trawa

Autor Wątek: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów  (Przeczytany 64360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 21, 2016, 09:14:13 am »
Na razie baza ma 7 komiksów, nie mogę dodać swoich pozycji, zmienić avatara. Możliwość logowania to za mało, aby już teraz korzystać :wink:  Czekam na obiecane funkcje i wtedy kataloguję wszystko co mam.

Dlatego prosiłem na razie tylko o ustawienie poziomu prywatności i dodatkowo o kilka dni cierpliwości :)
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline hans

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 21, 2016, 05:24:57 pm »
Nie udało mi się zapisać zmian ustawienia - dostaję błąd ("Błąd! Nie udało się zapisać zmian!"). Zgaduję, że leci NPE, bo mimo, że posiadam konto, to jeszcze nie założyłem kolekcji :)

Offline Garf

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 21, 2016, 06:58:24 pm »
Nie wiem, czy to byłoby praktyczne, ale przyszło mi do głowy: czy jest możliwość, aby oprócz komiksów posiadanych stworzyć w zbiorach jakąś podkategorię komiksów, które przeczytaliśmy, ale ich nie mamy na własność?

Można by tam przesuwać np. komiksy, które sprzedaliśmy (zamiast je wywalać z kolekcji) albo wstawiać komiksy, które pożyczyliśmy od kolegi czy z biblioteki (tak, coś o tym wiem :) ).

To oczywiście tylko luźna sugestia - jeśli wymagało by to przerycia całego systemu albo nie byłoby zainteresowania, to nie ma sensu tego wprowadzać :)

PS Mnie udało się zapisać zmiany.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 22, 2016, 08:58:54 am »
Nie udało mi się zapisać zmian ustawienia - dostaję błąd ("Błąd! Nie udało się zapisać zmian!"). Zgaduję, że leci NPE, bo mimo, że posiadam konto, to jeszcze nie założyłem kolekcji :)

Wyślij mi na adres maciek@kaluszka.pl zrzut ekranu zawierający adres strony i nagłówek strony. Postaram się pomóc
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 22, 2016, 09:03:30 am »
Nie wiem, czy to byłoby praktyczne, ale przyszło mi do głowy: czy jest możliwość, aby oprócz komiksów posiadanych stworzyć w zbiorach jakąś podkategorię komiksów, które przeczytaliśmy, ale ich nie mamy na własność?

Można by tam przesuwać np. komiksy, które sprzedaliśmy (zamiast je wywalać z kolekcji) albo wstawiać komiksy, które pożyczyliśmy od kolegi czy z biblioteki (tak, coś o tym wiem :) ).

To oczywiście tylko luźna sugestia - jeśli wymagało by to przerycia całego systemu albo nie byłoby zainteresowania, to nie ma sensu tego wprowadzać :)

PS Mnie udało się zapisać zmiany.

Dobra myśl - spróbuje dodać znacznik przeczytane! - on się będzie pojawiał w jakiś sposób na komiksie - niezależnie od tego czy jest w kolekcji. Pytanie jest takie - czy chcecie komiksy dodane do kolekcji od razu odznaczać jako przeczytane, czy nie - obie wersje mają swoje wady i zalety - ja osobiście wolałbym to dodatkowo zaznaczać bo mam b. dużo komiksów czekających na swoją kolej.

Do do komiksów sprzedanych - to już ciężej bo musiałbym komiksy z kolekcji tylko deaktywować - mogę to teoretycznie zrobić, ale wtedy jak się pomylisz i zaznaczysz a potem odznaczysz, to de facto już nigdy od komiksu się nie uwolnisz :) Musiałbym robić dodatkowe przyciski, a to w mojej ocenie zaburzyłoby widok.

Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Damballa

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 22, 2016, 09:51:22 am »
Też wolałbym aby było to zaznaczane osobno.
Większość z obecnych tutaj ma mniejsze, lub większe zaległości w czytaniu.

Komiksy które się sprzedało, są już poza kolekcją, czyli funkcja niepotrzebna. W tym celu wystarczy opcja przeczytane.

szulig

  • Gość
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 22, 2016, 04:12:45 pm »
Witam
ustawiłem tryb kolekcji: Prywatny. Ustawienia zaakceptowało. Natomiast wystarczy znac login by przejrzec moją kolekcję. Sprawdziłem Twoją kolekcję Mackey, (nie wiem jak masz ustawiony tryb kolekcji) natomiast widze ze masz dodane 6 pozycji. Czy tak to powinno działac?
Pozdrawiam

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 22, 2016, 08:51:00 pm »
Oczywiście nie - prosiłem o ustawienie własnie po to, żeby takie rzeczy potestować. W trybie publicznym kolekcja będzie widoczna po wejściu w domene ale w trybie prywatnym będzie odpowiedni komunikat o prywatności kolekcji. Oczywiscie aby zobaczyć kolekcję znajomych trzeba będzie być samemu zalogowanym.


Na razie dopóki nie ma wprowadzonych tytułów (pracujemy nad tym) i jeszcze nie ma realnych kolekcji to dane są na tyle testowe, że nie blokuje.

Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 28, 2016, 12:16:03 pm »
Poproszę o opinie. Mam problem logiczny.
Układam dane do importu i zacząłem od komiksów polskich, których jest relatywnie w bazie jaką dysponuje niewiele bo około 1200 sztuk.
Poukładałem komiksy proste - w sensie posiadające serię. Mam problem z komiksami pojedynczymi lub należącymi do jednego świata. Chodzi o to, że wybierając komiks polski na mojej stronie ładuje nam się lista serii i dopiero wchodząc w serie - np. Kajko i Kokosz mamy listę albumów i wydań. To jest akurat sytuacja idealna, ale mamy przecież komiksy bez serii. Np. Morze po kolana - i ten komiks nie należy do serii.
Mógłbym zrobić tak, aby wyświetlić komiksy bez serii jako osobne pozycje od razu - to niby rozwiązuje sprawę, ale ...
Jak mamy jeden komiks w 2 wydaniach (TW, MK), to jednak wolałbym mieć najpierw wejście w tytuł a potem decydować co mam, aby ta pierwsza lista była czytelna i mała.


Kolejny problem to np. Baranowski - fajnie może byłoby mieć te komiksy pod jedną serią, i dopiero po wejściu w nie mamy wybór tytułów, wydań itd, a nie wszystko na głównej liście - tylko wtedy tworzymy serię wirtualną.


Na razie skłaniam się ku temu, aby własnie potworzyć serie wirtualne, pojedyńcze tytuły skopiować jako serie (taki atrybut) i tylko dać taki myk, aby po wejściu w serie jeśli tam jest 1 tytuł, to od razu przekierowujemy się na konkretny komiks, aby nie trzeba było klikać 2x.


Co o tym myślicie ? Czekam na sugestie - przyznam też, że trochę mi już brakuje czasu i wiedzy jeśli chodzi o wydania okolicznościowe i ziny. Jeśli ktoś zna to dość dobrze, ma chwilę i chcę pomóc - proszę o kontakt - na razie szukam osoby do komiksów polskich - jak to przerobimy i pójdzie - chciałbym to do środy zaimportować, to pozostałe pójdą szybciej.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 28, 2016, 07:20:32 pm »
Poproszę o opinie.
Kolejny problem to np. Baranowski - fajnie może byłoby mieć te komiksy pod jedną serią, i dopiero po wejściu w nie mamy wybór tytułów, wydań itd, a nie wszystko na głównej liście - tylko wtedy tworzymy serię wirtualną.

Baranowski -pod jedną serią !!!

Pytanie : czy jest moźliwa dodatkowa opcja - ikonka pt. ,, do sprzedaży " dla pozycji umieszczonej w ,,Moja kolekcja,,?
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 28, 2016, 07:29:54 pm »
Tak, będzie taka opcja, ale dopiero jak się uda to uruchomić produkcyjnie - będzie zarówno ikona do sprzedaży jak i ikona wewnętrzna - lista życzeń (czyli do zakupu). I wspominana już kiedyś ikona Przeczytane.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 28, 2016, 08:00:53 pm »
Super!

Konto założone i cierpliwie  :doubt: czekam na odpalenie portalu.
Trzymam kciuki.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Graf Orlok

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 13, 2016, 09:23:04 pm »
No i jak tam postęp w pracach na portalem?

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 14, 2016, 06:56:30 am »
Trwają prace nad zasileniem bazy już komiksami finalnymi, aby można było tworzyć kolekcje - to jest tytaniczna praca, bo każdy komiks jaki mamy trzeba uzupełnić o dodatkowe informacje niezbędne aby to było funkcjonalne (głównie seria, numer tomu, wydania i gatunek). Można już tworzyć konta i wgrywać tło i avatara oraz przeszukiwać bazę z uwzględnieniem filtrów. I oczywiście tworzyć kolekcje, ale baza jest jeszcze testowa.
Dzisiaj mają być skończone prace nad różnymi grubościami komiksu - aby wizualnie można to było od razu rozróżniać po widoku okładki.


Nie wiem ile to jeszcze potrwa, bo ja mam teraz sezon w pracy (sklep z zabawkami), a w pracy nad bazą komiksów pomaga kolega z forum. Ale to raczej kwestia dni a nie tygodni. Sam portal też został już dopracowany pod kątem wyglądu na komputerze jak i komórkach. Ja w weekend chce skończyć zawieranie znajomości i ocenę komiksów.


Zapraszam na profil portalu - tam są najświeższe informacje
https://www.facebook.com/Komiksy24/


pa. Jeśli ktoś mógłby pomóc w uzupełnieniu bazy komiksów amerykańskich, to proszę o kontakt na PW lub adres info@komiksy24.pl - baza wyjściowa jest w dużej mierze uzupełniona - trzeba ją przejrzeć i uzupełnić o kilka niezbędnych informacji. Praca jest na pliku xls, który zostanie zaimportowany.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Wojtpil

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 02, 2017, 11:40:20 am »
Oby się udało uruchomić.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.