trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 337845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #570 dnia: Marzec 30, 2017, 11:45:34 am »
@UP
Bluberry nie dla mnie, ale Kijanek jak zwykle się zdziwi. Skoro już trzy kolekcje komiksowie radzą sobie na Polskim rynku, nic nie stoi na przeszkodzie by gdy jedna się kończy, ruszyła kolejna. Zreszta powtarza się zeszłoroczna sytuacja. Egmont zaczyna jakiś nowy western wypuszczać, czyli pewnie już wie, że mu jakaś konkurencja znowu wyskoczy.

I chodzi przede wszystkim o cenę. Przed WKKM też był dostępny Rod M czy Upadek Avengers - ale w o wiele wyższej cenie. Tobie fajnie Kijanek gdy nie widzisz różnicy między Dreddem za 100 zł od Ongrysa czy SL a Dreddem za 40 zł z Megakolekcji. (Ale już ustaliliśmy że ty burżuj jesteś i cię stać. :D ) A potencjalność innych Kolekcji umożliwia utrzymywanie cen np. Asterixa czy SW na niższym poziomie niż DC.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #571 dnia: Marzec 30, 2017, 11:50:12 am »
Przecież nie ma kolekcji Valeriana  :smile: a są przecieki z Egmontu że to ma ruszyć http://www.bedetheque.com/serie-39639-BD-Blueberry-La-collection-Hachette.html

Valerian nie potrzebuje kolekcji, ta seria już ma piękną panoramę.


A co do Blueberry'ego to chyba, aż 28 tomów wyszło w zbiorczych od Egmontu, czyli można powiedzieć że połowa (bo została seria o młodości bohatera) i te zbiorcze cały czas są dostępne i zakup ich wychodzi taniej niż jakby ktoś miał kupować tomy z kolekcji. No chyba, że będą to tylko te tomy, których Egmont jeszcze nie wydał. Ten komiks jest mniej znany niż Lucky Luke i Asteriks, którym się nie powiodło.


Bluberry nie dla mnie
Tak, tak każdy to wie, nie musisz przypominać.
Zreszta powtarza się zeszłoroczna sytuacja. Egmont zaczyna jakiś nowy western wypuszczać, czyli pewnie już wie, że mu jakaś konkurencja znowu wyskoczy.
Jak napisałem wyżej połowę tej kolekcji Egmont już wydał, więc jak widzisz raczej chodzi mu o kontynuację tego co sam zaczął niż "ściaganie" od kolekcji jak to insynuujesz. Po za tym na naszym rynku jest sporo serii westernowych (wspomniany Blueberry, Durango, Undertaker, WEST, Jonah Hex, All Star Western, Szósty rewolwer, Lucky Luke, Binio Bill, Ringo, komiksy z archiwum Wróblewskiego, Comanche).
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2017, 01:50:16 pm wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #572 dnia: Marzec 30, 2017, 02:22:50 pm »
I chodzi przede wszystkim o cenę. Przed WKKM też był dostępny Rod M czy Upadek Avengers - ale w o wiele wyższej cenie. Tobie fajnie Kijanek gdy nie widzisz różnicy między Dreddem za 100 zł od Ongrysa czy SL a Dreddem za 40 zł z Megakolekcji. (Ale już ustaliliśmy że ty burżuj jesteś i cię stać. :biggrin: ) A potencjalność innych Kolekcji umożliwia utrzymywanie cen np. Asterixa czy SW na niższym poziomie niż DC.
Tak widzę różnicę
Wolę dopłacić za format, chyba nawet same wydawnictwa podają że wolą wydawać twarda oprawa i powiększony format, bo tego oczekują czytelnicy
Sorki nie jestem burżuj tylko potrafię finansowo ogarnąć to co chcę kupić a co nie, choć nie zawsze mogę zakupić to co chcę posiadać :]
Ale Asterix czy SW mają od lat podobną cenę, nie porównuj cen różnych serii, różnych wydawnictw.
Nawet nie jesteśmy w stanie podejść jaki jest mechanizm rynku, Thorgal w kolekcji miał wzięcie mimo iż był droższy od normalnie wydawanego. 

Offline adam and arluk

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #573 dnia: Marzec 30, 2017, 02:33:42 pm »
Ponoć teraz Blueberry  :smile:
Nie ukrywam, że ucieszyłaby mnie taka kolekcja. Uzupełniłbym cykl "Marshall", pierwsze dziewięć tomów "młodości" i ten dodatkowy tom "Apaches".
Pytanie, czy rzut testowy spełniłby oczekiwania decydentów Hachette? Gdyby wystartowali z tomami w Polsce jeszcze nie publikowanymi np od młodości, czy właśnie "Marshalla" to kto wie.
Z drugiej strony "widmo" nowej kolekcji może przyspieszy decyzję Egmontu nt. kontynuacji bo, jak p. Kołodziejczak pisał, rozważają. I ku takiemu rozwiązaniu skłaniałbym się najbardziej.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #574 dnia: Marzec 30, 2017, 10:57:36 pm »
nie widzisz różnicy między Dreddem za 100 zł od Ongrysa czy SL a Dreddem za 40 zł z Megakolekcji.

Tylko w kolekcji z Dredda Ongrysa zrobiliby pewnie ze 3 tomy. Więc jak taniej skoro drożej?

A z innej beczki - wiadomo co będzie w nadchodzącym tomie Marvel Horror?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #575 dnia: Marzec 31, 2017, 12:35:37 am »
A z innej beczki - wiadomo co będzie w nadchodzącym tomie Marvel Horror?
Kolejny miks postaci w kolekcji. W tym tomie znajdziecie trzy kolejne zeszyty wczesnych przygody Johnny'ego Blaze'a alias Ghost Ridera, debiuty Man-Thinga, Brata Voodoo, Daimona Hellstorma zwanego Synem Szatana, a także marvelowskich wersji Drakuli, potwora Frankensteina, Mumii i Wilkołaka.
 
 Na album składać się będą zeszyty GHOST RIDER (vol. 1) #1-2 (wrzesień-październik 1973), MARVEL SPOTLIGHT (vol. 1) #2, 11-12 (luty 1972, sierpień-październik 1973), SAVAGE TALES (vol. 1) #1 (maj 1971), TOMB OF DRACULA (vol. 1) #1 (kwiecień 1972), FRANKENSTEIN (vol. 1) #1 (styczeń 1973), SUPERNATURAL THRILLERS (vol. 1) #5 (sierpień 1973), STRANGE TALES (vol. 1) #169 (wrzesień 1973).

Tylko w kolekcji z Dredda Ongrysa zrobiliby pewnie ze 3 tomy. Więc jak taniej skoro drożej?
Na dwa i by jeszcze coś dodali  :smile: tam najchudsze tomy mają chyba 176 strony. Heavy Metal Dredd w kolekcji jest powiększony o dodatkowe historie  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2017, 08:25:16 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #576 dnia: Marzec 31, 2017, 07:19:08 am »
Kolejny miks postaci w kolekcji.
Na szczęście tom nie dla mnie. Debiut kilku jednosezonowych postaci z lat 70-tych jakoś mnie nie rajcuje. Tylko na tym Ghost Riderze można by zawiesić oko, ale po przypomnieniu sobie zeszytu z ostatnich Początków Marvela z tym bohaterem (straaaszny paździerz) to jednak stwierdziłem, że ten tom sobie odpuszczam.
A w kontekście tego, że już wcześniej odpuściłem sobie cały świat Ultimate, to wychodzi na to, że odpocznę sobie na chwilę od kolekcji  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #577 dnia: Marzec 31, 2017, 07:46:40 am »
@UP
W tym tomie najbardziej brakuje początków Blade'a. Na szczęście Tomb of Dracula #10 będzie w MMH. I ciekawe czy lafowi podejdzie Ghost Rider Vicious circle.




I tak jak napisał Janek. Megakolekcja Dredda nie ma dużo "piątek" w swoich szeregach. Czyli nawet jak na jednego Ongrysa przypadnie dwa tomy Kolekcji, to tak jak w przypadku np. Nowej granicy jest 100 zł do 80, czyli 20% różnicy. A Studio Lain chce wydać Amerykę w dwóch tomach, mimo iż Hachette zmieściło ją w jednym. hachette lepsze jak zawsze.  :razz:

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #578 dnia: Marzec 31, 2017, 08:22:27 am »
@UP
I ciekawe czy lafowi podejdzie Ghost Rider Vicious circle.
Nowsze historie jak najbardziej spoko. Ja, a także mój syn, jesteśmy po prostu zniesmaczeni zeszytem z pierwszym pojawieniem się Ghost Ridera w 110 tomie WKKM. Ostatnio synek bardzo polubił Ridera dzięki grze Marvel Super Heroes i bardzo chciał, żeby poczytać mu tę historię w komiksie. Niestety słabe to było.

Drogę ku potępieniu z WKKM czytało się bardzo fajnie. Teraz nawet żałuję, że pozbyłem się tego tomu.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #579 dnia: Marzec 31, 2017, 08:24:44 am »
I tak jak napisał Janek. Megakolekcja Dredda nie ma dużo "piątek" w swoich szeregach. Czyli nawet jak na jednego Ongrysa przypadnie dwa tomy Kolekcji, to tak jak w przypadku np. Nowej granicy jest 100 zł do 80, czyli 20% różnicy. A Studio Lain chce wydać Amerykę w dwóch tomach, mimo iż Hachette zmieściło ją w jednym. hachette lepsze jak zawsze.  :razz:
W Megakolekcji Dredda najmniejsze są "siódemki" (176 stron) ale to nie ma takich zeszytów  :smile:

Studio Lain wydaje "America" w jednym tomie  :smile: ale w kolekcji tom z "America" ma dodatkowe historie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2017, 08:30:14 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #580 dnia: Marzec 31, 2017, 10:20:38 am »
Drogę ku potępieniu z WKKM czytało się bardzo fajnie. Teraz nawet żałuję, że pozbyłem się tego tomu.

Whaaaat!? Na stos za takie bluźnierstwa. :) WKKM się nie sprzedaje, chyba że jest się mkolkiem81.  :razz:
Choć akurat mi ten GR niezbyt podszedł. Ale to pewnie z racji, że niezbyt przepadam za miniseriami. Wolę ongoingi. A dziecku dokup na Allegro Megamarvele. Nawet Ghost Rider 2099 był fajny od TM Semica.




mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #581 dnia: Marzec 31, 2017, 10:46:16 am »
A dziecku dokup na Allegro Megamarvele. Nawet Ghost Rider 2099 był fajny od TM Semica.
Ten który najbardziej krzyczy że na allegro jest drogo (nie mówiąc że nie orientuje się w cenach wysyłki paczkomatem), namawia teraz na kupno komiksów przez ten serwis  :roll:

Whaaaat!? Na stos za takie bluźnierstwa. :smile: WKKM się nie sprzedaje, chyba że jest się mkolkiem81.
Nie tylko jak sprzedaje tomy kolekcji, więc nie wycieraj sobie gęby w tym wypadku moją osobą.

Ostatnio synek bardzo polubił Ridera dzięki grze Marvel Super Heroes i bardzo chciał, żeby poczytać mu tę historię w komiksie.
A co do Ghost Rider 2099 to jest to całkowicie inna historia niż oryginał - dokładnie to cyberpunkowa. Jeśli już masz kupować to weź komiksy z Ghost Riderem, którym jest Dan Ketch:
Mega Marvel 1/94, 4/95,
X-men 8-9/95,
Wydanie Specjalne 4/1995: Ghost Rider/Wolverine: Akty zemsty,
Wydanie Specjalne 2/1995: Ghost Rider/Wolverine/Punisher: Serca Ciemności,
Spider-Man 11/1993, 8-9/1994.
(to jest większość, choć pojawia się jeszcze w kilku innych Pająkach oraz Punisherach od TM-Semica)
Edit: znalazłem Punisher 4/93
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2017, 11:11:30 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #582 dnia: Marzec 31, 2017, 10:47:33 am »
Cytuj
WKKM się nie sprzedaje
3/4 to takie średniaki, że szkoda trzymać.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #583 dnia: Marzec 31, 2017, 10:51:19 am »
A dziecku dokup na Allegro Megamarvele. Nawet Ghost Rider 2099 był fajny od TM Semica.
Tego też sprzedałem, bo jakoś zupełnie mi nie podszedł. Został mi tylko origin Danny'ego Ketcha i Rise of the Midnight Sons (ten drugi tylko dlatego, że jest w opłakanym stanie i wstyd go sprzedawać).
Teraz sobie przypomniałem, że w Spider-Manie z TM-Semic był fajny czteroczęściowy crossover z Riderem, Blazem i Venomem. Muszę odgrzebać te komiksy.

Edit. No i oczywiście @mkolek musiał mnie uprzedzić

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #584 dnia: Marzec 31, 2017, 10:59:59 am »
Megakolekcja Dredda nie ma dużo "piątek" w swoich szeregach. Czyli nawet jak na jednego Ongrysa przypadnie dwa tomy Kolekcji, to tak jak w przypadku np. Nowej granicy jest 100 zł do 80, czyli 20% różnicy. A Studio Lain chce wydać Amerykę w dwóch tomach, mimo iż Hachette zmieściło ją w jednym. hachette lepsze jak zawsze.  :razz:
Ameryka z tego co kojarzę to 1 tom od SL
[size=78%]SL - 75 PLN okładkowa za Mroczną[/size]
CCF nie porównasz do H, nawet nie te same formaty
Plus skąd Ci się wzięło 40 pln za tom? 




 

anything