trawa

Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze  (Przeczytany 62991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 23, 2016, 03:15:39 pm »
Ja zawsze lubie takie rankingi, wiec z checia wezmę udział mysle ze chętnych nie bedzie brak.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 23, 2016, 03:50:46 pm »
Popieram pomysł serii  :smile:
Ja zawsze lubie takie rankingi, wiec z checia wezmę udział mysle ze chętnych nie bedzie brak.
No to jedziemy!
Jakieś zasady trzeba by zaproponować chyba heh...


SERIE
- głosujemy na (powiedzmy) 10 tytułów serii, których pojedyncze zeszyty lub albumy zbiorcze zostały wydane oficjalnie w roku 2016 w Polsce,
- mogą być wydania pierwsze, wznowienia, jak i oficjalne dodruki,
- osobno głosujemy na serie główne, osobno na wszelakiej maści odpryski (myślę, że ktoś biegły w superherosach mógłby ewentualnie dościślić na jakimś przykładzie, co rozumiemy przez oddzielną serię; segment nie-SH w miarę ogarniam, aaa... jeśli np. Hellboya moglibyśmy od biedy wskazać jako swego rodzaju przykład, to myślę, że [gdyby wszystkie odpryski wychodziły w RP] głosujemy osobno na Hellboya, osobno na BPRD, osobno na Hellboy and BPRD, osobno na Hellboy in hell, etc...)


może być? tak/nie (dlaczego nie, jak inaczej?)
howgh czy jaktosiętampisze
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 24, 2016, 01:19:13 pm »
Ale zdajecie sobie sprawę, że w głównym głosowaniu można głosować tylko na serie jeśli się ma taką ochotę?


Znowu wychodzi, że nie po drodze mi z większością ale uważam, że ranking ograniczony tylko do serii jest bez sensu.

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 24, 2016, 01:54:30 pm »
Wiecie co, już nie będziemy mieszać. Zrobię tak samo jak w ostatnich latach, tylko że top 20, bo ukazało się tyle komiksów, że masakra.
Punkty od 20 do 1. Ale oczywiście można zagłosować na mniej pozycji.
Punktacja taka, że jak ktoś poda np. 15 pozycji, to będą punkty od 20 do 6, a jeśli np. ktoś zagłosuje na 13 pozycji, to punkty będą od 20 do 8, czyli zawsze ucinam dół. No, ale chyba prawie każdy te 20 poda, nie? :smile: Po takim roku...

A inne głosowania, to wiadomo, że każdy może sobie uruchomić. No problemo.

szulig

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 24, 2016, 02:28:55 pm »
Wiecie co, już nie będziemy mieszać. Zrobię tak samo jak w ostatnich latach, tylko że top 20, bo ukazało się tyle komiksów, że masakra.
Punkty od 20 do 1. Ale oczywiście można zagłosować na mniej pozycji.
Punktacja taka, że jak ktoś poda np. 15 pozycji, to będą punkty od 20 do 6, a jeśli np. ktoś zagłosuje na 13 pozycji, to punkty będą od 20 do 8, czyli zawsze ucinam dół. No, ale chyba prawie każdy te 20 poda, nie? :smile: Po takim roku...

A inne głosowania, to wiadomo, że każdy może sobie uruchomić. No problemo.

To prawda, ze rok byl bardzo obfity jezeli chodzi i wydawane pozycje komiksowe aczkolwiek jak tylko pojawil sie temat na forum probowalem zrobic liste 20 komiksow. NIe udalo mi sie nawet 10 ulozyc. Mimo iz kupiilem rekordowo duzo w tym roku to nie przeczytalem wiekszosci z nich. Jedne z powodu braku czasu a inne dlatego ze w tym roku pojawil sie tom drugi jakiegos komiksu a nie mam pierwszego i nie mam jak zaczac czytac.
Takze z tą dwudziestką to nie taki pewniak jakby sie moglo wydawac a nie chce umieszczac komiksów na liście tylko dlatego że je przeczytalem :)

Offline misiokles

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 24, 2016, 02:58:59 pm »
Zawsze możesz umieścić 10 albo 6. 20 to górny limit!

Offline horror

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 25, 2016, 04:12:39 am »
a jeśli chodzi o punktacje to jak komuś się chce to może zrobić alternatywną tabelę wyników wg innej punktacji. To może nawet być ciekawe takie zestawienie.

Offline kalbaro74

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 26, 2016, 06:04:16 pm »
Zauważyłem że jeszcze komiks nie wyszedł a już dostał głosy od Gr8responsibility, nie mógł poczekać z pięć dni jak go wyda Hachette, a tak znów pozostanie niesmak.

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 27, 2016, 08:00:49 am »
Chciałbym się upewnić. Głosujemy tak jak w zeszłym roku na serie, a nie na poszczególne albumy serii? Pytam bo widzę, że zarówno Death jak i 79er podali poszczególne albumy - jak rozumiem niepotrzebnie bo w podsumowaniu i tak będą liczone jako seria?

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 27, 2016, 09:56:24 am »
Tak, tak. Te albumy podałem tylko jako ciekawostkę. Głos i tak idzie na całą serię.

Offline 79ers

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 27, 2016, 05:28:01 pm »
Moim zdaniem głos jak najbardziej potrzebny i uzasadniony. O ile nie wprowadzi to nadmiernego zamieszania, proszę głosujących o zamieszczanie numeracji lub tytułu odcinka w przypadku serii. Historie w odcinkach bywają nierówne, czego najlepszym przykładem jest Thorgal - kiedyś pewniak na każdej mojej top liście, od kilku lat wielki nieobecny.

Przyjęty sposób głosowania jest sprawdzony i jak najbardziej właściwy. Uważam jedynie, że powyższy zabieg przy spożądzaniu naszych top list, pomoże dostrzec lepsze i gorsze momenty serii, a sam głos zostanie oczywiście  przydzielony zgodnie z przyjętymi zasadami.

Offline kenji

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 27, 2016, 06:46:59 pm »
Proponuję 10 polskich i 5 okładek. Osobne głosowania. Chce ktoś policzyć? Bo z tą główną będę miał mnóstwo pracy, a te dwie, nawet razem wzięte, to będzie przy tym lajcik.
Może jedna osoba okładki, a jedna polskie?
A ja ogarnę tę mega listę top 20. :smile:


Czy juz ktos sie zgłosił do przeprowadzenia polskiej listy ? Jesli  nie ma chętnych to sie zgłaszam.
Death - ok?

JanT

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 27, 2016, 06:49:26 pm »

Offline Bobo

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 27, 2016, 07:31:18 pm »
Jak to?
Hachette wydało w kolekcji Thorgala :)

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 27, 2016, 07:33:50 pm »

Czy juz ktos sie zgłosił do przeprowadzenia polskiej listy ? Jesli  nie ma chętnych to sie zgłaszam.
Death - ok?
No jasne. Dajesz. :smile:


Hachette wydało w kolekcji Thorgala :smile:
Też na początku nie ogarniałem, ale po ok minucie myślenia doszedłem do tego wniosku, że kolekcja Thorgala. ;)