trawa

Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze  (Przeczytany 65208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 16, 2017, 09:45:56 pm »
Zatem JLA otrzymuje 9 pkt (wujekmaciej) + 13 pkt (8azyliszek) + 14 pkt (Nawimar), czyli 36 pkt
JLA Ziemia Dwa otrzymuje 10 pkt (SawiK)
Liga Sprawiedliwości otrzymuje 9 pkt (8azyliszek)
To wyniki z pierwszych dwóch stron tematu.

Co do użytkowników, którzy np. zagłosowali dwa razy na Superiora, to oczywiście liczę tylko ten tom, który jest wyżej, a pozostałe pozycje na liście przeskakują o jeden punkt w górę. Tak robił w ubiegłym roku fragsel. To samo Wieczny Batman. I użytkownik zagłosował de facto np. na 18 pozycji, choć oddał 20 głosów.

Z superhero musicie mi trochę pomóc, bo nie jestem znawcą. Jeśli uważacie, że mam jeszcze coś policzyć jako jeden, to proszę dajcie cynk. :smile:

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 16, 2017, 10:38:44 pm »
Podliczyłem na razie 2 strony z 4. I trochę komiksów ewidentnie super punktowało. Więc za pomocą F3 na szybciora policzyłem na stronach 3-4 te komiksy, które najładniej punktowały na stronach 1-2. I zliczyłem punkty.

Takie luźne wyniki, bo wiadomo, że jeszcze coś mogło dostać super powera na stronach 3-4 i wbije do tego top 10 lub mogłem się gdzieś machnąć o kilka pkt:

1. Skalp 448 pkt
2. Gotham Central 408
3. Miracleman 406
4. Sandman Uwertura 345
5. Skład główny 294
6. Codzienna walka 264
7. Locke & Key 242
8. Blueberry 206
9. Alias 196
10. Arq 194
11. Valerian 174

Tak na oko ładnie jeszcze szły na stronach 1-2 Alias, Na tropie Catwoman, Patience, Będziesz smażyć..., Mooncop, Lazarus i Salambo. Może któreś wbije do topki, bo Valerian i Arq słabo punktowały na stronach 3-4. Tak jak napisałem, to są takie luźne wyniki. Mogłem się gdzieś pomylić. Ale czołówka będzie pewnie taka jak widać, bo te na samej górze szły ostro od początku do końca.
Pierwsze miejsca niezagrożone. A teraz musicie mi dać kilka dni, żebym to ładnie mógł policzyć, a potem jeszcze sprawdzić. :smile:  Ilość różnych tytułów, na które zagłosowaliśmy mnie zmasakrowała.


Edit.
Alias chyba 196, czyli Jessica wyprzedziła Arq i Valeriana. Super poszła na stronach 3-4. :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 12:14:47 am wysłana przez Death »

Offline parsom

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 17, 2017, 12:12:20 pm »
Eeee no sorry ale przeciez to są trzy oddzielne serie. Jedna to JLA 1-3 z Old Dc wydane przez Eggmont, druga to Liga Sprawiedliwości z N52 wydana tez przez Egmont a trzecia pozycja to Jla Ziemia 2 wydana przez Eaglemoss. Nie można łączyć dwóch odzdzielnych pozycji dwóch różnych wydawnictw

Ja wiem, że de gustibus, ale Ziemia 2 do top listy? Serio?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 17, 2017, 08:19:02 pm »
Slaine to jedna seria, gdzie wojownik tuła się po świecie i powraca co domu, aby zostać królem. Jeśli ktoś zagłosował dwa razy (bo na Świt, czyli pierwszy tom oraz Króla, czyli trzeci tom), to liczę tylko pozycję, która jest wyżej. Inna sprawa to Dredd, gdzie Heavy Metal Dredd jest zupełnie innym komiksem, niż Mroczna sprawiedliwość.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 17, 2017, 08:32:26 pm »
Nie głosowałem, ale wstępne wyniki bardzo mnie cieszą. Koniec końców na liście znalazły się naprawdę znakomite pozycje, które po latach oczekiwań nareszcie mamy okazję przeczytać po polsku. A przecież spora część tej topki, to były serie-marzenia, o których się mówiło "Skalp? I tak nikt tego nie wyda... Gotham Central? Marzenie ściętej głowy..."

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 17, 2017, 11:19:02 pm »
Mam pytanie.
12. Nieskończoność,
 13. New Avangers, nieskończoność
 15. Avangers, nieskończoność

Te trzy komiksy policzyć jako 3 osobne tytuły?


Radef zagłosował na Nieskończoność jako na całość tych trzech serii. Czyli rozumiem, że to po prostu jakieś połączenie tych trzech serii, więc liczę głosy tylko najwyżej umieszczonego, jeśli ktoś ma na swojej kilka różnych tomów, tak?
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 11:28:57 pm wysłana przez Death »

Offline amsterdream

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 18, 2017, 12:06:03 am »
 To są trzy zupełnie inne tytuły. Jak ktoś zagłosował jako całość to podliczyłbym głosy do głównego eventu.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 18, 2017, 01:39:25 am »
Slaine to jedna seria, gdzie wojownik tuła się po świecie i powraca co domu, aby zostać królem.


Nie, Slaine od dawna dzieli się na Księgi. Tak widzi to Mills i nie ma co ignorować epizodycznej natury tego tytułu. Ba, Millsa często opanowuje mania pisania trójksiąg ale to już inny temat.

Z mojej strony jest rejtan na łączenie głosów na Świt i Króla w jedno.
perły przed wieprze

Offline radef

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 18, 2017, 10:09:52 am »
Wypowiem się jako osoba, która dała "Nieskończoność" łącznie do listy.
Pewnie ci co czytali wiedzą o tym, ale czytałem pewnie "Nieskończoność" tak jak większość, czyli zgodnie z kolejnością z tyłu tomu. Czyli naprzemiennie czytałem rozdziały z INF, A i NA i trudno mi postawić ocenę osobno jednemu tomowi.
Jednakże jeżeli ktoś zagłosował na Avengers i New Avengers (czyli w sumie osobne serie, pamiętajmy, że A wyszły też inne tomy w poprzednim roku) to liczmy to osobno. A wszystkie głosy na "Nieskończoność" czy jako osobny tom czy event razem.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline p3rshing

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 18, 2017, 11:03:55 am »
Patrząc na wstępną listę to jestem zadowolony z wyników. Co prawda kolejność inna niż u mnie, ale z drugiej strony... Skalp u mnie na liście na 10 miejscu. Właśnie czytam tom 3 i stwierdzam, że to jest tak genialne, że spokojnie moze być na miejscu pierwszym. Tom drugi był słabszy, trzeci to mistrzostwo.

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 18, 2017, 11:07:57 pm »
Sprawdzam raz jeszcze wszystko, żeby się nie pomylić. Zastawiliście na mnie różne pułapki, typu Marvelman zamiast Miracleman, a jak dawałem wstępne, do strony 3-4 zliczałem szybko za pomocą F3. :wink: No i po "prawdziwym" zliczeniu teraz przeskoczył on Gotham Central. Albo ktoś dał dwa razy trzecie miejsce i w sumie miał 11 pozycji ponumerowanych pd 1 do 10.
Pierwsza piątka na pewno będzie taka:

1. Skalp 445
2. Miracleman 410
3. Gotham Central 407
4. Sandman Uwertura 352
5. Skład główny 294
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2017, 11:31:45 pm wysłana przez Death »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 19, 2017, 01:35:56 pm »
kurcze, może coś źle liczę, ale mi wychodzi, że Będziesz smażyć się ma coś ok. 170 pkt...

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 19, 2017, 01:55:58 pm »
Tych dalej jeszcze wczoraj nie sprawdzałem. Tylko pierwszą piątkę już konkretnie zrobiłem. Reszta była taka luźna. Teraz jadę na serio. :smile:

Będziesz smażyć się w piekle:

20 (kuba g) + 10 (Damian xyz) + 19 (mkolek81) + 18 (donTomaszek) + 18 (Gashu) + 14 (skill) + 12 (nayroth) + 16 (kenji) + 19 (jolan13) + 19 (Wyszu) + 20 (muaddib85) + 16 (Kratoss) + 19 (mazol) = 220 :smile:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 19, 2017, 02:06:38 pm »
wszystko OK. szukałem po Będziesz, ale widzę, że niektórzy wpisali Bedziesz :)

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 19, 2017, 02:08:43 pm »
To tak jak ja chciałem dać wstępne wyniki i jechałem szybko za pomocą F3 wpisując Miracleman i Sandman, a niektórzy dali samą "Uwerturę" lub "Marvelmana" i się nie pokazało.