Autor Wątek: WKKDC - które tomy to "must have"?  (Przeczytany 10105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eragon

Odp: WKKDC - które tomy to "must have"?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 18, 2016, 01:02:57 pm »
Z tytułów które przeczytałem polecam(dużo tego nie będzie, bo mam spore zaległości w świecie DC):

1. Hush - dobra kreska Jima Lee i zgrabna historia(choć z nieco rozczarowującym zakończeniem, powody głównego antagonisty, czemu robił to co robił w sumie zamykają się w jednym zdaniu i nie są zbyt przekonujące...)
2. Kołczan - komiks z bardzo dobrym scenariuszem i średnimi rysunkami(nawet może nie w sensie, że uważam je za brzydkie, tylko po prostu tak średnio mi pasowały do klimatu komiksu). Dla samej opowieści jednak wg mnie warto te dwa tomy zakupić.
3. Superman - Człowiek ze stali  - komiks, który w latach 80 na nowo zdefiniował postać Supermana. Byrne usunął z mitologii eSa wiele rzeczy(inne pozmieniał), które do tej pory kojarzyły się z tym bohaterem i przedstawił bardziej pasującą do współczesności(czy raczej wypadałoby napisać do lat 80/90) wersję tej postaci. Komiks ma swoje lata, ale wg mnie  nic nie stracił ze swojej atrakcyjności(odświeżyłem sobie niedawno  wersję z Tm- Semica). Bardzo dobry scenariusz i przepiękne rysunki Byrne'a. W kolekcji są jeszcze dwa nowsze originy Supka czyli: Birthright oraz Secret Origin. O nich się nie wypowiem, bo nie czytałem, ale szczerze polecam Człowieka ze Stali. 
4. Śmierć Supermana- dla mnie to jest  perełka, ale z powodu wydarzenia które opisuje. Teraz śmierci bohaterów(i ich ,,niespodziewane'' powroty) to w sumie norma w super bohaterskim komiksie, ale to była chyba(pewności nie mam) pierwsza ,,śmierć'' tak ikonicznej postaci w komiksach super hero(oczywiście śmierci były i wcześniej, choćby Barry Allen, ale to chyba jednak inny kaliber). Sam komiks cóż, dobrze się go czyta, nie można narzekać na nudę. Można go opisać w jednym zdaniu: Pojawia się tajemniczy potwór co sieje zniszczenie i tylko Superman może  go powstrzymać, ale jaką zapłaci za to cenę?Czyli jedna wielka rozpierducha od początku do końca. Żałuję, że nie ma w kolekcji ,,Pogrzebu przyjaciela''. To jest zdecydowanie ciekawsza historia od śmierci Supka, pokazująca jak bliscy, inni bohaterowie, wrogowie czy zupełnie obcy ludzie reagują na śmierć  bohatera. Dla mnie  to prawdziwa perełka. Sama historia składa się z 10 zeszytów czyli akurat na dwa tomy kolekcji. No i oczywiście potem były jeszcze ,,Rządy Supermanów'', ale to żeby wydać trzeba by podzielić chyba na 3 tomy kolekcji(21 zeszytów)...

Z tego co czytałem to chyba tyle ode mnie. Są w kolekcji oczywiście choćby takie pozycje jak dwa tomy ,,Superman/Batman''(Wrogowie Publiczni, Supergirl), które też bym polecił, ale po prostu skoro temat jest   raczej o komiksach, które czymś się wyróżniają na tle innych to nie podałem ich choć bardzo je lubię, no ale perełkami bym ich nie nazwał. :wink: No i  w tym wypadku można je  też nabyć w sumie nieco taniej od Egmontu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2016, 04:36:13 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Cringer

Odp: WKKDC - które tomy to "must have"?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 18, 2016, 01:08:37 pm »
Lepiej wydać 1,5 raza tyle i kupić DCD.
skąd taka cena? Nową Granicę kupiłem za 85zł, obecnie na ceneo jest po 92zł. Więc różnica jest niewielka.
Odnośnie pojawienia się komiksów z WKKDC jako Deluxy to poza zaczętymi seriami w Deluxie (jak Catwoman) to raczej w to wątpię.

mkolek81

  • Gość
Odp: WKKDC - które tomy to "must have"?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 18, 2016, 01:13:26 pm »
Śmierć Supermana- dla mnie jest perełka, ale z powodu wydarzenia które opisuje. Teraz śmierci bohaterów(i ich ,,niespodziewane'' powroty) to w sumie norma w super bohaterskim komiksie, ale to była chyba(pewności nie mam) pierwsza ,,śmierć'' tak ikonicznej postaci w komiksach super hero(oczywiście śmierci były i wcześniej, choćby Barry Allen, ale to chyba jednak inny kaliber). Sam komiks cóż, dobrze się go czyta, nie można narzekać na nudę. Można go opisać w jednym zdaniu: Pojawia się tajemniczy potwór co sieje zniszczenie i tylko Superman może powstrzymać, ale jaką zapłaci za to cenę?Czyli jedna wielka rozpierducha od początku do końca. Żałuję, że nie ma w kolekcji ,,Pogrzebu przyjaciela''. To jest zdecydowanie ciekawsza historia od śmierci Supka, pokazująca jak bliscy, inny bohaterowie, wrogowie czy zupełnie obcy ludzie reagują na śmierć  bohatera. Dla mnie  to prawdziwa perełka. Sama historia składa się z 10 zeszytów czyli akurat na dwa tomy kolekcji. No i oczywiście potem były jeszcze ,,Rządy Supermanów'', ale to żeby wydać trzeba by podzielić chyba na 3 tomy kolekcji(21 zeszytów)...

Ja tego tytułu nie wymieniłem tylko dlatego że to co najciekawsze z niej w kolekcji się nie ukażę, czyli Pogrzeb przyjaciela i Rządy Supermanów. Ale tak zgadzam się że historia jest ważna i dobra.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2016, 11:01:04 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline nayroth

Odp: WKKDC - które tomy to "must have"?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 18, 2016, 08:50:44 pm »
Jedyny sposób to zawczasu wiedzieć które tomy są perełkami i czekać aż się ukażą. Dlatego też bardzo proszę o wskazanie które tomy z kolekcji to perełki, te najlepsze, must have. Nie chodzi o niezłe czy dobre, tylko o wybitne, znakomite, a przynajmniej bardzo dobre.

Kokoszu, sytuacja jest taka że wybitnych tytułów w kolekcji zwyczajnie nie ma. Mam tu na myśli ścisłą czołówkę w rodzaju DKR, Killing Joke, Rok Pierwszy, Kingdom Come, All-Star Superman, Azyl Arkham... Tak więc najlepsze zostały pominięte na rzecz różnych dobrych, bardzo dobrych czy średniawych. Ale wybierając z tego co jest polecałbym taką top-dziesiątkę

07. BAT - Długie Halloween 1 (Batman: Long Halloween) Mucha Comics - 16.11.2016
08. BAT - Długie Halloween 2 (Batman: Long Halloween) Mucha Comics - 30.11.2016
14. JLA - Wieża Babel (JLA: Tower of Babel) - 22.02.2017
19. SUP - Człowiek ze stali (Superman: Man of Steel) TM-Semic - 03.05.2017
24. GL - Tajna Geneza (Green Lantern: Secret Origin) - 12.07.2017
43. PM - Ścigany (Plastic Man: On the Lam) - 04.04.2018
44. GA - Rok Pierwszy (Green Arrow: Year One) - 18.04.2018
49. WW - Bogowie i śmiertelnicy (Wonder Woman: Gods and Mortals) - 27.06.2018
53. TT - Kontrakt Judasza (Teen Titans: The Judas Contract) - 22.08.2018
60+ JSA - The Golden Age - ??.??.????

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: WKKDC - które tomy to "must have"?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 18, 2016, 08:53:44 pm »
@up
Azyl Arkham akurat jest,
51.Człowiek który się śmieje/Azyl Arkham (Batman: The Man Who Laughs / Arkham Asylum)
ale co do zasady, to się zgadzam.

Offline LordDisneyland

Odp: WKKDC - które tomy to "must have"?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 18, 2016, 11:31:26 pm »
Ja na pewno polecałbym lekturę poniższych tomów-

-Azyl Arkham -od lat jeden z moich ulubionych komiksów, McKean stworzył arcydzieło
-Zagłada Gotham - świetne nawiązanie do mitologii HPLovecrafta
-Na tropie Catwoman -kryminał pełną gębą, niewymuszony humor
-Długie Halloween - Loeb i Sale... nuff said :)
-Kołczan - duże, pozytywne zaskoczenie, Smith w formie

Jeśli Plastic Man zawiera materiały z vol.4 [nie jestem pewien], a "Luthor" jest na poziomie "Jokera" tych samych autorów, to pewnie i nad tymi komiksami warto się zastanowić. To tyle na dzień dzisiejszy.

Zdałem sobie sprawę, że w zasadzie nie znam większości tytułów z Supermanem...hm, trzeba nadrobić zaległości  :smile:

Offline absolutnie

Odp: WKKDC - które tomy to "must have"?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 19, 2016, 06:01:09 am »
Ja na pewno polecałbym lekturę poniższych tomów-

-Azyl Arkham -od lat jeden z moich ulubionych komiksów, McKean stworzył arcydzieło
-Zagłada Gotham - świetne nawiązanie do mitologii HPLovecrafta
-Na tropie Catwoman -kryminał pełną gębą, niewymuszony humor
-Długie Halloween - Loeb i Sale... nuff said :smile:
-Kołczan - duże, pozytywne zaskoczenie, Smith w formie




Ale to wszystko są rzeczy, które już wcześniej w Polsce wyszły i - prawdę powiedziawszy - lepiej je mieć w poprzednim wydaniu (podobnie jak "Nową granicę", która w wydaniu Egmontu wygląda dużo lepiej i ma znakomite dodatki).

« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2016, 02:18:50 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline LordDisneyland

Odp: WKKDC - które tomy to "must have"?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 19, 2016, 03:44:14 pm »
Owszem, ale jak rozumiem pytanie dotyczyło głównie komiksów , które warto z WKKDC przeczytać czy kupić. Druga część dotyczyła innych wydań tych tytułów...a zatem nasze posty odpowiedziały na oba pytania, absolutnie  :cool:

Offline absolutnie

Odp: WKKDC - które tomy to "must have"?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 19, 2016, 03:55:33 pm »
Owszem, ale jak rozumiem pytanie dotyczyło głównie komiksów , które warto z WKKDC przeczytać czy kupić.


Zrozumiałem to pytanie, jako prośbę o wskazanie w WKKDC tych rzeczy, na które  powinna zwrócić uwagę  osoba nie śledząca na bieżąco tego wydawnictwa i jego produkcji. Sam jestem taką osobą i sam też chciałbym poznać opinie znawców i wskazówki tych, którzy śledzą owe publikacje na bieżąco.


To co ukazuje się na polskim rynku znam jednak na tyle, by wiedzieć, zarówno co jest dobre, a co złe, jak też mieć świadomość, że "Luthor" dorównuje poziomem "Jokerowi".


Dlatego twój post na nic mi się nie przyda, choć nie wykluczam, że jest na forum ktoś, komu trzeba polecić "Azyl Arkham" i "Długie Halloween", bo inaczej by te tytuły w przebogatej ofercie wydawniczej przegapił.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline LordDisneyland

Odp: WKKDC - które tomy to "must have"?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 19, 2016, 04:00:01 pm »

Zrozumiałem to pytanie, jako prośbę o wskazanie w WKKDC tych rzeczy, na które  powinna zwrócić uwagę  osoba nie śledząca na bieżąco tego wydawnictwa i jego produkcji. nie wykluczam, że jest na forum ktoś, komu trzeba polecić "Azyl Arkham" i "Długie Halloween", bo inaczej by te tytuły w przebogatej ofercie wydawniczej przegapił.
Cóż, Kokosz pisze-
" Jedyny sposób to zawczasu wiedzieć które tomy są perełkami i czekać aż się ukażą. Dlatego też bardzo proszę o wskazanie które tomy z kolekcji to perełki, te najlepsze, must have. Nie chodzi o niezłe czy dobre, tylko o wybitne, znakomite, a przynajmniej bardzo dobre.

Prosiłbym też w miarę możliwości o odniesienie się do poprzednich edycji "