trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 22, 2017, 07:13:23 am »
Info z fanpejdża WKKM na FB - Anion tłumaczy 119 numer: The Best of Marvel What If?

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 22, 2017, 09:30:39 am »
No, nie widzę. Gdzie to jest?

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 22, 2017, 09:47:30 am »
Komentarz Aniona pod postem dotyczącym serialu "Legion"
Cytuj
Ja np. jestem w tej chwili zajęty tłumaczeniem WKKM #119 oraz redagowaniem SBM #7 i gonią mnie terminy.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 22, 2017, 10:21:13 am »
Ciekawe czy zaczęli tłumaczyć już 120+

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 22, 2017, 11:29:25 am »
121-123 mają już tłumaczenia gotowe (listy oryginalnej) ale czy będą te same?
Anion już pewnie wie jaki będzie tom 121.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2017, 11:55:55 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 22, 2017, 12:02:07 pm »
121-123 mają już tłumaczenia gotowe (listy oryginalnej) ale czy będą te same?
Anion już pewnie wie jaki będzie tom 121.  :smile:
Jeśli to będą Marvel Now, to aż się ciśnie samo aby dogadali sprawę z Egmontem dotyczącą tych samych komiksów. Ale patrząc jak wychodzą nowe tłumaczenia tych samych historii które pojawiają się w SBM i WKKM (na niekorzyść SBM) to mam przeczucie że będzie podobnie. To pokazuje że Hachette wg mnie orientuje się co jest zawarte w komiksach, płacąc dwa razy za tą samą robotę.

Offline Motyl

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 22, 2017, 12:30:02 pm »
Jeśli to będą Marvel Now, to aż się ciśnie samo aby dogadali sprawę z Egmontem dotyczącą tych samych komiksów. Ale patrząc jak wychodzą nowe tłumaczenia tych samych historii które pojawiają się w SBM i WKKM (na niekorzyść SBM) to mam przeczucie że będzie podobnie. To pokazuje że Hachette wg mnie orientuje się co jest zawarte w komiksach, płacąc dwa razy za tą samą robotę.

Jakoś przy Thorgalu się dogadali, więc nie ma co narzekać na zapas. SBM i WKKM robią dwaj różni podwykonawcy, stąd różnica. Nie zawsze trzeba płacić dwa razy za tę samą robotę ;)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #382 dnia: Luty 22, 2017, 12:31:27 pm »
Może już dogadali się z Egmontem i dlatego kolejność SBM było zmieniona pod Egmont (który na pewno o kolekcji wiedział już dawno co widać przy Black Widow z Marvel Classic) :smile:

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #383 dnia: Luty 22, 2017, 01:19:26 pm »
Jeśli to będą Marvel Now, to aż się ciśnie samo aby dogadali sprawę z Egmontem dotyczącą tych samych komiksów.
Przypominam tylko, że Mucha sama stwierdziła, że w połowie roku kończy tłumaczyć WKKM. Oczywiście może pojedyncze tomy im się trafią, ale to raczej znaczy, że tłumaczenia będą brane od Egmontu. Na razie nie ma co poruszać tego tematu.

Offline Zakrza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #384 dnia: Luty 23, 2017, 05:44:05 pm »
Ej, o co chodzi z tymi cenami WKKM na allegro? Sprzedający szukają jeleni, którzy nie wiedzą, że można zamawiać archiwalne numery? Rozumiem tomy z początku kolekcji, ale kilka ostatnich jest wystawionych za 50 zł i więcej. A pierwsze Avengers vs. X-men za 90 zł. Przecież to absurd! :D
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline AndO3131

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #385 dnia: Luty 23, 2017, 06:14:35 pm »
To jeszcze nic. WKKM Tom 054: Wolverine: Staruszek Logan jest wystawiony za 160 zł, a WOLVERINE - WKKM - TOM 54 za 169 zł. Można też znaleźć tańsze egzemplarze, choć tych konkretnych tomów poniżej 45 zł nie widziałem.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #386 dnia: Luty 23, 2017, 06:40:41 pm »
Zakrze chodziło o przypadek, kiedy ceny tomów na allegro wariują, choć jeszcze można bezpośrednio u wydawcy egzemplarze w normalnej cenie (jak wspomniane AvX 1).

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #387 dnia: Luty 23, 2017, 10:08:15 pm »
Ej, o co chodzi z tymi cenami WKKM na allegro? Sprzedający szukają jeleni, którzy nie wiedzą, że można zamawiać archiwalne numery? Rozumiem tomy z początku kolekcji, ale kilka ostatnich jest wystawionych za 50 zł i więcej. A pierwsze Avengers vs. X-men za 90 zł. Przecież to absurd! :biggrin:

Przecież sytuacja ma miejsce od lat. Miała miejsce nawet wtedy, gdy numery z pierwszej 50 były teoretycznie nadal "dostępne" jako archiwalne (a jak się później okazało - nie).

To jeszcze nic. WKKM Tom 054: Wolverine: Staruszek Logan jest wystawiony za 160 zł, a WOLVERINE - WKKM - TOM 54 za 169 zł. Można też znaleźć tańsze egzemplarze, choć tych konkretnych tomów poniżej 45 zł nie widziałem.

Współczucia dla szczęśliwców, którzy kupią coś takiego. Wydanie zagraniczne na "drogim" Multiversum kosztuje obecnie 114,80 zł. Warto dodać, że to format powiększony HC z ładną grafiką na okładce i bez kaszany tłumaczeniowej.

Offline Zakrza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #388 dnia: Luty 23, 2017, 10:11:03 pm »
No być może. Wcześniej nie kupowałem żadnej kolekcji, a teraz zapragnąłem mieć AvX i Pajęczą Wyspę. I zdziwiła mnie taka sytuacja.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #389 dnia: Luty 24, 2017, 12:12:05 pm »
Przecież sytuacja ma miejsce od lat. Miała miejsce nawet wtedy, gdy numery z pierwszej 50 były teoretycznie nadal "dostępne" jako archiwalne (a jak się później okazało - nie).

Współczucia dla szczęśliwców, którzy kupią coś takiego. Wydanie zagraniczne na "drogim" Multiversum kosztuje obecnie 114,80 zł. Warto dodać, że to format powiększony HC z ładną grafiką na okładce i bez kaszany tłumaczeniowej.

Powiem Ci Antari, że kiedyś chyba z nudów policzę, czy więcej razy Bazyliszek napisał "Egmont to zło" lub jakąś głupotę o komiksach, czy Ty częściej nawiązywałeś do wyższości wydań zagranicznych...

 

anything