trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #645 dnia: Kwiecień 06, 2017, 06:15:27 pm »
Deadpool's Secret Secret Wars też według mnie jest pewniakiem widząc jak Egmontowi sprzedaje się ta postać

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #646 dnia: Kwiecień 06, 2017, 06:25:30 pm »
Dziś przyszła paczuszka z numerami 112 -113, muszę przyznać, że mnie zaskoczyli - spodziewałem się większego opóźnienia :O

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #647 dnia: Kwiecień 06, 2017, 06:29:56 pm »
Zamiast Hawkeye'a powinni wydać właśnie Deadpool i Spider-man. Anion powyżej przedstawił listę z uwzględnieniem polskich wydań. Na czerwono jest zaznaczone DZIESIĘĆ pozycji. To jest 1/3 trzydziestki a nie dwie trzecie. A jak odejmie się jeszcze Ms Mavel i Hawkeye'a to zostaje 8. I ja się tej liczby trzymam, już sprzedałem te MN i czekam na WKKM.

Spiderverse pewnie Egmont wyda. Prawdopodobnie też Deadpoola (jakieś 3 miesiące przed Kolekcją, na złość). Ale co do Thorzycy czy Śmierci Wolviego to nie byłbym taki pewien. Zwłaszcza jak ma być niby Old Man Logan przez nich wznowiony. Zresztą jeśli wydadzą tylko tą miniserię bez volumenów towarzyszących, to ja to wolę mieć w wydaniu Hachette.

Offline Wolf Sazen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #648 dnia: Kwiecień 06, 2017, 08:58:38 pm »
Czyli jeszcze lepiej, 21 pozycji z 30 dostalismy lub dostaniemy od Egmontu. Hachette musi zmienić tę listę gdyz straci i to glownie prenumeratorow czyli grupe z ktorej czerpią glowny zysk. Co więcej ja nie kupię wtedy nawet tych 9 tomow nowych gdyz paskudnie wyglądają niepelne panoramy i zwyczajnie zainwestuje w wydanie angielskie jak juz ;) pozyjemy zobaczymy, poki co cieszmy sie Marvel Now od Egmontu.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #649 dnia: Kwiecień 07, 2017, 11:56:41 am »
Anion pisze na FB przy przedłużeniu 121-150: "W kwestii jakości tłumaczenia i redakcji WKKM #121-150, możemy Was zapewnić, że nie będzie takich wtop jak przy pierwszych tomach "Superbohaterów Marvela". Z dobrych źródeł wiemy, że dodatkowe tomy będą przygotowywać kompetentni i dobrze nam znani ludzie."

EDIT: A chodzi o Muchę a nie Egmont  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2017, 01:01:15 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #650 dnia: Kwiecień 07, 2017, 12:20:18 pm »
Wychodzi na Egmont (co było do przewidzenia) a jak przygotowują WKKDC to każdy wie  :smile:
Tylko, że większość tych tomów ma lub będzie mieć przetłumaczone (jeśli rzeczywiście będzie to Egmont), a to potwierdza tylko że gadanie odnośnie zmian to ściema i mydlenie oczu, zwykłe zagranie PR, jak w przypadku pierwszego przedłużania kolekcji.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #651 dnia: Kwiecień 07, 2017, 12:52:01 pm »
Przy pierwszym przedłużeniu nie było dubli więc sytuacja inna. Ale i tak myślę że nie będzie zmian bo Egmontowi to na rękę  :smile:
Wg mnie to na rękę jest Hachette, bo mogą kupić tłumaczenie znacznie taniej niż premierowe tomy, a chętni się i tak znajdą. Nie wiem czemu macie manię obwiniania o wszystko Egmontu.
Co jak co, ale wygranym jesteśmy my-fani, bo rzadko się zdarza żebyśmy mieli wybór jaką wersję komiksu chcemy kupić. Dodatkowo odciążyło to Muchę, która szykuje naprawdę dobre rzeczy :)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #652 dnia: Kwiecień 07, 2017, 12:55:28 pm »
Nie wiem czemu macie manię obwiniania o wszystko Egmontu.
Ja nic nie obwiniałem  :smile:

Anion napisał na FB że jednak "Nie Egmont" ja to się zawsze pospieszę  :biggrin: (jak z tym słynnym omnibusem  :badgrin: )

@DOWN
Ty robisz zamieszanie nie ja  :biggrin: trzeba było napisać od razu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2017, 01:02:52 pm wysłana przez JanT »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #653 dnia: Kwiecień 07, 2017, 12:57:52 pm »
A właściwie "niezupełnie Egmont", bo głównie ta sama ekipa, co do tej pory. Bzz, bzz...  :wink:  Jednak się nie wycofali po 120. Ale cicho sza! Gotowe tłumaczenia Egmontu będą wykorzystane, w tym jedno moje. :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2017, 01:02:47 pm wysłana przez Anionorodnik »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #654 dnia: Kwiecień 07, 2017, 01:04:13 pm »
w tym jedno moje. :smile:
Które?  :smile: Kiedyś coś pisałeś o trzech tomach dla Egmont.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #655 dnia: Kwiecień 07, 2017, 01:08:10 pm »
Ja nic nie obwiniałem  :smile:
myślę że nie będzie zmian bo Egmontowi to na rękę  :smile: 
Jak nic zrzucenie winy na Egmont, że nie będzie zmian. Usunięcie posta nic nie zmieni, w internetach nic nie ginie ;-)
Jednak się nie wycofali po 120.
Mucha? Teraz rozumiem to tak, ze oficjalnie to nie Mucha, ale jej pracownicy bezpośrednio, bez pośrednika w postaci firmy :)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #656 dnia: Kwiecień 07, 2017, 01:14:05 pm »
Jak nic zrzucenie winy na Egmont, że nie będzie zmian. Usunięcie posta nic nie zmieni, w internetach nic nie ginie :wink:
Trochę przesadzasz (ale niech ci będzie  :smile: ) A post usunąłem bo był mylący.

@DOWN
Zdradził się tym wpisem  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2017, 02:05:50 pm wysłana przez JanT »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #657 dnia: Kwiecień 07, 2017, 01:22:25 pm »
Gotowe tłumaczenia Egmontu będą wykorzystane, w tym jedno moje. :smile:

Czyli jednak będą duble MarvelNOW!, wbrew szumnym zapowiedziom o rozmowach z licencjodawcą  :doubt:

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #658 dnia: Kwiecień 07, 2017, 03:04:57 pm »
Które?  :smile: Kiedyś coś pisałeś o trzech tomach dla Egmont.
Może coś mieszam, bo nie przywiązałem jakiejś wyjątkowej wagi do tej informacji, ale zdaje mi się, że Anion o czymś takim już pisał, ale nie może zdradzić, o co chodzi. Może "Original sin"?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2017, 03:39:47 pm wysłana przez ThePinkFin »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #659 dnia: Kwiecień 07, 2017, 03:08:36 pm »
Z dotychczasowych Marvel NOW nie przetłumaczył nic więc musi to być coś nowego z przedłużenia WKKM.  :smile:

 

anything