trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1020 dnia: Maj 27, 2017, 11:37:03 am »
Civil War 2 to będzie w GB tom 180. Tym bardziej dziwne jest, że polski oddział wyrzucił Secret wars.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1021 dnia: Maj 27, 2017, 12:01:50 pm »
Oby nasz oddział Hachette po 150 tomie też wyrzucił wszystkie zbędne eventy, które wyda też Egmont a w to miejsce dał coś lepszego.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1022 dnia: Maj 27, 2017, 12:10:52 pm »
Odwrotnie - to niech Egmont wyda coś innego a nie podgryza to co powinno być w Kolekcji. Bo teraz jak to będzie wyglądać - będzie u nas Infinity, Orginal Sin, Śmierć Wolverine, a Secret Wars nie będzie.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1023 dnia: Maj 27, 2017, 12:32:34 pm »
Albo do 200 przedłużą  :smile: takich tytułów by nie odpuścili: Civil War II, Inhumans VS X-Men i na koniec Secret Empire. A nawet Anion pisał że jest prawdopodobne kolejne przedłużenie z Civil War II.

Kolekcja zdechnie, bo to wszystko wyda Egmont. Civil War II raczej na pewno, nie wiem jak z resztą, bo trzeba by kilka tytułów dodatkowych uruchomić. 

Offline chch

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1024 dnia: Maj 27, 2017, 01:01:15 pm »
Ani mnie ta kolekcja ziębi ani grzeje. Nie kupiłem żadnego tomu, jeśli wydadzą Crooked World to kupię ten jeden. Ale uważam, że ma dobry wpływ na rynek, bo przyciąga nowych czytelników. Nie wiem jak to wygląda obecnie, ale kiedyś w polecanych lekturach były np. komiksy Muchy. Gdyby pojawiały się tam też informacje o komiksach innych wydawnictw (powiązane oczywiście z historią z tomu) to pewnie skoczyłaby sprzedaż. Mam nadzieję, że wywalą wszystkie duble z Egmontu i wydadzą zamiast nich jakieś historie, których u nas nie ma (np. tego Kaczora Howarda, nad tym też bym się zastanowił).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1025 dnia: Maj 27, 2017, 02:24:38 pm »
@UP
Przeczytaj wcześniejsze posty  :smile:

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1026 dnia: Maj 27, 2017, 04:58:06 pm »
Eeeeee - ale jak to nie będzie TRO i Secret Wars?? Przecież to bez sensu. Można by utrzeć nosa polskiemu Egmontowi a tu taki zawód. Kto za tym stoi i komu to służy?? W poniedziałek piszę maila do Hachette, bo tak nie może być.
Jak to "komu to służy"? Nam! TRO nawet w 3 tomach zamiast 4 nie kupiłbyś taniej, więc teraz możesz nabyć więcej tytułów.
Gdyby pojawiały się tam też informacje o komiksach innych wydawnictw (powiązane oczywiście z historią z tomu) to pewnie skoczyłaby sprzedaż.
W "Wojnie Wade'a Wilsona" jest polska okładka "Martwych prezydentów", a w "Sadze o Korvacu" - "Ery Ultrona".
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2017, 05:10:23 pm wysłana przez ThePinkFin »

Offline chch

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1027 dnia: Maj 27, 2017, 09:52:34 pm »
@JanT
?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1028 dnia: Maj 27, 2017, 09:57:01 pm »
Chodzi chyba o to, że Kaczora Howarda już na bank nie będzie. ;)

Offline chch

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1029 dnia: Maj 27, 2017, 10:03:52 pm »
@Blasko
Dzięki. Nie wiedziałem właśnie do którego postu nawiązuje Jan.
Czytałem, że prawdopodobnie nie będzie, ale mam nadzieję, że jeszcze pozmieniają tę listę, żeby więcej dubli wwalić. To takie gdybanie z mojej strony (lub myślenie życzeniowe). Dlatego napisałem "Mam nadzieję...".
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1030 dnia: Maj 28, 2017, 07:05:05 am »
Czytałem, że prawdopodobnie nie będzie, ale mam nadzieję, że jeszcze pozmieniają tę listę, żeby więcej dubli wwalić.
Anion już listę zna więc raczej nie pozmieniają. Oczywiście sam bym chciał Kaczora i Rękawice zamiast jakiegoś dubla  :smile:

Offline chch

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1031 dnia: Maj 28, 2017, 07:36:32 am »
Właśnie.
DZIĘKI ANION. ;)
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1032 dnia: Maj 28, 2017, 08:16:56 am »
Czyli najbliższe możliwe zmiany ewentualnie będą w polskiej liście 151-180. Szkoda wakacyjnych Secret Wars. Ale przynajmniej Vision będzie.

Wracając do Marvel Horror i zeszytu o Spider-manie w nim. Origin komiksowy moim zdaniem był słabszy niż w TASie. Tam poznaliśmy dokładnie Morbiusa, jego motywację i sam moment przemiany. A tu se po prostu przypływa na statku z poniekąd. Zero przywiązania. Ciekawe czy Morlun przypłyną z tego samego miejsca co Morbius?
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2017, 08:05:18 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1033 dnia: Maj 29, 2017, 10:17:42 am »
Ciekawe czy Morlun przypłyną z tego samego miejsca co Morbius?

To będzie wyjaśnione w Spider-Verse.

Wczoraj pokonałem Pajęczą Wyspę. Sam event standardowy jak na Marvela czyli naparzanka z nastawieniem na akcję i żonglerkę anonimowymi trupami. Sprawę ratują zeszyty Venoma, które uważam za całkiem dobre, przyznaję, że nie miałem za dużej styczności z Flashem w roli Venoma.

Przy okazji szpila w stronę kolekcji i osób, które tak bardzo jarają się jakością tych wydań względem np. tego co wydaje Egmont. Jeden z niewielu tomów kolekcji, które miałem okazję złapać w ręce w ostatnim czasie i co? Brudne strony, ślady paluchów i biały proch. Do tego w obu tomach brakowało końcówek wyrazów, pomylone nazwy przeciwników (Szakal?), a w tomie nr.2 z tyłu okładki pominęli informację, że tom zawiera też zeszyt #673. Śmieszne, że taki laik jak ja wypatrzył aż tyle uchybień w losowo wybranych tomach. Pewnie jest tego więcej.

Na koniec słówko odnośnie oprawy wizualnej. Z całym szacunkiem jak dla mnie Ramos jest fatalnym rysownikiem. Ludzie narzekają na lata 90 i Liefelda, ale to co pokazuje Ramos zarówno w Spider-Island, ASM jak i Superior S-M jest po prostu karykaturą i pospolitymi bazgrołami. Jak taki człowiek może być odpowiedzialny za tak ważną serię dla Marvela i to przez tak długi okres czasu? I te wszystkie zachwyty wylewane pod jego adresem z "posłowia". Z niektórych kadrów wynika, że Ramos kompletnie ma w nosie zasady anatomii człowieka, obca mu jest jakakolwiek proporcja, kończyny postaci przypominają proste figury geometryczne. Twarze wszystkich postaci rysowane na jedno kopyto, czy to męskie czy żeńskie. Tom został jak dla mnie ROZGRZESZONY przez zeszyt #673, w którym Ramosa zastępuje Stefano Caselli. Co ciekawe lepiej jest także jeżeli chodzi o kolory (Frank Martin). Zwyżka formy jest znaczna i co ciekawe nie tylko artystycznie ale i fabularnie, co poskutkowało całkiem pozytywnym przyjęciem całej historii.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2017, 10:20:55 am wysłana przez Antari »

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1034 dnia: Maj 29, 2017, 10:25:25 am »
To będzie wyjaśnione w Spider-Verse.

ktoś się orientuje, w jakiej formie egmont ma zamiar wydać spider-verse? w katalogu zdaje się jest tylko drugi tom, przekładający się na "road to...".

chętnie zakupiłbym ten event po polsku, chociaż mam ponure przypuszczenie, że moja sympatia do niego ma więcej wspólnego z nostalgią do różnych iteracji spidermana i kolekcjonowaniem figurek toybiz w latach 90-tych, niż z jakością samego komiksu (slott, meh).