trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #360 dnia: Luty 17, 2017, 09:06:20 pm »
Ciekawą sprawą jest też przypadek bidnego Hellstorma [kupiłem kiedyś jeden zeszyt ostatniej serii, akurat okazał się ostatnim :???: - a scenarzystą był zresztą hołubiony wszędzie W.Ellis i rzecz czytało się naprawdę dobrze] :
"In 1993, he once more received his own series with Hellstorm: Prince of Lies. As suggested by the title, his surname was spelled "Hellstorm" during this series. Rafael Nieves wrote the first 4 issues; Len Kaminski took over as scripter until issue #11. Warren Ellis then took over as writer until the series's cancellation with #21"
No nie miała szczęścia ta postać :/ Kolejne serie padały jak owady na muchomorze...
https://en.wikipedia.org/wiki/Daimon_Hellstrom

Offline raf82

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #361 dnia: Luty 17, 2017, 09:14:34 pm »
WKKM 63 Druga geneza jest z essentiala x-men 1, a nie z 2 części essentiala gdzie jest MROCZNA  PHOENIX o którym mowa nieco wyżej.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #362 dnia: Luty 17, 2017, 11:48:05 pm »
Dzięki za ciekawe przykłady! Ale też wynika z nich, że wydawnictwo w latach 70. nie sypało już jak gruszkami nowymi postaciami, tylko wprowadzało je bardziej planowo. Ze świadomością systemu naczyń połączonych i faktu, że wykreowanie jakiejś postaci wpływa (a w każdym razie może wpływać) na całe uniwersum.
W "Niezwykłej historii Marvela" (tak, wszyscy wiemy, że 8azyli ją czytał) była też, o ile pamiętam, taka teza, że od pewnego momentu część autorów była niechętna kreowaniu nowych postaci, ponieważ uwierała ich świadomość, że nie będą mieli do nich żadnych praw i że ich losy wydawnicze będą toczyły się z zupełnie poza ich kontrolą (rozgoryczenie takie przeżył nieco później np. Miller w odniesieniu do "swojej" Elektry).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #363 dnia: Luty 18, 2017, 02:21:05 pm »
Muszę w końcu przeczytać tę książkę - ale zawsze jest coś pilniejszego do kupienia... Wspominają cuś o układach ojczym - pasierb na linii Byrne/Dwyer? :) Tak z ciekawości pytam :)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #364 dnia: Luty 18, 2017, 02:59:45 pm »
O Byrnie nic nie pamiętam, ale to gruba książka i nie zwróciłem uwagi. Najlepsze kompendium wiedzy o wydawnictwie Marvel z lat 60-80. Polecam. Teraz chyba za jakieś trzy dychy można to dostać - naprawdę warto. A jako przedsmak polecam ci teksty z Avalonu. To że się urwały nakręciło mnie na tą książkę.

http://marvelcomics.pl/publicism/index/id/543/Historia-Marvela

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #365 dnia: Luty 19, 2017, 02:22:36 pm »
Pytanie do osób które zamawiały numery archiwalne wkkm. Jak wygląda sprawa pakowania? I jakim stanie są komiksy? Są to nówki czy poobijane, porysowane egzemplarze?

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #366 dnia: Luty 20, 2017, 12:49:08 am »
Pytanie do osób które zamawiały numery archiwalne wkkm. Jak wygląda sprawa pakowania? I jakim stanie są komiksy? Są to nówki czy poobijane, porysowane egzemplarze?
byłem kilka miesięcy w plecy z prenumeratą i niestety, niekiedy komiksy przychodziły w kiepskim stanie, poobijane i porysowane.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 20, 2017, 10:13:06 am »
Ja tymczasem nadrobiłem pierwszy tom Spider-Island. Niezła sieczka, dokładnie tego się po tym spodziewałem :) Ale szczerze? Część forumowiczów wieszała na tym psy, a ja nie widzę, w czym to niby jest gorsze niż Superior z Marvel Now. Powiedziałbym, że czytało mi się to lepiej. Jakoś tak mi się kojarzyło z głupotkami pokroju Maximum Carnage, a to dobre, nostalgiczne skojarzenie :)

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 20, 2017, 06:34:14 pm »
Zajrzałem do WKKM #110 Lata siedemdziesiąte - jest tam ten sam debiut Wolverina co w KSBM #2, ale o dziwo z innym tłumaczeniem. Raczej zdecydowanie lepszym, bo pazury nie są już "wykute z diamentu" a "człowieczek" w kwestiach Hulka funkcjonuje samodzielnie, bez epitetu "mały". Można? Można.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #369 dnia: Luty 20, 2017, 07:35:16 pm »
Wiadomo że w lepszym bo tłumaczył Sebastian Smolarek AKA Anionorodnik  :smile: mam nadzieję że poza funkcją RM w SBM uda mu się też coś przetłumaczyć (chociaż Claremonta  :smile: )
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 07:39:33 pm wysłana przez JanT »

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 20, 2017, 07:51:06 pm »
Może uda mu się wprowadzić własne tłumaczenia debiutów, które już zrobił.

Offline tabasko21

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 20, 2017, 08:55:14 pm »
byłem kilka miesięcy w plecy z prenumeratą i niestety, niekiedy komiksy przychodziły w kiepskim stanie, poobijane i porysowane.



Sadzilem ze od wydawnictwa dostaje sie nowe egzemplarze w koncu cena jest jak za nowy komiks . Troche mnie ta wiadomosc rozczarowuje bo sam planuje dokupic parenascie sztuk prosto z wydawnictwa .

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #372 dnia: Luty 20, 2017, 09:40:07 pm »
@tabasko21
niestety nawet gdy byłem na czasie z prenumeratą to też się zdarzały wadliwe egzemplarze. Więc nie wiem czy to kwestia zwrotów czy tego że nikt u nich w magazynie nie patrzy co wysyła. Dodam jeszcze tylko że nie miałem problemu nigdy u nich z reklamacją gdy tytuły były w miarę nowe, gdy przesyłali mi coś co wiedziałem że już mają niedostępne (czyli coś co ewidentnie dostałem ze zwrotu) to sobie reklamacje darowałem.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #373 dnia: Luty 21, 2017, 08:25:02 am »
Nie wiem jak jest zasada dotycząca przesyłania komiksów prenumeratorom, ale jak dla kwestia przesyłania im zwrotów to zwykła teoria spiskowa. Ja miałem swego czasu prenumeratę (od numeru 6 do 61) i na te wszystkie numery tylko 3 przyszły mi uszkodzone. Telefonicznie zareklamowałem, nie musiałem wysyłać żadnych zdjęć na potwierdzenie, po jakichś 2-3 tygodniach dotarły do mnie nowe komiksy, a stare (te reklamowane) mogłem zachować. Wiadomo, sprzedałem je (oczywiście jako uszkodzone), tak więc miałem nawet jakiś zysk.
Inna sytuacja może być z numerami archiwalnymi. W tym przypadku jestem przekonany, że wysyłają numery pochodzące ze zwrotów.

Offline tabasko21

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #374 dnia: Luty 21, 2017, 06:05:07 pm »
Zatem to slabo ze  zycza sobie pelna cene za egzemplarze ktore nie sa w stanie "sklepowym", ale ja to wybredny jestem .

 

anything