Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 864501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1275 dnia: Maj 19, 2017, 11:17:57 am »
Moja lepsza połówka ma młodszą siostrę, która o dziwo ogląda te wszystkie młodzieżowe seriale z CW z koleżankami (zaznaczę że jest studentką, a tam głosują młodsze jeszcze osoby), ogląda Arrowa (którego porzuciłem w połowie pierwszego sezonu) i Flasha (którego nawet nie zacząłem) i jak zaproponowałem jej komiksy to powiedziała, że nie ma zamiaru czytać nic z tymi bohaterami . Zaproponowałem Miejsca oraz Daytrippera, które wg mnie powinny jej podejść bardziej niż super bohaterowie i też odmówiła. Może teraz zrozumie ktoś czemu jestem sceptyczny. (...) Jeśli będzie rzeczywiście 500 sztuk zamówień to dołożę też swoje parę groszy (ale nie wcześniej) i kolejny raz podsunę jej komiks (może tym razem spróbuje, ale wątpię).
A wziąłeś pod uwagę, że ona może Cię najzwyczajniej nie lubić? Lub, że podejrzewa cię, że podsuwasz jej te komiksy z innych powodów niż milość do literatury obrazkowej? Albo ma ambicję, żeby samodzielnie odnajdywać to, co jej się podoba? Albo się z tobą droczy, bo chce żebyś się bardziej starał.
Jest naprawdę wiele możliwości wytłumaczenia, czemu ona tak postępuje i większość z nich nie ma nic wspólnego z wytłumaczeniem, czemu ci, co lajkowali "Archiego" zrobili to, co zrobili.






A po drugie, bardziej istotne, według mnie wydawanie tego typu rzeczy w takiej formie jest POZBAWIONE SENSU. Co stoi na przeszkodzie żeby to wydać normalnie?




Tu przyznam ci rację. A nawet podejrzewam, że jakiś czujny wydawca po prześledzeniu tej akcji na Facebooku już wysłał ofertę do wydawcy "Archiego" i - jak dobrze pójdzie - to przed końcem roku wyda ten komiks bez przedpłat, bez głosowań i bez obrażania się na klientów, że nie są tacy, jak sobie wymarzył, ale za to z zyskiem.
A jeśli nie, to przynajmniej zablokuje tytuł na następne pięc lat.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 11:21:44 am wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1276 dnia: Maj 19, 2017, 11:19:19 am »
A po drugie, bardziej istotne, według mnie wydawanie tego typu rzeczy w takiej formie jest POZBAWIONE SENSU. Co stoi na przeszkodzie żeby to wydać normalnie?
To, że jak widać nikt nie ma zielonego pojęcia w jakim nakładzie sprzedałby się Archie. Jedni nie są pewni czy zejdzie tego chociażby 500 sztuk, inni obstawiają sukces niemal jak z The Walking Dead...

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1277 dnia: Maj 19, 2017, 11:21:54 am »
Czy zdecydują się wydać czy nie, to już kwestia tylko tego, jak poważnie oszacują temat.


Na pewno nie można stawiać znaku równości pomiędzy ilością lajków a decyzją zakupową. To tylko szaleniec by zrobił. Więc to jest ściśle kwestia oceny wydawnictwa i im to trzeba zostawić.


Co do nastolatków przegłosowujących dana grupę: ta grupa wiekowa jest w stanie przegłosować wszystkich, więc to niekoniecznie oznaka słabości środowiska komiksowego.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1278 dnia: Maj 19, 2017, 11:23:54 am »

Co do nastolatków przegłosowujących dana grupę: ta grupa wiekowa jest w stanie przegłosować wszystkich, więc to niekoniecznie oznaka słabości środowiska komiksowego.


Może i nie, ale czy znasz jakieś - podobnie lub chociaż w połowie tak spektakularne - oznaki siły tego środowiska?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1279 dnia: Maj 19, 2017, 11:25:05 am »
Ktoś tu mówił, że na targach się pytają o tego Archiego, więc widocznie jest hype na to. Jak wygra, to niech wydają, jestem pewien, że sprzeda się nie gorzej niż żółwie przy taki zainteresowaniu.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1280 dnia: Maj 19, 2017, 11:31:07 am »

Może i nie, ale czy znasz jakieś - podobnie lub chociaż w połowie tak spektakularne - oznaki siły tego środowiska?


Szczerze mówiąc nie znam, bo nie wgłębiałem się nigdy w to zagadnienie. Po prostu moja ocena wynika z szacunków: grupa miłośników komiksów jest raczej policzalna (lub "szacowalna"), grupa lajkujących nastolatków to ocean - zależy jak się temat rozpłynie po necie. Musielibyśmy poszukać lajkowania u artystów muzycznych na przykład, może tam były takie historie, ale to mniej ważne.


Wychodzi u nas mnóstwo młodzieżowej mangi - ktoś wie, w jakich to jest nakładach i jak się sprzedaje? Jak szybko sprzedaż spada, im dłużej trwa seria? Może w oparciu o to jest jakaś możliwość do snucia prognoz.


Niech ten Archie wyjdzie, niech go kupią, wszystkie trzy strony zyskują.




mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1281 dnia: Maj 19, 2017, 11:34:14 am »
A wziąłeś pod uwagę, że ona może Cię najzwyczajniej nie lubić? Lub, że podejrzewa cię, że podsuwasz jej te komiksy z innych powodów niż milość do literatury obrazkowej? Albo ma ambicję, żeby samodzielnie odnajdywać to, co jej się podoba? Albo się z tobą droczy, bo chce żebyś się bardziej starał.
To nie było podsuwanie na siłę, po prostu dwie propozycje superbohaterowie oraz coś obyczajowego i tyle. I nie wiedzę sensu się bardziej starać jak ktoś nie chce to nie. Swojej też nie zmuszałem choć bardzo uwielbia filmy Marvela, a za Baby Grootem po prostu szaleje. Zostawiam temat. Przekonamy się jak przyjdzie do wydania Archiego. Jak powiedziałem wcześniej niż 500 zamówień nie zamierzam go wspierać.




Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1282 dnia: Maj 19, 2017, 11:37:00 am »

Tu przyznam ci rację. A nawet podejrzewam, że jakiś czujny wydawca po prześledzeniu tej akcji na Facebooku już wysłał ofertę do wydawcy "Archiego" i - jak dobrze pójdzie - to przed końcem roku wyda ten komiks bez przedpłat, bez głosowań i bez obrażania się na klientów, że nie są tacy, jak sobie wymarzył, ale za to z zyskiem.
A jeśli nie, to przynajmniej zablokuje tytuł na następne pięc lat.


No, to jest bardziej niż możliwe. No ale tu wracamy do założonej przez Wydawcę mechaniki wybadania gustu zainteresowanych :-). Poniekąd niesie to trochę informacji dla innych wydawców.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1283 dnia: Maj 19, 2017, 11:37:48 am »
Niby spoko ale fantasmagorie nie są wydawnictwem pokroju much, egmontu czy NSC.
To wydawnictwo pasjonata, które nie ma za sobą ileś set tysięcy kasy jako funduszu na licencje.
Też się trochę nie dziwię, RR podobno nie sprzedał się zadowalająco, z żółwiami akcja wypaliła ale też do ostatniej chwili było nie wiadomo.
Wydanie komiksu w przedsprzedaży nawet w SC jakiś sens ma, wiadomo ile osób by kupiło, jak jest to tasiemiec to wiadomo też ile by tomów w przyszłości schodziło.
Zapomnieliśmy jak byliśmy dziećmi/nastolatkami i jak się kupowało różne rzeczy bo była jazda na jakiś tytuł, serial itp?

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1284 dnia: Maj 19, 2017, 11:41:16 am »
Niech wydają. Kto kupi ten kupi. Po co się denerwować.
Jedne wydawnictwo wchodzi na rynek i ogłasza 16 tytułów. Ponad 50 wydawnictw komiksowych w Polsce. Ponad 10 wydawnictw wydaje ponad 3/4 tytuły w miesiącu.
Jeden tytuł w tą czy w tamtą nie robi różnicy.

Offline Zamorano

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1285 dnia: Maj 19, 2017, 11:55:24 am »

Może i nie, ale czy znasz jakieś - podobnie lub chociaż w połowie tak spektakularne - oznaki siły tego środowiska?

Kamil Grosicki piłkarzem miesiąca Premiership w głosowaniu internetowym oficjalnego serwisu ligi. Moim zdaniem to wybitnie przebija przegłosowanie komiksowa polskiego. Naganianie głównie via profile fanowskie dla nastolatków typu "kibicujmy naszym" etc.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1286 dnia: Maj 19, 2017, 12:01:07 pm »
Kamil Grosicki piłkarzem miesiąca Premiership w głosowaniu internetowym oficjalnego serwisu ligi. Moim zdaniem to wybitnie przebija przegłosowanie komiksowa polskiego. Naganianie głównie via profile fanowskie dla nastolatków typu "kibicujmy naszym" etc.


Pytanie czy nastolatków, czy dorosłych o umysłach nastolatków :-)
Kiedyś na jakiejś włoskiej stronie było, kto wygra euro 2012 i u nas był hype na głosowanie. Polscy fani-nie fani zniszczyli tę ankietę.

Offline Zamorano

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1287 dnia: Maj 19, 2017, 12:06:02 pm »

Pytanie czy nastolatków, czy dorosłych o umysłach nastolatków :smile:


Łatwo było sprawdzić przeciętny profil "lajkujących" fanpage, które wspominały ankietę. To są profile głównie lubiane przez nastolatków. Dorośli nawet ci o "umysłach nastolatków" niekoniecznie mają tyle czasu i determinacji, żeby się tak bawić i chyba by nie wystarczyło ich "klików" na to, żeby piłkarzem miesiąca został koleś z walczącego o utrzymanie klubu, który to zawodnik miał dwie czy trzy asysty zaliczone w tym miesiącu w lidze, gdzie jest sporo wybitnych piłkarzy. Mogli stanowić jakąś tam część, ale bez przesady. Od 2012 roku i polskiego mistrzostwa w ankietach netowych upłynęło trochę wody w Wiśle, Odrze i Bugu.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1288 dnia: Maj 19, 2017, 12:12:33 pm »
Łatwo było sprawdzić przeciętny profil "lajkujących" fanpage, które wspominały ankietę. To są profile głównie lubiane przez nastolatków. Dorośli nawet ci o "umysłach nastolatków" niekoniecznie mają tyle czasu i determinacji, żeby się tak bawić i chyba by nie wystarczyło ich "klików" na to, żeby piłkarzem miesiąca został koleś z walczącego o utrzymanie klubu, który to zawodnik miał dwie czy trzy asysty zaliczone w tym miesiącu w lidze, gdzie jest sporo wybitnych piłkarzy. Mogli stanowić jakąś tam część, ale bez przesady. Od 2012 roku i polskiego mistrzostwa w ankietach netowych upłynęło trochę wody w Wiśle, Odrze i Bugu.


Spokojnie, podajemy tylko przykłady.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1289 dnia: Maj 19, 2017, 12:36:03 pm »
A po drugie, bardziej istotne, według mnie wydawanie tego typu rzeczy w takiej formie jest POZBAWIONE SENSU. Co stoi na przeszkodzie żeby to wydać normalnie?

Według mnie z takimi przedpłatami mają sens jakieś wydania specjalne, droższe, ryzykowne (dlatego Żółwie wsparłem, jako następny krok widziałbym jakiś ładny omnibus).

Uważam podobnie , w takiej formie powinny wychodzić wydania kolekcjonerskie, omnibusy i t.p.

 

anything