trawa

Autor Wątek: Rachunek sumienia 2016r  (Przeczytany 8343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2016, 10:20:17 am »
1) Kupiłem 70komiksow polskojęzycznych.
2)Bedzie to jakies 20wiecej niz w roku ubiegłym.
3) Kupie z pewnoscia kila/kilkanascie wiecej.
4)Swietne Gotham Central CatwomanDeluxe,Vertiga(Skalp/Smierc/Sandman/Y) i ze wzgledu na graficzne piekno Sedzia Dredd Dark Justice .
Porażką nr1:Deadpoll MarvelNow.
5) Najlepszy Gotham Central a najgorszy Deadpoll.
6)Batman NormaBreyfogle, Aliens vs Predator(Tm-Semicowe WS z 94r), Green Lantern.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 10:33:16 am wysłana przez SawiK »

Offline rzem

Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2016, 11:09:31 am »
6. Kwestia Czasu Gimeneza i Batman Breyfogla (dzięki SawiK!)

Offline 8azyliszek

Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 29, 2016, 12:51:06 pm »

 
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku, czy przeważały komiksy wydane w Polsce czy te importowane ?
2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego/ kupiłem zdecydowanie mniej czy może trochę bardziej zaszalałem ?
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa ?
4. Komiks, który mnie miło zaskoczył - komiks, który okazał się kompletną porażką ( tutaj mam raczej na myśli tytuły, których nie znaliśmy i kupiliśmy je w ciemno)
5. Tradycyjnie najlepszy i najgorszy komiks wydany w tym roku.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2017 roku ( podaj max 3 tytuły)


1. 26 WKKM, 10 WKKDC, 3 Szninkle, 1 Thorgal, 1 LL, 4 DC Deluxe, 3 JLA, 8 N52 i wszystkie tegoroczne Marvel Now poza GotG 2 i 3. Tak że kilkanaście Gigantów. Dużo wyszło. Tylko po polsku.
2. Wyszło więcej, bo wyszła druga Kolekcja i więcej MN. Za bardzo zaszalałem.
3. Nie można zwalniać, bo jest czecia Kolekcja na rynku. Ale pewnie oleję jeszcze więcej N52 Egmontu. No i Gigantów mniej.
4. Deadpool najmilszą niespodzianką. Wiedziałem, że są fajne jego przygody, ale nie myślałem, że aż tak fajne. Porażka to Flash 1, Gothtopia, Thanos Powstaje i Elektra. Były o wiele słabsze niż mogły być.
5. Infinite Crisis w ludzkiej cenie, Rękawica Nieskończoności, Final Crisis w ludzkiej cenie.

Offline pucek_miszcz

Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 29, 2016, 06:01:35 pm »
1. 150 - 200 komiksów. Nie liczę ale miesięcznie kupuję ponad 12 pozycji.
2. Zdecydowanie duuuużo więcej zakupów było w tym roku :biggrin: Tyle, że nie nadążam czytać na bieżąco.
3. Przeczytać to wszystko co nakupiłem i mieć czas na to co wyjdzie :biggrin:
4. Miłe zaskoczenie: Pasażerowie Wiatru, Slaine i Comanche - te komiksy zachwyciły mnie i przełamały moje sceptyczne podejście do komiksu europejskiego. Oprócz tego Alias, Gotham Central i Thor Aarona, które przyszły z pomocą gdy zacząłem wątpić w DC i Marvela.
Kompletna porażka: napisałbym że Deadpool, ale w sumie wiedziałem że nie ma się co napalać. Polecę więc kontrowersyjnie bo miałem dużo większe nadzieje co do tych tytułów - JLA Morrisona i Incal. Może to moja wina, że nie rozumiem fenomenu tych komiksów i autorów no ale cóż...
5. Trudno mi wskazać najlepszy komiks - waham się między Skalpem, Ygrekiem, Lazarusem, Gotham Central i Aliasem (wszystkie tomy). Zaznaczę przy tym, że nie czytałem jeszcze Miraclemana i Składu Głównego.
Najgorszy - pewnie udało mi się uniknąć jego zakupu :biggrin: Ale z tych co kupiłem to będzie pewnie Sam Strach. Strach to czytać.
6. Swamp Thing, 100 Bullets, Green Lantern Johnsa

Aaa o jeszcze Żywe Trupy do najmilszych zaskoczeń!!! Bałem się dużej ilości tomów ale udało mi się tanio kupić całość i po przeczytaniu czwartego tomu jestem bardzo zadowolony z zakupu
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 06:13:01 pm wysłana przez pucek_miszcz »
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Corto Maltese

Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 29, 2016, 08:19:58 pm »
1. Polskich wydawnictw 52, może z dziesięć zagranicznych. Przewaga tytułów po polsku związana z boomem na naszym rynku komiksowym, a ponieważ zawsze taniej w rodzimej walucie i jest z czego wybierać, wybór jest prosty.
2. Raczej zbliżona ilość do roku poprzedniego.
3. W przyszłym, 2017 roku, oczekuję utrzymania tempa i podobnej ilości kupionych komiksów. Chyba, że dokończę rozpoczęte serie, a żadna nowa mnie nie wciągnie, choć to mało prawdopodobne.
4. Może Slaine, z tych o których niewiele wiedziałem (poza ogólnymi zarysami) przed kupnem i lekturą. Albo Okko. Na minus zdecydowanie pierwszy tom Deadpoola, nie czytałem recenzji, opinii, gdybym wiedział co mnie czeka odpuściłbym tą serię, ale ponieważ dalej było lepiej, nadal kupuję, ze znakiem zapytania jednak czy ciągnąć dalej.
5. Trudno wybrać najlepszy ponieważ jeszcze nie czytałem wszystkich i mojej listy TOP wciąż nie ułożyłem jednak póki co chyba Skalp, pierwszy lub trzeci tom. Pierwszy wciągnął w świat przedstawiony i pozamiatał, trzeci po minimalnym obniżeniu lotów w drugim tomie, znów wzniósł serię na wyżyny.
Najgorszy, z tych co czytałem to może np. Uncanny Avengers 1 (dobrze, że pożyczony egzemplarz) lub Deadpool 1.
6. Wznowienie Blacksad tom 3. Z nowości - cokolwiek Sergio Toppiego, run Dennisa O'Neilla z "The Question" - bo DC nie wznowi, psia kostka.

Offline kenji

Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 29, 2016, 09:33:42 pm »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku, czy przeważały komiksy wydane w Polsce czy te importowane ?
Dokładnie 237. Z czego 107 zostało wydanych w 2016 roku.
( wyliczenia dzięki MyComicCollector)

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego/ kupiłem zdecydowanie mniej czy może trochę bardziej zaszalałem ?
Kupiłem zdecydowanie więcej. Jednak dużo tytułów zostało wydanych sprzed 2016 roku. Cały czas uzupełniam kolekcje, którą z powrotem zacząłem powiększać od 2013roku

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa ?

Zwalniam tempo. Na pewno. Przede wszystkim dlatego, że mogę powiedzieć iż jestem prawie "na bieżąco " I nie mam wielu komiksów do kupienia sprzed 2016 roku. Poza tym chciałbym wprowadzić większą selekcje. Za dużo ostatnio przeczytałem średnich komiksów... A czasu na wszystko brak. Wolę wrócić do wartościowych tytułów, niż szukać na siłę. Tym bardziej, że zauważyłem że praktycznie zawsze LEPIEJ czyta mi się komiks po raz drugi, trzeci...
4. Komiks, który mnie miło zaskoczył - komiks, który okazał się kompletną porażką ( tutaj mam raczej na myśli tytuły, których nie znaliśmy i kupiliśmy je w ciemno)
Miłe zaskoczenie -Skalp, Narko, Drugie pokolenie, no i Locke Key - całkowicie nie mój klimat, a jednak tytuł GENIALNY
Zawiodłem się na : Thorgal 35, Kosmiczna rupiecie, Ranx

5. Tradycyjnie najlepszy i najgorszy komiks wydany w tym roku.
Jeszcze nie ułożyłem swojej top listy. Ale na pewno wysoko znajdą się takie tytuły jak: Codzienna walka, Skalp, Skład główny, Arab przyszłości, Undertaker,


6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2017 roku ( podaj max 3 tytuły)
100 naboi
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 09:36:51 pm wysłana przez kenji »

Offline jsm

Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 29, 2016, 09:41:23 pm »
1. licząc prosto z regału 199 sztuk nie licząc komiksów dla dzieci, które stoją na ich regale. 99% komiksów wydanych w Polsce, za granicą kupuję jedynie okazyjnie rzeczy pamiątkowe, np.komiksowa historia Buddy kupiona w księgarni w Bangkoku.
2. Do kupowania komiksów wróciłem po 20 latach przerwy (niestety ze starych zbiorów zostały strzępy, całe roczniki TM Semic poszły do śmietnika podczas przeprowadzek...) w marcu tego roku. Zmiana w stosunku do roku zeszłego 100% na plusie więc raczej zaszalałem.
3. Okazało się, że odżyła we mnie żyłka komplecisty, więc w ramach możliwości finansowych postaram się dokończyć rozpoczęte serie, więc poziom zakupów z roku 2016 raczej się utrzyma a jak znam siebie, to raczej znowu podbiję poprzeczkę wyżej ponieważ do nadrobienia sporo - chociażby Sandman, Locke & Key...
4. Na plus Okko i One Punch Man a na minus Miracleman/Strażnicy - muszę jeszcze z 5 razy przeczytać obydwa komiksy, żeby zrozumieć o co tak na prawdę chodziło Moorowi.
5. Najlepszy: Skalp. Najgorszy: WKKDC, rozczarowanie zarówno grubością, zawartością (małe wyjątki na plus), jakością wydawnictwa.
6. Swamp Thing. Egmont, pliz.
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

mkolek81

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 30, 2016, 07:12:29 am »
1. Dużo. (Za dużo albo za mało zależy jak na to patrzeć.  :wink: )
2. Więcej niż w zeszłym roku.
3. Podejrzewam że utrzymam takie samo tempo w zakupach jak do tej pory, czyli z dominacją nowości i uzupełnianiem pozycji zaległych.
4. Komiksem który mnie zaskoczył: zdecydowanie Boys (Chłopaki) od Planety komiksu, mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać, ale i tak było wielkie pozytywne zaskoczenie. Skalp i Bękarty z południa, dzięki nim Aaron stał się jednym z moich ulubionych twórców (nawet na Wolverine i X-men spojrzałem przychylniejszym okiem). Lil i Put, jestem urzeczony tym co twórcy robią w tej serii, szkoda tylko że 3 tom został przesunięty (ale ze zrozumiałych przyczyn). Gotham Central i Alias bo pokazują że z superbohaterów można wycisnąć coś więcej niż pranie się po pyskach.
Zawiodłem się na Thorgalu, seria do której ma wielki sentyment zawodzi mnie ostatnio na całej linii. Start kolejnej kolekcji jaką jest WKKDC i jej wykonanie poniżej oczekiwań. Fight Club 2 mam bardzo mieszane uczucia do tej pozycji bo jest w niej dużo dobrego jak i złego, ale jest to raczej rozczarowanie (więcej pisałem o tym  w temacie wydawnictwa)
5. 100 naboi, Swamp Thing, Moonknight (Egmoncie zlituj się i wydaj w końcu te pozycje) wiem że miały być 3 ale pozwolę sobie dołożyć jeszcze Legends of The Dark Knight: Norm Breyfogle Vol. 1 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2017, 11:27:16 am wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:19:25 am »
1. Jako że kupuję w miarę na bieżąco lub z wyprzedzeniem to łącznie wyszło 176 (z tego 148 zostało, 11 przeczytanych i na handel poszło, 17 zamówionych i opłaconych więc chyba liczy się jak zakupione). Same wydania PL
2. Więcej niż w zeszłym roku
3. Opłacić stolarz i zrobić kolejną szafę na książki oraz mieć więcej czasu na czytanie - z komiksami wyjdzie w praniu
4. Zaskoczenie miłe Miejsca, Miracleman
5. 100 Naboi i KC Deluxe,

Offline arczi_ancymon

Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:41:45 am »
1. Około 70-75 wydań zbiorczych, w 2016 nie kupowałem zeszytów. Tylko kilkanaście anglojęzycznych (w tym dwa omniaki).


2. W zeszłym roku chyba było więcej, powiedziałbym że koło setki.


3. Chciałbym to wreszcie ogarnąć, ale pewnie znów się nie uda. Postanowienie jest takie, by posprzedawać to, co średnie-słabe i kupić więcej omniaków :)


4. Ciągle nadrabiam, więc jeszcze poczekam z osądami.


5. j.w.


6. Promethea (numero uno na mojej wishliście), Saga o Potworze z Bagien, Sergio Toppi (np. Collector)
Oczekiwane wznowienia: integral Blacksada, Towarzysze zmierzchu, Noce nieskończone

Offline nayroth

Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:48:43 am »
1. arkusz zeznaje mi że 87 sztuk
2. przyrost w stos. do 2015 wyniósł +42% liczbowo, przy +14% wydatków
3. plan na 2017 to trzymanie dyscypliny finansowej, kupowanie mniej, żadnych przypadkowych tytułów typu "bo brakowało do darmowej przesyłki"...
4. zaskoczenie in plus: Miejsca - tym komiksem poczułem się dopieszczonyjako czytelnik; porażki: spin-offy Thorgala którym niepotrzebnie dałem szanse i WKKDC które miała być lepsze od WKKM, a wyszło podobne tylko gorsze...
5. Najlepszy niech będzie Salambo jako powiew świeżości mimo ze sprzed 30 lat ;p a najgorsze zbiorczo trzecia 50-tka ciągniętej na siłę kolekcji od hatchettet
6. Zasługiwałyby wreszcie na wydanie Promethea

Offline arczi_ancymon

Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:58:24 am »
6. Zasługiwałyby wreszcie na wydanie Promethea


Brawo! Egmoncie, działaj!

Offline donTomaszek

Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 30, 2016, 09:23:57 am »
1. Rowno 50 sztuk + ok. 20 zeszytowek. Mniej wiecej polowa wydan zbiorczych to wydania anglojezyczne.

2. Doslownie kilka sztuk mniej niz w zeszlym roku. Pierwsza polowa roku - ostro zwolnilem bo zona urodzila mi syna ;-), druga polowa - troche wiecej, bo okazalo sie, ze po wypracowaniu rutyny, da sie znalezc chwile aby poczytac.

3. Ciut mniej. Polki niestety nie sa z gumy. Rzeczy slabe lub srednie nie maja u mnie szans.

4. Mile zaskoczenie - Bedziesz smazyc sie w piekle, bo choc tworczosc Prosiaka znam jeszcze z punkowych zinow (hello Pasazer!), to nie spodziewalem sie, az tak dobrego komiksu! Porazka - Black Kiss - meczarnia.

5. Najlepszy komiks - Miracleman, ARQ 3, Bedziesz smazyc sie w piekle.

6. Zdecydowanie wolallbym miec wiecej czasu na czytanie niz wskazywac konkretny tytul.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Epekeina

Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:55:14 am »
1. Trochę powyżej 60, z czego 1/4 to komiksy anglojęzyczne, przy czym dużą cześć zagranicznych to omniaki.
2. I znowuż troszkę więcej niż w poprzednim.
3. Chciałbym utrzymać tempo, ale raczej kupię więcej, już obecną chwilę zamówiłem 11 komiksów.
4. Pozytywne zaskoczenie: kupiony pod wpływem impulsu Loki. Negatywne: Azymut: im więcej wody upływa, tym bardziej zniechęcony czuję się do tego komiksu. Podobnie mam z Człowiekiem-wilkiem
5. Najlepsze komiksy to Tutaj, Skład Główny 2, Testując Apokalipsę i zaraz za nimi Miejsca. Gdyby liczyć wznowienia to o pierwsze miejsce z Tutaj powalczyłoby Black Hole. Z tymże czekam jeszcze na paczkę w której są zbierające znakomite recenzje Kościsko i Codzienna Walka.
6. Nowy David B od KG, Swamp Thing od Egmontu, wznowienia Moebiusa (Mógłbym wymienić Prometheę, Invisibles i komiksy Setha [Clyde Fans i George Sprott), ale w tym roku wyposażyłem się w ich anglojęzyczne wydania).

Offline gsg80

Odp: Rachunek sumienia 2016r
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 30, 2016, 01:33:10 pm »
1. Około 200 albumów (w tym po angielsku 5-6 sztuk) + ok 40 zeszytów Dark Horse/Image + od wakacji subskrybuję 2000 AD online.
2. Kupiłem zbliżoną liczbę albumów co w zeszłym roku, zeszyty zacząłem kupować dopiero niedawno.
3. Postanowienie na nowy rok - zdecydowane zwolnienie tempa zakupów, wyprzedaż WKKM i innych komiksów, żeby zrobić miejsce na półkach no i zmniejszyć kupkę wstydu (Miracleman, Fatale, Alias, Blueberry)
4. Zaskoczenie na plus to "Weird Detective" z Dark Horse, bardzo mi spasował, na minus opóźnienia w wydaniu numerów 3 i 4 Judge Dredd vs Aliens vs Predator
5. Najlepszy komiks tego roku to "Będziesz smażył się w piekle", ale jak pisałem powyżej mam duże zaległości. Na minus ciężko wskazać jeden komiks.
6. Życzyłbym sobie wydania Preachera w takiej formie jak Y czy Skalp.


Ogólnie w tym roku wyczerpała się dla mnie formuła kolekcji - uzbierałem WKKM do nr 100, przeczytałem do 60-któregoś i nie za bardzo mam ochotę czytać dalej.

 

anything