Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 11, 2017, 10:22:38 pm »
Czy jest jakiś powód dlaczego tytuł jest z prawej strony, podczas gdy w wydaniu oryginalnym jest wyśrodkowany? Inwencja twórcza grafika?

To jedynie wydruk poglądowy kawałka obwoluty wykonany w celu sprawdzenia koloru  :smile:

A nie chcesz wydać Władców chmielu i to przypadkowo w formie dwóch integrali jak u Frankofonów? :smile:

Chciałbym coś wydać z rynku francuskiego, może nawet Władców Chmielu jednak negocjacje nie są takie proste gdy się jeszcze nic nie wydało, jeśli się uda to najwcześniej w drugiej połowie roku.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 11, 2017, 11:15:46 pm »
Czy jesteś zadowolony z próbnych wydruków?
Ktoś szerzej znany będzie tłumaczył czy ktoś od ciebie?
Jakie uczucie mieć w rekach coś o czym się marzyło i zaraz reszta komiksowa będzie mogla mieć to u siebie? Mam na myśli marzenie wydawania komiksów i wdrożenie tego planu w życie. Odwrotu już nie ma :biggrin:
Czy data wydania Rachel rising jest potwierdzona? Na gildii widnieje 17 dni.
Władcy chmielu :biggrin: Ale będzie zaraz zlot :biggrin:

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 11, 2017, 11:33:48 pm »
Czy jesteś zadowolony z próbnych wydruków?

Myślę, że jest ok  :smile:

Ktoś szerzej znany będzie tłumaczył czy ktoś od ciebie?

Jedną z tych osób znam od urodzenia, drugą od ponad roku  :smile:

Jakie uczucie mieć w rekach coś o czym się marzyło i zaraz reszta komiksowa będzie mogla mieć to u siebie? Mam na myśli marzenie wydawania komiksów i wdrożenie tego planu w życie. Odwrotu już nie ma :biggrin:

To zajebiste uczucie, pewnie jak narodziny dziecka (jeszcze nie wiem, jak to jest, bo nie mam dzieci)  :smile:

Czy data wydania Rachel rising jest potwierdzona? Na gildii widnieje 17 dni.

Komiks z drukarni odbierzemy najpóźniej 27go lutego.


Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 12, 2017, 02:08:37 pm »
Władcy chmielu :biggrin: Ale będzie zaraz zlot :biggrin:

Słów raz wypowiedzianych już się nie cofnie :smile:

Chociaż jeśli chodzi o "święte niedokończone krowy polskiego frankofonowa" to świat bardziej potrzebuje wydania "Mrocznych miast". Niby Sideca cośtam działa, ale chyba rozmowy stoją w miejscu i prędko, jeśli w ogóle, się to nie zmieni. Moglibyście coś podziałać :wink:

I jeśli można zgłaszać inne życzenia, to polski rynek potrzebuje zdecydowanie komiksów takich twórców jak:
- Alberto Breccia
- Sergio Toppi

Poza tym przydałby się w Polsce jakiś wydawca, który na poważnie potraktowałby mangi. Owszem, jest tych wydawnictw trochę, w tym celujące chyba w najciekawsze tytuły JPF, ale raz, że jakość tych wydań jest przeciętna, a czasem wręcz fatalna (okładka Do Adolfów to jakiś dramat jest), a dwa, że istniejące w tej chwili na rynku wydawnictwa jakoś omijają te ambitniejsze pozycje (owszem, jest parę wyjątków), a na rynku USA/UK wyszło trochę fajnych mang - Budda wspomnianego Tezuki, Emperor of the Land of the Rising Sun, Onmyoji, Path of the Assassin, The Strange Tale of Panorama Island, czy niestety nie dokończone u nas Lone Wolf & Cub - przykładowe serie, które na zachodzie dostały bardzo ładne, ekskluzywne wydania i zbierają w sieci świetne opinie. Myśleliście w ogóle o mangach czy raczej ten rynek was nie interesuje?

I jeszcze jedno: jeśli "Rachel Rising" odniesie sukces, to rozumiem, że macie możliwość popłynąć z Moorem dalej? Strangers in Paradise, Echo? Chyba wolałbym to drugie.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 02:12:28 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline kamilo

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 12, 2017, 02:23:00 pm »
Czy jest szansa na wydanie czegoś z Marvela/DC ?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 12, 2017, 02:25:12 pm »
to polski rynek potrzebuje zdecydowanie komiksów takich twórców jak:
- Alberto Breccia
- Sergio Toppi
Polski rynek potrzebuje/potrzebował włoszczyzny (4 albumy Dylana rocznie to jest nic) liczę na więcej serii (bardziej erotycznych  :smile: )
Strangers in Paradise, Echo? Chyba wolałbym to drugie.
No FB ludzie piszą że ten omnibus przygotowywane przez wydawnictwo to może być Echo  :smile: też bym tak chciał.
Czy jest szansa na wydanie czegoś z Marvela/DC ?
Z DC nie ma na pewno.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 12, 2017, 02:40:42 pm »


I jeśli można zgłaszać inne życzenia, to polski rynek potrzebuje zdecydowanie komiksów takich twórców jak:
- Alberto Breccia


Bardzo bym chciał. Niestety zero odzewu ze strony właścicielki praw do tytułu.

Czy jest szansa na wydanie czegoś z Marvela/DC ?

Na pewno nie w tym roku, tak samo jak nie ma szans na image raczej. Nie chodzi o kwoty za licencje, bo jesteśmy w stanie zapłacić nawet za kilka tytułów ale o fatalne podejście do negocjacji, po prostu szkoda czasu na takie rozmowy.

Z DC nie ma na pewno.

Dlaczego nie?  :smile: Czas przełamać to blokowanie tytułów przez jedno wydawnictwo, które i tak ich nie wydaje mimo zainteresowania fanów.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 12, 2017, 02:58:42 pm »
Dlaczego nie?  :smile: Czas przełamać to blokowanie tytułów przez jedno wydawnictwo, które i tak ich nie wydaje mimo zainteresowania fanów.
Jak nie wydaje? 3/4 mięsięcznie + 1 Vertigo. A już inni wydawcy próbowali coś wydać i się nie udało.
Ale cieszyłbym się jak głupi z czegoś z Vertigo od was  :smile:

DC jeszcze w miarę wydają, ale z Vertigo wydawanie 1 pozycji miesięcznie przy takim bogactwie katalogu to jest jakiś dramat...
Jak będzie cały czas jeden miesięcznie to nie jest tak źle  :smile: a dodatkowe niektóre serie jak Skalp i Y zbierają po 2 tomy. Zobaczymy co to będzie za kilka miesięcy.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 03:04:32 pm wysłana przez JanT »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 12, 2017, 02:59:55 pm »
DC jeszcze w miarę wydają, ale z Vertigo wydawanie 1 pozycji miesięcznie przy takim bogactwie katalogu to jest jakiś dramat...

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 12, 2017, 03:03:49 pm »
Jak nie wydaje? 3/4 mięsięcznie + 1 Vertigo.

Co to za wydawanie?  Jakoś "Sagi o potworze z bagien" do dzisiaj nie widać  :smile: Poza tym przy ich nakładach to ceny są z kosmosu.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 03:13:40 pm wysłana przez wydawnictwo_fantasmagorie »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 12, 2017, 03:05:48 pm »
Poza tym przy ich nakładach to ceny są z kosmosu.
Chyba jesteśmy rodziną  :lol: To czekam na Swamp Thinga od was  :smile:

Offline kamilo

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 12, 2017, 03:08:52 pm »
Myślałem np. o Green Lantern.Od Egmontu będzie raczej ciężko

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 12, 2017, 03:09:47 pm »
Chyba jesteśmy rodziną  :lol: To czekam na Swamp Thinga od was  :smile:

Jeśli będzie choćby najmniejsza szansa na zakup licencji to zrobimy to, niezależnie od kwoty, czas obalić mit że to się nie opłaca  :smile:
Mam w głowie wiele pozycji ale nie wszystko da się kupić, nawet jak się ma środki. Mogę obiecać, że w tym roku jeszcze sporo ciekawych zapowiedzi od nas, jedna z nich możliwe że już w przyszłym tygodniu  :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 12, 2017, 03:15:25 pm »
Jeszcze nic nie wydaliście a powoli stajecie się moim ulubionym wydawnictwem  :biggrin: trzymam kciuki by się wam udało wystartować i trwać jak najdłużej.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 12, 2017, 03:21:30 pm »
Jeśli będzie choćby najmniejsza szansa na zakup licencji to zrobimy to, niezależnie od kwoty, czas obalić mit że to się nie opłaca
Wszytko OK, tylko, że co innego koszt licencji, a co innego jak wydawca całkowicie zignoruje zapytanie ofertowe na daną licencje. Z tego co wiem to raczej cały czas jest ta druga opcja, a nie koszt licencji. Proponowałbym najpierw się zorientować jak wygląda sytuacja, niż rzucać obietnice bez pokrycia.


Mam w głowie wiele pozycji ale nie wszystko da się kupić, nawet jak się ma środki. Mogę obiecać, że w tym roku jeszcze sporo ciekawych zapowiedzi od nas, jedna z nich możliwe że już w przyszłym tygodniu  :smile:
Powiem, że czekam na kolejną zapowiedź. A zastanawialiście się nad komiksami z wydawnictwa Valiant?