Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #690 dnia: Kwiecień 09, 2017, 09:50:04 am »
Z MMH podobno wycięli nam mutantów i ich zeszytów originowych na razie nie zobaczymy.  :doubt: Może w przedłużeniu.

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #691 dnia: Kwiecień 09, 2017, 11:30:09 am »
W sumie szkoda że nie dali tych historii. Te trzy z essentiala tyłka nie urywają ale dla mnie jako fana mutantów to jednak fajny dodatek. A dla komplecistów to juz w ogóle "must have". W brytyjskiej wersji MMH te historie zostały opublikowane?

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #692 dnia: Kwiecień 09, 2017, 12:27:50 pm »
Te historie są w wydaniach zbiorczych z x-menami z lat 60tych, więc kompleciści nie mają co narzekać ☺️


Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #693 dnia: Kwiecień 09, 2017, 12:36:43 pm »
W brytyjskiej edycji SBM to z Angelem zawiera jego genezę z X-Men #54-55 (15 stron) i to jedyny z tych klasycznych backupów, który wykorzystano w tomach z mutantami.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #694 dnia: Kwiecień 09, 2017, 12:41:46 pm »
A kiedy powstała ta seria X-Men Origins? Bo np. Cyclops czy Iceman mają po zeszycie z tej serii w swoich tomach. A Quicksilver ma zeszyt z Avengers origins.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #695 dnia: Kwiecień 09, 2017, 01:23:50 pm »
W poprzedniej dekadzie. Ale spora część tych originów nie warta jest uwagi pod kątem poznawania początków bohaterów, bo mniej lub bardziej przeinaczały, albo pomijały dobrze znane fanom fakty. Chyba najgorzej pod w tym względem wypadły originy Cyclopsa i Nightcrawlera, a najlepiej bodajże te poświęcone Colossusowi i Sabretoothowi, bo przedstawiały nigdy wcześniej nie opowiedziane historie.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #696 dnia: Kwiecień 09, 2017, 09:15:41 pm »
Jeszcze nie słuchałem ale widzę, że panowie wypowiedzieli się o ''Rozszerzenie Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela do 150 tomów''
http://ichabod.pl/comics-weekly-13-2/

edit:
Podsumowując jak ktoś nie kupuje całości i nie chce urwanych historii to polecają Spider-Gwen, Rocket Raccoon, Ghost Ridera, Novę, Young Avengers i Silver Surfera

Avengers Arena natomiast nie ma kompletnie sensu. Sam God Butcher też nie. O ''Castaway in Dimension Z'' mówią, że to 1/3 historii ale nie wiem czy doczytali, że ten tom to będzie tak naprawdę zbitek 2 trejdów a nie jednego. Spider-Verse bez tie-inów bez sensu a czy wydadzą wszystkie 4 ''Time Runs Out'' to w sumie jeszcze nie wiemy. Domyślamy się, że tak i do tego Secret Wars ale potwierdzenia nie ma.

Wezmę na pewno to co wypisałem na początku a na eventy poczekam od Egmontu mimo, że pewnie Secret Wars wyjdzie wcześniej od Hachette.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2017, 10:04:06 pm wysłana przez bogi1 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #697 dnia: Kwiecień 10, 2017, 05:23:17 am »
Ja osobiście kupuję obie serie, więc to tylko kwestia wyboru wydania. Na dzisiaj na razie wychodzi, że Axis będzie tylko mod Egmontu (bo mutanci zostali prawie wyeksterminowani z tej części kolekcji) a Śmierć Wolverine tylko od Hachette, bo Egmont poszedł w skopiowanie trzech innych serii z WKKM ale nie tej.

Oooo we wrześniu będzie trzeba spróbować poprosić pokię o projekt okładki do All New Ghost Rider. ;)

EDIT
Znowu Comics Weekly wypowiadają się o temacie Kolekcji i znowu zupełnie olewają podstawowe informacje, mówiąc to co im się wydaje a nie fakty. Oskar powiedział, że nie ma sensu kupować Superiora z Kolekcji bo Mój Własny Najgorszy Wróg to dopiero 2 tom wydania Egmontu. Bo kurczę nie sprawdził nawet, że to wydanie będzie zawierać dwa trejdy egmontowe, czyli również końcówkę Amazinga.

I oni z góry zakładają że Egmont wyda tie-iny do Spiderverse, więc wydanie WKKM jestr złe. Na dzisiaj nic nie wiemy w jakiej formie Egmont wyda ten event. Może bedą u nich tie-iny, może ich nie będzie. Ale na wszelki wypadek zjedźmy Kolekcje - a co. To samo ze Śmiercią Wolverine - Egmont też jej nie ogłosił, choć wydaje kilka mutanckich serii. Chłopaki w ogóle nie biorą pod uwagę możliwości, że mozna kupować komiksy zod obu wydawnictw.

No kurcze wkurzają mnie za każdym razem takie ich wypowiedzi. Ja kupuje kolekcje ale też czasem czytam angielskie oryginały. A to niby ja się wypowiadam na tematy o których nie mam pojęcia (oczywiście tak nie jest).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 05:50:17 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #698 dnia: Kwiecień 10, 2017, 06:47:46 am »

Podsumowując jak ktoś nie kupuje całości i nie chce urwanych historii to polecają Spider-Gwen, Rocket Raccoon, Ghost Ridera, Novę, Young Avengers i Silver Surfera

@bogi, diabli nadali Ciebie i Twoje posty. Zrobiłeś zamieszanie w moich planach zakupowych. Miałem bezwzględnie odpuścić WKKM po 120 tomie, a teraz ... Eh.... Tomy, które wymieniłeś Egmont na pewno nie wyda, więc może uda mi się wysupłać na nie parę groszy. Chociaż nad tą Spider-Gwen już wcześniej się zastanawiałem.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #699 dnia: Kwiecień 10, 2017, 06:58:25 am »
@laf spokojnie - ze Spider Gwen będziesz się mierzył dopiero w przyszłym roku, więc masz czas na zebranie funduszy. W 2017 i to dopiero od września wyjdą 4 premierowe tomy - Ghost Rider, Silver Surfer, Nova i Może Kapitan Ameryka. Jest czas na decyzję. Tzn jeśli nie będzie absolutnie żadnych zmian w polskiej liście względem brytyjskiej.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #700 dnia: Kwiecień 10, 2017, 06:59:46 am »
O ''Castaway in Dimension Z'' mówią, że to 1/3 historii ale nie wiem czy doczytali, że ten tom to będzie tak naprawdę zbitek 2 trejdów a nie jednego.
Chyba doczytali, bo cała seria to 5 tomów, czyli by się zgadzało, że 1/3.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #701 dnia: Kwiecień 10, 2017, 07:10:37 am »
Tomy, które wymieniłeś Egmont na pewno nie wyda
Skąd ta pewność? Bo coś z WKKM 121-150 co jeszcze u nas nie wyszło Egmont wyda na 100% (z tłumaczeniem Aniona  :smile: ) Nie układaj jeszcze planów bo ci "zły" Egmont zburzy  :biggrin:

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #702 dnia: Kwiecień 10, 2017, 07:37:40 am »
@UP
Planów żadnych nie układam. Po prostu jak będą miały premierę te tomy, to się zastanowię nad ich zakupem. Parcia na szkło nie mam.
A Egmont tych tomów NA PEWNO nie wyda. Ewentualnie tą Spider-Gwen mogliby ruszyć, ale to dopiero po Secret Wars (mam rację?)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #703 dnia: Kwiecień 10, 2017, 07:58:31 am »
Egmont mógłby teraz na Pyrkonie przedstawić konkretny plany na Marvel Now, aby było wiadomo co zostanie powtórzone z kolekcji, wtedy nie było by problemu (nie mówiąc o tym, że powinien w ogóle nie patrzeć na kolekcję i wydawać swoim trybem i nic nie pośpieszać).
A co do Spider-Gwen to pierwszy tom serii (określany numerem 0 lub jako vol. 1) dzieje się jeszcze przed Secret Wars, reszta już po (od tomów 1 do 3 lub jako vol. 2).

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #704 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:07:11 am »
A Egmont tych tomów NA PEWNO nie wyda.
Skąd ta pewność? (powtórzę  :smile: ) np Young Avengers też ludzie chcieli a w nazwie "Avengers" to za Uncanny Avengers jak znalazł  :biggrin: Egmont COŚ WYDA NA PEWNO może to być też Death of Wolverinie ale Original Sin już raczej nie bo to ma być jeden tom (przynajmniej wcześniej tak było  :smile: ) - chodzi o tłumaczenie Aniona bo Original Sin wyjdzie na pewno.

Nie ma co spekulować a wiadomo że jeszcze jakieś nowe rzeczy z Marvel NOW mają być na pewno więc trzeba czekać na Pyrkon lub katalog  :biggrin: