Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #705 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:21:37 am »
Nie mówiąc o tym, że Hachette w ogóle nie patrzy na Egmont i wydaje swoim trybem i nic nie pośpiesza.

Fixed. :)

W nawiasie opisałeś dokładnie to co robi Hachette mkolek. Określili swój plan na lata i się go trzymają, nie wychodząc poza parametry strategii kolejnych wydań. To Mucha i Egmont skaczą obok nich i obwiniają za wszelkie swoje niepowodzenia.

Jeśli Spider-Verse był przed Secret Wars, to jedynka Spider-Gwen jest tym bardziej, skoro w tym tomie jest jeden zeszyt Edge of Spider-Verse.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #706 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:26:51 am »
Skąd ta pewność? (powtórzę  :smile: ) np Young Avengers też ludzie chcieli a w nazwie "Avengers" to za Uncanny Avengers jak znalazł  :biggrin: Egmont COŚ WYDA NA PEWNO może to być też Death of Wolverinie ale Original Sin już raczej nie bo to ma być jeden tom (przynajmniej wcześniej tak było  :smile: ) - chodzi o tłumaczenie Aniona bo Original Sin wyjdzie na pewno.
Original Sin i (prawdopodobnie) Death of Wolverine to faktycznie wydadzą, ale odnosiłem się do tomów wymienionych przez @bogiego
Spider-Gwen, Rocket Raccoon, Ghost Ridera, Novę, Young Avengers i Silver Surfera
Doczytałem jeszcze wątek Marvel NOW, ale pomimo kilku rewelacji stamtąd nadal twierdzę, że te tomy nie są w kręgu zainteresowań Egmontu (ewentualnie Spider-Gwen, ale to trochę później). I żeby nie było - to tylko moje spekulacje oparte na obserwacji polityki wydawniczej Egmontu.
Ale @Janku, masz rację, nie ma co spekulować, dlatego też ode mnie to wszystko.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 08:30:22 am wysłana przez laf »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #707 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:49:16 am »
W nawiasie opisałeś dokładnie to co robi Hachette mkolek. Określili swój plan na lata i się go trzymają, nie wychodząc poza parametry strategii kolejnych wydań. To Mucha i Egmont skaczą obok nich i obwiniają za wszelkie swoje niepowodzenia.
Jasne, pokaż mi zapowiedź Hachette na cały rok (tylko kolekcja Thorgala takie miała), WKKM była ujawniana wyrywkowo, po mimo że było wiadomo, że idziemy cyklem czeskim. Hachette nigdy nie określił panu na lata w przypadku WKKM i tak samo robi z KSM, nie ściemniaj, nie wiem po co takie podchody ze strony wydawcy.
A zwiększenie liczby do 150 tomów pokazuje jak wyrywkowo dostajemy historię z Marvel Now, pominą nawet AXIS (bo jak na razie nie widać go w zapowiedziach, a sam pisałeś ostatnio jak to wydają eventy). Nigdy nie słyszałem, aby Egmont czy Mucha obwiniali Hachette za coś, tym a bardziej że współpracują lub współpracowali z nim. To raczej ty obwiniasz całą resztę o wszystko i dorabiasz teorię.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 09:02:28 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #708 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:58:00 am »
Brak Axis w Kolekcji to skutek wojenki na górze między Disneyem i FOXem i umniejszanie mutantów w komiksach. To już Anion wyżej wyjaśniał. Nie wiem też skąd u ciebie ten formalizm, że domagasz się oficjalnego oświadczenia najlepiej od dyrektora polskiego oddziału Hachette. Mamy brytyjską listę ujawnioną i jej należy się trzymać. W dotychczasowych 114 numerach, pokryła się z polską w ponad 90%.

Jednocześnie przyjmujesz za pewnik że Egmont wyda Original Sin, Axis, Spider-Verse i może nawet Śmierć Wolverine. Ile razy mam mówić, że mam dość waszych podwójnych standardów? Przestańcie ganić Hachette a jednocześnie za to samo chwalić Egmont. Oba wydawnictwa nie dały 100% pewnych list  na ten rok. Ale z natury wydań Marvel Now w USA i GB jesteśmy na 90% pewni co obaj ci gracze wydadzą.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #709 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:05:53 am »
To już Anion wyżej wyjaśniał. Nie wiem też skąd u ciebie ten formalizm, że domagasz się oficjalnego oświadczenia najlepiej od dyrektora polskiego oddziału Hachette. Mamy brytyjską listę ujawnioną i jej należy się trzymać. W dotychczasowych 114 numerach, pokryła się z polską w ponad 90%.
Bo na pisałeś bzdurę wyżej. Ale polski oddział nic nie potwierdzał z wybiegiem 3 numerów. Lista UK nie jest wyrocznią o czym się już przekonaliśmy.

Ile razy mam mówić, że mam dość waszych podwójnych standardów?
ten co ich nie stosuje się odezwał.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #710 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:46:07 am »
Jednocześnie przyjmujesz za pewnik że Egmont wyda Original Sin, Axis, Spider-Verse i może nawet Śmierć Wolverine. Ile razy mam mówić, że mam dość waszych podwójnych standardów? Przestańcie ganić Hachette a jednocześnie za to samo chwalić Egmont. Oba wydawnictwa nie dały 100% pewnych list  na ten rok. Ale z natury wydań Marvel Now w USA i GB jesteśmy na 90% pewni co obaj ci gracze wydadzą.
Tylko że H ma mały zgryz, bo nie dość że próbuje wyważyć już otwarte drzwi z przedłużeniem, ilość dubli patrzać na listę UK, to jeszcze cenowo nie jest to kolorowo. Mówiąc Twoim językiem w wielu przypadkach stosunek ceny do objętości wychodzi na niekorzyść H., plus to że większość serii i tak jest urwana.
Nie mamy informacji jakie serie wyjdą od E i H z MN, na razie mamy spekulacje. Może się okazać że H. może zweryfikować listę, E i tak może ciągnąć to co chce i co ma zamiar wydać. 

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #711 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:51:54 am »
w wielu przypadkach stosunek ceny do objętości wychodzi na niekorzyść H., plus to że większość serii i tak jest urwana.
Ale jest PANORAMA. I ten minus przesłania wszystkie pozostałe minusy i w konsekwencji wychodzi plus  :badgrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #712 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:57:17 am »
Dokładnie Kijanek. Obaj gracze nie ogłaszają co wydadzą z MN, bo z grubsza to wiemy (pomaga ta grafika bogiego1). I jasne, że różnica 15 zł to sporo i dlatego też chciałbym zmian w polskiej liscie, tym bardziej, że nikt inny Rękawicy Nieskończoności czy Warlocka wydać nie chce (może Wojtek Birek by przetłumaczył z francuskiego :smile: ). Ale nie podoba mi się, że się przez to przekreśla cały ten fragment WKKM. To tylko 10 numerów dubli - 1/3 jak to było w pierwszej części. I nie zmienia to faktu, że Egmont zamiast skupić się na innych fajnych tytułach w 2017 roku powtarza nowe serie z listy. To jest niepotrzebne.

No i pamiętajmy, że Infinity i Superior Spider Man wychodzi trochę taniej w Kolekcji, więc nie wszystko automatycznie jest droższe. A nie znamy jeszcze cen przyszłych Tajnych Wojen.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #713 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:02:34 am »
@Bazyli
Idź na Leszka bo Motyl pisał że ma jakieś przecieki w sprawie WKKM  :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #714 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:03:38 am »
Ja osobiście ignoruje posty Bazyliszka i ich nie czytam. Po co prowadzić kolejną wielostronicową dyskusje prowadzącą do niczego. Mniej nerwów człowiek też traci :wink: Naprawdę polecam takie rozwiązanie :wink: Męczyłem się je czytając dlatego ostatnio też mniej tutaj się udzielałem.

Takie pytanie co do '''Spider-Verse''. Na wiki zmienili zawartość z bodajże #9-15 Amazinga na ''Spider-Verse #1-5''.

Tylko, że sam event miał 2 zeszyty a nie 5 więc włączą do tego 9, 10 i 11 zeszyt Amazing Spider-Mana ? Czy może dadzą zeszyty od 9 do 13 (to jest Spider-Verse Part 1-5) ale bez Spider-Verse #1 i #2 ? Tylko znowu sam event trwa jeszcze w 14 i 15 zeszycie Amazinga
https://comicvine.gamespot.com/spider-verse/4045-58072/

Sam już nie wiem, które to zeszyty będą bo ''Spider-Verse #1-5'' nie istnieje jako numery zeszytów tylko jako nazwy historii (właśnie Amazing #9-#13). Ale dziwnie tak wydać to bez dwóch pozostałych zeszytów Amazinga czyli (Spider-Verse cz.6 i epilog). No i brak Spider-Verse #1-2 czyli głównego eventu ?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #715 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:09:08 am »
Ja osobiście ignoruje posty Bazyliszka i ich nie czytam. Po co prowadzić kolejną wielostronicową dyskusje prowadzącą do niczego.
Piszę o tym od dawno  :smile: W sobotę na przykład Bazyliszek i Mkolek nawalili pełno postów w różnych tematach.
Dzisiaj od nowa.

Z tym Spider-Verse rzeczywiście coś dziwnie  :shock:

@Anionorodnik
Wiesz o co chodzi?

@Bogi1
Te zeszyty Spider-Verse 1-2 to nie jest główny event tylko krótkie historyjki dodatkowe i to można spokojnie pominąć
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 10:29:58 am wysłana przez JanT »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #716 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:37:51 am »
Cytuj
@Bogi1
Te zeszyty Spider-Verse 1-2 to nie jest główny event tylko krótkie historyjki dodatkowe i to można spokojnie pominąć

To wiele wyjaśnia. Także od Hachette będzie to zapewne ''Amazing Spider-Man #9-13'' ale bez zeszytów 14 i 15.

Czyli Egmont pewnie też wyda same trejdy Amazinga. Wcześniej produkowałem się, gdzie umieścić te 2 zeszyty bo ich w trejdach Amazinga nie ma. Ale jak mówisz, że nie są ważne to znacznie łatwiej sobie to wyobrazić ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 10:40:52 am wysłana przez bogi1 »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #717 dnia: Kwiecień 15, 2017, 09:38:43 am »
Miałem już nie pisywać w tych nieszczęsnych tematach-workach na spam, jak WKKM, WKKDC, czy Marvel NOW! ale kwestia jest jednak tego warta. A mianowicie męka czytelnicza, jakiej doznałem gnębiąc przez kilkanaście dni "Deathloka" ze 113 tomu WKKM.

Najpierw wielkie zalety:
Wyobraźnia twórców wyprzedza utrwalone później schematy cyberpunku.
Ciekawie wykreowany świat przedstawiony, z celnie wyobrażoną rolą rolą komputerów.
Doskonale pomyślany bohater, dający szansę na quasi-filozoficzne rozważania nad kondycją ludzką.
Bardzo dobre rysunki, które w 4 zeszytach tuszowanych i kolorowanych przez genialnego Klausa Jansona osiągają poziom wybitny...
Wszystko cacy i całym sercem jestem za tym komiksem.

A jednak! Przysypiałem, męczyłem się, brnąłem przez magmę tej niezbornej narracji. Dobre pomysły zmarnowane złą "literaturą". Pomieszane linie narracyjne są niby ambitne, a w praktyce denerwujące. "Odzywki" na żenującym poziomie, którego - moim zdaniem - powstydzili by się najbardziej przegadani autorzy lat 60. (a to jest komiks z lat 70. i to skierowany raczej do dojrzalszego czytelnika!).
Tłumacz też dorzucił "coś od siebie": "kompie", "Nie miałeś szans, leszczu!" - slang młodzieżowy w postapokaliptycznym komiksie z lat 70.? Litości!

Ogólnie rzecz biorąc jest więc to dzieło bardzo interesujące, ale dla prawdziwych twardzieli.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #718 dnia: Kwiecień 15, 2017, 10:40:13 am »
"kompie", "Nie miałeś szans, leszczu!" - slang młodzieżowy w postapokaliptycznym komiksie z lat 70.?
W oryginale zamiast kompa (od komputer) był 'puter (od computer). Mnie takie tłumaczenie odpowiada. Nie pamiętam, w którym miejscu pojawia się leszcz. Przypomnij mi, to sprawdzę, co było w oryginale.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #719 dnia: Kwiecień 15, 2017, 02:33:27 pm »
Nie pamiętam, w którym miejscu pojawia się leszcz.
Jak się taplali w gliniance...
Hm, w ostatnim zeszycie, tj. 33, na s. 6 (druga strona starcia z Devil Slayerem).
Ale w sumie nie to było najgorsze. Bardziej uwierały mnie te "wyluzowane" przekomarzanki (+ od czasu do czasu suchary) w wykonaniu scyborgizowanego "najwybitniejszego stratega na świecie", które zalatywały mi pyskatym nastolatkiem.
I mam wrażenie, że tłumacz mógł po prostu dostroić się do oryginału. Sam fakt złożonej struktury narracyjnej (mamy tu: dialogi wypowiadane przez bohaterów, dialog wewnętrzny Manninga z "kompem", obserwacje Omnikompu, a od czasu do czasu także wtrącenia jakby "głębsze" - narrację wewnętrzną) były świetnym założeniem. I w komiksach potrafiło to dawać znakomite efekty (np. "Elektra Assassin", mająca zresztą z "Deathlokiem" swoje punkty styczne). Tu jednak miałem poczucie ambitnego założenia i wypełnienia go bardzo złą literaturą. Niestety, bo - jak pisałem - jestem cały "za" tym komiksem i niezmiennie mnie druga 60 WKKM raduje, dzięki takim właśnie cymeliom! Ale tu się zmęczyłem...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

 

anything