Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338108 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #660 dnia: Kwiecień 07, 2017, 03:49:50 pm »
Tomy od 121 do 150 które są warte uwagi ??
the time is near

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #661 dnia: Kwiecień 07, 2017, 04:48:30 pm »
Kapitan Ameryka, Silver Surfer, Avenbgers Arena. Spiderverse i inne większe eventy oczywiście też.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #662 dnia: Kwiecień 07, 2017, 04:55:58 pm »
A teraz czekamy na wypowiedź kogoś kto czytał i wie o czym mówi.

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #663 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:59:11 am »
Ja czytałem Spider-Verse, lecz wybaczcie moje nieogarnięcie - nie wiem co to ma do kolekcji, wydali to w UK?

Spider-Verse to nic innego jak takie ciasto z żelkami na wierzchu. Każdy junior by chyba matkę swoją sprzedał, by takie wypasione ciasto zjeść. Tyle żelków, a On uwielbia żelki. Żelki z różnych wymiarów, żelki się bija, żelki mają różne tie-iny przedstawiające kolejne wersje żelków. A nad tym ciastem stoją pewne "stare dziadki", które chcą pożreć te wszystkie żelki razem z ciastem. Czy żelki przetrwają?

Ten event, gdyby powstał w latach 90' nie miałbym nawet wątpliwości po co powstał - dla rynku zabawek. Będzie to być może fajna ciekawostka dla wielkich fanów Spider-Mana. Ale wielu na tym forum chyba takich nie ma, przynajmniej z tego co miałem okazję zauważyć.

Avengers Arena nigdy nie czytałem, przez nieznośny (lub może słuszny) rant jednego z użytkowników innego forum o komiksach. To co zapamiętałem z jego wielu postów pełnych jadu, to żal o "bezmyślne" zabijanie różnych mniej znanych postaci.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #664 dnia: Kwiecień 08, 2017, 10:13:26 am »
Będzie to być może fajna ciekawostka dla wielkich fanów Spider-Mana. Ale wielu na tym forum chyba takich nie ma, przynajmniej z tego co miałem okazję zauważyć.

Ee - bez takich mnie tu. Ja jestem fanem Spider-Mana i cieszę się, że ten komiks również znajdzie się w Kolekcji. W Anglii wyjdzie jako nr 143 7 czerwca 2017.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

I tak przy okazji mam nadzieję, że do wakacji brytyjskie Hachette ogłosi kolejne przedłużenie Kolekcji o minimum dodatkowe 30 numerów.  :wink:

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #665 dnia: Kwiecień 08, 2017, 10:26:37 am »
@8azyl
I chcesz wydania Hachette, które na pewno nie wyda całości tylko poucina gdzie musi? Jeżeli po zakończeniu Superiora Egmont wyda The Amazing Spider-Man z Marvel NOW, to siłą rzeczy i tak dojdzie do Spider-Verse i zapewne to wyda. Niech kolekcje nie ruszają lepiej żadnych eventów. Zwłaszcza takich na które są realne szansę wydania przez Egmont.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #666 dnia: Kwiecień 08, 2017, 10:30:34 am »
Egmont na pewno wyda Amazinga (pierwszy tom jakoś sierpień/wrzesień :smile: ) a ze Spider-Verse też raczej dostaniemy tylko to co w tomie WKKM bo tu więcej nic nie trzeba.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 10:34:52 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #667 dnia: Kwiecień 08, 2017, 10:32:07 am »
@Doctus
Przecież Egmont wyda dokładnie taki sam trejd jak planuje to zrobić Hachette. Od nich nie dostaniemy Edge of Spiderverse jak to będzie w WKKM w tomie ze Spider-Gwen.

I jesteś kolejną osobą, która myli kolejność. To WKKM zaczął ostro wydawać eventy a Egmont zaczął to robic dopiero po tym jak im się dobrze sprzedały. To oni niech przestaną wchodzić Kolekcji w paradę i niech wydadzą wreszcie coś spoza listy WKKM.

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #668 dnia: Kwiecień 08, 2017, 12:13:47 pm »
@8azyl
Cytuj
Przecież Egmont wyda dokładnie taki sam trejd jak planuje to zrobić Hachette.

Pogadamy jak zaczną w ogóle wydawać Amazinga. Na razie to takie smyranie patykiem po wodzie.

Cytuj
To oni niech przestaną wchodzić Kolekcji w paradę i niech wydadzą wreszcie coś spoza listy WKKM.

Jak już pisałem - nie przeszkadza mi że Egmont wchodzi "kolekcji w paradę". Kioskowe kolekcje są ulotne, szybko znikają i potem trafiają na Allegro w cenie znacznie przewyższającą jej wartość. Komiksy z Egmontu mogę kupić do dzisiaj za cenę okładkową. Dlatego gorąco kibicuje wydaniu w ramach Klasyki Marvela Staruszka Logana, a później jego kontynuacji z Marvel Now. Bardzo ciekawi mnie co sądzisz potencjalnych tomach z Marvel NOW w WKKM. To jak rozumiem nie jest już dla Ciebie "wchodzenie w paradę Egmontowi"?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #669 dnia: Kwiecień 08, 2017, 12:27:36 pm »
@Bazyl
Przecież wydali Thunderbolts, Deadpool, 3 serie X-Men + pojedyncze Age of Ultron i Thanos których nie ma w kolekcji  :smile:

Pogadamy jak zaczną w ogóle wydawać Amazinga. Na razie to takie smyranie patykiem po wodzie.
Już podałem nawet termin kiedy można się spodziewać  :smile: Mogę się o to nawet zakładać.
Amazing to 100% pewniak.
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 12:43:35 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #670 dnia: Kwiecień 08, 2017, 12:51:56 pm »
Janek - to są nowe serie z 2016 roku jak jeszcze myśleli, że może polska Kolekcja zakończy się na 120 numerach. natomiast "nowości" w 2017 to są tylko rzeczy z WKKM. Dwa na razie a Anion mówi teraz o trzeciej takiej serii. Na dodatek nie wydadzą W&X-M vol.2, która zahacza o Śmierć Wolverine.

@Doctus
WKKM została wymyślona na Wyspach aby zdyskontować sukces filmów z bohaterami Marvela. I idea tej kolekcji była prosta i logiczna - dać najlepsze, najgłośniejsze, najciekawsze komiksy Marvela z lat 1979-2010 a także chronologicznie dawać eventy od początku Ery Bendisa. Zaczęto od Upadku Avengers a potem szli dalej aż do Siege.

Tylko że sukces Kolekcji okazał się na tyle duży, że postanowiono kontynuować tą formułę oraz uzupełnić ją klasykami ze względu na coraz mniejszą różnicę czasową między Siege a ówczesną teraźniejszością. Dzięki temu dostaliśmy nowe wydania dawnych historii, które m.in. Busiek kompilował w swoich Marvels czy Avengers Forever. A ponieważ komiksy dalej się sprzedawały a upłynęło już parę lat, to było miejsce by ciągnąć to dalej. I wcale się nie zdziwię jeśli przy dalszej dobrej sprzedaży bedzie trzecie przedłużenie.

WKKM jest od 2011 wydawana na ciągle tej samej zasadzie. jasne - ten kto wybierał tytuły popełnił parę błędów a do Kolekcji trafiło trochę słabiaków. Ale ogólnie WKKM mi się podoba. Lubię czytać wybrane tytuły i w sumie mam zaufanie do tej listy. Nie czytałem większości tych tytułów ale słyszałem parę dobrych rzeczy o Spiderverse, o Avengers Arena, o Kapitanie Ameryce. Jestem nimi zainteresowany i z pewnością się zapoznam, a swoje wrażenia wyłuszczę na forum.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #671 dnia: Kwiecień 08, 2017, 03:37:55 pm »
I jesteś kolejną osobą, która myli kolejność. To WKKM zaczął ostro wydawać eventy a Egmont zaczął to robic dopiero po tym jak im się dobrze sprzedały.
Nie prawda bo wydawanie eventów zaczął TM-Semic (Plan zagłady, Pieśń Egzekutora, Infinity War, Świt Synów Nocy) a kontynuowała Mucha (Avengers Disassembled, Ród M, Wojna Domowa), wiec to nie kolekcje, ale ty jesteś dzieciak co zaczął czytać komiksy od WKKM, wiec ci tą pomyłkę wybaczam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 03:41:21 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #672 dnia: Kwiecień 08, 2017, 03:38:09 pm »
dwa ostatnie numery i dwa duże niedociągnięcia na okładkach. Powinni chyba zatrudnić kogoś do korekty w tym H :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #673 dnia: Kwiecień 08, 2017, 03:47:54 pm »
O co dokładnie chodzi?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #674 dnia: Kwiecień 08, 2017, 03:50:24 pm »
Tak wiem, że to Mucha zaczęła wydawać eventy. Ale robiła to w taki sposób, że do dzisiaj można kupić nówki sztuki ich wydania Rodu M, bo ustalili cenę na absurdalnym poziomie. A ich Civil War sprzedała się do końca dopiero po 3 latach, jak wreszcie wyszedł film MCU z tym samym tytułem. Takie więc wydawanie do magazynu miało niewielki wpływ na polskie komiksowo. Dopiero wejście WKKM ponownie ożywiło rynek.

Oczywiście że TM Semic też wydawało eventy, ale ja odnosiłem się do ostatnich kilku lat. Bo ja tu widzę wybiórczą amnezję i chwalenie Egmontu za to co robi teraz czyli od niecałych dwóch lat na poważnie, a niektórzy już zaczynają zapominać o pięciolatce jednego Batmana rocznie.

 

anything