Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #855 dnia: Maj 09, 2017, 09:32:41 am »
To numer nawiązujący do Psa Baskervillów jeszcze przed Tobą. Zazdroszczę.
A Steranko w tym tomie to absolutne mistrzostwo. Zawsze lubię przeglądać sobie obie części Fury'ego, żeby przyjrzeć się w jaki sposób ten artysta ewoluował, aż do całkowitego wyzwolenia spod estetyki Kirby'ego. Miodzio!!

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #856 dnia: Maj 09, 2017, 10:52:29 am »
W latach 60-ych też bywały ciekawe komiksy.

To oczywiste że były. Zobacz jeszcze Spider-Mana No More - ciągle lata 60-te a jest naprawdę dobry. W ogóle z dostępnych klasycznych tomów WKKM było mało całkowicie złych historii. Moim zdaniem zawsze potrafią się czymś wybronić i nie jest tak, że tylko Steranko był wtedy ok. Nie podoba mi się maniera odrzucania komiksów tylko i wyłącznie ze względu na datę ich powstania. Niedawny 31 letni Superman Byrne'a broni się wyśmienicie. A i Srebrna Era jest ok.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #857 dnia: Maj 10, 2017, 11:02:10 pm »
Chwalicie się, że doszła do Was paczka z Power Manem i Wojami Trzema. Do mnie nie doszła :( Ale dostałem dziś Moralesa i Marvel Horror z WKKM :)

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #858 dnia: Maj 11, 2017, 09:54:08 am »
Warto wydawać pieniądze na Marvel Horror ? Znajdę tam coś poza Ghost Riderem?

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #859 dnia: Maj 11, 2017, 10:13:27 am »
Odpowiedź znajdziesz na poprzedniej stronie.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #860 dnia: Maj 11, 2017, 06:37:59 pm »
170  :badgrin: :badgrin: :badgrin:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

"On May 9th, 2017, in reply to a comment on the collection's facebook page, confirmation was made that the collection will now expand to 170 titles."

Mówiłem  :smile:

Civil War II i Inhumans vs X-Men przecież by nie odpuścili :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2017, 06:45:49 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #861 dnia: Maj 11, 2017, 06:49:13 pm »
@UP
Ja mówiłem wcześniej. :) Od przedłużenia o Marvel Now i ciągłego ukazywania się kolejnych tomów, dodanie ANAD było więcej niż prawdopodobne. :) Czyli od wiosny przyszłego roku to WKKM będzie wcześniej wydawać komiksy, które Egmont rozciąga do grudnia 2018. A od września 2018 będą polskie ANAD. Na razie 20 tomów, czyli typuję pierwszy trejd nowego Spider-Mana Petera Parkera. Infamous Iron Man. Civil war II to oczywista oczywistość (już stosunkowo niedługo!). Steve Rogers Kapitan Ameryka. US Avengers? Może zakończą Secret Empire.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #862 dnia: Maj 11, 2017, 06:50:21 pm »
Na tak a potem do 200 będzie Marvel Legacy i nigdy się to nie skończy...

Cytuj
Mówiłem  :smile:
Cytuj
Ja mówiłem wcześniej. :)

To było oczywiste. Einstein'a tu nie trzeba :wink:

No nic trzeba liczyć na to żeby Egmont wydał jak najwięcej z tego a Hachette ewentualnie wymieniło nam na coś innego i klasycznego nie z ANAD Marvel
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2017, 06:55:26 pm wysłana przez bogi1 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #863 dnia: Maj 11, 2017, 06:56:32 pm »
@UP
Armor Wars! Armor Wars! I teraz koncepcja, że w 251 numerze wyjdzie "X-Men From the Ashes" nie wydaje się taka całkiem nieprawdopodobna. :D Dobiją do Secret Empire a potem mogą wrócić do pominiętych ważnych historii - Messaiah War i Complex. Second Coming, Dark Reign, Apocalypse, onslaught. Świat komiksów Marvela jest ostrygą dla Hachette. :) Są najlepsi po prostu.  :razz: Spodziewałem się tego newsa w czerwcu, a tu taka majowa niespodzianka w sam raz na Komiksową Warszawę. Kto ma jeszcze propozycje /zgadywanki co dadzą z ANAD?

A i jeszcze jedna sprawa - teraz widać, że przekładanie wydań Hachette z MN nad Egmont ma sens. Przynajmniej wg mnie. Bo w przyszłym roku będą tytuły z ANAD, których Egmont nie wyda przed 2019 rokiem. I głupio by wyglądało, gdybym miał wszystkie nr 44-120 i 151-170 a pomiędzy 120 a 150 sieczkę panoramiczną. I tak mam braki przed #44 i jak Blasko wiele razy pisał - źle to wygląda. Dlatego w drodze wyjątku gotów jestem dopłacić te kilka złotych więcej, żeby już nie mieć więcej dziur w grafice. Doom, Thor, Kapitanie - czekam na was.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2017, 07:32:13 pm wysłana przez 8azyliszek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #864 dnia: Maj 11, 2017, 08:16:19 pm »
Kto ma jeszcze propozycje /zgadywanki co dadzą z ANAD?
Tu masz pełną listę serii.
https://en.wikipedia.org/wiki/All-New,_All-Different_Marvel
Na samym końcu są zbiorcze możesz sobie sam zgadywać. Większość zbiorczych to i tak tie-in do Civil War II.

A i jeszcze jedna sprawa - teraz widać, że przekładanie wydań Hachette z MN nad Egmont ma sens. Przynajmniej wg mnie.
Dobrze że zaznaczyłeś że wg ciebie. Każdy kupuje tak jak lubi. Za to i tak Hachette na obecną chwilę jest już za drogie, patrząc z perspektyw zbliżającego się Odrodzenia DC i Marvel Now jednocześnie oraz klasyki Marvela.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #865 dnia: Maj 11, 2017, 08:44:24 pm »
@UP
Jak przez 5 lat Egmont był droższy od Hachette, to teraz przez kolejną pięciolatkę może być na odwrót. ;) Przy czym jak Eaglemoss jest tańsze ale cieńsze, to się z niego śmiejecie i chwalicie "prawdziwie twardą oprawę" Egmontów. Ale teraz jak w dużej części od jesieni zrezygnują z tej twardej okładki, to znowu Egmont jest lepszy bo tańszy i już solidna okładka Hachette się nie liczy. A to niby ja zmieniam ciągle zdanie stojąc przy Hachette. Przyganiał kocioł garnkowi.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #866 dnia: Maj 11, 2017, 08:51:40 pm »
170 numerów x 39,99 = 6800 zł (prawie) wow to raz.
Dwa to już nie półeczka, a cały regał :smile:
Trzy niezła musi być ta panorama....
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #867 dnia: Maj 11, 2017, 08:54:15 pm »
Niezła musi być ta panorama....
jest niezła jak nie jest dziurawa

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #868 dnia: Maj 11, 2017, 08:57:02 pm »
Nie jestem pewien ale przypominam sobie, że Anionrodnik pisał coś, że w UK chcą zrezygnować z chronologicznej numeracji co by rozwiązało problem umieszczania starszych historii w kolekcji. Ja mam nadzieje, że tak zrobią a nie ANAD Marvel do 170 a potem Marvel Legacy etc.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #869 dnia: Maj 11, 2017, 09:00:52 pm »
Nie jestem pewien ale przypominam sobie, że Anionrodnik pisał coś, że w UK chcą zrezygnować
Nie wiem czy chodzi ci o to samo ale Anion pisał że SBM 101-120 planują już gdzieś niechronologicznie.
WKKM jakby mieli przedłużać niechronologicznie to pewnie do 200  :biggrin:

 

anything