Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #870 dnia: Maj 11, 2017, 09:11:56 pm »
Moje proroctwo na dziś jest takie, że dojdą do tego Secret Empire a potem wrócą do klasyków. To jedyne logiczne wyjście. I tak - 200 tomów jest coraz prawdopodobniejsze. :wink: (26 kwietnie zeszłego roku pisałem tutaj tylko o 180 numerach, a wychodzi że będzie jeszcze więcej. Słowa o niekończących się kolekcjach coraz bliżej spełnienia. :biggrin: )

28.04.2016
Najwyraźniej też im się Kapitan Ameryka i Thor nie mieszczą na grzbietach [że zapowiedzieli na Wyspach do 140 numeru]. A w 2017 ogłoszą, że znowu przedłużają, bo się dalej sprzedaje. :) Ale mam nadzieję,  że te 20 numerów, to nie będą tylko eventy i serie które u nas wydał/wyda Egmont. Trzeba będzie pisać w grudniu do Hachette Polska by koniecznie zmian dokonali - może teraz posłuchają. :) [POSŁUCHALI :D]
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2017, 09:24:50 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #871 dnia: Maj 11, 2017, 09:30:27 pm »
Nie wiem czy chodzi ci o to samo ale Anion pisał że SBM 101-120 planują już gdzieś niechronologicznie.
WKKM jakby mieli przedłużać niechronologicznie to pewnie do 200  :biggrin:

Ano mogło mi się pomylić z SBM

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #872 dnia: Maj 11, 2017, 11:19:33 pm »
No nie wiem czy u nas będą ludzie zadowoleni z kolejnego przedłużenia, czytam komentarze angielskie i raczej tam też już mają dość, sporo narzekało kiedy przedłużono do 150. U nas też jest kręcenie nosem. problem z takim przedłużaniem jest że Hachette nie zdobędzie raczej nowych stałych klientów, bo kto chciałby mieć urwaną panoramę (choć są momenty kiedy można ją teoretycznie zacząć to jednak ta numeracja, trochę psuje wgląd) kiedy nie ma starszy tomów dostępnych. Ale jeśli ktoś chce zawsze może to kupować, tylko ciekawe kto Hachette będzie teraz tłumaczył jak się Mucha wycofała, a nie będzie w większości gotowego tłumaczenia, które można odkupić od Egmontu ewentualnie.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #873 dnia: Maj 11, 2017, 11:44:01 pm »
No nie wiem czy u nas będą ludzie zadowoleni z kolejnego przedłużenia, czytam komentarze angielskie i raczej tam też już mają dość, sporo narzekało kiedy przedłużono do 150.
Najwidoczniej na tyle mają z tego dobre zarobki że opłaca im się to przedłużać. Gdyby tak się przejmować wszystkimi komentarzami to nic by pewnie nigdy nie wydali.  A nawet jeśli im się to za bardzo nie opłaci to jest to inwestycja raptem na 20 tomów? Co to dla nich?!
U nas też jest kręcenie nosem.
u nas to jest kręcenie nosem na wszystko. Tym bardziej bym się tym nie przejmował :smile:
problem z takim przedłużaniem jest że Hachette nie zdobędzie raczej nowych stałych klientów, bo kto chciałby mieć urwaną panoramę
Znaleźli na ten problem rozwiązanie, w UK wznowili kolekcję od numeru 1.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #874 dnia: Maj 12, 2017, 07:38:16 am »
@Cringer
+1

tylko ciekawe kto Hachette będzie teraz tłumaczył jak się Mucha wycofała, a nie będzie w większości gotowego tłumaczenia, które można odkupić od Egmontu ewentualnie.

Ke? A kto przetłumaczy Egmontowi Rebirth, skoro nie ma gotowych tłumaczeń? :) No sami se przetłumaczą. Poza tym zawsze jest Robert Lipski, Marek Starosta czy Sebastian Smolarek do tej roboty. Taki problem to nie problem a ty znowu wymyślasz (Skąd papier wezmą? Kto im to wydrukuje? itp.)

Poza tym myślę, że to będzie jednak dodatkowe 30 tomów, żeby było minimum 180 do równego rachunku. W zeszłym roku też najpierw pojawiło się info o przedłużeniu do 140 tomów a potem okazało się, że to 150 będzie. I jak zawsze - tytuły same się obronią. Gdy w Polsce Egmont dopiero będzie się zabierał do drukowania Tajnych Wojen na święta 2018, kto z komiksiarzy nie będzie chciał już mieć Infamous Iron Mana czy bogatego Spider-Mana, Totaly Awesome Hulk czy Civil War II (wrzesień - grudzień 2018 to ponad 16 tygodni i z 9 możliwych pozycji z ANAD po polsku).

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #875 dnia: Maj 12, 2017, 08:15:50 am »
Gdy w Polsce Egmont dopiero będzie się zabierał do drukowania Tajnych Wojen na święta 2018, kto z komiksiarzy nie będzie chciał już mieć Infamous Iron Mana czy bogatego Spider-Mana, Totaly Awesome Hulk czy Civil War II (wrzesień - grudzień 2018 to ponad 16 tygodni i z 9 możliwych pozycji z ANAD po polsku).
Ja tam sobie na spokojnie poczekam na tańsze wydania. Parcia zupełnie nie mam, tym bardziej, że z Marvel NOW nie przeczytałem jeszcze żadnego komiksu  :lol:
Inna sprawa jeśli pójdą w starsze wydania tak, jak to będzie w najbliższym rodzimym przedłużeniu. Ale poczekamy, zobaczymy. Jeśli w ogóle zostanie podjęta decyzja o dalszym przedłużeniu kolekcji u nas to dowiemy się o tym za ok. rok.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #876 dnia: Maj 12, 2017, 08:37:45 am »
czytam komentarze angielskie i raczej tam też już mają dość
2.5 osoby narzeka  :smile:

a nie będzie w większości gotowego tłumaczenia
Jakiej większości?
 
Anionorodnik coś wie więcej? Czy to na pewno ANAD itp?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #877 dnia: Maj 12, 2017, 09:05:29 am »
Na razie wiem tylko tyle, że Mucha nie zostawia kolekcji, że duble Egmontu będą miały tłumaczenia Egmontu, i że tak jak ujawnił Robert Lipski, będzie co najmniej część pominiętych wcześniej zagranicznych rodzynków.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 09:08:36 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline chch

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #878 dnia: Maj 12, 2017, 09:07:37 am »
Na razie wiem tylko tyle, że Mucha nie zostawia kolekcji(...)
:shock:  To o tym nie wiedziałem.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #879 dnia: Maj 12, 2017, 09:08:34 am »
@Anionorodnik
Bardziej mi chodziło o przedłużenie 151-170  :smile: Czy może wiesz czy na pewno to będzie ANAD?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #880 dnia: Maj 12, 2017, 09:15:50 am »
Nie mam pojęcia. Mogę się założyć, że w Hachette Polska jeszcze nikt nawet nie słyszał o tym trzecim przedłużeniu. Zobaczcie ile czasu czekaliśmy na potwierdzenie, że będą u nas tomy 121-150.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #881 dnia: Maj 12, 2017, 09:35:37 am »
Myślałem że może coś wiesz tak jak z SBM 101-120 gdzie jedyne info (na razie) to od ciebie  :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #882 dnia: Maj 12, 2017, 10:06:30 am »
Właściwie to taka kolekcja z ANAD Marvel w UK jest zbędna bo mają tam dostęp do świeżutkich trejdów więc narzekania pewnie wiążą się z tym oraz z tym, że ci, którzy przestaną zbierać nie będą mieli całej panoramy.

Powinni porzucić chronologię i wydawać przekrój Marvela albo nie przedłużać tylko zresetować całą kolekcje i dać nową panoramę jak tak bardzo chcą dalej to ciągnąć

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #883 dnia: Maj 12, 2017, 10:30:19 am »
@UP
No bogi1 - nie pamiętasz, że reboot Kolekcji GB jest już od zeszłego roku? To ile ma być tych restartów wg ciebie?

https://www.hachettepartworks.com/marvel-ultimate-graphic-novels-collection-2016

ANAD w kolejnej trzydziestce to logiczne wyjście. A potem wrócą do klasyków od nr 181, jeśli ludzie dalej to będą kupować. To samo u nas - nie byłoby przedłużenia, gdyby nie zadowalająca sprzedaż. Ja, Janek, bogi1 kupując kolejne tomy zapewniamy ciągły napływ kolejnych. :D

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #884 dnia: Maj 12, 2017, 10:37:20 am »
Cytuj
@UP
No bogi1 - nie pamiętasz, że reboot Kolekcji GB jest już od zeszłego roku? To ile ma być tych restartów wg ciebie?

Bardzo dobrze pamiętam ale chodzi mi o restart z nową zawartością, panoramą i bez problemu chronologii

 

anything