Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #420 dnia: Marzec 05, 2017, 07:55:02 pm »
Kioski Ruchu i Kolportery jak sprzedają po te 40 zł WKKMy, to mają jakąś tam swoją niedużą prowizję. Ja podejrzewam, że na nich Gildia właśnie też tyle zarabia. A mają w dniu premiery, bo  w dniu premiery tak jak do innych punktów sprzedaży im te komiksy przywożą.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2017, 07:09:38 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #421 dnia: Marzec 05, 2017, 08:39:38 pm »
Kioski RRucjhu i Kolportery jak sprzedają po te 40 zł WKKMy, to mają jakąś tam swoją niedużą prowizję. Ja podejrzewam, że na nich Gildia właśnie też tyle zarabia. A mają w dniu premiery, bo  w dniu premiery tak jak do innych punktów sprzedaży im te komiksy przywożą.

Kto przywozi?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #422 dnia: Marzec 06, 2017, 06:55:50 am »
Kioski RRucjhu i Kolportery jak sprzedają po te 40 zł WKKMy, to mają jakąś tam swoją niedużą prowizję. Ja podejrzewam, że na nich Gildia właśnie też tyle zarabia. A mają w dniu premiery, bo  w dniu premiery tak jak do innych punktów sprzedaży im te komiksy przywożą.
Gildia to sobie sama załatwia (pisali że Hachette nie chce z nimi współpracować) Może im jakiś kiosk bierze czy coś takiego.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #423 dnia: Marzec 06, 2017, 07:12:24 am »
A kto dystrybuuje i rozwozi prasę po całej Polsce do punktów sprzedaży? Hmmm sam nie wiem. Czy robią to ciężarówki Ruchu i Kolportera, czy oni mają umowę jeszcze z jakąś firmą dostawczą. Ciekawe zagadnienie - jak wygląda proces dzięki któremu codziennie o 6.00 rano nowa prasa trafia do kiosków? Nigdy się nad tym głebiej nie zastanawiałem. Ktoś przywozi i jest.

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #424 dnia: Marzec 07, 2017, 08:15:39 pm »
Kontynuuję zapoznawanie się ze starociami początków Marvela. Przebrnąłem już przez Fantastic Four, Doktora, Nicka F, a teraz brnę przez Iron-Mana. Już pisałem, że FF to superbohaterskie arcydzieło tamtych czasów, czytając niektóre odcinki czułem się znowu jak nastolatek którym byłem czytając spider-mana semicowego w latach 90-ych. Natomiast pozostałe... szybko się czyta, bo większość dialogów ("ale jestem straszny i cię zabiję", "nie zabijesz mnie, bo ja jestem ten dobry") można pominąć.  :smile: Jedna strona dowcipnych dialogów, a potem 11 bezsensownych podczas nawalanki. Jak ktoś chce powiedzieć o sobie: "trochę znam się na komiksach" powinien to poznać, bo to kawał historii komiksu, ale czasami ciężko przez to przebrnąć  :wink:

 

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #425 dnia: Marzec 07, 2017, 08:36:47 pm »
A kto dystrybuuje i rozwozi prasę po całej Polsce do punktów sprzedaży? Hmmm sam nie wiem. Czy robią to ciężarówki Ruchu i Kolportera, czy oni mają umowę jeszcze z jakąś firmą dostawczą. Ciekawe zagadnienie - jak wygląda proces dzięki któremu codziennie o 6.00 rano nowa prasa trafia do kiosków? Nigdy się nad tym głebiej nie zastanawiałem. Ktoś przywozi i jest.


Kolporter ma swoją dystrybucję. Wyszła kiedyś też z tego firma kurierska K-ex, która niedawno została sprzedana czeskiej firmie, bo Kolporter się połapał, że nie da się robić dobrej jakości usług kurierskich jeśli paczki są zgniatane przez duże pakiety gazet ;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #426 dnia: Marzec 08, 2017, 08:23:53 am »
Avengers: Wojna z Defenders - gdyby ktoś przeczytał to proszę o opinie :) straszna ramotka? Poziom podobny do Wojny Kree ze Skrullami?

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #427 dnia: Marzec 08, 2017, 08:44:21 am »
Kontynuuję zapoznawanie się ze starociami początków Marvela.
Nadejście Galaktusa to faktycznie majstersztyk. Aż dziw, że ten tom prawie w ogóle się nie zestarzał. Natomiast Sądny dzień to już tylko cień poprzedniego tomu.
Moje TOP 3 z lat 60 w WKKM: Nigdy więcej Spider-Mana, Opowieści z Asgardu i właśnie Nadejście Galaktusa.
Z kolei najgorsze to: Narodziny Ultrona, Sądny dzień i Lata 6-te (poza zeszytem z Daredevilem, który jest na mojej osobistej liście naprawdę wysoko).
Polecam jeszcze Nicka Fury'ego (świetna pulpowa rozrywka w stylu starego Bonda) i X-Men, ale dopiero od momentu kiedy do ekipy dołączył Neal Adams.
Nie czytałem (w sensie, że w ogóle nie kupiłem) natomiast Strange'a, Hulka, Iron Mana i Silver Surfera. Daj znać, jak przebrniesz przez te tomy, bo zawsze szukam potwierdzenia na słuszność podjętych przeze decyzji.

Ja z kolei wziąłem się właśnie za lata całe 70-te jakie wyszły w WKKM i za mną już ... pierwszy zeszyt tomu 110 - origin Warlocka. Strasznie nudne to było. Na siłę wrzucona jakaś dziwna filozofia, a wszystko przegadane jeszcze bardziej niż niejeden komiks z lat 60-tych. Mam nadzieję, że dalej będzie tylko lepiej.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #428 dnia: Marzec 08, 2017, 09:25:05 am »
@UP
To już ci powiem, że popełniłeś błąd omijając "Początek Końca". Ten Iron Man mi się naprawdę spodobał. Dobre continuity, świetne rysunki Tuski, scenariusze nie są bezdennie głupie i komiczne jak np. w Zmierzchu Mutantów.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #429 dnia: Marzec 08, 2017, 10:32:40 am »
Ja z kolei wziąłem się właśnie za lata całe 70-te jakie wyszły w WKKM i za mną już ... pierwszy zeszyt tomu 110 - origin Warlocka. Strasznie nudne to było. Na siłę wrzucona jakaś dziwna filozofia, a wszystko przegadane jeszcze bardziej niż niejeden komiks z lat 60-tych. Mam nadzieję, że dalej będzie tylko lepiej.
Żadna dziwna filozofia, a jedynie totalna zrzynka z Biblii. High Evolutionary = Bóg, Man-Beast = Szatan, Warlock = Jezus.  :wink:

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #430 dnia: Marzec 08, 2017, 11:13:29 am »
@UP
To już ci powiem, że popełniłeś błąd omijając "Początek Końca". Ten Iron Man mi się naprawdę spodobał. Dobre continuity, świetne rysunki Tuski, scenariusze nie są bezdennie głupie i komiczne jak np. w Zmierzchu Mutantów.
Muszę zacytować samego siebie
Mój Boże, 8azyliszek, jak my się nie zgadzamy w swoich ocenach.
Tak więc wybacz mi, ale ... ten tego ... no ... hmm

Żadna dziwna filozofia, a jedynie totalna zrzynka z Biblii. High Evolutionary = Bóg, Man-Beast = Szatan, Warlock = Jezus.  :wink:
Heh, dobre, nie zwróciłem na to uwagi

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #431 dnia: Marzec 08, 2017, 11:29:46 am »
@laf - jak nawet nie spróbujesz, to się nie przekonasz. I nie mówię o Tragedii i Triumfie, bo mi się ten tom mniej podobał. Ale druga część jest lepsza. Ale to twój wybór.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #432 dnia: Marzec 08, 2017, 11:33:16 am »
jak nawet nie spróbujesz, to się nie przekonasz.
Ty HIPOKRYTO!  :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #433 dnia: Marzec 08, 2017, 11:42:04 am »
Ja nikogo nie pytam które komiksy są dobre, a które złe. Ja to sam wiem. :) Tutaj rozmawiamy o superhero.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #434 dnia: Marzec 08, 2017, 12:49:44 pm »
Czemu u nas cały czas tłumaczą że Loki to przyrodni brat Thora gdy tak nie jest? Przyrodnie rodzeństwo ma jednego wspólnego rodzica i jest spokrewnione a Loki jest adopcyjnym bratem Thora i nie są spokrewnieni. Chyba że chodzi o wspólnego ojca Stana Lee  :smile:

Już przy Lokim od Muchy miałem o tym napisać ale zapomniałem  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2017, 12:53:19 pm wysłana przez JanT »

 

anything