Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 334684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1035 dnia: Maj 29, 2017, 10:36:39 am »
Prawdopodobnie będzie to w takiej formie jak Era Ultrona czy Bitwa Atomu - czyli powiększony objętościowo Marvel Now. Egmont raczej nagle nie zmieni formy wydawania dla tego eventu. A skoro wyleciał ten tytuł z polskiej listy WKKM, to jesteśmy skazani na ofertę Egmontu.

Zgodzę się nawet z Antarim co do dzisiejszego Ramosa. Ale zawsze mi się będzie podobała jego praca ze Spectaculara z DK. Tam zrobił dobre rysunki.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1036 dnia: Maj 29, 2017, 11:34:25 am »
i biały proch.
U Egmont to standard  :smile:

Jak Egmont ugryzie Spider-Verse też mnie ciekawi.

Może wydadzą ten tom https://www.amazon.com/Spider-Verse-Dan-Slott/dp/0785190368 bez AMAZING SPIDER-MAN (2014) #7-15, SUPERIOR SPIDER-MAN #32-33, FREE COMIC BOOK DAY 2014
bo te zeszyty są w Amazing 2 i 3 i wyjdzie tom około 400 stron.

Albo wydadzą tylko Amazinga vol 3 i tyle  :smile:

Chyba że wydadzą osobno Spider-Woman i Spider-Man 2099 bo to tylko po dwa tomy do Secret Wars.
Nowe serie jeszcze mają być to może te.

Trzeba czekać do września  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2017, 12:04:31 pm wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1037 dnia: Maj 29, 2017, 05:32:17 pm »
chętnie zakupiłbym ten event po polsku, chociaż mam ponure przypuszczenie, że moja sympatia do niego ma więcej wspólnego z nostalgią do różnych iteracji spidermana i kolekcjonowaniem figurek toybiz w latach 90-tych, niż z jakością samego komiksu (slott, meh).

Na Twoim miejscu nie lekceważyłbym tej historii. Jest to zdecydowanie najlepszy event z pająkiem ostatnich lat, w znaczny sposób odwołuje się i rozwija wątek pajęczych totemów zapoczątkowany runem Straczynskiego. Sporo tutaj relacji między różnymi wcieleniami pająka a mniej bezmyślnej sieczki znanej choćby z Spider-Island. Adwersarze są charyzmatyczni a ich historia ciekawa, na swój sposób tragiczna. Podoba mi się rozwinięcie mistycznego aspektu pajęczych mocy - tutaj znalazło się dla tego miejsce. Na plus też rysunki Coipel'a i Camuncoli. No i wiadomo, widok tylu Spider-manów z różnych okresów to niezły fanservice. Urzekła mnie scena spotkania Petera Parkera z Otto Octaviusem w ciele Superior Spider-Mana i to, w jaki sposób Parker pokazał mu, że to on jest górą. Wskazana lektura Superior S-M najpierw.

A to w jaki sposób wyda to Egmont? Dla mnie to raczej oczywiste, że w formie zwykłego tomu vol 03, bo sam event to raptem #7-15 runu ASM, reszta to tie-iny. Kolejną wskazówką jest brak większej reklamy dla tego eventu czy to w katalogu czy zapowiedziach. Przepchną go po cichu w ASM vol.3 tpb i tyle. Jeżeli miałoby to mieć ręce i nogi musieliby wydać masę rzeczy (np. Edge of Spider-Verse) i uruchomić parę serii z pająkiem (np. Spider-Man 2099, Spider-Woman, Scarlet Spiders).

A wracając jeszcze do Ramosa, serio nikogo nie rusza sposób w jaki rysuje? Na forum można spotkać masę narzekaczy wszelkiej maści na rysunki znanych artystów np. Jima Lee, a takie beztalencia jak Ramos przechodzą bokiem bez krzty krytyki. Moim zdaniem jeżeli traktować wszystkich tą samą miarą powinien zostać mocno zmieszany z błotem za te bazgroły.



Szyja...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1038 dnia: Maj 29, 2017, 05:55:52 pm »
Kolejną wskazówką jest brak większej reklamy dla tego eventu czy to w katalogu czy zapowiedziach.
A po co już mieliby to reklamować jak będzie dopiero w 2018?

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1039 dnia: Maj 29, 2017, 05:57:19 pm »
A wracając jeszcze do Ramosa, serio nikogo nie rusza sposób w jaki rysuje? Na forum można spotkać masę narzekaczy wszelkiej maści na rysunki znanych artystów np. Jima Lee, a takie beztalencia jak Ramos przechodzą bokiem bez krzty krytyki. Moim zdaniem jeżeli traktować wszystkich tą samą miarą powinien zostać mocno zmieszany z błotem za te bazgroły.
Zawsze byłem pierwszy, aby mieszać Ramosa z błotem. Przez niego nie doczytałem jeszcze Pajęczej wyspy do końca i w praktyce zrezygnowałem z kupowania ASM bo miałem już dosyć tego, co z tą postacią zrobił Slott dobierając takich artystów jak Ramos.
Ale swoim wpisem zachęciłeś mnie do "Spider - Verse", więc jeśli Ramosa tam nie uświadczymy, to może, może....

Offline Ryba2111

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1040 dnia: Maj 29, 2017, 06:16:06 pm »
No bo to dobry rysownik jest. Charakterystyczny styl, który zapewnił mu miejsce wśród najlepszych rysowników pająka. Jedni kochają, inni nienawidzą. Ja jestem fanem, ale wiem jak reagują na niego czytelnicy.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1041 dnia: Maj 29, 2017, 06:30:54 pm »
To może ja. Do komiksu wróciłem dzięki WKKM wcześniej z superhero miałem kontakt dzięki tm-semic i z rzadka otrzymywanym wydaniom zagranicznym pomiędzy miałem przerwę także nie wiem nawet kto tam wcześniej rysował ale w/g mnie te rysunki Ramosa w Pajęczej Wyspie i Superior Spider-Manie (który miałem przyjemność pożyczyć od znajomego i też przypadł mi do gustu) są doprawdy świetne. Fakt widać czasem niedoróbki, ale całość oceniam bardzo wysoko Ramos to godny następca McFarlane'a z tym swoim kreskówkowym stylem idealnie pasującym do klimatu Spider-Mana. A rysunki Jima Lee szczerze mówiąc nie bardzo mi podchodzą.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1042 dnia: Maj 29, 2017, 07:12:29 pm »
Ramosa już kiedyś krytykowałem przy jakiejś tam okazji, więc za bardzo nie chcę się powtarzać, ale jak dla mnie facet jest TRA-GICZ-NY. Psuje odbiór każdej historii, za którą się bierze. Naprawdę nie wiem, co stoi za decyzjami włodarzy Marvela, aby zlecać mu rysowanie kolejnych komiksów, bo ze stylem, jaki prezentuje nie powinien dostać do rysowania nawet jednego kadru.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1043 dnia: Maj 29, 2017, 07:32:36 pm »
Jak dla mnie najlepszym komentarzem do tych rysunków jest brak komentarza. Im ciszej nad tą trumną tym lepiej.  :cool:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1044 dnia: Maj 29, 2017, 07:48:54 pm »
Dla mnie w Spectacularze był spoko.




Ale jasne każdy ma swoje typy. Dodson w WKKM MK Spider-Man też był dobry.


Offline wto38

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1045 dnia: Maj 29, 2017, 08:24:39 pm »

W mojej ocenie Egmont nie wyda Spider-verse w żadnym zbiorczym tomie, bo wszystko co trzeba wiedzieć jest w treidach. W ASM 2 będzie AMAZING SPIDER-MAN (2014) #7-8, SUPERIOR SPIDER-MAN #32-33 and material from FREE COMIC BOOK DAY 2014, a tomie 3 Amazing Spider-Man 9-15.


Fajnie jakby dali tom Edge of Spider-Verse, który uzupełniłby event i pozwolił sie zapoznać z alternatywnymi wersjami pająków.


Nie wiem czy jest sens wydawać Spider-man 2099, bo to tylko dwa tomy, spider-verse znajduje sie w drugim trejdzie, wiec pierwszy tom musieliby wydać jak najszybciej.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1046 dnia: Maj 29, 2017, 08:36:16 pm »
Nie wiem czy jest sens wydawać Spider-man 2099, bo to tylko dwa tomy, spider-verse znajduje sie w drugim trejdzie, wiec pierwszy tom musieliby wydać jak najszybciej.
Czemu jak najszybciej? Amazing vol 2 dopiero w grudniu to Spider-Verse nie wcześniej jak w marcu.
We wrześniu mogą spokojnie zapowiedzieć pierwszego Spider-Man 2099 na styczeń  :smile:

Jakieś nowe serie będą na pewno a podobno TK jeszcze się zastanawia nad kolejnymi  :smile:

Offline Bartek Gawron

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1047 dnia: Maj 29, 2017, 10:01:47 pm »
Jak dla mnie najlepszym komentarzem do tych rysunków jest brak komentarza. Im ciszej nad tą trumną tym lepiej.  :cool:
pająk jak pająk, a czytał ktos z was "objawienia" wydane u nas kiedyś przez muche? tam to dopiero jest kontrast miedzy stylistyką rysunków ramosa a sama fabula, ktora jest duzo powazniejsza od tego, co mamy w pajaku. czytajac to mialem percepcyjny rozjazd w dwoch roznych kierunkach, cos na kształt ogladania myszki miki wybeszajacego rzeźnickim nożem psa pluto, i to całkiem na poważnie, a nie parodii spotykanej np. u biza. dopiero tak mniej wiecej w polowie rozdzwiek ten przestal mi jako tako przeskadzac, ale i tak nie do konca. interesujace doswiadczenie.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1048 dnia: Maj 30, 2017, 10:16:23 am »
Jestem w szoku, czytam tę "pajęczą wsypę" , jak to ktoś określił.... i nieoczekiwanie- podoba mi się styl Ramosa. Pokraczno mangowy, karykaturalny, a jednak mi się podoba. Pewnie dlatego, że oczekiwania były jak najgorsze :)
Ale Slott naprawdę pisał już lepsze rzeczy, choć jest tu parę przebłysków i momentów zaskoczenia. Ogólnie- nie żałuję, że kupiłem.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1049 dnia: Maj 30, 2017, 11:16:39 am »
Moim zdaniem Ramos to rysownik, który cierpi na syndrom "zmęczenia materiału" - zbyt długiego tkwienia w jednej serii. Początkowo jego styl był "jakiś" - dość charakterystyczny i nieźle dobrany do nastroju historii (ja się do niego szybko przekonałem). Z czasem zaczyna jednak postępować karykaturyzacja. Pośpiech wymusza uproszczenia, inker i koloryści coraz więcej dodają "od siebie". I tak z lubianego autora niepostrzeżenie można dojść do chałturnictwa i autokarykatury. Syndrom ten odczuwam zwłaszcza w przypadku Romity Jr-a, ale Romita ma jednak nieporównanie większy niż Ramos dorobek i prawdziwe arcydzieła na swoim koncie.

Co do najnowszego WKKM (który sobie odpuściłem po desperackiej próbie zmierzenia się z częścią pierwszą), to w szczególne zdumienie wprawia mnie okładka. To już druga okładka do komiksu Slotta w Kolekcji zasadzająca się na aluzji seksualnej.
W przypadku "She-Hulk" mięliśmy jednak dowcipną i na swój sposób subtelną aluzję waginalną. Dopasowaną przy tym do treści komiksu. Tamta okładka bardzo mnie ujęła.
Tymczasem "Pajęcza Wyspa" cz. 2 subtelności ani aluzyjności w sobie nie ma. MJ w pościelowej pozie a la "króliczek" wygląda tu raczej jak postać z softcore'owego fanfika pryszczatego nastolatka. Jakoś niezbyt to mnie przekonuje...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

 

anything