Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:24:30 am »
a można wiedzieć kiedy pierwszy tom, aby zaplanować już wydatek? bo przy obecnym nawale tytułów wolałbym nie zostać zaskoczony w ostatniej chwili tym bardziej, że chyba nie będzie jakiś dużych nakładów? przynajmniej tak wnioskuje

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:29:34 am »
a można wiedzieć kiedy pierwszy tom, aby zaplanować już wydatek? bo przy obecnym nawale tytułów wolałbym nie zostać zaskoczony w ostatniej chwili tym bardziej, że chyba nie będzie jakiś dużych nakładów? przynajmniej tak wnioskuje

Pierwszy tom planujemy na luty, maksymalnie na marzec, do końca zimy musi się ukazać  :smile: Nakład na miarę naszych możliwości, na pewno większy niż Krazy Kata i Flincha (po takiej serii jak RR spodziewamy się jednak sporego zainteresowania).

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:31:10 am »
No właśnie nie wiem jakie zrozumiałe względy sprawiają, że nie da się w Polsce wydać omnibusa - nawet w Czechach się udało, ale u nas nie, bo nie.

Może nie da się dlatego, że nikt nie próbował? Jak już o oczywistościach mowa, to wydaje mi się, że ogółem chyba taniej jest wydać 1 grubszy tom niż 3 chudsze. Nie mówię, że akurat 'Rachel Rising" musi być tak wydane, i rozumiem, że nowy wydawca obawia się wtopienia na grubym tomiszczu, więc traktowałbym moją uwagę jako ogólną refleksję, ale dlaczego Egmont czy Mucha boją się omniaków jak ognia?

7 tomów (zgodnie z wydaniem oryginalnym) ale w hc i z dust jacket.

Czyli na moje to jednak telenowela ;)

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:35:50 am »
Czyli na moje to jednak telenowela :wink:

Jak na standardy polskie to jednak zaledwie jeden sezon dobrego serialu  :wink:

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:41:03 am »
No właśnie nie wiem jakie zrozumiałe względy sprawiają, że nie da się w Polsce wydać omnibusa - nawet w Czechach się udało, ale u nas nie, bo nie.
Wydanie omnibusa jak mnieman to spory wydatek dla wydawcy. Koszt licencji liczony jest jako 8-10% x naklad x cena okladkowa + koszt druku (ktory maly nie jest nawet w przypadku jedego tomu, a co dopiero gdy masz 7 tomow w jednym) + tlumaczenia + sklad (wszystko x7) + jakies inne koszty, o ktorych moge nie miec pojecia. Wychodzi jakas strasznie duza kwota, zwlaszcza dla poczatkujacego wydawnictwa.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:52:24 am »
Czyli to ma w sumie ok 800 stron? I jeszcze jest czarno-biały druk? To może przynajmniej zróbcie podwójne tomy, żeby zamknęło się w 3-4, a nie w 7. :smile: Po co płacić 7 razy za chude, nieco ponad 100-stronicowe komiksy wydrukowane w czerni i bieli i każdy w HC i obwolucie, co zwiększy cenę, skoro można by dać w sumie mniej za całość w integralach...
Jak się podliczy 7 x jakaś tam cena, to w sumie wyjdzie pewnie bardzo dużo.

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:54:41 am »
To może przynajmniej zróbcie podwójne tomy, żeby zamknęło się w 3-4, a nie w 7. :smile:
Popieram. Wyszło by 3 tomy  :smile:

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:10:58 am »
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gdyby czytelnicy byli po stronie wydawcy to pewnie ich spojrzenie zmieniło by się o 180 stopni. Wystarczy, że  zobaczyliby ile wynosi koszt licencji na poszczególne tytuły. Wydanie omnibusa byłoby opłacalne jeśli można by było sprzedać kilka tysięcy sztuk a nie kilkaset.

Jeśli chodzi o kwestię grubszych wydań to z tego co widzę nawet tak duże wydawnictwo jak Mucha nie wydaje swoich serii w podwójnej objętości. Chew, Fatale czy Saga to są oryginalne sc przerobione na hc. Trudno więc oczekiwać od nowo powstałego wydawnictwa podjęcia takiego ryzyka, skoro dużo większe i starsze wydawnictwa boją się je podjąć. Nawet Egmont nie wydał Hugo z dodatkami w jednym tomie, a przecież mógł  :smile:

Offline Murazor

Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:17:16 am »
A jakaś szacunkowa cena? Coś w stylu 40-60 czy 80-100? :wink: [pewnie będzie 70, bo nie wymieniłem]
Czy okładki pod obwolutami będą czarne jak w DC Deluxe Egmontu czy z grafikami?


Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:25:45 am »
Cena w stosunku do jakości wydania będzie bardzo przystępna, na pewno nie wyższa od tytułów wydawanych przez Muchę. Co do okładki to jeszcze rozważamy, najprawdopodobniej na okładce znajdzie się grafika.

Offline Murazor

Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:30:25 am »
na pewno nie wyższa od tytułów wydawanych przez Muchę.
Mam nadzieję, że nie porównujecie do Miraclemana czy Długiego Halloween  :wink:
Co do okładki to jeszcze rozważamy, najprawdopodobniej na okładce znajdzie się grafika
Oby! 

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:34:19 am »
Mam nadzieję, że nie porównujecie do Miraclemana czy Długiego Halloween  :wink: Oby!

Jeśli już to do Długiego Halloween ale tego z kolekcji eaglemoss  :wink:

Offline arczi_ancymon

Odp: Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:45:15 am »
OK, już nie drążę tematu :wink: A odniesie się ktoś do mojego pytania jak ta seria się rozwija, z czym można ją porównać? Bo pierwszy zeszyt to w miarę niezły rysunek, interesujący punkt wyjściowy, ale nieciekawe jego wprowadzenie - oczywiście nie jestem nieomylny, wręcz chciałbym się mylić - pomóżcie! :wink:

Nie to, że ten tego, ale nigdzie nie napisałem, że coś jest nie tak... Czytajmy jak normalnie ludzie a nie spinajmy się bez potrzeby.

Etam, nikt się nie spina. Bardziej piłem nawet do wydawców, bo jakoś omijają tę formę finansowania, a może warto byłoby chociaż spróbować.

Offline isteklistek

Odp: Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:46:55 am »
Ja liczę na jak najwyższy standard. Bardzo chcę wszystkie tomy, więc zaczynam wspierać od Krazy Kat.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Odp: Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:57:45 am »
Ja liczę na jak najwyższy standard. Bardzo chcę wszystkie tomy, więc zaczynam wspierać od Krazy Kat.

Dziękujemy  :smile:

 

anything