trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 880914 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Megara

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3495 dnia: Styczeń 05, 2018, 08:11:57 am »
Jeżeli dostają to .... szkoda gadać (pisać).

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3496 dnia: Styczeń 05, 2018, 08:17:08 am »
Allegro ma swój regulamin, więc nie polecą sobie tak w kulki. Więc tak - ci, którzy zamówią tam, to dostają pewnie maks po paru dniach. Ergo, ci którzy chcieli wesprzeć i zamówili rzekomo ekskluzywny komiks dostępny jedynie w preorderze są olewani z góry na dół, a ci którzy kupili bardziej z przypadku są traktowani priorytetowo. Ot, typowo "logiczne" działanie tego "wydawnictwa".

Offline gsg80

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3497 dnia: Styczeń 05, 2018, 09:17:32 am »
siedmiu.


To jest wręcz nieprawdopodobne, że nie zostały wysłane wszystkie zamówione komiksy. Zamówiłem swoje żółwie 12 kwietnia, ale w międzyczasie nie pisałem do wydawnictwa, nie domagałem się zwrotu pieniędzy, tylko czekałem. I dalej czekam.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3498 dnia: Styczeń 05, 2018, 09:18:52 am »
Ergo, ci którzy chcieli wesprzeć i zamówili rzekomo ekskluzywny komiks dostępny jedynie w preorderze są olewani z góry na dół, a ci którzy kupili bardziej z przypadku są traktowani priorytetowo.
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Zamówiłem w preorderze i komiks otrzymałem i o dziwo nie pisałem w jego sprawie ani jednego maila. Te które wysyłałem dotyczyły pozostałych zamówionych komiksów.

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3499 dnia: Styczeń 05, 2018, 10:21:56 am »
Ja już dostałem Żółwie, zamówienie z 21 kwietnia. Nigdy się nie przypominałem. Widziałem też na forum, że przede mną dostały osoby, które zamówiły po mnie (ale nie pamiętam, czy się przypominały). Nie wiem więc, jakie są kryteria i nie wnikam.

Podejrzewam, że wysyłka trwa długo, bo wydawnictwo nie ma pieniędzy. Za to, co zarobi np. na Allegro, wysyła wcześniejsze zamówienia.

Dostałem gratis (Q&W), paczka dobrze zapakowana (bąbelki), acz zamawiałem do innego paczkomatu. Tak czy siak raczej nie kupię już nic w preorderze od wydawnictwa, nie kupię też raczej nowych serii (tylko po wydaniu całości).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3500 dnia: Styczeń 05, 2018, 10:39:52 am »
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Zamówiłem w preorderze i komiks otrzymałem i o dziwo nie pisałem w jego sprawie ani jednego maila. Te które wysyłałem dotyczyły pozostałych zamówionych komiksów.

No i? Ty dostałeś, a inni są olewani.

Podejrzewam, że wysyłka trwa długo, bo wydawnictwo nie ma pieniędzy. Za to, co zarobi np. na Allegro, wysyła wcześniejsze zamówienia.

A to bardzo ciekawe, bo zapłaciłem za przesyłkę moich komiksów. Inni, jak sądzę, również. Więc jak się to zjawisko w polskim prawie karnym nazywa?

Offline PandaMan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3501 dnia: Styczeń 06, 2018, 09:17:10 am »
Cytuj
Adoptuj Żółwia na święta. Ten oraz inne rewelacyjne komiksy pod choinkę dostępne na https://allegro.pl/uzytkownik/sklep_F oraz na www.fantasmagorie.com.pl

Nie miałem większych wyrzutów wobec wydawnictwa do grudnia, prócz zirytowania spowodowanego kompletnym brakiem informowania z ich strony. Ale jest już po świętach, a ja dopiero teraz sobie zdałem sprawę z tego, że nie wspomnieli w powyższych poście FB o święta którego roku chodzi..
Teraz jednak to już po prostu pluję sobie w twarz za to, że pokusiłem się na zamówienie tego komiksu w ich sklepie.

Od połowy grudnia wypisuję do nich e-maile z prośbą o jakiekolwiek info. Powtarzam tę operację co tydzień, dwa i wciąż brak odzewu, a ja nawet nie wiem czy mnie najzwyczajniej w świecie ignorują, czy po prostu zgubili się w tych wszystkich adresach e-mail które zakładali żeby nie rozmawiać z klientem? Męczyłem pytaniafantasmagorie@gmail.com i sklep@fantasmagorie.com.pl.

btw.
Ja miałem szczęście złożyć zamówienie 12 kwietnia. :)

Offline digital_psycho

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3502 dnia: Styczeń 06, 2018, 10:49:55 am »
Zamówiłem żółwie w maju. We wrześniu zrezygnowałem z zamówienia, na co fanta mi odpisała, że kasę dostanę do 14dni. Tak się oczywiście nie stało. Na początku grudnia dostałem niespodziewanego maila, że żółwie są gotowe do wysyłki. Napisałem im, że już nie mieszkam pod adresem, który podałem w zamówieniu i że kasę przecież mieli mi zwrócić. Zlali totalnie, że rezygnuję i pytają o nowy adres wysyłki. Znowu im piszę, że komiksu już nie chcę i cały czas czekam na zwrot. Po próbie zagrania mi na emocjach, żebym jednak wziął komiks z bonusem, poddali się i oznajmili, że kasa będzie najpóźniej w przyszłym tygodniu. Oczywiście nie dostałem pieniędzy, a na maile już nie odpisywali. Nagle po 3 miesiącach od rezygnacji nastąpiło zwycięstwo i 25grudnia przychodzi przelew od fanty. Dla mnie to już koniec jakichkolwiek interakcji z tym wydawnictwem.
Pisałem im na wszystkie maile, ale odpisywali z tego: pytaniafantasmagorie@gmail.com

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3503 dnia: Styczeń 06, 2018, 12:23:42 pm »
W jaki sposób zagrali na emocjach? :cool:

Offline niuklik

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3504 dnia: Styczeń 06, 2018, 02:01:49 pm »
Nagle po 3 miesiącach od rezygnacji nastąpiło zwycięstwo i 25grudnia przychodzi przelew od fanty.
Cuda, wianki Panie...przelew przychodzi w pierwszy dzień Świąt  :lol:

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3505 dnia: Styczeń 06, 2018, 02:35:00 pm »
Cuda, wianki Panie...przelew przychodzi w pierwszy dzień Świąt  :lol:
jeśli konta są w tym samym banku to jest to możliwe. No przynajmniej w taką niedziele czy sobotę jak ktoś miał konto w tym samym banku co ja to nie było problemu aby przelew od razu przeszedł.
Ewentualnie digital_psycho sprawdził konto 25 grudnia a przelew dostał wcześniej.

Offline digital_psycho

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3506 dnia: Styczeń 06, 2018, 04:10:34 pm »
W jaki sposób zagrali na emocjach? :cool:

Namawiali, żebym nie rezygnował i dał szanse, bo wydawnictwo małe, więc na drugą szanse zasługuje i im się serduszko kraje, że bonusik będzie i takie tam. Jako że jestem emocjonalny, to nawet współczułem, ale z tego samego powodu, że jestem emocjonalny, to mojego wkurzenia nie dało się niczym załągodzić i chciałem kasę.

Ewentualnie digital_psycho sprawdził konto 25 grudnia a przelew dostał wcześniej.
Tak właśnie było.

Offline Gashu

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3507 dnia: Styczeń 06, 2018, 06:28:06 pm »
siedmiu.

8.
Ja również w dalszym ciągu czekam.
Zamówienie złożyłem i opłaciłem 16. kwietnia.
Wszelkie próby kontaktu mailowego z wydawnictwem pozostały w moim przypadku bez odpowiedzi.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline nazareth

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3508 dnia: Styczeń 06, 2018, 06:39:42 pm »
Panowie, a może oni po prostu stracili listę zamówień? W sklepie/systemie im się popierdzieliło czy coś w tym stylu?
No serio, 1,5 miesiąca to jednak już sporo i żeby wszystkich egz. nie wysłać?
Druga sprawa, że jak czytam te posty, to oni lecą z realizacją zamówień według sobie tylko znanego klucza.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3509 dnia: Styczeń 06, 2018, 06:39:55 pm »
8.
Ja również w dalszym ciągu czekam.
Zamówienie złożyłem i opłaciłem 16. kwietnia.
Wszelkie próby kontaktu mailowego z wydawnictwem pozostały w moim przypadku bez odpowiedzi.
Jakbys splodzil potomka 16 kwietnia to lada dzien by sie urodzil :smile:
Wniosek: lepiej inwestowac w dzieci niz w jakies fantasmagorie :P A jakby byly blizniaki to 500+ bys zalapal!!!
Buk, Hodor i Dziczyzna