Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #900 dnia: Maj 12, 2017, 02:52:56 pm »
Taka pokrętna logika dopiero mnie bawi. To czemu Egmont nie da sobie spokoju po wydaniu N52 i Marvel Now tylko zaczyna Rebirth i Classic? Dlaczego tylko "jeden z dealerów komiksów" ma niby sobie dać spokój? To zdanie nie ma dla mnie sensu. No chyba że jesteś fanbojem Egmontu, ale w takim razie dlaczego bycie fanem Hachette jest gorsze?
Na pewno nie takim jak ty Hachette :)
Tak poważnie to jestem fanem komiksu, nie wydawnictw, jak byś nie widział mam pozycje z różnych wydawnictw i różnych gatunków.
W odróżnieniu od Ciebie nie zamykam się w okowach DC/Marvel.
Sam kiedyś głosiłeś tezę skoro nie ma różnicy to po co przepłacać.
Teraz nagle stałeś się piewcą, "dobre komiksy" tylko z Hachette.
Tak H. wstrzeliło się w lukę, rynek się powoli zaczął ruszać, ale sytuacja się zmienia, nowe wydawnictwa nowe tytuły, dodruki, nawet w ramach tytułów wydanych w kolekcji.
Mając do wyboru wycinek a całą historię, wielu oprócz Ciebie woli mieć całość.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #901 dnia: Maj 12, 2017, 02:59:04 pm »
@Janek
Ciiiiiiiiihooooo. Bo zaraz z lasu wyskoczy Batman & Superman Collection i się mkolek z Kijankiem całkiem załamią. :smile: Choć tego drugiego nie rozumiem - dzielnie zbiera wszystkie numery, a i tak psioczy. Jeju - prawdziwy Polak z niego. :smile: Chyba, że czasem jego żona pisze z jego konta i chodzi o za duże koszty. :wink:
(tu miał być epitet, ale nie zniżę się do poziomu Twojego, mam nadzieję że moderator podejmie kroki)
Przegiąłeś.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #902 dnia: Maj 12, 2017, 03:10:20 pm »

Ciiiiiiiiihooooo. Bo zaraz z lasu wyskoczy Batman & Superman Collection i się mkolek (..) całkiem załamią
czym? że większość z tego mam lub czytałem? chyba nie tędy droga, jeśli chce mi ubliżyć
np. główne wydanie Original Sin od hachette będzie liczyło 15 zeszytów a nie 9, że Infinity będzie po kolei
Original sin liczy tyle samo zeszytów w jednym i drugim wydaniu, pisałem ci wcześniej że dostajesz zbyteczny zapychacz a ty i tak swoje, Infinity było wydane po kolei, czytałem to i nie było w żadnym z tomów przestawionych zeszytów (tak zniżam się do twojego poziomu rozumowania bo inaczej nie można z tobą dyskutować)
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 03:28:26 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #903 dnia: Maj 12, 2017, 03:12:57 pm »
nie można z tobą dyskutować
To nie dyskutuj z nim  :smile: Który już raz gadacie o tym Original Sin?

Offline donTomaszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #904 dnia: Maj 12, 2017, 03:34:40 pm »
Niesmiale tylko przypomne, ze jest taka fajna opcja w ustawieniach profilu.
Ta opcja powoduje, ze pewne potworki znikaja, ale za to jest cisza, spokoj, z sensem... ;-)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #905 dnia: Maj 12, 2017, 08:08:37 pm »
Albo tych co uważają że niemożliwe jest by mieć 1 tom z WKKM a resztę od Egmontu. Przecież to absurd. Ja tak właśnie zrobię.
przecież to ty cały czas pisałeś że najważniejsza jest cena. I pisałeś to w kółko i w kółko, dzień w dzień, to teraz nie dziw się że ktoś właśnie wybiera wydania Egmontu ze względu na cenę, gdzie niekiedy po promocjach wydania Egmontu można wyrwać nawet po 20zł (średnio 25zł). I nie dziw się że ktoś dziwi się tobie że piszesz najpierw jedno a potem robisz drugie wychodząc przy tym na hipokrytę.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #906 dnia: Maj 12, 2017, 08:33:37 pm »
@UP
Czy nie widziałeś moich postów dotyczących tego tematu, czy świadomie go pomijasz. Te kilka dubli to jest wyjątek potwierdzający regułę! W moim przypadku mogę zapłacić parę złotych więcej, żeby mieć kompletną panoramę do 180 numeru. Ale całkowicie rozumiem jak ktoś kupi sobie tańsze duble Egmontu. Ale pozostałych 20 paru tomów tomów WKKM nie kupisz taniej, bo Egmont nie wyda Novy, SS i reszty. gdzie tu więc moja hipokryzja?

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #907 dnia: Maj 12, 2017, 10:02:13 pm »
@UP
Czy nie widziałeś moich postów dotyczących tego tematu, czy świadomie go pomijasz. Te kilka dubli to jest wyjątek potwierdzający regułę! W moim przypadku mogę zapłacić parę złotych więcej, żeby mieć kompletną panoramę do 180 numeru. Ale całkowicie rozumiem jak ktoś kupi sobie tańsze duble Egmontu. Ale pozostałych 20 paru tomów tomów WKKM nie kupisz taniej, bo Egmont nie wyda Novy, SS i reszty. gdzie tu więc moja hipokryzja?
Teraz kłamiesz, bo nie masz i nie będziesz mieć KOMPLETNEJ PANORAMY, sam pisałeś że nie kupisz pewnych tomów, nawet jak były dostępne w normalnej cenie.
Są inne lepsze komiksy zapowiadane. Więc dla mnie nie ma sensu wydawać 40 PLN cp wg mnie na coś co jest średnie, skoro i tak to posiadam i to taniej.
Poza tym to jest to co pisałem i wiele osób potwierdza że po 120 tomie dopuszcza WKKM.
Sam pisałeś cena ma znaczenie, teraz okrakiem się wycofujesz. Za 3 tomy WKKM masz 4 tomy od E. MN lub DCR. Więc gdzie twoja logika gdzie potrafisz pisać elaboraty na temat księgarni gdzie możesz kupić komiks o ZŁOTÓWKĘ taniej niż u konkurencji. Tu teoretycznie dopłacasz 15 PLN do komiksu i jest ok. MAsz potwierdzenie co będzie w kolekcji, co będzie zdublowane. Wiesz że parę tomów teoretycznych dubli ma wyczerpane nakłady i niektóre tomy są już w granicach 60 PLN? W sumie kto bogatemu zabroni?
Więc też nie rób wycieczki pod względem tego ktoś podejmuje taką a nie inną decyzję.
Wolę wydać kasę na TNMT Gnata Dredda czy Obcego on niż na kolejny tom WKKM.
Acha wycieczki możesz robić do mnie osobiście, rodziny nie ruszaj. Tak jak nigdy nie robiłem takich wycieczek w stosunku do Ciebie. Polakiem jestem takim jak Duda jest prezydentem, w dużej mierze teoretycznym.

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #908 dnia: Maj 12, 2017, 10:07:54 pm »
Nie rozumiem natomiast osób które po 120 numerach całkowicie oleją sobie dalsze numery, ale dalej będą kupować MN z Egmontu. Albo tych co uważają że niemożliwe jest by mieć 1 tom z WKKM a resztę od Egmontu. Przecież to absurd.
Absurd -  to jest kupowanie komiksów: - to kupię, bo jest głowa Hulka, a tego nie kupię, bo kolano Rosomaka (w panoramie oczywiście  :wink: )
I żeby nie było, że jestem jednostronny - Kijanek - obrażanie się na żart o żonie jest tak samo absurdalne, sorry...
Natomiast w zupełności masz rację (którą zresztą podzielasz z Bazylem, o dziwo), że kolekcja rozruszała rynek komiksu. Bazyl ma trochę racji, ale też się zapętlił w swoim zniechęceniu do egmontu. Kolekcja dała nam przekrój kilkudziesięciu lat marvela - czyli tego, czego w Polsce nie było. Poznaliśmy bohaterów, klasyczne historie, itp, itd... I co? Jesteśmy tu i teraz. Po co mamy mieć dalej przekrój? Przecież lepiej mieć aktualne kompletne historie. Po co marvel now 1 to i marvel now 1 tamto, jak można poczytać marvel now jedno 1,2,3,4,5... Dlatego ja kończę kolekcję po 120 numerze, chyba, że marvel now w następonej 30-ce będzie góra 3  :wink: no może 4...

I co tu jest do rozumienia...?
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 10:47:43 pm wysłana przez Sokratesik »

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #909 dnia: Maj 12, 2017, 10:35:53 pm »
W tamtym czasie kolekcja była potrzebna, to były czasy kiedy komiksy leżały po rok czasu od premiery, czasy kiedy wychodziło do 20 tytułów miesięcznie.
Teraz jedno wydawnictwo potrafi tyle wydać w miesiąc. Czasy się zmieniają rynek się zmienia, gusta ewoluują (większości). Wydawnictwa przyśpieszyły, wydawane są tytuły i klasyczne i nowe, ale zazwyczaj pełne serie lub zamknięte historie.
Każdy z nas tworzy własną kolekcję.
Nigdy nie napisałem że kolekcje to zło, jedynie pewne zachowania jak dla mnie, przedłużenia kolejne kolekcji, czy puszczenie 3 zbliżonych równolegle kolekcji jest trochę bez sensu.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 11:13:27 pm wysłana przez Kijanek »

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #910 dnia: Maj 12, 2017, 10:52:30 pm »
W Twoim oczywiście, przepraszam za pomyłkę :wink:
Dla mnie poczucie humoru, rzecz święta, nawet bazylowe...  :smile: Wybacz, wg. mnie niepotrzebnie wyolbrzymiasz.
P.S. A czytałeś Kajtek i Koko w kosmosie? Tam też był Bazyl. Też tak samo nieznośny...  :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #911 dnia: Maj 13, 2017, 06:33:20 am »
Teraz kłamiesz, bo nie masz i nie będziesz mieć KOMPLETNEJ PANORAMY, sam pisałeś że nie kupisz pewnych tomów, nawet jak były dostępne w normalnej cenie.
Są inne lepsze komiksy zapowiadane. Więc dla mnie nie ma sensu wydawać 40 PLN cp wg mnie na coś co jest średnie, skoro i tak to posiadam i to taniej.

No właśnie - nie ma sensu wydawać 40 pln na Chosena, New deal, Ultimates 1, Origin czy resztę. Zapamiętaj raz na zawsze:
1.Cena
2.Panorama

Ale tytuł musi być dobry. Jak nie jest dobry to nie jest wart 40 zł. Moim zdaniem wszystkie nr 121-150 nieduble są warte swojej ceny. Panoramę ja mam niekompletną tylko przed Spider-manem. Po nim mam już wszystkie numery i dla mnie taki obrazek jest fajny i dobry. I nie chcę go znowu szatkować - dlatego trochę dopłacę za te 7 numerów.

I mnie naprawdę bawi naiwność niektórych, że bez konkurencji Kolekcji Egmont by się starał jak ostatnio. Już udowodnił że tak by nie było. Kieruje nim osoba która nie lubi superhero i która ucięła ten segment po 2007 roku. A wydaje DC i Marvela teraz tylko dlatego, że Hachette pokazało gołym okiem, że można na tym zarobić. Ale jeśli ta konkurencja by znikła, znowu czekałaby nas redukcja tytułów i podniesienie cen.

A zresztą co ja się tu produkuję. Nie lubisz Kolekcji to jej nie kupuj po tym 120 numerze. Będzie więcej Warlocka dla mnie (to jest przykład że Hachette wydaje ciągi fabularne różnych historii). Ale moim zdaniem się mylisz - Kolekcje są potrzebne w Polsce i bardzo się cieszę, że w 2017 r nie tylko się nie zakończyły ale wręcz rozwinęły i będą trwać w nieskończoność. ;)


mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #912 dnia: Maj 13, 2017, 07:09:51 am »
bo Egmont nie wyda Novy
a ty go kupisz? to dziwne bo przecież ten tom to geneza nowego bohatera, tak samo jak tom Ms Marvel, a takich nie lubisz i nie kupujesz, ogarnij się w końcu, bo przez takie postępowanie wychodzisz właśnie na hipokrytę

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #913 dnia: Maj 13, 2017, 08:09:09 am »
Ale nie widzisz różnicy między originem nowego bohatera, którego prawie w ogóle nie znam (poza jego występami w kreskówce Ultimate Spider-man) a doklejaniem przeszłości Wolverinowi albo praktycznie takim samym originem Ultimate Spider-mana jak z 616?

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #914 dnia: Maj 13, 2017, 08:13:19 am »

No właśnie - nie ma sensu wydawać 40 pln na Chosena, New deal, Ultimates 1, Origin czy resztę. Zapamiętaj raz na zawsze:
1.Cena
2.Panorama
Żadnej z tych zasad nie stosujesz
Nie masz panoramy kompletnej - fakt.
Kupujesz komiksy droższe - bo Egmont to zło, bo uzupełniasz niekompletną panoramę lub jakiś tam alogiczny powód zrodził się w Twojej głowie.
Origin mimo wszystko jest dobrym komiksem, bardzo fajnym rozwinięciem historii Wolverina, wspomnianej w głównej serii.
Tak to jest wytykanie twojej hipokryzji.
Kolekcja Conana ma sens bo dostajesz ciąg, choć z tego segmentu wolę Slaine'a.
Na tamten czas filmy i WKKM ruszyły rynek, który był w stagnacji. Teraz ciągnięcie kolekcji w takiej formie jest trochę bez sensu, mimo wszytko powini skupić się na tytułach nie wydanych u nas zamykających sie góra w 2 tomach i zrezygnować z dubli,
Nigdy nie powiedziałem ze nie lubię kolekcji, gdybym nie lubił to nie utopił bym w nie ponad 5000 pln.
Obecnie mamy wysyp SH, średnio 10 tytułów na miesiąc.
poza tym sa inne dobre komiksy, ale pewnie to do ciebie nie dociera ba to nie Marvel i DC. Jeśli ktoś mówi że chce skupić sie na innych tytułach i rezygnuje z kolekcji to traktujesz to jako zbrodnia przeciw ludzkości.
Moze Ciebie stać na 3 kolekcje plus normalne komiksy bo mnie troche nie, no i miejsce tez towar deficytowy. Plus do tego inne wydatki, wiesz ludzie maja rodziny i dzieci, ale tego tez nie rozumiesz bo jako 30 + nadal na utrzymaniu mamusi jesteś lub przynajmniej częściowym, bo jak byś mieszkał sam i musial ogarnąć życie tez byś inaczej na pewne rzeczy patrzył

 

anything