Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #750 dnia: Kwiecień 22, 2017, 09:16:39 pm »
(Robert Lipski) kończy dla Hachette tłumaczenie WARLOCKA!
:shock:
Punisher Krąg Krwi będzie jednak w WKKM a nie w MMH.
:shock:
Pytanie - o czym będzie tom z Punisherem w MMH? Na razie nie wiadomo.
Oby to było coś bardzo ciekawego, bo Frank nie należy do moich zainteresowań, ale chcę ten tom ze względu na "The Amazing Spider-Man" #129. Pozwolę sobie przypomnieć, że "Krąg krwi" pierwotnie pojawił się w niemieckiej WKKM.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #751 dnia: Kwiecień 22, 2017, 09:25:02 pm »
Prosto z Leszka od Roberta Lipskiego, który potwierdził, że kończy dla Hachette tłumaczenie WARLOCKA!
Świetna wiadomość!! Małe marzenia się spełniają.
To był mój wymarzony tom. Chciałem, żeby ten komiks ukazał się w WKKM nawet bardziej niż inne ekskluzywy: Rękawica Nieskończonosci, Brytania Moore'a i DoFP , bo co do tych 2 pierwszych to jestem pewien, że ktoś je w Polsce szybciej czy później (a pewnie szybciej) pewnie i tak wyda, a DoFP mam w Essentialu (Byrne'a fajnie się ogląda nawet w czerni i bieli). A jaka była szansa na Warlocka z lat 70 od innego wydawcy...?

Dopełnieniem marzeń byłby jeszcze Dr Strange Separate Reality (bo jak nie w WKKM to gdzie), ale najważniejsze, że będzie można przeczytać wstęp do kosmicznych sag w Marvelu, a jednocześnie ponoć najlepszy komiks Marvela lat 70 :) :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2017, 09:29:49 pm wysłana przez mack3 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #752 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:13:02 pm »
A właśnie - nie wiem jak mogłem o tym zapomnieć. Separate Reality TEŻ BĘDZIE. Serio! Robert Lipski też powiedział, że to tłumaczył dla Hachette. Czyli to już cztery dodatkowe tomy które zastąpią egmontowe Marvel Now. Into the Dark Dimension nie on tlumaczy bo nie robi w MMH. Ale Separate Reality jak najbardziej. Spełnia się katalog Aniona coraz bardziej.




Ostatecznie potwierdzono też All New Ghost Ridera, bo ten tom też tłumaczy pan Lipski

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #753 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:19:01 pm »
Super! Jeszcze przydałyby się jeszcze chociaż "Captain Britain: A Crooked World" (choć w wyd. WKKM to historia z uciętym początkiem).  :smile:  Ciekawe jakie tomy z listy UK wypadły...

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #754 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:21:26 pm »
Czyli że Hachette rzeczywiście chce uniknąć dubli, ale, jak widać, nie wychodzi poza to, co ukazało się w kolekcjach z innych krajów. Jeszcze się okażę, że "Days of Future Past" będzie można nabyć w tej kolekcji. (co Ty na to, Anion?)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #755 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:22:45 pm »
Może tomu ''Uncanny X-Men'' w SBM nie widać na razie bo w WKKM wyjdzie ''Days of Future Past'' ?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #756 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:28:09 pm »
Dajcie spokój z tym Kapitanem Brytanią! Zresztą Anion sam wiesz, że będzie w MMH PL i razem z Black Knightem dostaniemy 2/3 tej historii. I Union Jacka na doklłdkę. :smile:


Które duble polecą rzeczywiście z WKKM jest ciekawe. Może Hawkeye i Ms Marvel? :smile: W każdym razie tak teoretyzowaliśmy z innymi uczestnikami, że powinny zostać Świat Avengers, New Avengers 1 i 2 tomy Infinity. Ja bym chciał też by Superior wyszedł w WKKM. Pozostała piątka (Uncanny Avengers, Thor, Hawkeye, Ms Marvel, Strażnicy Galaktyki) mogą lecieć. Aha jeszcze jedno zapomniałem - Silver Surfer nowy dałn :smile: :biggrin: też jest tłumaczony przez R. Lipskiego i będzie już na 100%

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #757 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:30:58 pm »
Cytuj
Aha jeszcze jedno zapomniałem - Silver Surfer nowy dałn :smile: :biggrin: też jest tłumaczony przez R. Lipskiego i będzie już na 100%

To ten Lipski bardzo zapracowany człowiek jest ;) Tyle tomów po 120 ma do tłumaczenia...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #758 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:33:55 pm »
Też to dziś zauważyłem. Ale tak właśnie dziś mówił - Warlock, Dr Strange, Punisher Krąg krwi, Ghost Driver, SS i jeszcze Conan na dodatek. A dopiero co Deathlok i Marvel Horror. Razem z Markiem Starostą sami 30 numerów chyba obrobią. :)

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #759 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:44:15 pm »
Ok. Moja pewność względem zakończenia przygody z Kolekcją po nr 121 nieco zmalała.
I im więcej MN będzie wylatywać tym bardziej będzie ona maleć.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #760 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:51:37 pm »
Jeszcze się okażę, że "Days of Future Past" będzie można nabyć w tej kolekcji. (co Ty na to, Anion?)
Pisałem już że mogli zmienić zawartość tomów X-Men w SBM bo Days of Future Past może być w przedłużeniu WKKM.  :smile:
jeszcze Conan na dodatek
Kolekcja? edit: już wiem  :smile:

O Deadpool'ach nie mówił?  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2017, 11:02:21 pm wysłana przez JanT »

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #761 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:53:22 pm »
Pisałem już że mogli zmienić zawartość tomów X-Men w SBM bo Days of Future Past może być w przedłużeniu WKKM.  :smile:
Nie kojarzę, ale, jeśli to czytałem, mogłem wtedy nie brać tego na poważnie.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #762 dnia: Kwiecień 22, 2017, 11:02:42 pm »
Wygląda to całkiem dobrze mimo, że Warlock pewnie zostanie wydany w 2 tomach czyli >80 zł. No ale najważniejsze, że wychodzi. Była to zdecydowanie jedna z najciekawszych pozycji z klasyki, na którą wydanie szanse u innych "wydawców" były wręcz zerowe.

To ciekawe, że pozbywają się dubli, oj 8azyl chyba będziesz musiał się przeprosić z Egmontowymi Marvel Now. Byłoby zabawnie gdyby nakład niektórych pozycji się skończył zanim zdążysz kupić :biggrin: A wszyscy wiemy z jaką częstotliwością Hachette ogłasza nowe tytuły z kolekcji :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #763 dnia: Kwiecień 22, 2017, 11:11:31 pm »
Oj Antari, Antari. Jak ci się wcześniej nie podobała szata graficzna okładki to nagle atakujesz cenę. Zawsze się do czegoś przywalasz jeśli chodzi o Kolekcję. A potem - Ojeju niech Egmont wznowi Old man Logan czy Wojne Domową bo miałem do kiosku daleko i pod górkę i nie mogłem sobie kupić. I sorry - Warlock to jest 14 zeszytów i ponad 300 stron. To ile ma kosztować wg ciebie? 300 stron do jednego tomu Kolekcji nie zapakujesz. Poza tym jak Deathlok czy Czarna Pantera mają po ponad 220 stron w jednym tomie, to korzystnie dla siebie milczysz o tym fakcie.

Kosmicznych Avengers kupować nie muszę, bo to skrócony tom z dodatkowymi ścinkami jako wypełniaczami. Hawkeye i Ms Marvel będą zalegać w magazynach jeszcze długo. Superior Spider-man 1-2 i Infinity mam nadzieję, że zostaną na polskiej liście. A jeśli nie powtórzą Świata Avengers, New Avengers czy Thora Good Buchera, to te się najwyżej dokupi. Raczej będą.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2017, 11:24:17 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Wolf Sazen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #764 dnia: Kwiecień 22, 2017, 11:20:14 pm »
Brawo brawo brawo. Trzymam mocno kciuki żeby wyleciały wszystkie duble, przecież jest co wydawać i nie ma sensu się w takim szybkim czasie powtarzać ;)