trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #585 dnia: Marzec 31, 2017, 11:05:38 am »
Edit. No i oczywiście @mkolek musiał mnie uprzedzić
Przepraszam że ubiegłem, ale na TM-Semicach to się wychowałem i GR był jednym z moich ulubionych bohaterów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2017, 11:20:27 am wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #586 dnia: Marzec 31, 2017, 11:20:15 am »
Pamiętam, że TM-Semic swego czasu bardzo lansował tę postać, o czym świadczą aż trzy Mega Marvele, czy dwa WS, o których wspominałeś. A zaczęło się chyba od bardzo dobrej opowieści Maski rysowanej przez genialnego McFarlane'a.

Offline donTomaszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #587 dnia: Marzec 31, 2017, 11:29:07 am »
Mega Marvel z Ghost Riderem Texa byl w pyte, uwielbialem ten komiks za dzieciaka.  :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #588 dnia: Marzec 31, 2017, 11:45:27 am »
Tylko, że jak dziś wziąłbyś się za lekturę to złapałbyś się za głowę jaka to pocięta historia.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #589 dnia: Marzec 31, 2017, 11:46:28 am »
Oczywiście że zwykły GR był lepszy, ale cyberpunkowa wersja z 2099 też mi się podobała.

Plus skąd Ci się wzięło 40 pln za tom? 

Bo wszystkie polskie kolekcje komiksowe kosztują max 40 zł. Ja nie wiem skąd się wzięło SL 80 zł za  130 stronnicowego Dredda, a Ongrysowi aż 100 zł za mniej niż 300 stron.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #590 dnia: Marzec 31, 2017, 11:55:12 am »
Oczywiście że zwykły GR był lepszy, ale cyberpunkowa wersja z 2099 też mi się podobała.

Bo wszystkie polskie kolekcje komiksowe kosztują max 40 zł. Ja nie wiem skąd się wzięło SL 80 zł za  130 stronnicowego Dredda, a Ongrysowi aż 100 zł za mniej niż 300 stron.


https://www.gildia.pl/komiksy/310421-sedzia-dredd-mroczna-sprawiedliwosc - 75 PLN z tego co umiem czytać
https://www.gildia.pl/komiksy/320304-sedzia-dredd-kompletne-akta-13 - 135 PLN okładkowa, cóż nie ma 300 stron ale różnica formatów.


No ale przecież rozmiar nie ma znaczenia :wink:

Poza tym Dredd to nie Thorgal, Marvel, DC

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #591 dnia: Marzec 31, 2017, 11:58:06 am »
Bo wszystkie polskie kolekcje komiksowe kosztują max 40 zł. Ja nie wiem skąd się wzięło SL 80 zł za  130 stronnicowego Dredda, a Ongrysowi aż 100 zł za mniej niż 300 stron.
Z dużo mniejszych nakładów  :smile:

W Anglii też kosztuje tyle co WKKM i SBM więc i Dredd u nas kosztowałby 39.99 zł ale my to pewnie nawet rzutu testowego nie zobaczymy.

CCF nie porównasz do H, nawet nie te same formaty
W kolekcji nie ma takich dużych marginesów więc różnicy prawie nie ma w planszach.

https://www.gildia.pl/komiksy/310421-sedzia-dredd-mroczna-sprawiedliwosc - 75 PLN z tego co umiem czytać
Bazyl pisze o Heavy Metal Dredd który też jest w kolekcji z dodatkową zawartością  :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #592 dnia: Marzec 31, 2017, 12:12:49 pm »
Z dużo mniejszych nakładów  :smile:

W Anglii też kosztuje tyle co WKKM i SBM więc i Dredd u nas kosztowałby 39.99 zł ale my to pewnie nawet rzutu testowego nie zobaczymy.
W kolekcji nie ma takich dużych marginesów więc różnicy prawie nie ma w planszach.
Bazyl pisze o Heavy Metal Dredd który też jest w kolekcji z dodatkową zawartością  :smile:
Tak kończąc oftop
Dredd nie jest postacią "rozpoznawalną" - wystarczy spojrzeć na widownię kinową, jest kultową w wąskim kręgu to prawda. Więc kolekcja nie ma większego sensu z tym bohaterem. Zostaje jeszcze (z tych chodliwych tytułów i rozpoznawalnych) SW-Legendy; LL; Asterix - ale to wydaje Egmont, Transformers, Star trek

Offline donTomaszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #593 dnia: Marzec 31, 2017, 12:21:00 pm »
Tylko, że jak dziś wziąłbyś się za lekturę to złapałbyś się za głowę jaka to pocięta historia.
Normalka. Tm-Semic cial na maxa.
Jakis rok temu przeczytalem calosc X-Tinction Agenda w oryginale i za glowe sie zlapalem. Semic wydal 1/3 tej historii, a tam gdzie jest niby koniec wcale go tam nie bylo. Jednakze nie wydaje mi sie, zeby ow Ghost Rider tez byl tak strasznie poszatkowany.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #594 dnia: Marzec 31, 2017, 12:21:21 pm »
@Kijanek
Ja wiem że na Dredda u nas praktycznie nie ma szans  :doubt:

Hachette ma dużo więcej kolekcji komiksowych poza tym co wymieniłeś  :smile: Teraz coś brzdękają o Bluberrym a ja czekam na erotyczną  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2017, 01:07:07 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #595 dnia: Marzec 31, 2017, 12:25:29 pm »
Jeszcze się zdziwicie jak MegaKolekcja do nas zawita. Na MMH PL czekaliśmy 5 lat, więc czas jeszcze na start jest. Co do rozpoznawalności - czy Dredd jest gorszy od Lucky Luke'a lub Asterixa? A mimo to Egmont sprzedaje te komiksy. Megakolekcja poszłaby na pniu, bo jest to fajna postać i ma o wiele mniejszą polską konkurencję, która i tak wykosiłaby cenowo.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #596 dnia: Marzec 31, 2017, 12:56:53 pm »
Pisałem o rozpoznawalnych postaciach
LL czy Asterix, są postaciami rozpoznawanymi, podobnie ma to miejsce z Thorgalem czy Wiedźminem - cóż wielu 30+ ma sentyment do tej serii, wydanie tego w kolekcji - cóż widać opłaciło się, choć np. taki Kloss nie wyszedł poza rzut testowy. Serie westernowe mogą mieć popyt, wiadomo rodeo i kowboje to niedługo sport narodowy będzie.
Tak mówiąc szczerze Dredd nie przebił by się za bardzo - Tu drogie dziecko 8azyliszku, pomyśl co będzie miało większe wzięcie, coś co znamy z TV, żółwie, Transformersy, Asterixy czy postać którą zna garstka i jeszcze mniejsza kupuje z nią komiksy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #597 dnia: Marzec 31, 2017, 01:23:45 pm »
Ale czemu podajecie Asteriksa i Lucky Luke, skoro te kolekcje nie wyszły poza rzut testowy, Dredd nie ma szans aby odnieść sukces jak te dwie marki nie poradziły sobie, nawet Kloss, czyli nasz rodzimy komiks, postać, którą znają wszyscy nie przyjął się. Prędzej upatrywałbym sukcesu w kolekcji Transformersów (rodzice to wezmą dzieciakom, a niedługo kolejny film kinowy), niż Dreddzie.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #598 dnia: Marzec 31, 2017, 01:59:59 pm »

Podobnie jak kolekcja Thorgala w UK czy innych niefrankofońskich krajach.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #599 dnia: Kwiecień 01, 2017, 11:43:55 am »
Nowe zapowiedzi z UK:

143. The Amazing Spider-Man: Spider-Verse [The Amazing Spider-Man (vol. 3) #9-15]

144. Spider-Gwen: Most Wanted [Edge of Spider-Verse #2 and Spider-Gwen (vol. 1) #1–5]

Zostały 4 niewiadome. Time Runs Out Vol 2-4 i Secret Wars ? Czyli z eventów może brakować AXIS
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2017, 12:04:04 pm wysłana przez bogi1 »