Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 876145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1245 dnia: Maj 18, 2017, 11:39:57 pm »
Ostateczne głosowanie.

Cytuj
Podajemy w komentarzach 11 komiksów, które przeszły do dalszego etapu (nie chciało nam się aż tak dokładnie liczyć, dlatego jest 11;) ). Prosimy o lajkowanie tych 11 propozycji, tylko lajki przy nich są brane pod uwagę. Komiks z największą ilością głosów zostanie poddany finansowaniu w systemie przedpłat, dla wspierających opracujemy ciekawe bonusy :)
Czas na głosowanie: do naszego powrotu z Komiksowej Warszawy

100 NABOI
ARCHIE
BLOODSHOT
DOOM PATROL
DR.WHO
INVISIBLES
MOON KNIGHT
KOLEKCJA CARLA BARKSA
SAMOTNY WILK I SZCZENIĘ
SCOTT PILGRIM
TRANSFORMERS




Offline Night wolf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1246 dnia: Maj 19, 2017, 12:01:37 am »
Wszystko pięknie i ładnie ale co jeśli licencja na niektóre z tych rzeczy jest już kupiona przez inne wydawnictwo(a)? :)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1247 dnia: Maj 19, 2017, 12:27:16 am »
No właśnie. Wypadałoby, żeby wydawnictwo Fantasmagorie najpierw zorientowało się, co faktycznie jest jeszcze niezaklepane.


Jak napisałem przed chwilą na facebooku, Moon Knight prowadzi... ale czy głosujący na ten tytuł wzięli pod uwagę, że licencja na ten komiks może być już w tym momencie zaklepana przez inne wydawnictwo? Egmont prawa do Marveli kupuje z rocznym wyprzedzeniem i w tej chwili planowana jest oferta na rok 2018. Wiem z dobrego źródła, że Kołodziejczak zastanawia się jeszcze nad startem paru dodatkowych serii z Marvel NOW, kosztem odwleczenia publikacji Secret Wars. Nie wiem, czy wśród tych tytułów może pojawić się Moon Knight, ale skoro Egmont ugiął się pod naporem próśb i wypuścił Hawkeye'a i Ms. Marvel, to wcale bym się nie zdziwił, gdyby zdecydował się jeszcze i na ten komiks. Zamiast na Marvela i Vertigo, głosujcie na tytuły spoza wielkiej dwójki, których normalnie nie mielibyśmy szans dostać po polsku - Archiego, Transformers, Scotta Pilgrima, Bloodshota, Samotnego Wilka i Szczenię. Carl Barks tylko pod warunkiem, że tłumaczyć będzie Jacek Drewnowski.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 12:30:49 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1248 dnia: Maj 19, 2017, 12:35:37 am »
Wszystko jest zgodne z umową. Czytelnicy głosują i czytelnicy dostają. Wszystko krok po kroku i lepsze to niż mówienie nie możemy, ktoś inny ma umowę, albo inne wykręty. Wygra komiks, to wydawnictwo będzie działać, a jeżeli się ktoś inny ma już zaklepane, to trudno, ale strona dotrzymała słowa.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1249 dnia: Maj 19, 2017, 06:09:49 am »
normalnie Moon Knight i Doom Patrol miażdżą konkurencje mając dwa razy więcej lajków niż inne, a sama różnica między nimi jest niewielka, ale na razie z przewagą Moon Knight, będzie ciekawie i druga sprawa czy wydawca podoła z tymi tytułami jeśli zostaną wybrane?
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 06:17:01 am wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1250 dnia: Maj 19, 2017, 06:51:29 am »

normalnie Moon Knight i Doom Patrol miażdżą konkurencje mając dwa razy więcej lajków niż inne, a sama różnica między nimi jest niewielka, ale na razie z przewagą Moon Knight, będzie ciekawie i druga sprawa czy wydawca podoła z tymi tytułami jeśli zostaną wybrane?
To sie okaże, ale przy TNMT pokazaliśmy ze potrafimy.
Valianta to mogą normalnie wydawać

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1251 dnia: Maj 19, 2017, 07:54:53 am »
Zaraz pewnie pojawi się info w grupie "Riverdale Polska" na FB i wiadomo co wygra  :smile:

Edit: I już jest dominacja Archie  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 08:01:48 am wysłana przez JanT »

Offline Ryba2111

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1252 dnia: Maj 19, 2017, 08:06:09 am »
Na KW17 nastolatki pytają przede wszystkim o Archie Comics. Masa zapytań na każdym stoisku. Popytałem młode niewiasty skąd to zainteresowanie i odpowiedź to oczywiście serial. Także zainteresowanie i zajawka wśród fanów serialu może mieć wpływ na wydanie tego u nas. Osobiście nie widzę w tym nic złego.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1253 dnia: Maj 19, 2017, 08:10:06 am »
Jak pisałem wcześniej niech to będą ich "Żywe Trupy"  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1254 dnia: Maj 19, 2017, 08:17:46 am »
Zaraz pewnie pojawi się info w grupie "Riverdale Polska" na FB i wiadomo co wygra  :smile:

Edit: I już jest dominacja Archie  :smile:
Wychodzę na dwie godziny na szkolenie i coś takiego? ło pany, my tu gryziemy się między sobą w swoim komiksowie a dostajemy po tyłku od wielbicieli seriali,  :lol: :lol: :lol: , gdzie fani Marvela? jeśli te osoby naprawdę kupią w przedsprzedaży to niech wydawnictwo wydaje nie ma nic przeciwko, obawiam się że jednak rzeczywistość zweryfikuje takie głosowanie.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1255 dnia: Maj 19, 2017, 08:27:13 am »
Zapomniałeś chyba o sile napalonego, nastoletniego fanostwa. Ja będąc nastolatkiem kupowałem dosłownie wszystko co było związane z aktorem/piosenkarzem/pisarzem na polskim rynku. Nawet kolejne wcielania Popcornu/Bravo dla kolejnego plakatu. Tak więc sądzę, że Archie się sprzeda. A że jest zapotrzebowanie na babski młodzieżowy komiks, to tylko się cieszyć że "rynek" ewoluuje w nowe nisze. Nie ma co podcinać skrzydeł w zarodku.

Offline radef

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1256 dnia: Maj 19, 2017, 08:35:34 am »
Ja tu ze swojej strony zachęcam do głosowania na kolekcję Carla Barksa.
Choć o zwycięstwo będzie trudno (szczególnie wobec szału na Archiego) to według mnie warto pokazać, że chcemy by najlepsze komiksy Barksa ukazały się po polsku.
A może w przypadku dużej ilości lajków pewne duże E zainteresuje się wydaniem komiksów Barksa?

A Archie... To mój faworyt nr 2 z wymienionych i na pewno będę kupował, jeżeli Fantasmagorie go wydadzą.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1257 dnia: Maj 19, 2017, 08:42:47 am »
A że jest zapotrzebowanie na babski młodzieżowy komiks


Nie no, nazywanie "Archie" komiksem babskim jest sporym przegięciem. Czytałeś go w ogóle?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1258 dnia: Maj 19, 2017, 08:46:03 am »
Tak więc sądzę, że Archie się sprzeda.
OK i z tym jak najbardziej się zgodzę. Ale nie wiem czy te nastolatki są gotowe na zakup w takiej formie jak to zaplanował wydawca.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1259 dnia: Maj 19, 2017, 08:48:44 am »
Nie czytałem, serialu też nie widziałem, taki sobie wystawiłem obraz komiksu na podstawie tego, że serial leci w CW, który jest stacją telewizyjną nakierowaną na "babski, młodzieżowy' target. Czyli się mylę, dobrze wiedzieć. Aczkolwiek nie zmienia to mojej oceny, że jak jest zainteresowanie serialem i jest popyt na okołoserialowe uzupełnienie - jak najbardziej powinien zostać wydany.

Cytuj
OK i z tym jak najbardziej się zgodzę. Ale nie wiem czy te nastolatki są gotowe na zakup w takiej formie jak to zaplanował wydawca.
Szefowie fanpejdży serialu mogliby wziąć przykład z gildii, zamówić kilkaset sztuk i sprzedawać na portalach po premierze.