Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 864439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1260 dnia: Maj 19, 2017, 08:49:47 am »
Ja tu ze swojej strony zachęcam do głosowania na kolekcję Carla Barksa.(...)
Tak właśnie wczoraj zrobiłem. Chociaż też nie wróżę zwycięstwa tej pozycji (no i tutaj, jak i w Samotny Wilku, wiele zależy od tłumacza).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1261 dnia: Maj 19, 2017, 09:23:17 am »
Z naszego punktu widzenia obecnie może i to nie za wesoło wygląda, bo chcielibyśmy mieć już teraz tytuły dla Hardcorowców. Z tego co pamiętam to po głosowaniu będzie parę tytułów, których licencje będą załatwiane i sprzedaż jak z TNMT, jak coś się nie uda to kolejna pozycja z listy.
Patrząc szerzej, taki "Archie" może dać zastrzyk finansowy dla wydawnictwa, powiedzmy jak próg będzie 500 szt w przedsprzedaży, a sprzeda się 2, 3, 4 razy tyle to wydawnictwo ma rezerwę na nowe licencje i może spokojniej załatwiać komiksy nawet molocha typu Vertigo, pisałem o tym w poście o NSC, fantasmagorie nie ma kapitału jak wielcy gracze gdzie u niech liczone jest w setkach tysięcy. My też odetchniemy trochę, bo zanim wejdą komiksy to będzie końcówka roku, a tę mamy mieć zabójczą, szczególnie wrześnień.   

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1262 dnia: Maj 19, 2017, 09:30:26 am »
Ktoś wpadł na "bardzo fajny" pomysł na rozwalenie tej inicjatywy - głosowanie na tytuł, a później jego nie kupowanie. No chyba, że ktoś naprawdę się łudzi, że ci wszyscy fani Riverdale już czekają z wyciągniętymi portfelami. No ale nie ubiegajmy faktów...

Swoją drogą ciekawe podejście Fantasmagorii - od innych wydawnictw wiemy, że na Marvel Now, DC i Vertigo nie ma szans, bo Egmont ma to zaklepane na wyłączność. Na razie niby komfortowa sytuacja, bo prowadzi tytuł, który teoretycznie da się wydać, ale gdyby okazało się, że faworytem będzie Moon Knight to co wtedy? Sorry, ale tego tytułu, który wygrał jednak nie możemy wydać, drugiego i trzeciego też. Także tego, no, wydamy czwarty :P ? Nie lepiej by było jednak najpierw zorientować się co jest możliwe, a co nie? Bo widząc jak niektóre wydawnictwa męczą się latami o jakąś licencję, to chyba nie jest taka błahostka, że 500 przedpłat wszystko załatwi...

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1263 dnia: Maj 19, 2017, 09:35:18 am »
Ktoś wpadł na "bardzo fajny" pomysł na rozwalenie tej inicjatywy - głosowanie na tytuł, a później jego nie kupowanie. No chyba, że ktoś naprawdę się łudzi, że ci wszyscy fani Riverdale już czekają z wyciągniętymi portfelami. No ale nie ubiegajmy faktów...

Swoją drogą ciekawe podejście Fantasmagorii - od innych wydawnictw wiemy, że na Marvel Now, DC i Vertigo nie ma szans, bo Egmont ma to zaklepane na wyłączność. Na razie niby komfortowa sytuacja, bo prowadzi tytuł, który teoretycznie da się wydać, ale gdyby okazało się, że faworytem będzie Moon Knight to co wtedy? Sorry, ale tego tytułu, który wygrał jednak nie możemy wydać, drugiego i trzeciego też. Także tego, no, wydamy czwarty :P ? Nie lepiej by było jednak najpierw zorientować się co jest możliwe, a co nie? Bo widząc jak niektóre wydawnictwa męczą się latami o jakąś licencję, to chyba nie jest taka błahostka, że 500 przedpłat wszystko załatwi...
O Vertigo była mowa, że sprawa otwarta, tu jest zaporowa cena. Moon Knight to nie tylko MN, ale wcześniejsze rzeczy.

Offline kamilo

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1264 dnia: Maj 19, 2017, 09:45:24 am »
Kto powiedział ,że Egmont a wyłączność na Marvel Now?
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 09:50:23 am wysłana przez kamilo »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1265 dnia: Maj 19, 2017, 10:02:49 am »
Na pewno Mucha to kiedyś przyznała, ale chyba nie tylko. Nie rzucę teraz cytatem. U ziniola?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1266 dnia: Maj 19, 2017, 10:04:37 am »
Jakoś sukces Archie w głosowaniu nie napawa mnie optymizmem, a raczej to może być gwóźdź do trumny dla takich akcji ze strony wydawnictwa. Nie jestem przeciwny wydaniu tego komiksu, niech nawet stanie się koniem pociągowym dla wydawnictwa, tylko niech się sprzeda. Po prostu w to nie wierzę, aby nagle 500 nastolatków zdecydowało się na zakup w przedsprzedaży tego tytułu, bo zalajkować post to nic nie kosztuje. Wiem, że nie wiadomo nic o formie wydania oraz cenie i może być ona przystępna dla każdego, ale pozostanę sceptykiem.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1267 dnia: Maj 19, 2017, 10:15:03 am »
Na pewno Mucha to kiedyś przyznała, ale chyba nie tylko. Nie rzucę teraz cytatem. U ziniola?
Na FB napisali by o Marvel NOW pytać Egmont.
Ale to nie musi oznaczać wyłączności .

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1268 dnia: Maj 19, 2017, 10:31:22 am »
Jakoś sukces Archie w głosowaniu nie napawa mnie optymizmem, a raczej to może być gwóźdź do trumny dla takich akcji ze strony wydawnictwa. Nie jestem przeciwny wydaniu tego komiksu, niech nawet stanie się koniem pociągowym dla wydawnictwa, tylko niech się sprzeda. Po prostu w to nie wierzę, aby nagle 500 nastolatków zdecydowało się na zakup w przedsprzedaży tego tytułu, bo zalajkować post to nic nie kosztuje. Wiem, że nie wiadomo nic o formie wydania oraz cenie i może być ona przystępna dla każdego, ale pozostanę sceptykiem.
Takie trejdy po 144-176 - jak są z runu Waida to powiedzmy cena zbliżona do Q&W, może mieć sens i rację bytu. 
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 10:41:11 am wysłana przez Kijanek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1269 dnia: Maj 19, 2017, 10:44:54 am »
Takie trejdy po 144-176 - jak są z runu Waida to powiedzmy cena zbliżona do Q&W, może mieć sens.
Nadal zostanę sceptykiem.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1270 dnia: Maj 19, 2017, 10:46:38 am »
Mówicie tak, jakby całe polskie komiksowo nie było środowiskiem "będę klikał lajki, będę głosował w ankietach, będę truł dupę wydawnictwu, a potem i tak nie kupię bo powody".

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1271 dnia: Maj 19, 2017, 10:59:44 am »
Jakoś sukces Archie w głosowaniu nie napawa mnie optymizmem, a raczej to może być gwóźdź do trumny dla takich akcji ze strony wydawnictwa. Nie jestem przeciwny wydaniu tego komiksu, niech nawet stanie się koniem pociągowym dla wydawnictwa, tylko niech się sprzeda. Po prostu w to nie wierzę, aby nagle 500 nastolatków zdecydowało się na zakup w przedsprzedaży tego tytułu, bo zalajkować post to nic nie kosztuje. Wiem, że nie wiadomo nic o formie wydania oraz cenie i może być ona przystępna dla każdego, ale pozostanę sceptykiem.

Mi także się wydaje że w przypadku Archiego to taki słomiany zapał młodzieży. Ale to wydawnictwo wymyśliło takie zasady ankiety i to oni będą musieli ogarnąć ten temat. Mam jednak nadzieje że wygra Doom Patrol.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1272 dnia: Maj 19, 2017, 11:08:19 am »
Mi także się wydaje że w przypadku Archiego to taki słomiany zapał młodzieży.


Swoją drogą, fakt, że grupka nastolatek czy też grono ogarniętej słomianym zapałem młodzieży jest w stanie  w pięc minut przegłosować całe środowisko komiksowe, wystawia temu środowisku jak najgorszą ocenę.


Gdybym był wydawcą, to następnych tytułów do wydania szukałbym jednak nie w ofercie adresowanej do miłośników komiksu, ale do tych, co ich w pięć minut przykrywają swoimi czapkami.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1273 dnia: Maj 19, 2017, 11:09:26 am »
Dobra zamykam się, ale napiszę jeszcze jedna rzecz. Moja lepsza połówka ma młodszą siostrę, która o dziwo ogląda te wszystkie młodzieżowe seriale z CW z koleżankami (zaznaczę że jest studentką, a nie jak większość głosujących z gimnazjum), ogląda Arrowa (którego porzuciłem w połowie pierwszego sezonu) i Flasha (którego nawet nie zacząłem) i jak zaproponowałem jej komiksy to powiedziała, że nie ma zamiaru czytać nic z tymi bohaterami . Zaproponowałem Miejsca oraz Daytrippera, które wg mnie powinny jej podejść bardziej niż super bohaterowie i też odmówiła. Może teraz zrozumie ktoś czemu jestem sceptyczny. Naprawdę nie ma nic przeciwko temu, aby Archie wyszedł, jeśli przyciągnie to kilka osób do komiksowa to tym bardziej ok, tylko obawiam się, że w tym wypadku to odbije się czkawką i wydawcy i czytelnikom. I więcej nic nie napiszę w tej kwestii. Jeśli będzie rzeczywiście 500 sztuk zamówień to dołożę też swoje parę groszy (ale nie wcześniej) i kolejny raz podsunę komiks do przeczytania (może tym razem spróbuje, ale wątpię).

Swoją drogą, fakt, że grupka nastolatek czy też grono ogarniętej słomianym zapałem młodzieży jest w stanie w pięc minut przegłosować całe środowisko komiksowe, wystawia temu środowisku jak najgorszą ocenę.
Miałem szkolenie dotyczące zarządzania i było dużo o pozycjonowaniu stron internetowych, promowaniu i ogólnie marketingu i prowadzący opowiadał jak to młodzież klika we wszytko, podawał konkretne przykłady w jaki sposób przeprowadzali badania i to jest możliwe. Dlatego zostanę nadal sceptykiem.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 11:17:02 am wysłana przez mkolek81 »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1274 dnia: Maj 19, 2017, 11:17:16 am »
Mnie ten Archie zupełnie nie interesuje, więc byłoby to dla mnie osobiście rozczarowaniem - to raz. A po drugie, bardziej istotne, według mnie wydawanie tego typu rzeczy w takiej formie jest POZBAWIONE SENSU. Co stoi na przeszkodzie żeby to wydać normalnie?

Według mnie z takimi przedpłatami mają sens jakieś wydania specjalne, droższe, ryzykowne (dlatego Żółwie wsparłem, jako następny krok widziałbym jakiś ładny omnibus). Przykładowo kupiłem ostatnio Nausiceę ze slipcasem i w HC - dziwna sprawa, że ta manga nigdy u nas nie wyszła, a wydanie bardzo ładne, Miyazaki ma sporą grupę fanów w Polsce - dla takich rzeczy warto się bawić w takie inicjatywy, a nie dla komiksu w SC za 25zł.

Generalnie to jak ludzie głosowali w tej ankiecie jest dla mnie bardzo rozczarowujące, bo wyglądało to jak zwyczajny festiwal tego, co jeszcze nie wyszło. Chyba jednak wolałbym, aby to wydawnictwo znalazło dla nas coś fajnego, bo jak to w demokracji bywa - więcej nie znaczy lepiej.