
Cytuj
Ale tłumaczenie komiksów z angielskiego to nie fizyka kwantowa, więc chętni na pewno się znajdą.

Przeglądając SBM (również od Hachette) wolałbym żeby jednak Mucha pozostała przy redagowaniu WKKM.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #321 dnia: Styczeń 20, 2017, 07:58:21 pm »
@UP
No ale Muchy po Avengers vs X-Men ma już nie być. Wraca do kariery solowej. Jak Wielka Brytania. :)
Ciekawe jak im się ułoży.

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #322 dnia: Styczeń 20, 2017, 09:58:46 pm »
Ciekawe jak to będzie z tym przedłużeniem. Czy Hachette zaryzykuje z wydawaniem Marvel Now? mogą przecież przestawiać kolejność tomów, a mają w zapasie także komiksy których nie było w PL, jak np. tom o Spider-Manie/Milesie Moralesie. Już choćby dla niego, chciałbym przedłużenia kolekcji, bo póki co nie zapowiada się by Egmont miał wydać tom z Milesem (generalnie dziwi mnie tylko jedna seria ze Spider-Manem, który kiedyś był najpopularniejszym bohaterem Marvela w naszym kraju). @8azyliszek, jak jednak postanowią zamknąć WKKM po 120 tomie, to będziesz miał nauczkę żeby nigdy na naszym rynku nie brać niczego za pewnik.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #323 dnia: Styczeń 20, 2017, 10:39:32 pm »
Przecież Morales będzie:
Kwiecień 2017
- 114. Ultimate Comics Spider-Man Who is Miles Morales (05.04.2017) (N)

Przedłużenie z Marvel NOW może robić Egmont (pół tłumaczeń już gotowe  :smile: )
I jeszcze taka ciekawostka: W 1602 i Przedwiecznych w WKKM były stare tłumaczenia Egmontu  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2017, 10:46:33 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #324 dnia: Styczeń 21, 2017, 06:25:37 am »
I jeszcze taka ciekawostka: W 1602 i Przedwiecznych w WKKM były stare tłumaczenia Egmontu  :smile:
W tomie Wolverine też było stare tłumaczenia Egmontu (tłumaczył Jacek Drewnowski).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2017, 07:20:25 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 21, 2017, 03:24:41 pm »
A w przeczytanym dziś Iron Man: Początek końca mamy takie słowo jak "rządza". Czyli nie tylko w SBM takie błędy (co oczywiście nikogo nie usprawiedliwia.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #326 dnia: Styczeń 22, 2017, 05:41:37 pm »
A w przeczytanym dziś Iron Man: Początek końca mamy takie słowo jak "rządza". Czyli nie tylko w SBM takie błędy (co oczywiście nikogo nie usprawiedliwia.
Tłumaczył zapewne ktoś z klanu p.B.Komorowskiego. A jak ogólnie ten tom wypada?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #327 dnia: Styczeń 22, 2017, 06:02:39 pm »
@UP
Lepiej nawet niż Iron man Tragedia i Triumf. Sam się zdziwiłem, że tak mi się to spodobało. Scenariusz niegłupi i zachowuje swoją ciągłość. Powraca Crimson Dynmo, więc są ikoniczni wrogowie. A rysunki Tusci są naprawdę miłe dla oka.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #328 dnia: Styczeń 27, 2017, 09:01:42 am »
Zdaje się, że to co mieli mi dać (m.in. Ostatnie łowy Kravena, Daredevil Millera, Dark Phoenix Saga, Wolverine etc.) dali mi w ramach pierwszej setki.
Ja bym aż tak bardzo nie narzekał na tą drugą 60-tkę WKKM. Było parę absolutnych klasyków, które naprawdę fajnie się czytało (genezy bohaterów, Nadejście Galactusa, Nick Fury, Kapitan Marvel, Nigdy więcej Spider-Mana, Śmierć Stacych X-Men z pierwszego składu, Druga Geneza, Opowieści z Asgardu, Wojna Kree ze Skrullami). A tych rzeczy raczej żadne wydawnictwo u nas by nie wydało.
Można mieć oczywiście zastrzeżenia do nowości, ale tutaj mieliśmy narzucone historie z powodu wydania brytyjskiej WKKM, a więc H mógł wrzucić tylko te opowieści dziejące się od Siege do Marvel NOW. Ale i w przypadku nowości mieliśmy kilka perełek, z na czele moimi ulubionymi Dziecięcą Krucjatą i Daredevilem Waida. No i przede wszystkim ważne eventy (Fear Itself przemilczę) - Rozłam, Pajęczą Wyspę i AvX - które mają istotne znaczenie dla ogarnięcia całego uniwersum i płynnego przejścia do Marvel NOW.
Z tych właśnie powodów nie deprecjonowałbym aż tak bardzo drugiej 60-tki WKKM, choć zgadzam się z Tobą, że druga część kolekcji jest słabsza, ale tylko minimalnie. I tak samo jak i Ty, ja również rezygnuję z WKKM po 120 tomie.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #329 dnia: Styczeń 27, 2017, 10:10:01 am »
Ja sobie akurat AvX odpuściłem. Pajęczą zresztą też. Kiedy zajrzałem do środka, stwierdziłem, że dla mojego zdrowia psychicznego, sakwy i półki lepiej będzie jeśli sobie po prostu na jakimś Avalonie przeczytam streszczenie.

Natomiast co do reszty Twojej wypowiedzi, wiesz, racja. Jesli chodzi o WKKM to mnie najbardziej cieszyły te klasyczne klasyki, które nawet jeśli mocno już zardzewiały, to jednak są takim totalnym kanonem. Choć je tez już sobie zacząłem odpuszczać (Defenders, ostatni Iron Man i Inhumans zostały na kioskowej półce).

 

anything