Autor Wątek: Sposoby katalogowania komiksów. Katalogowanie. Spis.  (Przeczytany 17993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szuwarek

Odp: Sposoby katalogowania komiksów. Katalogowanie. Spis.
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 10, 2016, 02:25:39 pm »
Zdecydowanie system ze skalą 1-10.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Sposoby katalogowania komiksów. Katalogowanie. Spis.
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 10, 2016, 02:26:07 pm »
Ja używam głowy do katalogowania komiksów i system ocen w niej zaproponowany też najbardziej mi odpowiada  :smile:

Offline juras9

Odp: Sposoby katalogowania komiksów. Katalogowanie. Spis.
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 10, 2016, 05:34:02 pm »

Głosem większości wygrywa system oceniania 1-10, ranking tworzony na podstawie średniej zaokrąglonej nie bardziej niż do 2 miejsc po przecinku (wewnątrz będzie większa dokładność, ale wyświetlać można formę skróconą). :D


I koniecznie możliwość dodania więcej niż 1 zdjęcia.


W jakim celu więcej niż jedno zdjęcie? Wydanie - posiada okładkę (1 zdjęcie). Potem można dodać możliwość komentarzy wydań, a w komentarzach możliwość dodawania dodatkowych obrazków.


Poza okładką mogłyby być przykładowe plansze (jak w sklepach), ale nie wiem jak wygląda tu kwestia praw autorskich, czy to jeszcze podlega prawu cytatu? Orientuje się ktoś?


Mam już napisane prawie wszystko, domena czeka kupiona. Ale czegoś mi brakowało wizualnie i pracujemy jeszcze z grafikiem - mam nadzieję, że w poniedziałek uda się już pokazać większą część systemu. Pozostanie uzupełnianie danymi.


Już się nie mogę doczekać, jak będzie bardzo dobra to może nawet przerwę robotę i też będę korzystał, a jeśli będzie słaba to narobię konkurencji :P.

Offline Funny

Odp: Sposoby katalogowania komiksów. Katalogowanie. Spis.
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 10, 2016, 08:46:12 pm »



W jakim celu więcej niż jedno zdjęcie? Wydanie - posiada okładkę (1 zdjęcie). Potem można dodać możliwość komentarzy wydań, a w komentarzach możliwość dodawania dodatkowych obrazków.





W takim, że ja mam w komiksach bardzo dużo oryginalnych rysunków i autografów. Ograniczenie do jednego zdjęcia od razu dla mnie skreśla program - po prostu bym go nie używał.

Offline juras9

Odp: Sposoby katalogowania komiksów. Katalogowanie. Spis.
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 10, 2016, 08:57:09 pm »
Hmm, w sumie ciekawa uwaga. Zdjęcia autografów, rysunków, a nawet uszkodzeń dot. konkretnych egzemplarzy. Nie myślałem o tym od tej strony. Dzięki za pomysł! Ląduje na liście TODO.

Offline mackey

Odp: Sposoby katalogowania komiksów. Katalogowanie. Spis.
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 14, 2016, 09:59:57 pm »
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline tabasko21

Odp: Sposoby katalogowania komiksów. Katalogowanie. Spis.
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 01, 2017, 08:00:09 pm »
Nie pociaga mnie ten pomysl wyzej ja wole isc w prostote i podstawowe informacje temu tez pare dni temu wzielem zwykly exel i zrobilem sobie spis wlasnych komiksow . Tytul ,scenariusz, ilosc stron i data wydania poprostu rzeczy ktore mnie interesuja i na ktore sam mam wplyw i moge sobie dorzucac i usuwac co chce a mozliowsc dodawania linkow czyni ten arkusz ciekawa opcja jakby mi w przyszlosci sie odmienilo i chcialbym obejrzec okladki zbiorow ktore posiadam . Na obecna chwile nie posiadam wiele poniewaz do komiksow wrocilem po parunastu latach przerwy i teraz staram sie nadrabiac a jest co, ale uznalem ze warto miec jakis tam spis swoich zbiorow mimo ze mam ich okolo 200 po roku, bo czasem juz sam sie gubie co mam a czego nie zwlaszcza z Marvela Now.