trawa

Autor Wątek: Jean-Pierre GIBRAT  (Przeczytany 1265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 0
  • Hijo de una gran puta!
Jean-Pierre GIBRAT
« dnia: Styczeń 08, 2017, 08:49:55 pm »

Jean-Pierre Gibrat, nieznany dotąd (z oficjalnych publikacji) w Polsce francuski rysownik o niezbyt bogatym dorobku. Tak się złożyło, że w 2017 roku mamy dostać od naszych wydawców 2 komiksy tego autora:


- Lot kruka (Le vol du corbeau). Przepięknie narysowany dwutomowy komiks, opowiadający historię pewnej młodej działaczki francuskiego ruchu oporu oraz zadziornego włamywacza, którzy przypadkowo poznają się w areszcie. Komiks wydano oryginalnie w latach 2002-05, w roku 2005 pojawiło się także wydanie zbiorcze obydwu albumów; mam nadzieję, że polski wydawca, Wydawnictwo Kurc, pokusi się o podobną edycję. Trzeba również dodać, że Lot kruka jest niejako luźną kontynuacją dwutomowego komiksu Gibrata "Le sursis".- Pinokia (Pinochhia), czyli lekki i humorystyczny komiks (z roku 1995) opowiadający o tym, co by się mogło wydarzyć, gdyby Geppetto zamiast małego chłopca, wystrugał piękną kobietę. Kreska Gibrata nie jest tutaj aż tak wysublimowana jak w "Locie kruka", a i scenariusz (Francisa Leroia, autora wielu podobnych sprośnych historyjek) nie grzeszy polotem... ale założę się, że pozycja spodoba się fanom Guliveriany, Klika i Zapachu niewidzialnego. Polskim wydawcą będzie Taurus.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Rzezbiarz.wg

Odp: Jean-Pierre GIBRAT
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2017, 09:47:52 am »
Pinokia jest sympatyczna. W niektórych momentach humor ociera się nieco o wulgarność, ale mimo tego to całkiem udana pozycja.
A Lot Kruka wyszedł niedawno po angielsku. Czekam niecierpliwie na polską wersję.