trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 338099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #885 dnia: Maj 12, 2017, 10:51:35 am »
@UP

Daaaaaaaaaaaa

https://www.hachettepartworks.com/marvels-mightiest-heroes-graphic-novel-collection

Przecież to jest właśnie to. Tego twojego zastrzeżenia nie rozumiem.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #886 dnia: Maj 12, 2017, 11:13:12 am »
No bogi1 - nie pamiętasz, że reboot Kolekcji GB jest już od zeszłego roku?
Tylko że u nas czegoś takiego nie zrobiono, dla mnie to minus jeśli ktoś chce zacząć przygodę z kolekcją. Minęło 5 lat, brakujące tomy podchodzą już pod 100, ceny na rynku wtórnym części tomów osiągają kosmiczne. Wyzywałeś Egmont, że nie ma dodruków Kingdom Come, Batman Hush i innych, że ceny są dla ciebie zaporowe. Powiedz mi w czym teraz Hachette jest lepsze? Czemu Hachette nie może zrobić jak inne normalne wydawnictwa i zrobić chociaż dodruków. A to że będziemy na bieżąco a USA z jednym tomem jakieś serii liczącej powiedzmy np.  sumarycznie 5 tomów, to żadne osiągniecie.

Tak jak KSM jest jeszcze ok, bo tam dominują mini serię lub zamknięte historię, tak takich rzeczy w WKKM jest bardzo mało. Dlatego Hachette w przypadku WKKM robi to źle.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #887 dnia: Maj 12, 2017, 11:47:30 am »
Czemu Hachette nie może zrobić jak inne normalne wydawnictwa i zrobić chociaż dodruków.
Bo to nie jest normalne wydawnictwo  :smile: Oni tu chyba mają licencje jakoś na 2 lata.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #888 dnia: Maj 12, 2017, 11:54:40 am »
Bo to nie jest normalne wydawnictwo  :smile: Oni tu chyba mają licencje jakoś na 2 lata.
W UK jest wznowienie,, więc ten argument jakoś mi tu nie pasuje.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #889 dnia: Maj 12, 2017, 11:57:44 am »
Odnowili licencje i wznowili  :smile: Ale nie ważne.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #890 dnia: Maj 12, 2017, 12:06:28 pm »
Ale nie ważne.
normalnie jak bazyl, jak argument nie pasuje to pasuje to przemilczeć lepiej, ile razy to się nasłuchałem że Hachette wykupuje licencje na wiele krajów, ma więc po tym względem lepiej bo taniej, to czemu nie ma dodruków? hm...

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #891 dnia: Maj 12, 2017, 12:54:40 pm »
normalnie jak bazyl, jak argument nie pasuje to pasuje to przemilczeć lepiej, ile razy to się nasłuchałem że Hachette wykupuje licencje na wiele krajów, ma więc po tym względem lepiej bo taniej, to czemu nie ma dodruków? hm...
bo czekają na wznowienie w PL, a może wznowienia nie będzie bo im się nie opłaca.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #892 dnia: Maj 12, 2017, 01:21:16 pm »
Typowy mkolek81

Poniedziałek
Hachette powinno już nie przedłużać Kolekcji, jest niedostępna we wszystkich kioskach, bo coraz mniej osób to kupuje i opierają się głównie na prenumeratorach. Poza tym są niepotrzebni bo jest Egmont, który to wszystko [tak, tak np Rocket Raccoona] wyda taniej w miękkich okładkach.

Środa
Dlaczego w Polsce Hachette nie zrobi restartu całej Kolekcji jak w Wielkiej Brytanii

 :lol: :lol: :lol:
Ja tu widzę pewna sprzeczność. Dziwi mnie, że sam autor jej nie widzi. :D

A serio było to już wałkowane. Jest różnica w licencjach. Hachette może łamać monopole lokalnych wydawnictw właśnie dlatego, że ma inną formę dystrybucji i jej komiksy traktowane jako czasopisma a nie książki, które tylko przez 2 tygodnie są dostępne na półkach i mkolek czy Antari biedactwa nie mogą zdążyć tam dojść przez ten czas i kupić fajne komiksy. Ale dzięki temu dostaliśmy Ród M czy Tajną Wojnę za połowę ceny która "tradycyjna" Mucha wtedy chciała, czy też Kolekcję Thorgala i Szninkiela do której prawa normalnie ma Egmont. Żeby zrobić dodruk czy restart, wydawca musiałby pewnie jeszcze raz płacić za licencję, a przecież "Hachette w Polsce jest niepotrzebna", więc jaki to ma sens? :D  :cool:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #893 dnia: Maj 12, 2017, 01:40:10 pm »
które tylko przez 2 tygodnie są dostępne na półkach i mkolek czy Antari biedactwa nie mogą zdążyć tam dojść przez ten czas i kupić fajne komiksy.
Sam jesteś biedactwo bo widziałem ten spam jaki wrzucasz w postaci zdjęć z twoimi półkami, bida i dziurawa panorama, panie. Tu nie chodzi o czas, tylko o brak dodruków i wysoką cenę archiwalnych (dla osób które chcą zacząć kupować WKKM), sam to zarzucałeś Egmontowi? Nie pamiętasz, skleroza w takim wieku? Nadal uważam że powinni zakończyć kolekcje, nie domagam się dodruków tylko pokazuje ci twoje zaślepienie w tego pseudo wydawce i jak traktuje swojego odbiorce.

Ale dzięki temu dostaliśmy Ród M czy Tajną Wojnę za połowę ceny która "tradycyjna" Mucha wtedy chciała
, czy też Kolekcję Thorgala i Szninkiela do której prawa normalnie ma Egmont.
To że ty nie kupiłeś tego w dobrej cenie wcześniej nie znaczy że inni tego nie zrobili. Przypominam że wtedy ty nawet się komiksami nie interesowałeś. A Thorgala i Szninkiel można było kupić dużo tanie. :smile:


 
przecież "Hachette w Polsce jest niepotrzebna", więc jaki to ma sens? :biggrin:
bardzo dobrze to ująłeś popieram

Ja swoje zdanie wyraziłem i pokazałem kolejny raz twoją hipokryzję. Nie mam nic przeciwko kolekcji ale uważam że jest po prostu zbyteczna już na obecną chwilę i pisze to jako osoba która ja kupowała i miała prawie całą pierwsze 60 (brak tomów Astonishing X-meni New Avengers bo miałem od Muchy) nie taką dziurawą jak ty.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 01:54:30 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #894 dnia: Maj 12, 2017, 01:50:43 pm »
Ja uważam, że kolekcja powinna trwać, ale nie w tym kształcie, że wszystko co nowe od Marvela na przestrzeni 2000-2017 będzie się do niej wrzucać. Mnóstwo tytułów nie ma u nas szans na wydanie z racji tego, że wydawnictwu się nie kalkuluje, a takie kolekcje nie mają z tym problemu.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #895 dnia: Maj 12, 2017, 01:55:40 pm »
normalnie jak bazyl, jak argument nie pasuje to pasuje to przemilczeć lepiej, ile razy to się nasłuchałem że Hachette wykupuje licencje na wiele krajów, ma więc po tym względem lepiej bo taniej, to czemu nie ma dodruków? hm...
Nie chciałem w to dalej brnąć bo pewnie nikogo to tu nie obchodzi  :smile: Było już też o tym nie raz.
Możliwość kupna archiwalnych tomów cały czas znika partiami.

z Fanpage grudzień 2015:

"Według informacji podawanych na infolinii Hachette TOMY NR 1-70 są już niedostępne i nie będą dodrukowywane." (teraz więcej niedostępnych) i nagle pełno tomów ląduje na jakiejś Olimpi itp.

Dlaczego tak?

Offline Andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #896 dnia: Maj 12, 2017, 01:59:01 pm »
Typowy mkolek81

Poniedziałek
Hachette powinno już nie przedłużać Kolekcji, jest niedostępna we wszystkich kioskach, bo coraz mniej osób to kupuje i opierają się głównie na prenumeratorach. Poza tym są niepotrzebni bo jest Egmont, który to wszystko [tak, tak np Rocket Raccoona] wyda taniej w miękkich okładkach.

Środa
Dlaczego w Polsce Hachette nie zrobi restartu całej Kolekcji jak w Wielkiej Brytanii

 :lol: :lol: :lol:
Ja tu widzę pewna sprzeczność. Dziwi mnie, że sam autor jej nie widzi. :biggrin:
No gdyby zrobili restart, to osoby, które kiedyś nie kupowały mogły by teraz zacząć. Na pewno nikt nie zacznie od 116, jeśli jest ktoś jest fanem kolekcji (takim prawdziwym :biggrin: ) i nie chce mieć luki w panoramie. A przecież nowe osoby, które będą kupować tę kolekcję są potrzebne, bo przecież nastąpi spory odpływ w związku z dublami z Marvel Now! (ja również). Więc ona faktycznie może być nieopłacalny i pomysł z restartem nie jest żadną sprzecznością, a czymś w miarę logicznym.

mkolek czy Antari biedactwa nie mogą zdążyć tam dojść przez ten czas i kupić fajne komiksy.
Za to nie mają presji czasu i mogą kupić nawet po roku naprawdę fajne i w miarę logicznie wydane komiksy od Muchy czy Egmontu. Sam narzekałeś tyle razy, że nie zdążyłeś czegoś kupić i cieszysz się, że Hachette to wydaje.

Ale dzięki temu dostaliśmy Ród M czy Tajną Wojnę za połowę ceny która "tradycyjna" Mucha wtedy chciała, czy też Kolekcję Thorgala i Szninkiela do której prawa normalnie ma Egmont.
Ród M można było kupić za około 60 zł, Tajną Wojną, która miała okładkową cenę 69 złotych, można było kupić za niecałe 43 złote. Czemu ciągle kłamiesz? Jaka połowa ceny? Zresztą wydanie Muchy było lepsze - fajniej wygląda na półce bez tej badziewnej panoramy. Jeśli chodzi o Szninkiela to nie wiem, ale Thorgal od Egmontu kosztuje realnie ponad 10 złotych taniej niż od Hachette. Jeśli ktoś lubi miękkie okładki, to ta wersja kosztuje prawie 18 złotych taniej niż pomniejszone wydanie Hachette. Ponad 2 razy taniej!
Hachette to zło!

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #897 dnia: Maj 12, 2017, 02:02:43 pm »
Ja uważam, że kolekcja powinna trwać, ale nie w tym kształcie, że wszystko co nowe od Marvela na przestrzeni 2000-2017 będzie się do niej wrzucać. Mnóstwo tytułów nie ma u nas szans na wydanie z racji tego, że wydawnictwu się nie kalkuluje, a takie kolekcje nie mają z tym problemu.
Wydawnictwu zależy na tym by wydać i jak najszybciej pozbyć się nakładu, wybierają więc tytuły które zejdą jak najszybciej, w cenie jak najbliższej okładkowej, by nie dopłacać do interesu - patrz skład główny - Egmontu
Kolekcje mają z góry ustaloną listę i nawet jak będzie kiepski tytuł to się sprzeda, bo prenumeratorzy, bo świry od panoramy, wiec zejdzie.
Nie jesteśmy rynkiem w którym tytuły leżeć mogą po parę lat. Nawet kanon komiksu, który miał być w ciągłej sprzedaży jakoś dziurawy się zrobił.
Czemu ciągle kłamiesz?
On nie kłamie, nagina rzeczywistość do własnych tez.Szczególnie jak porównywane są czasy sprzed dekady do obecnych.Hachette nie jest złem, jest jednym z dealerów komiksów i miał spory wpływ na rynek, teraz powoli zjada swój ogon, bo nie potrafili powiedzieć dość po 60, czy 120. Racja wielu klientów może odejść na rzecz prawdziwych wydawnictw, bo cena, bo dobór własny tytułów etc.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 02:12:39 pm wysłana przez Kijanek »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #898 dnia: Maj 12, 2017, 02:31:52 pm »
Hachette nie jest złem, jest jednym z dealerów komiksów i miał spory wpływ na rynek, teraz powoli zjada swój ogon, bo nie potrafili powiedzieć dość po 60, czy 120. Racja wielu klientów może odejść na rzecz prawdziwych wydawnictw, bo cena, bo dobór własny tytułów etc.

Taka pokrętna logika dopiero mnie bawi. To czemu Egmont nie da sobie spokoju po wydaniu N52 i Marvel Now tylko zaczyna Rebirth i Classic? Dlaczego tylko "jeden z dealerów komiksów" ma niby sobie dać spokój? To zdanie nie ma dla mnie sensu. No chyba że jesteś fanbojem Egmontu, ale w takim razie dlaczego bycie fanem Hachette jest gorsze?

@Andy13
Spokojnie możesz zacząć zbierać panoramę od WKKM 107. Thing jest zupełnie oddzielony od reszty postaci i samotnie (a potem z Thorem i Kapitanem) dobrze wygląda.

@mkolek uprawia przeniesienie czyli oskarża mnie o własne zarzuty. Ja się wcale nie rzucałem o brak archiwaliów WKKM (bo to co chce to mam), tylko odpowiadałem na właśnie jego zarzuty że archiwaliów Egmontu również nie ma w dokładnie taki sam sposób jak Hachette. Czemu więc jechać tylko po jednym wydawnictwie a nie po obu? Zarzuca mi też własną hipokryzję, bo skoro wg niego Kolekcja jest niepotrzebna, to po co chciałby restartu i w Polsce? Jesteś nielogiczny mkolek i dlatego nie rozumiesz tej Kolekcji wg mnie.

I spoko spoko panowie - Hachette po to przedłuża WKKM by szybciej paść. Bo im więcej komiksów wyda, tym większe straty poniesie, skoro nikt wg was tego w Polsce nie kupi. :D Przecież to jasne jak słońce. :D

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #899 dnia: Maj 12, 2017, 02:38:05 pm »
Sprzedaje im się to wydają i to chyba normalnie nie? Śmieszy mnie jak się niektórzy (niekoniecznie tutaj) oburzają z tego powodu  :smile:

Ta okładka mówi wszystko  :biggrin:



Niedługo pewnie zaczną się pojawiać "Wielka Kolekcja Komiksów Spider-Man" itp  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 03:01:24 pm wysłana przez JanT »

 

anything