Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 339010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #600 dnia: Kwiecień 01, 2017, 11:51:55 am »
Dobrze, że podali, bo wiadomo którego Egmontu nie kupować. Ciekawe czy jeśli Spider-Gwen trafiła do WKKM to pojawi się jeszcze w MMH? Oczywiście nikt inny niż Hachette komiksu po polsku z nią nie wyda.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #601 dnia: Kwiecień 01, 2017, 12:33:56 pm »
Zostały 4 niewiadome. Time Runs Out Vol 2-4 i Secret Wars ? Czyli z eventów może brakować AXIS
Secret Wars się nie zmieści w jednym tomie.

Ja czekam co będzie 151 bo myślę że kolejne przedłużenie z 30 jest prawdopodobne  :smile:

Fajnie że dali Gwen  :smile:

A tego Thora Thor (vol. 4) #1-5 to mogliby zmieścić całość (to tylko 1-8 + Annual) w jednym tomie 208/216 stron.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2017, 12:39:23 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #602 dnia: Kwiecień 01, 2017, 01:07:12 pm »
@UP
Dobry ziomek Egmont to wyda w jednym tomie, by oszczędzić swoim klientom nadmiernych wydatków. :D

Jak dla mnie tytuły WKKM 121-130 same się bronią. Szkoda dubli ale wróciliśmy do poziomu jakichś 40% powtórzeń jak w pierwszej części. Naprawdę przydałyby się zmiany w naszej edycji, choć taki np Superior Spider-man 1 czy Infinity są lepiej wydane.

Podoba mi się tok rozumowania Janka. Przecież All New All Different aż się prosi o dodanie. Szkoda, że nie mamy danych z Wysp ile przeciętnie się tam WKKM wydaje. Ale jak ciągną reedycję to chyba nie jest tak źle i są perspektywy.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #603 dnia: Kwiecień 01, 2017, 01:25:19 pm »
Sorka off-top mam pytanie odnośnie spiderka ( odpowiedź może być na prv żeby nie zaśmiecać wątku ) pod koniec " panowania " tm-semic na stronach klubowych był temat/opis historii gdzie po śmierci MJ Peter powiedział " nie jestem już człowiekiem jestem pająkiem " i całkowicie porzucił życie Parkera i non stop był w kostiumie . Z tego co pamiętam to pisali że to mroczny ciężki komiks , nie pamiętam czy to był elseworld czy główny nurt . Może mi ktoś powiedzieć o jakie numery tu chodziło ?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #604 dnia: Kwiecień 01, 2017, 01:31:55 pm »
To nie była śmierć MJ tylko zawał cioci May, po którym zapadła w śpiączkę. Oprócz tego, co napisałeś, Peter zamykał się w kokonie z pajęczyny przyklejonym do sufitu sypialni. To była historia "Krzyk" DeMatteisa i Bagleya z semicowych Spider-Manów 11/1996 i 12/1996. Miała miejsce tuż przed samą Sagą Klonów.

Streszczenie z obrazkami: http://4thletter.net/2006/09/spider-man-no-laughing-matters/



A skoro o Sadze Klonów, to aż mi się przypomniało "The Life of Reilly" czyli blog/wywiad/kronika streszczająca zakręcone kulisy powstawania tej sagi: http://lifeofreillyarchives.blogspot.com/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2017, 01:37:23 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #605 dnia: Kwiecień 01, 2017, 08:39:45 pm »
dzięki za odpowiedź ale to chyba nie jest to , na łamach semica w klubie to była nowość w USA więc na bank u nas nie wyszło .

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #606 dnia: Kwiecień 01, 2017, 09:35:22 pm »
Mary Jane "umarła" na chwilę w katastrofie lotniczej jakoś tak koło roku 2000-2001, ale to było już po tym jak TM-Semic padł więc nie pasuje. Nie wiem, co to może być innego. Przejrzę stare strony klubowe w Pająku i może coś znajdę...

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #607 dnia: Kwiecień 03, 2017, 10:30:30 am »
Jak ja kocham rysunki Bagleya! Takiego Spidera najbardziej lubiłem!

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #608 dnia: Kwiecień 03, 2017, 11:25:56 am »
Mary Jane "umarła" na chwilę w katastrofie lotniczej jakoś tak koło roku 2000-2001, ale to było już po tym jak TM-Semic padł więc nie pasuje. Nie wiem, co to może być innego. Przejrzę stare strony klubowe w Pająku i może coś znajdę...

Z tego co się orientuję to była to ostatnia historia, która kończyła całkowicie wątek Sagi Klonów. Tam jakiś kolo upozorował śmierć Mj w katastrofie lotniczej i przetrzymywał ją w jakimś lochu/celi. Miało to chyba jakiś związek z nienaruszonym dzieckiem Parkerów. Oczywiście MJ uratowano i doszło do rozwodu/separacji między Peterem a MJ. Zaraz potem ASM przejął Straczyński.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #609 dnia: Kwiecień 04, 2017, 02:37:15 pm »
Drodzy Panowie, takie mini pytanie. Podczas jednej dyskusji komiksowej okazało się, że co osoba, to ma inne wyobrażenie, co jest w komiksach zabawne. Okazało się również, że za najlepsze komiksy uznawane są te, gdzie bohater jest najbardziej smuteczkowy. Żadne z powyższych odkryciem Ameryki nie jest  :wink: , ale zaciekawiła mnie taka kwestia...

jaki komiks z kolekcji uważacie za najzabawniejszy?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #610 dnia: Kwiecień 04, 2017, 02:39:19 pm »
NEW AVENGERS Ucieczka. jeden z najzabawniejszych a przez to najlepszych w całej 150-tce.
She hulk tez jest spoko, zwłaszcza w zeszycie z procesem Jemesona. i tam przynajmniej nie zmasakrowano cytatu z Planety Małp.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #611 dnia: Kwiecień 04, 2017, 02:43:17 pm »
Śmierć Kapitana Marvela  :biggrin: a poważnie to: She-Hulk i Marvel Zombies.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #612 dnia: Kwiecień 04, 2017, 03:44:54 pm »
Czy New Avengers jest takie zabawne, to sprawa dyskusyjna. Jest tam kilka "odzywek" Parkera, ale te występują w sumie wszędzie gdzie on się pojawia (chociażby w Śmierci Jean DeWolff, którą ciężko nazwać zabawnym komiksem :D). She-Hulk i Marvel Zombies jak najbardziej... ale kurcze, nic śmieszniejszego na 150 tomów nie ma?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #613 dnia: Kwiecień 04, 2017, 03:57:41 pm »
Jeszcze Punisher - Witaj ponownie Frank i Deadpool - Wojna Wade'a Wilsona  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #614 dnia: Kwiecień 04, 2017, 04:16:45 pm »
W Blue jest Spider-Man ale odzywek nie ma. :) Za to są w 2 tomach Spider-Mana Straczyńskiego. Humor Punishera niestety zniszczyło słabsze niż w Mandragorze tłumaczenie.
Jak bierzemy pod uwagę wszystkie 150 numerów to Secret Secret Wars też są zabawne. Poza tym w Astonishing X-Men Gifted jest spoko, bo to Whedon. W Niebezpiecznych trochę mniej. Diabeł Stróż jest zabawny bo to Smith. Kolejne Spider-many czyli Marvel Knights oraz Pajęcza Wyspa (Moralesa jeszcze nie czytałem). Planeta Hulka ma sporo czarnego humoru, w Ultimates 2 jest sporo sarkazmu, 1602 jest śmieszne przez porównanie z Ziemią 616 i wiktoriańską stylizację. FF Unthinkable jest zabawne przez ciągłe okrzyki Reda, że to niemożliwe. Thunderbolts - dużo czarnego humoru, gdy Osborn kreuje się na tego dobrego. ZiMIERZCH mUTANTÓW JEST ZABAWNY BO CUDOWNIE NAIWNY I ARCHAICZNY. I jeszcze Daredevil Wściekłość i Wrzask ma dobre dowcipy.

 

anything